• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Онлайн-перевірка на віруси. Швидко, надійно і безкоштовно.

 1. Перевірка файлів і сайтів
 2. VirusTotal
 3. Kaspersky VirusDesk
 4. Dr.Web
 5. Перевірка комп'ютера
 6. ESET Online Scanner
 7. F-Secure Online Scanner
 8. HouseCall
 9. Dr.Web CureIt
 10. Microsoft Safety Scanner
 11. Kaspersky Security Scan

Друзі, сьогодні ми поговоримо про те, як перевірити файли і цілий комп'ютер на віруси онлайн, тобто без скачування і установки повноцінного антивіруса, як зробити це безкоштовно, використовуючи надійні рішення лідерів кібербезпеки, такі як Антивірус Касперського, ESET NOD32 і Dr.Web. Також ми розглянемо обмеження цього методу і додаткові інструменти, що полегшують його використання. Попутно торкнемося перевірку веб-сайтів. Отже, поїхали!

Потреба в онлайн-перевірку виникає в тому випадку, якщо у вас на комп'ютері не встановлено надійний антивірус, або ви почали сумніватися в його захисті. Антивірус дійсно годі й інсталювати, якщо ви вчасно завантажуєте оновлення безпеки, які не запускаєте файли з сумнівних джерел і розумієте «вектори атак» на вашу систему і додатки. Це дозволить заощадити ресурси вашої машини і трохи прискорити роботу програм. Але якщо ви не відчуваєте в собі впевненість і готовність до труднощів, то краще все ж потурбуватися установкою повноцінного антивіруса . Не забувайте, що троян або програму-шпигун вам можуть встановити ті, хто має фізичний доступ до вашого комп'ютера (колеги, сусіди по гуртожитку) - як то кажуть, «якщо у вас параноя, це не означає, що за вами не стежать». 🙂

Важливо відразу обмовитися, що антивіруси виконують пошук шкідливого коду (хробаків, троянів і вірусів) не тільки в файлах, але і в пам'яті (RAM), в завантажувальних секторах дисків (MBR), а з недавнього часу навіть в прошивці BIOS. У звичайних програм, до яких відноситься браузер, просто немає доступу до цих областей з міркувань безпеки. Також перевірка комп'ютера онлайн означала б, що всі ваші дані, що налічують десятки і сотні гігабайт повинні бути передані (завантажені) хмарного сервісу, що, як ви розумієте, дуже довго і витратно. Більш того, серед цих даних можуть виявитися паролі, токени (cookies) доступу до сайтів, документи, що представляють комерційну або державну таємницю, особисті фотографії і все інше, що не варто передавати кому попало. У підсумку ми приходимо до того, що фактично перевірити онлайн можна тільки окремі файли, завантаживши їх з локального диска або вказавши публічний URL-адресу (посилання). Також потрібно врахувати, що розмір файлів обмежений, тобто завантажити для перевірки великий файл на кшталт ISO-образу не вийде.

Сподіваюся, друзі, що ви не розчаровані настільки, що збираєтеся закрити цю статтю. 🙂 Розумію, що в Інтернеті часто можна побачити заголовки, в яких пропонують перевірити ваш комп'ютер за допомогою «хмарного антивіруса» або «онлайн-сканера загроз». Але тут працює проста логіка: простіше і безпечніше завантажити невеликий сканер з вірусними базами на комп'ютер, ніж всі дані з комп'ютера в хмару. Тому під онлайн-антивірусом зазвичай мається на увазі або сервіс перевірки окремих невеликих файлів, або утиліта, яка запускається на комп'ютері і працює як звичайний антивірус з тією різницею, що вона не вимагає інсталяції і має обмежений функціонал. Утиліта призначена лише для одноразової перевірки машини і реклами антивіруса, тому для повторного використання її потрібно буде завантажити заново. Тепер давайте подивимося як ми можемо застосувати ці два види інструментів на практиці.

Тепер давайте подивимося як ми можемо застосувати ці два види інструментів на практиці

Стратегія у нас буде наступна: кожен файл, який прийшов до нас із-зовні і несе потенційну загрозу (як правило це виконувані файли), ми будемо відправляти в онлайн-сервіс перевірки. Цей же метод ми можемо використовувати і для підозрілих сайтів. Але тому що заразитися ми можемо не тільки запустивши файл, але і за допомогою мережевих черв'яків і інших атак, то нам також необхідно регулярно виконувати повне сканування комп'ютера за допомогою спеціальної утиліти. Як бачите, наш метод не сильно відрізняється від підходу звичайного антивіруса, який теж постійно відстежує всі запускаються файли і періодично виконує повні перевірки машини. Тепер перейдемо безпосередньо до Інстурмент, якими ми будемо користуватися.

Перевірка файлів і сайтів

Спочатку давайте подивимося на справжні онлайн-антивіруси, які виконують перевірку використовуючи хмарні обчислювальні потужності серверів. До них ми звертаємося як до будь-якого іншого веб-сервісу - використовуючи браузер. Не забуваємо, що перевірити комп'ютер цілком вони не можуть, бо не мають повного доступу.

VirusTotal

VirusTotal

Почнемо відразу з лідера списку - іспанська сервіс VirusTotal , Який був запущений в 2004 році, а в 2012-му придбаний відомою компанією Google . Його відмінною рисою є те, що він є агрегатором, тобто в своїй роботі використовує інші антивіруси, число яких перевалило за 70! За заявами розробників антивірусні бази оновлюються кожні 15 хвилин. Таким чином, використовуючи VirusTotal, ви можете виконати перевірку файлу або сайту відразу у всіх популярних рішеннях, включаючи Антивірус Касперського, Avast, Avira, Symantec Norton Antivirus, ESET, McAfee, BitDefender і інші. Непогано, правда? Максимальні розмір файлів на даний момент становить 128 Мб.

Використовувати сервіс дуже просто - на вкладку «Файл» перетаскуєте з провідника файл, який хочете перевірити і натискаєте кнопку «Перевірити». Якщо в результаті отримуємо «Файл уже перевірявся», то дивимося як давно і робимо повторний аналіз, якщо з моменту останнього аналізу пройшло більше декількох днів. Після цього можемо ознайомитися з результатами перевірки. Нерідко буває так, що якийсь один з безлічі антивірусів показує наявність вірусу. Найчастіше це «помилкове спрацьовування» (false positive). Але якщо загрозу виявили відразу кілька антивірусів, серед яких є імениті продукти, то варто гарненько задуматися перед запуском такого файлу. У будь-якому випадку жоден антивірус не дає 100% гарантії безпеки, тому потрібно бути завжди напоготові. У той же час коли ми використовуємо відразу кілька засобів захисту для перевірки, можна бути більш впевненим у захисті свого комп'ютера.

Обов'язково рекомендую відразу встановити розширення для браузера , Щоб спростити взаємодію з сервісом. Є версія для Google Chrome, Mozilla Firefox і Internet Explorer (вибираються через меню в правому верхньому куті). Після цього ви зможете перевіряти файли по посиланнях до того, як їх скачаєте. Дуже зручно. Ось як це виглядає у мене:

Ось як це виглядає у мене:

Напевно, можна було б обмежитися цим сервісом, але про всяк випадок приведу ще пару резервних інструментів, якими можна користуватися в разі непередбачених проблем з VirusTotal.

Kaspersky VirusDesk

Kaspersky VirusDesk , Як видно з назви, представлений Лабораторією Касперського, яка є одним з лідерів індустрії безпеки. Має гранично простий інтерфейс - просто перетягуєте файл або вставляєте посилання і тиснете «Перевірити». Простіше нікуди. Максимальний розмір файлів - 50 Мб.

Dr.Web

цей сервіс має ще більш мінімалістичний інтерфейс. Але сенс все той же - вибираємо файл і перевіряємо. Якщо потрібно перевірити посилання, натискаємо «Перевірити URL» внизу сторінки. Для файлів до 10 Мб.

Перевірка комп'ютера

Тепер, друзі, ми побіжно подивимося на найбільш популярні і надійні утиліти, які дозволяють нам перевірити комп'ютер повністю. Як я вже говорив, їх не потрібно встановлювати - просто завантажуєте і запускаєте. Хоча є і винятки, про які я згадаю окремо. Для регулярної перевірки досить запустити одну з них на вибір, але якщо очевидно, що система стала поводитися підозріло, рекомендую виконати перевірку 2-3 сканерами.

ESET Online Scanner

ESET Online Scanner

Почнемо з надійного рішення від словацької компанії ESET, відомої своїм антивірусом NOD32. Це безкоштовний інструмент, який дозволяє виявляти всі типи загроз і вибирати області для перевірки. При цьому простий у використанні і не конфліктує з встановленим антивірусом. Сама утиліта важить не більше 7 Мб, скачування вірусних сигнатур займає кілька хвилин. Працює вдумливо, не поспішає. Рекомендую.

F-Secure Online Scanner

F-Secure Online Scanner

Далі у нас йде утиліта від фінської компанії F-Secure. Компанія не дуже відома у нас, але заснована аж в 1988 році і займає гідну позицію в світовому рейтингу експертів з кібербезпеки. Рішення також дуже просте - завантажуєте і запускаєте. Важить всього 512 Кб, сигнатури викачує за хвилину, працює хвилини дві. Виглядає як експрес-перевірка для тих, кому потрібна швидкість.

HouseCall

HouseCall

це Рішення представлено японським виробником TrendMicro, який теж не перший рік в бізнесі (з 1989 року), а його антивірус входить в десятку кращих антивірусів 2018 року за версією журналу PC Magazine. Є версії як для 64-бітової версії Windows, так і для 32-бітної, а також версія для macOS. Ті, хто вважає за краще читати російською, можуть перейти по цим посиланням . Розмір утиліти 2.4 Мб, сигнатури викачуються приблизно за одну хвилину, сканування йде з середньою швидкістю.

Dr.Web CureIt

Web CureIt

Дуже відоме і популярне в минулому Рішення від Лабораторії Данилова, яке на мій погляд забуте не заслужено. Особисто мене воно виручало неодноразово. Та й буквально пару тижнів тому допомогло позбутися від прихованої закладки, яка вставляла рекламу в усі браузери. Утиліта поставляється відразу разом з сигнатурами, тому на тлі інших має значний обсяг - 162 Мб. Перевірка йде не швидко - приблизно як у ESET. Загалом, простий і ефективний засіб для боротьби з шкідливим ПЗ. Користуємося.

Microsoft Safety Scanner

Якщо ви затятий прихильник продуктів Microsoft, то можете скористатися їх власним засобом для боротьби з вірусами. Також йде в комплекті з сигнатурами, тому розмір теж не малий - 129 Мб. Можна використовувати протягом 10 днів після завантаження, має 3 режими перевірки (від швидкої до повної), в іншому все досить стандартно.

Kaspersky Security Scan

У минулому Лабораторія Касперського також випускала свою утиліту для сканування ПК під назвою Kaspersky Security Scan , Яку тепер замінили на безкоштовну версію свого антивіруса - Kaspersky Free . Привів її тут скоріше для історичної довідки, а не як рівноцінну альтернативу перерахованим вище продуктам.

Ну ось і все, друзі. Ми розглянули всі основні засоби онлайн-перевірок, розібрали як вони працюють і чому, а також стратегію їх застосування в бойових умовах. Я намагався не заглиблюватися в деталі роботи конкретних рішень, щоб не перевантажувати матеріал. Але якщо у вас виникнуть питання, то ви завжди можете задати їх мені в коментарях.

Також рекомендую прочитати мою статтю про повнофункціональних антивирусах .

Бажаю вам удачі і успішної боротьби з вірусами!

Непогано, правда?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью