• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд Adobe Photoshop Lightroom - професійного пакета для обробки цифрових фотографій


Єдиний використовуваний в недорогих цифрових камерах формат JPEG не тільки привносить в зображення артефакти, а й обмежує можливість ретуші знімків. Володарі більш просунутих моделей мають можливість зберігати знімки у форматі RAW, який завдяки деякій "надмірності" дозволяє "витягувати" невдалі кадри - в певних межах, звичайно, проте з набагато кращим результатом, ніж досяжний у випадку з JPEG - шляхом коригування експозиції, балансу білого і ряду інших параметрів, що настроюються зазвичай перед зйомкою, а не після неї. Така обробка виконується найчастіше за допомогою додатків, що поставляються в комплекті з камерою і враховують специфіку версії формату RAW від конкретного виробника. До недавнього часу єдиною універсальною альтернативою був пакет Apple Aperture. З появою Adobe Photoshop Lightroom у професіоналів і любителів з'явився вибір.

Присутність слова Photoshop в назві аж ніяк не означає, що Lightroom - якийсь add-on. Це цілком самостійний продукт, покликаний полегшити й упорядкувати виробничий процес на стадії post-production, спрощуючи фотографу рішення рутинних, повторюваних від знімка до знімка завдань і даючи можливість зосередитися на творчих аспектах.

Вельми істотна відмінність від використовуваного виробниками камер підходу File Browser + Tools полягає в тому, що Lightroom в процесі "імпорту" формує базу даних, де зберігаються всі згодом редаговані параметри знімків, а також інформація про місцезнаходження оригіналу. Такий підхід, властивий каталогізаторів, має ряд переваг: прискорення операцій над властивостями об'єктів (в даному випадку - метадані EXIF ​​і IPTC), відсутність необхідності в постійній фізичної доступності всіх файлів колекції, можливість ефективного доступу до додаткових даними (списку внесених змін, шаблонами і т . п.). Інша важлива особливість - єдиний підхід до зберігання та обробки незалежно від формату вихідних зображень, хоча у випадку з RAW результат буде краще.

Інтерфейс Lightroom помітно відрізняється від звичного для користувачів Adobe Photoshop. Це не дивно, якщо згадати, скільки людей різних спеціальностей застосовує Photoshop в роботі. Основний же користувач Lightroom - перш за все фотограф. Саме його потребам відповідає обрана Adobe організація робочого простору: знімок (один або кілька в залежності від режиму перегляду) розміщується в центрі, елементи управління і контролю зібрані вздовж країв екрану в чотири панелі, легко забираються одним клацанням. Основні інструменти згруповані праворуч і ліворуч на панелях фіксованого розміру з можливістю прокрутки. Вгорі розмістилися меню розділів і логотип, біля нижньої межі вікна Lightroom розташовується "стрічка" (Filmstrip) - зручний засіб навігації серед обраних для роботи зображень з можливістю фільтрації по привласненим знімкам атрибутам: рейтингу (0-5 зірок), прапорця статусу і колірної мітці ( 5 кольорів, яким можна привласнити свій опис). Ці три способи маркування плюс можливість організації в бібліотеці колекцій з угрупованням по датах, тек, ключовими словами і метаданих дозволяють фотографу сформувати сховище знімків максимально зручним і природним чином.

Використання фільтрів

На наведеній вище ілюстрації включений фільтр, що обмежує вибірку знімками з рейтингом "3 only", що мають при цьому червону, жовту, або синю мітку; стан прапорця статусу до уваги не береться. Значок "+/-" в правому нижньому кутку першого і останнього знімків вказує, що в базі даних Lightroom визначити спеціальні Недеструктивні корекції зображення (див. Ілюстрації нижче). Сірий гурток в правому верхньому кутку першого і третього знімків вказує, що вони включені в Quick Collection.

Всі види маніпуляцій зі знімками згруповані в 5 розділів. Перший, з якого починається робота, Library. Сюди входять "імпорт" (в лапках, оскільки в базі даних зберігається інформація про імпортовані знімках, але не саме зображення), ведення бібліотеки знімків, перегляд і модифікація метаданих, визначення ключових слів для подальшого пошуку і угруповання. Наступний розділ, Develop, функціонально схожий на інструментарій, запропонований виробниками камер, і включає основні операції для обробки знімків, частина яких доступна в розділі Library на панелі Quick Develop. Решта три розділи реалізують демонстраційні можливості продукту, починаючи з ефектною презентації робіт замовнику і закінчуючи печаткою або публікацією галереї знімків на веб-сайті.

Деякі інструменти Library (зліва) і Develop (праворуч)

Питання про техніку корекції занадто об'ємний, щоб торкатися його в подібній статті, тому обмежимося посиланням на керівництво, за допомогою якого навіть дальтонік (це реальний випадок, не жарт) може досягти вражаючих результатів: "Professional Photoshop: The Classic Guide to Color Correction" by Dan Margulis . Правильна калібрування пристроїв відображення і друку, як і узгодження колірних профілів - також окрема велика тема. Однак ці та інші важливі аспекти ретуші фотографій при всьому своєму впливі на кінцевий результат в общем-то не пов'язані з вибором інструменту для потокової Недеструктивні обробки знімків. Докладно зупинятися на кожному з чисельних функцій розділу Develop немає сенсу, самостійне враження про них можна скласти, скачавши повнофункціональну 30-денну версію за такою прямий засланні (Розмір файлу 45 Мб). На сайті Adobe також доступні відеорекомендаціі (Вже більше 20) з різних аспектів ефективного використання Lightroom, наприклад по інтеграції з Adobe Photoshop.

Якщо пропонованого Lightroom набору засобів Недеструктивні обробки виявиться недостатньо (а таке цілком можливо в тих рідкісних випадках, коли необхідна виборча правка окремих областей), обраний знімок можна відкрити в зовнішньому растровому редакторові (за замовчуванням, звичайно ж, мається на увазі Photoshop CS2, але можна вказати в налаштуваннях шлях до іншого додатку). Попередньо потрібно прийняти рішення, який файл буде редагуватися: оригінал, копія або копія з застосуванням зроблених в Lightroom змін. До файлів RAW- і DNG-форматів застосуємо тільки останній варіант. Якщо для збереження відредагованого в Photoshop CS2 зображення виводиться на формат PSD, слід використовувати опцію Maximize PSD File Compatibility щоб уникнути проблем з імпортом файлу в Lightroom.

При обробці наступного знімка використовувався базовий інструмент "корекція балансу білого" (WB): температура (Temp) зменшена з 3850K до 3000K, а відтінок (Tint) змінено в сторону зеленого з +28 до +19. В результаті зрушення в бік синього і зеленого дозволив позбутися зайвої теплоти зображення, метал набув більш натуральний відтінок:

Цветокоррекция: компенсація невірної установленого WB

На наступному знімку для посилення ефекту "небо на дні" також був змінений баланс білого (знижена температура з 5550K до 3800K, відтінок змінений з +5 до +20), в налаштуваннях Tone повзунок Blacks зміщений з 0 до 30; яскравість знижена з +50 до +25, контраст - з +25 до 0. Кольори на отриманому зображенні складно назвати природними, проте бажаний ефект досягнутий:

Посилення ефекту "небо на дні"

По частині системних вимог можна сказати, що продуктивність ноутбука PM-1.5 Ghz / 768 Mб виявилася цілком прийнятною, проте для паралельної роботи в Photoshop CS2 вкрай бажаним більший обсяг пам'яті або потрібно тонка настройка додатків і системи в цілому, щоб уникнути затримок, пов'язаних з частим зверненням Windows до файлу підкачки.

плюси:

 • потужний інструментарій;
 • добре продуманий і зовні вдалий інтерфейс;
 • хороша інтеграція з Adobe Photoshop;
 • більш зручна організація роботи в порівнянні з "рідними" рішеннями від Canon, Nikon і ін.

мінуси:

Коротке резюме: фінальна версія продукту позбулася виявлених на етапі бета-тестування проблем зі стабільністю і в цілому залишає дуже приємне враження.


Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью