• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд Wi-Fi адаптера D-Link DWA-140, настройка, установка драйвера, відгуки

 1. Основні характеристики адаптера D-Link DWA-140
 2. Упаковка і комплектація
 3. вартість
 4. Установка і настройка мережі Wi-Fi
 5. Операційні системи
 6. Драйвери: завантаження, встановлення та налаштування
 7. Налагодження підключення до бездротової мережі
 8. Відео: підключення до бездротової мережі в Windows 7
 9. Відео: настройка точки доступу на ноутбуці на Windows 7
 10. Відгуки про D-Link DWA-140

Сьогодні важко знайти портативний пристрій, який би не було оснащено модулем бездротового зв'язку: планшети, смартфони, ноутбуки і навіть «розумні розетки» можуть підключатися до Wi-Fi без допомоги стороннього обладнання. Проте і для автономних бездротових адаптерів з інтерфейсом USB збереглася своя ніша. Це стаціонарні комп'ютери, де Wi-Fi присутній тільки на дуже дорогих версіях материнських плат, мережеві медіаплеєри, а також Smart-TV, які мають тільки дротову мережеву карту стандарту Ethernet. Для забезпечення таких пристроїв бездротовим зв'язком відмінно підійде адаптер D-LINK DWA-140: недорогий, компактний і функціональний.

Основні характеристики адаптера D-Link DWA-140

Адаптер дійсно дуже добре підходить для підключення будь-якого комп'ютерного пристрою до бездротової локальної мережі. Розберемо його пристрій і характеристики більш докладно.

Упаковка і комплектація

Фірма D-LINK не зраджує своїм традиціям і випускає під одним і тим же назвою абсолютно різні пристрої як зовні, так і по внутрішній начинці. D-Link DWA-140 не є винятком - на ринку присутні дві версії цього бездротового адаптера:

 1. Версія B (1.3) випускалася в незграбною дизайні «початок нульових» і поставлялася в коробці оранжево-сірого кольору. Її легко сплутати з однією з молодших моделей - DWA-100 або DWA-120. Внутрішня антена одна, забезпечує максимальну швидкість до 150 Мбіт / с. Сьогодні важко знайти портативний пристрій, який би не було оснащено модулем бездротового зв'язку: планшети, смартфони, ноутбуки і навіть «розумні розетки» можуть підключатися до Wi-Fi без допомоги стороннього обладнання

  Стара версія адаптера поставлялася в сіро-помаранчевій коробці і мала досить банальне дизайн

 2. Версія A (2.0), яка проводиться в даний час, має обтічний дизайн і поставляється в біло-синій коробці, як і більшість сучасних мережевих рішень D-LINK. Внутрішніх антен вже дві, тому максимальна швидкість зросла вдвічі і в ідеальних умовах може скласти 300 Мбіт / с. Крім того, оновлена ​​версія адаптера оснащена фірмовою технологією Range Booster, адаптивно керуючої потужністю передавача для досягнення максимальної зони покриття в приміщеннях, а також підтримує підключення до хмарних сервісів. Це дозволяє забезпечити легкий доступ до фотографій, відео і музики з будь-якої точки земної кулі, де є доступ до інтернету.

  Сучасна модифікація бездротового адаптера схожа на USB-модеми стільникових операторів як за формою, так і за забезпечується швидкості доступу до мережі Wi-Fi

Обидві версії підтримують перемикання в режим Ad-Hoc, що дозволяє їм працювати в якості портативної точки доступу або ретранслятора бездротового сигналу, але програмне забезпечення для активації цих функцій користувач повинен інсталювати самостійно.

Док-станція з кабелем USB метрової довжини дозволяє винести адаптер від комп'ютера і розмістити його в оптимальному для роботи місці. Але слід зауважити, що провід у док-станції досить тонкий і при підключенні її до слабкострумового USB-порту (нетбука, ТВ-приставки або USB-розгалуджувача) через падіння напруги в проводах адаптер може працювати нестійкий або не працювати зовсім.

Док-станція дозволяє розмістити адаптер в найбільш зручному місці кімнати

вартість

Ціна на новий адаптер D-Link DWA-140 коливається в діапазоні від 500 до 700 руб. Були у вживанні пристрій обійдеться майже вдвічі дешевше, тому є сенс звернути увагу саме на б / у. У бездротовому адаптері немає зношуються з часом деталей, тому старе пристрій буде служити вам так само довго і надійно, як нове. Якщо ж вам потрібен саме новий аксесуар, варто звернути увагу на продукти конкурентів. За яку можна порівняти ціну можна знайти адаптер із зовнішньою антеною, яка буде куди ефективніше вбудованої в корпус.

За яку можна порівняти ціну можна знайти адаптер із зовнішньою антеною, яка буде куди ефективніше вбудованої в корпус

Ціна на новий адаптер вважається досить високою для пристрою з внутрішніми антенами

Установка і настройка мережі Wi-Fi

Підключити та налаштувати адаптер досить просто, з цим може впоратися навіть не дуже досвідчений користувач. Звичайно, в процесі установки є певні тонкощі, але ми детально розповімо про них по ходу нашої статті.

Операційні системи

Адаптер D-Link DWA-140 сертифікований для операційної системи Windows 8. Це означає, що для його експлуатації в Windows 8 і Windows 10 не потрібно ніякого додаткового програмного забезпечення. Просто підключіть адаптер до гнізда USB - операційна система автоматично налаштує його і через 10-15 секунд він буде готовий до роботи.

Просто підключіть адаптер до гнізда USB - операційна система автоматично налаштує його і через 10-15 секунд він буде готовий до роботи

В ОС Windows 10 адаптер починає працювати відразу після підключення

Для інших платформ буде потрібно завантажити драйвери з FTP-сервера компанії D-LINK. Через різних чіпсетів в версіях А і В підтримка ОС в них теж різна:

 • версія B підтримує роботу в ОС Windows XP SP3 і вище, а також Linux і MAC OS X;
 • версія A працює тільки в середовищі Windows.

Але якщо проявити трохи більше допитливості і пошукати драйвери не для самого адаптера, а для набору мікросхем, на якому він зібраний (чіпсета) - можна запустити DWA-140 практично на будь-який ОС, навіть на древній Windows 2000.

Але якщо проявити трохи більше допитливості і пошукати драйвери не для самого адаптера, а для набору мікросхем, на якому він зібраний (чіпсета) - можна запустити DWA-140 практично на будь-який ОС, навіть на древній Windows 2000

У розділі технічної підтримки сайту D-LINK можна завантажити весь необхідний софт для бездротового адаптера

Підключення адаптера до Smart-TV, мережевого плеєра або пристрою під керуванням OS Android не буде таким гладким, як до комп'ютера. Може знадобитися перепрошивка EEPROM, щоб телевізор прийняв D-Link DWA-140 за рідний сертифікований «свисток». Але це того варте - бездротовий модуль від Philips або Sony, яким можна доукомплектувати телевізор, варто в п'ять-шість разів дорожче.

Драйвери: завантаження, встановлення та налаштування

Якщо ваш комп'ютер - «пенсіонер» і працює під управлінням застарілої операційної системи, наприклад, Windows 7 або навіть Windows XP, то драйвери для коректної роботи адаптера доведеться встановити вручну, попередньо скачавши їх з сайту D-LINK. Процес установки програмного забезпечення простий і зрозумілий:

 1. Скачайте архів з програмним продуктом за сайту виробника і розпакуйте його в папку на жорсткому диску.
 2. Після запуску інсталятора Setup.exe.

  Установка драйвера зводиться до проходження декількох кроків нескладного майстра

 3. Виберіть папку, в яку буде встановлюватися ПО. Ім'я папки не повинно містити символів кирилиці.

  Переконайтеся, що в рядку шляху до папки, куди буде встановлений драйвер, немає символів кирилиці

 4. Підключіть адаптер до USB-порту і натисніть кнопку «Далі».

  Підключати адаптер до комп'ютера варто тільки після відповідного запиту майстра установки, щоб не ініціювати процес пошуку драйверів засобами Windows

 5. Розпочнеться процес установки програмного забезпечення. Якщо у вас з'явиться повідомлення про те, що знайдено новий пристрій і для нього можна встановити драйвери - дайте відповідь на нього ствердно.

Після завершення установки можна спробувати підключитися до з'явилася мережі Wi-Fi.

Кілька років тому молодший брат героя нашої статті - адаптер DWA-100 - попив мені чимало крові, вперто не бажаючи працювати. Драйвери встановлювалися успішно, але в диспетчері пристроїв адаптер відображався з жовтим знаком оклику як пристрій, що працює з неполадками. Жонглювання версіями драйверів і навіть установка альтернативного ПЗ не привели до позитивного результату. А скринька відкривалася дуже просто - адаптер був підключений до пасивного USB-хабу, який не міг забезпечити потрібну силу струму по лінії живлення. Щоб цього не сталося у вас, підключайте адаптер безпосередньо до порту ноутбука або стаціонарного ПК. Якщо ж без USB-розгалуджувача не обійтися, використовуйте активну модель такого пристрою з мережевим блоком живлення.

USB-HUB D-LINK DUB-H7 оснащений зовнішнім блоком живлення, тому до нього можна підключати такі чутливі до току пристрою, як бездротові адаптери і жорсткі диски

Налагодження підключення до бездротової мережі

Всі операційні системи сімейства Windows мають вбудовані інструменти для підключення до бездротових мереж. Якщо драйвери адаптера успішно встановлені, то налаштування бездротового з'єднання займе всього кілька кроків.

 1. Відкрийте панель управління, а з неї вікно мережевих підключень.

  Знайдіть пункт «Мережа та підключення до інтернету» в панелі управління

 2. У списку мережевих підключень виберіть бездротове і двічі клацніть по його значку.

  Перейдіть до налаштувань бездротового підключення, двічі клацнувши по його значку

 3. Відкриється список доступних бездротових мереж, виберіть з нього потрібну вам.

  У списку бездротових мереж виберіть ту, до якої необхідно підключитися

 4. Введіть пароль доступу до бездротової мережі (двічі) і натисніть кнопку «Підключити».

  Якщо в бездротової мережі включено шифрування, потрібно ввести пароль доступу

 5. Якщо пароль введений вірно, адаптер підключиться до бездротової мережі і в списку з'явиться відповідне повідомлення.

  Мережа успішно підключена, що і відображається в статусі підключень

Відео: підключення до бездротової мережі в Windows 7

Використання D-Link DWA-140 в якості точки доступу

Штатний програмне забезпечення адаптера не дозволяє перемикати його в режим точки доступу. Але для операційних систем Windows XP і Windows 7 є можливість встановити драйвери від виробника чіпсета адаптера - RT2870. Утиліта роботи з адаптером, що входить в набір «альтернативних» драйверів, дозволяє зробити з D-Link DWA-140 точку доступу (Access Point) Wi-Fi. Це дозволить реалізувати на базі недорогого ноутбука або ПК потужний маршрутизатор, медиасервер або хмарне сховище:

 1. Видаліть фірмові драйвери адаптера за допомогою «Установки і видалення програм» з панелі управління.
 2. Скачайте з сайту driver.ru архів драйверів для RT2870 під вашу операційну систему.

  Драйвери для чіпсета RT2870 можна скачати з офіційного сайту компанії RALINK або з відомих сховищ драйверів пристроїв

 3. Підключіть до порту USB бездротової адаптер.
 4. Запустіть завантажений файл-інсталятор драйверів. Після завершення процесу установки перезавантажте комп'ютер.
 5. Клацніть правою кнопкою миші на іконку Ralink в системному треї і з меню виберіть Switch to AP (переключитися в режим точки доступу). У вікні програми налаштуйте базові параметри точки доступу: ім'я мережі, канал мовлення і максимальну допустиму швидкість передачі даних.

  Переключившись в режим Soft AP, ви можете налаштувати всі параметри програмної точки доступу

 6. У випадаючому списку Wireless Protection виберіть тип шифрування мережі та введіть пароль доступу.
 7. У вкладці Statistics можна спостерігати завантаженість адаптера, швидкість прийому і передачі даних, а також співвідношення сигнал / шум.

  У вікні статусу точки доступу можна контролювати необхідні параметри роботи адаптера

До мого дачного кооперативу кабельний інтернет так і не дістався, а ось покриття 3G присутній. На курному горищі вже який рік в якості маршрутизатора трудиться старенький ноутбук, до одного порту якого підключений 3G-модем, а до другого - бездротової мережевий адаптер D-LINK. Засобами операційної системи на ньому створена програмна точка доступу, яка роздає інтернет по всьому будинку. Таке рішення виявилося більш привабливим, ніж покупка окремого маршрутизатора з підтримкою 3G-модемів. Адже всі компоненти для точки доступу вдалося знайти тут же, на горищі.

Відео: настройка точки доступу на ноутбуці на Windows 7

Стабільність роботи і швидкісні характеристики

Теоретична швидкість роботи, яку може забезпечити D-Link DWA-140 - 300 Мбіт / с. На жаль, це практично недосяжний максимум - і сам адаптер, і маршрутизатор, до бездротової мережі якого здійснюється підключення, повинні перебувати в зоні прямої видимості, що в повсякденному житті практично недосяжно. Навіть проста цегляна міжкімнатна перегородка послаблює сигнал практично вдвічі. На діаграмах спеціального програмного забезпечення, такого як D-LINK Wi-Fi Planner, прекрасно видно, як послаблюється сигнал перешкодами і впливом чужого обладнання Wi-Fi.

На діаграмах спеціального програмного забезпечення, такого як D-LINK Wi-Fi Planner, прекрасно видно, як послаблюється сигнал перешкодами і впливом чужого обладнання Wi-Fi

Карта покриття і взаємного впливу маршрутизаторів в декількох квартирах показує, що максимальна швидкість передачі даних досягається тільки в безпосередній близькості від антен цих пристроїв і помітно слабшає з ростом відстані від них і за міжкімнатними перегородками

Маршрутизатор і клієнтське обладнання в сусідніх квартирах (або офісах) теж вносить свою лепту в зниження швидкості вашого каналу. Тому реальну швидкість в 100-120 Мбіт / с можна вважати дуже непоганим результатом. А при експлуатації в місці, де одночасно приймаються п'ять-шість бездротових мереж, результат буде куди як скромніше.

Швидкість Wi-Fi в багатоквартирному будинку, де встановлено багато маршрутизаторів, може значно падати щодо заявленої виробником

Пластмасовий корпус без отворів для природної вентиляції змушує адаптер відчутно нагріватися при тривалій роботі, але на стабільність це не впливає, у всякому разі протягом гарантійного терміну експлуатації виробу.

Відгуки про D-Link DWA-140

Незважаючи на те що сучасні комп'ютери і гаджети стають все більш інтегрованими, для таких продуктів, як бездротові адаптери з інтерфейсом USB, все одно залишається своя ніша. Старенький ноутбук без Wi-Fi, новий телевізор, який потрібно підключити до інтернету без проводів, маршрутизатор з портом USB, що потребує розширення покриття мережі, саморобний сервер в студентському гуртожитку - все це не залишить ваш D-Link DWA-140 без роботи.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью