• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд безкоштовного графічного редактора Paint.NET

Офіційний сайт: www.getpaint.net
Розмір: 5338 КБ
Ціна: безкоштовний

Paint.NET, графічний редактор фірми Microsoft , Часто позиціонується як заміна MS Paint, з додатком, що входить до складу операційних систем Windows. В результаті може скластися враження, що їх відмінності мінімальні, що цільова аудиторія обох продуктів багато в чому збігається. MS Paint - примітивний інструмент, призначений, скоріше, для розваг, ніж для серйозної роботи. Paint.NET є повноцінним графічним редактором, без будь-яких застережень. Він володіє широкими можливостями обробки фотографій. Більшість аналогічних програм мають досить високу ціну, що обмежує їх доступність. Paint.NET, навпаки, безкоштовний. Ви можете вільно встановити програму і використовувати її необмежену кількість часу.

Paint.NET вимагає, щоб в системі був встановлений Microsoft .NET Framework 2.0. Графічний редактор може перемикатися між вісьмома мовами інтерфейсу, серед яких, на жаль, відсутня російська локалізація. Paint.NET швидко робить перший старт і без завантажених в пам'ять фотографій займає близько 33 МБ оперативної пам'яті. Paint

Робоче вікно Paint.NET

Інтерфейс графічного редактора являє собою поєднання класичної панелі інструментів і серії плаваючих вікон, також є носіями певних функцій продукту або відображають будь-яку службову інформацію. Активна панель не прозора. Всі інші незалежні вікна мають середню прозорість, що дозволяє бачити весь документ, незважаючи на вимушене перекриття.

Будь-яка операція над документом відображається у вікні History. Ви можете вільно переміщатися по списку історії, тим самим, відкатувавшись на довільну кількість кроків назад. Крім того, на панелі присутні кнопки швидкого перемотування, що дозволяють однією командою переходити на перший і останній елементи списку.

Paint.NET підтримує роботу з шарами. Можна створювати порожній шар, а також копію поточного документа. Допускається також імпорт зовнішнього файлу в якості окремого шару. Його властивості досить прості. Ви можете змінювати прозорість шару, метод змішування даних, а також задавати йому довільне ім'я. Під час роботи над документом допускається тимчасове включення і відключення окремих шарів.

Показ або приховування окремих вікон з інструментами може швидко здійснюватися за допомогою гарячих клавіш Fx. Їх повний список можна подивитися в меню Window. Ви можете включити відображення направляючої сітки, а також бокових лінійок, як в текстових процесорах. Під час масштабування робочого вікна програми, змінюється масштаб відкритого документа. Крім його плавної зміни, можна приводити розмір зображення до кордонів поточного вікна, а також включати реальний масштаб документа.

Редактор дозволяє працювати з декількома зображеннями одночасно. Ви не можете будь-яким чином мінімізувати або змінити розмір робочого вікна поточного документа. Всі вони відображаються у вигляді мініатюр у правого краю панелі інструментів. Якщо розміри робочого вікна програми не дозволяють розмістити всі елементи, то з'являється нова кнопка, що викликає список відкритих зображень. Всі документи показані разом зі слайдами. Аналогічне меню викликається при спробі виклику останніх відкритих зображень. Список Open Recent також містить мініатюри. Редактор дозволяє працювати з декількома зображеннями одночасно

Перелік відкритих документів в Paint.NET

Paint.NET може витягувати фотографії з фотокамери, а також отримувати дані зі сканера. У першому випадку підтримується лише JPEG, а також TIFF з 8 або 16 біт на канал. Якщо ви знімаєте в RAW, то в будь-якому випадку необхідно попереднє перетворення в спеціальному конвертері.

Під час вибору будь-якого інструменту, в рядку статусу відображається підказка щодо його використання. Наприклад, під час виділення прямокутних областей, вам розповідається, що якщо утримувати клавішу Shift, то виділення буде квадратним, а Ctrl включає режим додавання нових регіонів.

Раз ми заговорили про виділення, то не можна не відзначити одну неприємну особливість Paint.NET. Ви не можете чітко вказувати співвідношення сторін. На офіційному сайті проекту, в розділі FAQ задається таке запитання. Відповідь на нього досить дивний. Вам радять включити лінійки по краях кадру, призначити в якості одиниць зміни сантиметри або дюйми і на око орієнтуватися в своєму виборі області. Це невдала відповідь. Вам доведеться нелегко, якщо потрібно підготувати фотографії до друку на папері або до завантаження в мобільний телефон.

Кадрування здійснюється на основі виробленого виділення, не будучи повністю незалежним інструментом. Кадрування здійснюється на основі виробленого виділення, не будучи повністю незалежним інструментом

Кадрування в Paint.NET

Виділення може також відбуватися за допомогою чарівної палички. Ви вказуєте максимальне значення зміни кольору і клацаєте мишею по заданому фрагменту фотографії. При цьому виділяється вся сусідня однорідна область. Ви можете також скористатися інтелектуальним інструментом ласо. Утримуючи ліву кнопку миші, ви малюєте криву, яка автоматично прилипає до кордонів різкого перепаду кольору. При цьому ви в реальному часі бачите, як частина зображення закрашивается в блакитний колір - індикатор виділення. Як тільки ви відпустите кнопку миші, перша і остання точка кривої з'єднаються. Виділення завершено.

Під час зміни лінійних розмірів фотографії вам пропонується або введення абсолютних значень кінцевого знімка, або вказівку процентного співвідношення. Можна включити режим збереження пропорцій кадру. Редактор володіє декількома алгоритмами масштабування. Доцільніше використовувати режим максимальної якості, адже швидкість обробки матеріалу в будь-якому випадку невелика. Ви можете також змінювати розмір полотна. Початкове зображення прив'язується до будь-якої зі сторін кадру, а також може розташовуватися по центру майбутнього документа.

Для видалення подряпин з фотографії можна використовувати інструмент клонування текстур Clone Stamp. Утримуючи клавішу Ctrl, ви витягаєте вихідну текстуру, після чого малюєте їй на ушкодженому місці. Алгоритм працює не дуже акуратно, що не дозволяє використовувати штамп для делікатних цілей, наприклад, для видалення родимок на шкірі.

Базова коригування фотографії доступна з меню Adjustment. Перше, що необхідно відзначити відразу - автоматичний режим, який викликається також за допомогою поєднання Ctrl + Alt + L. Крім того, ви можете швидко переводити фото в чорно-білий режим, а також тонувати в кольори сепія.

Всі інструменти управління кольором і експозицією не мають власних вікон попереднього перегляду результату. У міру зміни налаштувань, ваші коригування відображається всередині відкритого документа. Як було сказано раніше, діалогові вікна Paint.NET наполовину прозорі, вони не загороджують фото. В результаті, помітно спрощений інтерфейс багатьох інструментів коригування зображень в поєднанні з наочним попереднім переглядом.

Ви можете управляти експозицією за допомогою рівнів і кривих. В обох випадках допускається керування окремими каналами. Наприклад, ви можете зробити більш насиченим червоний колір в тінях і прибрати його вплив в відблисках. Ви можете управляти експозицією за допомогою рівнів і кривих

Управління експозицією за допомогою кривих в Paint.NET

Створення текстових написів відбувається в поточному шарі. При виклику інструменту Text можна завжди повернутися до старих написів. Допускається згладжування тексту. Вибір кольору букв зручно здійснювати за допомогою палітри, що входить до складу вікна Colors. Графічний редактор містить велику бібліотеку текстур, якими можуть зафарбовувати букви.

Робота з текстом не надто зручна. Повністю відсутня інструмент його виділення. Всі операції коригування тексту повинні виконуватися над кожним символом окремо. Найпростіша операція - створення тіні близько тексту. Її здійснення в Paint.NET є складною послідовність операцій. Ви створюєте напис в новому шарі. Потім в ще одному шарі повторюєте її. Після цього в попередньому шарі слід установка сірого кольору, так як він є тінню. За допомогою інструменту зсуву виділених областей ви переміщаєте напис так, щоб вона була трохи нижче і в стороні від вихідних букв. В результаті виходить непогана тінь. Але на її створення витрачено чимало зусиль.

Paint.NET дозволяє виконувати заливку областей не тільки одним кольором, а й із застосуванням градієнтів. Ви можете використовувати перехід між двома квітами, а також плавну зміну прозорості. Вказуючи вихідну точку початку заливки, ви, утримуючи ліву кнопку миші, переміщує покажчик, задаючи ступінь і напрямок градієнта. Програма пропонує кілька варіантів градієнтів.

До складу Paint.NET входить досить велика кількість ефектів, які застосовуються до зображень. Усунення червоних зіниць при зйомці зі спалахом виконується в кілька етапів. Спочатку вам необхідно виділити фрагмент знімка з оком. Потім, викликавши спеціальний інструмент, ви вказуєте рівень допуску кольору і ступінь знебарвлення червоного каналу.

Ви можете застосовувати один варіант підвищення різкості і цілий набір інструментів розмивання зображень. Крім популярного гауссова розмивання, ви можете імітувати расфокусировке, змазування при русі, радіальне розмивання. Якщо ви під час зйомки об'єктивом зі змінною фокусною відстанню в момент експонування ви повернете кільце «зуму», то на знімку вийде ефект збільшення розмивання в міру наближення до кордонів кадру. Ви повторити його за допомогою аналогічної функції Paint.NET. Різноманітні розмивання в поєднанні зі зниженням контрасту дуже зручно використовувати для створення фонових малюнків для обкладинок дисків, для листівок та інших подібних цілей. Ви можете застосовувати один варіант підвищення різкості і цілий набір інструментів розмивання зображень

Розмивання масштабуванням в Paint.NET

Всі інструменти деформації зображення не можуть налаштовуватися за допомогою вказівки конкретних областей, точок. Ви лише вибираєте функцію, задаєте деякі її параметри, а потім застосовуєте ефект або на все зображення, або на заздалегідь виділену область.

Paint.NET дозволяє створювати текстуру хмар, імітувати малюнок олійними фарбами, додавати на фото зерно, створювати ефект гравюри на металі і багато іншого. Налаштування ефектів досить примітивні. Попередній перегляд результату роботи всіх функцій відсутній. Програма намагається відразу застосувати ефект на все зображення, що різко знижує швидкість роботи інструментів. Paint

Меню ефектів Paint.NET

Графічний редактор не містить будь-яких інструментів пакетної обробки файлів. Для подібних цілей краще використовувати або менеджер зображень, або інший, більш потужний графічний редактор. В меню Tool можна знайти цікавий інструмент Choose Defaults, що дозволяє вказувати настройки за замовчуванням для всіх інструментів графічного редактора.

Paint.NET - вдалий продукт від корпорації Microsoft. Незважаючи на те, що графічного редактора важко придумати якесь серйозне застосування, він вдало підійде для початківців фотографів, які відкривають для себе можливості редагування фотографій на комп'ютері. До систематизації даних ще далеко, повноцінний менеджер зображень не потрібен. У потужному графічному редакторі також поки немає необхідності, адже його ціна, швидше за все, буде серйозно бити по кишені, а реальної віддачі можна буде добитися лише в далекій перспективі. Для початку непогано освоїти який-небудь простий безкоштовний графічний редактор, щоб зрозуміти всю красу обробки фотоматеріалу на комп'ютері. Які можуть бути варіанти? GIMP ? Цей редактор володіє багатими можливостями, але далеко не простий і має незвичайний інтерфейс, здатний викликати серйозні проблеми в освоєнні. Основна перевага Paint.NET і позитивне відміну від конкурента полягає саме в його доступності. Графічний редактор не робить нічого зайвого, надаючи користувачу лише необхідний мінімум, якісно упакований в зручний, легко освоюваний інтерфейс.

резюме:
+ Paint.NET - відмінний інструмент для новачків
- Paint.NET - марна програма для сміливих творчих натур, для зосереджених любителів і професійних фотографів.

Які можуть бути варіанти?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью