• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд: MacBook Pro Retina для фотографа - Сумін-дза-дза

 1. 12:25 am - Огляд: MacBook Pro Retina для фотографа Відразу хочу попередити, що у мене не було завдання...
 2. продуктивність
 3. решта
 4. підсумок

12:25 am - Огляд: MacBook Pro Retina для фотографа

Відразу хочу попередити, що у мене не було завдання провести 1000 технічних тестів ноутбука. Нижче будуть мої особисті, суб'єктивні враження від ноутбука Apple MacBook Pro Retina 15 ". Мене цей ноутбук цікавив саме як фотографа, так що основний упор буду робити саме на цій області.
Відразу хочу попередити, що у мене не було завдання провести 1000 технічних тестів ноутбука
До покупки Retina я встиг покористуватися MacBook Pro, MacBook Air, а основною робочою конячкою у мене був ThinkPad W510 . З непоганий матовою матрицею і вбудованим в ноутбук калибратором. Ноутбуки я міняю рідко. Для мене в цьому плані "три переїзду - як одна пожежа". Тому таку техніку я вибираю з ретельністю покупця на Привозі.
Невеликий ліричний відступ. Купувати ноутбуки в Америці - одне задоволення. По-перше, вони тут дешевше, ніж в Росії. По-друге, після замовлення доставка ноутбука з Шанхая до Каліфорнії зайняла один (!) День. Не можу не передати привіт Пошті Росії і EMS. І, найважливіше, протягом двох тижнів я можу повернути ноутбук назад. Без пояснення причини. Це не тільки працює, але з мене не зажадають оригінальний чек, заповнити заяву на повернення в трьох примірниках з паспортними даними, і чекати рішення зав. відділу. Процедура займає кілька хвилин. Не знаю, що тут можна додати. Зате у них менше свят в році. І президент - афроамериканець.

екран

Якщо чесно - я б із задоволенням взяв би рівно такий же ноутбук з матовим екраном зі звичайним дозволом. Але, в своїй турботі про щастя користувачів, Apple не залишило можливості вибирати.
Дозвіл екрану 2880x1800 фізичних пікселів. 220 точок на дюйм. Майже як у принтера. Але чесне дозвіл Mac OS X ніколи не показує:
Якщо чесно - я б із задоволенням взяв би рівно такий же ноутбук з матовим екраном зі звичайним дозволом
Різниця, в дозволі, звичайно, величезна:

Особливо сильно різниця помітна на дрібному тексті (Preview PDF файлу):

Шрифти та інша векторна графіка малюється в рідному дозволі матриці, а растрові елементи масштабируются. Через це старі додатки на екрані помітно відрізняються від оновлених для Retina.
На жаль (для фотографів) особливо сильно це помітно на фотографіях. Картки, які виглядають різко на звичайному екрані трохи "замилюються" і втрачають в різкості через масштабування. Цей ефект можна трохи компенсувати, переключившись в більш високу роздільну здатність екрану (Scaled, looks like 1680x1050), але ефект все одно трохи помітний. В результаті перевірити, наскільки добре зроблений "Шарп" у фотографії можна тільки на зовнішньому моніторі.
Додаток з підтримкою Retina (знімок екрану в масштабі 1: 1):

Звичайна програма (зверніть увагу на рослинність на голові і брови). Чернець зовсім замилилося.

На жаль, поточна версія Photoshop CS6 (поки що) не підтримує Retina, що заважає працювати з фотографіями. Зате у Lightroom доступна попередня версія, з повною підтримкою високої роздільної здатності.
Кольори у матриці яскраві, насичені і сам екран дуже контрастний. Помітно контрастніше, ніж матриця на простому MacBook Pro або ThinkPad W510. За рахунок цього будь-які фотографії сильно виграють при перегляді. Для показу фотографій - те, що потрібно.
(Не знаю як так вийшло, але при погляді неозброєним поглядом різниця більше):

І, що дивно, екран майже не відблискує. За цим показником він став ближче до матовим екранам, ніж до стандартних глянцевим екранам старих MacBook Pro.

продуктивність

Ноутбук дуже спритний. З 16GB пам'яті все літає. Запущена під Parallels Windows 7 взагалі не помітна.
GeekBench видає для нього 12,854 папугу (Intel i7 @ 2.60 Ghz) проти 6,274 у MacBook Air (Intel i7 1.8 Ghz).
Lightroom, Photoshop і RPP рабртают на такому залізі швидко. 4 фізичних ядра (або 8 логічних, завдяки технології Hyper Treading) дозволяють не замислюючись користуватися шарами, фільтрами і плагінами.
USB 3.0 (нарешті) означає, що можна з прийнятною швидкістю використовувати зовнішні SDD диски для роботи з фото. Про Thunderbolt нічого сказати не можу, для нього у мене заліза так і не з'явилося.
У ноутбука дві відеокарти - вбудована Intel HD4000 і nVidia GeForce GT 650M. При запуску графічно навантажених додатків (Photoshop, etc.) машина "на льоту" перемикається на nVidia. Якщо всі такі додатки закрити - то назад на Intel. З nVidia комп'ютер починає помітно грітися, а батарейка сідає рази в півтора швидше. Можна використовувати спеціальну безкоштовну утиліту gfxCardStatus , Щоб керувати або стежити за перемиканням між відеокартами.
Через те, що пікселів стало в рази більше, відеосистема погано справляється з банальної прокруткою на сайтах зі складною версткою. Наприклад, на facebook. Сильно жити це не заважає, але для топового ноутбука це, прямо скажемо, несподівано.

решта

Батарейки в спокійному режимі використання вистачає більше, ніж на 5-6 годин роботи. Втім, якщо активно використовувати Lightroom і Photoshop, то час роботи можна сміливо ділити на 1.5-2.
При високому завантаженні процесора або відеокарти nVidia ноутбук відчутно гріється (хоча і менше, ніж MacBook Pro попередньої серії).
За вагою він помітно легше, ніж стара 15-шка, але, на жаль, в півтора рази важче, ніж Air 13.
Найголовніша відмінність (крім екрану) - машина вийшло дійсно швидка.

підсумок

плюси:

 • Швидкий
 • Дуже контрастний екран з великим динамічним діапазоном
 • На високому дозволі текст ідеально чіткий
 • Майже не відблискує
 • Досить легкий (в своєму класі)

мінуси:

 • Чи не весь софт готовий до роботи з високою роздільною здатністю
 • Гріється (але менше, ніж попереднє покоління MacBook Pro)
 • Дорогий (як і вся техніка Apple)

Я довго вагався, чи не повернути ноутбук назад, але, врешті-решт, вирішив залишити. На даний момент основні проблеми - це відсутність версії Photoshop з підтримкою Retina (впевнений, що вихід такої версії - питання кількох місяців, не більше) і неможливість точно оцінити різкість картки.
Сподіваюся що нова версія Photoshop вирішить і цю проблему теж. Поки що для вирішення цих проблем я іноді користуюся зовнішнім екраном.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью