• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд Nokia N95 8Gb

 1. Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Замість вступу
 2. Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Дизайн і особливості
 3. Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Основні програмні відмінності N95 8Gb від N95
 4. Табл. "JAVA" Nokia N95 / Nokia N95 8Gb
 5. Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Мультимедійні можливості
 6. Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Галерея
 7. Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Камера
 8. Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Враження й висновки

Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Замість вступу

Nokia N95 8Gb, оновлення моделі N95, була представлена ​​компанією в кінці літа в рамках презентації Nokia нових мультимедійних пристроїв NokiaGoPlay. Nokia N95 8 Gb є ні що інше, як оновлену версію класичної Nokia N95. Кілька відмінностей по виконанню пристрої: змінена шторка камери, більший за фізичними розмірами екран, 8 Gb вбудованої пам'яті, втім, останнім зроблено більше не для геймерів, а для любителів музики, які збираються використовувати новий online магазин музики від Nokia. Чорний колір знову був "притримати" для топ-музичної версії пристрою. Такий підхід ми вже бачили у виконанні Nokia, досить згадати N70 Music Edition, N73 Music Edition і N91 8 Gb. Дещо змінилися елементи управління, клавіші управління плеєром отримали обсяг, користуватися ними стало зручніше. Екран закритий захисним склом, якого не було в звичайній версії N95. Ємність акумулятора зросла, це важлива зміна, так як саме час автономної роботи є найслабшою характеристикою апарату. Серед програмних відмінностей варто відзначити підтримку нової ігрової платформи N-Gage. Трохи швидше стала працювати камера і відкриватися галерея фотографій.

Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Дизайн і особливості

Nokia N95 виконана в принципово новому для ринку форм-факторі подвійного слайдера, половинки зрушуються як вниз, так і вгору відносно один одного. При русі слайдера вгору відкривається цифрова клавіатура пристрою, тут все стандартно, при русі вниз ж - медіа-панель з чотирма кнопками управління в режимі плеєра, відеоплеєра. Подібне рішення дуже цікаво, проте давайте спробуємо розібратися, як реалізована механіка подвійного слайдера. Очевидним є той факт, що більшість слайдерів компанії Nokia мають не найкращим чином організований механізм ковзання, спостерігається люфт половинок, розкриття неплавного, вони поступаються слайдерам компанії Samsung, LG. Якщо говорити про Nokia N95, тут механізм влаштований іншим способом. Направляючі розташовуються на бічних поверхнях, основа апарату представляє собою як би човник, в яку поміщений корпус. Подібний пристрій дозволяє говорити про те, що горизонтальний люфт виключений як в закритому стані, так і у відкритому, вертикальний люфт тут також не спостерігається. Не можна говорити про те, що така реалізація слайдера ідеальна, ковзання половинок не дуже плавне, автодоводка в звичному розумінні цього терміна відсутня тут. Звичайно, при русі вгору при досягненні певної позиції механізм автодоводки завершує рух, але відбувається це не так плавно, як, наприклад, в Nokia E65. Рух вниз в принципі не вимагає автодоводки, занадто мало відстань зсуву. У крайніх положеннях апарат також монолітний, ніяких претензій до механіки немає.

Плюсами механізму слайдера Nokia N95 є відсутність люфту і, що більш важливо, відсутність передумов його появи в силу бічних напрямних. Така конструкція застосована вперше, і, безумовно, вона вдала. Продовжуючи говорити про зовнішній вигляд пристрою, хочеться відзначити, що дизайн апарату витриманий в єдиному стилі, він нейтральний, підійде як чоловічий, так і жіночої частини аудиторії. Основа апарату виконана з пластика з покриттям Soft-Touch чорного кольору в моделі N95 8Gb, пісочного або темно-фіолетового в класичному N95. Товщина основи велика, вона виступає в ролі міцного каркасу, падіння апарату не повинно спричинити за собою негативних наслідків. На матовому пластику практично непомітні відбитки пальців, до появи подряпин він також стійкий. За відчуттями, Soft-Touch набагато приємніше тримати в руці, але він трохи більш мазкий, ніж звичайний матовий пластик.


Решта частини класичної Nokia N95 - це сріблястий пластик, інших колірних варіантів не передбачено. Модель 8Gb зроблена цілком в чорному кольорі. Метал в корпусі відсутня, саме за рахунок цього було досягнуто таку вагу (120 грам), це дуже мало для такої технологічного устрою. Габарити 99х53х21 мм можна назвати маленькими, аналогів по функціональності при таких розмірах на ринку немає і не передбачається.

Зовні N95 8Gb виглядає трохи крупніше класичної моделі, це відбувається через те, що за рахунок збільшення дисплея полози механізму слайдера виявляються заховані під верхньою панеллю.


Екран Nokia N95 8Gb величезний, якщо взяти до уваги загальні габарити апарату, його фізичний розмір - 44x58 мм, діагональ 2,8 дюйма. Всі інші характеристики збігаються з дисплеєм в моделі N95: дозвіл QVGA (240x320 пікселів) і отображет до 16 мільйонів квітів, це один з кращих екранів на ринку і в сукупності розмір / якість кращий серед смартфонів (ми не говоримо про великі пристроях, наприклад, Nokia E90, чий екран в даний час не має аналогів). Якщо говорити про розмір точки, то він досить великий, пикселизация хоч і не яскраво виражена, але все ж помітна, але, в порівнянні з класичною N95, розмір пікселя трохи збільшений. На такому екрані дуже комфортно переглядати фільми, фотографії з камери, відео. Передача кольору екрану налаштована на максимально соковиту картинку, в режимі видошукача камери, перегляду, кольору трохи більш яскраві, ніж вони є насправді. За рахунок такого алгоритму виведення зображення на екран досягнуто краще сприйняття картинки, при цьому доводиться в деякій мірі жертвувати природністю. Порівнюючи екрани, хочеться відзначити, що картинка на екрані N95 8Gb яскравіша, це єдина відмінність, в іншому якість збігається.


Екран має Трансрефлективний властивостями, і яскраве сонце не є перешкодою для сприйняття інформації в будь-якому стані, як то в режимі GPS-навігації, режимі перегляду фотографій, меню. Позитивно позначається також великий розмір екрану, в загальному, з апаратом комфортно працювати в умовах будь-якої освітленості.

Для моделі N95 8Gb конструктори знайшли можливість зробити захисне скло для дисплея, у класичній N95 це скло було відсутнє.

У порівнянні з класичною N95, блок керуючих клавіш вужчий, розмір клавіш зменшений, але самі вони стали більш ергономічні за рахунок опуклості. Помилкові натискання на великі кнопки меню і мультимедійну клавішу тепер практично не відбуваються. Над екраном знаходиться об'єктив додаткової камери для відеодзвінків, розмовний динамік забраний дрібною металевою сіткою. Сенсор освітленості регулює підсвічування екрану і клавіатури залежно від кількості потрапляє на нього світла.
Цифрова клавіатура залишилася без змін, вона в міру зручна, кнопки не плоскі, великі за розміром, мають чіткий відгук і достатній хід. Верхній ряд клавіш знаходиться на відстані від краю верхньої половинки слайдера, тому ними також зручно користуватися, місця достатньо. Підсвічування клавіатури тепер білого кольору, позначення видні в усіх умовах.


Інтерес представляють чотири кнопки управління на медіа-панелі в горизонтальному режимі, вони трохи опуклі, мають м'який хід, натиснення відчутно. Аналогією виступає апарат SonyEricsson W950i, цифрова клавіатура якого виконана таким же чином. Підсвічування мультимедіа-кнопок також білого кольору, вона приємна, створює цікавий ефект. По ергономіці дане рішення виглядає відмінно, мультимедіа-клавіші доступні в будь-який час, в тому числі і під час виконання інших програм. Набагато зручніше перемикати композиції в плеєрі, перемотувати за допомогою спеціально виділених для цього кнопок, ніж за допомогою одного елемента - джойстика або навігаційної клавіші.


З інших зовнішніх кнопок управління необхідно відзначити кнопку виключення / зміни профілів на верхньому торці апарату, кнопки управління камерою і швидкого доступу до галереї, здвоєну клавішу гучності / цифровим наближенням на правому боці апарату. Кнопки зручні, вони також підсвічуються білим кольором при активації камери.

Слота для карт пам'яті в N95 8Gb, на відміну від класичної N95, немає. На лівій бічній поверхні знаходиться віконце ІК-порту і стандартний 3,5 міліметровий роз'єм для підключення гарнітури, ви можете підключати свої навушники як безпосередньо через цей роз'єм, так і використовуючи комплектний перехідник з пультом управління. У першому випадку ви втрачаєте можливості приймати і здійснювати дзвінки, не витягуючи апарат з кишені, підключення гарнітури виглядає кращим способом, благо пульт управління забезпечує максимальний комфорт. За своїми можливостями він схожий з таким у Nokia N91, 3250, тобто володіє кнопками перемотування, регулювання гучності, кнопкою відповіді і повзунком блокування клавіш. Виглядає він цікавіше і стильно, передня панель виконана з полірованого металу. Правда, є і незначні мінуси бічного розташування роз'єму: за підключеної гарнітури штекер заважає в кишені одягу викликає дискомфорт. Ситуація не така, як в останньому поколінні апаратів компанії SonyEricsson, де перехідник є набагато більш громіздким і незручним, плюс розташовується ближче до низу корпусу, за рахунок чого при підключеній гарнітурі стає незручно навіть користуватися клавіатурою, але все ж розташування оного в верхньому або нижньому торці виглядало б більш привабливим. У будь-якому випадку стандартний 3,5 мм роз'єм є великим плюсом моделі на тлі конкурентів, далеко не всі музичні телефони мають ім.Крім кнопок і роз'ємів по обидва боки апарату розташовуються стерео динаміки, прикриті хромованою крупною сіткою. Якість звуку через динаміки дуже гарне, можливо, воно не найкраще, можливо, трохи поступається Nokia N73 за рахунок більшого розносу динаміків, але в більшості ситуацій цього помітно не буде, можна говорити про відмінну їх реалізації. Нижній торець має стандартний miniUSB роз'ємом для підключення кабелю, і тонким отвором для підключення зарядного пристрою.


Задня поверхня примітна лише великим об'єктивом вбудованої п'ятимегапіксельною камери. Ободок все також пластиковий, сам об'єктив позбавлений шторки, яка була в класичній N95.Під кришкою заднього відсіку знаходиться літій-іонний акумулятор ємністю 1200 мА / год, у попередника була літій-полімерна батарея всього на 950 мА / год, і її ледве-ледве вистачало на день використання. З батареєю підвищеної ємності апарат працює в середньому два дні, в режимі безперервного відтворення музики з навушниками на високій гучності апарат пропрацював вісім з половиною годин, в режимі перегляду відео - трохи менше чотирьох годин.


Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Основні програмні відмінності N95 8Gb від N95

За своєю внутрішньою "начинку", апарати дуже схожі, але, тим не менш, в оновлену версію N95 додалося кілька цікавих функцій, про які піде мова нижче.

Перше, що відразу впадає в очі, це трохи змінений шрифт, його оптимізували під розмір нового дисплея, також, внаслідок збільшення дисплея, в рядку активного режиму очікування вміщується сім ікон (у класичній версії N95 було всього шість іконок). Незначне значення, але тим не менш приємно. Однією з рядків активного режиму очікування є пошук по влаштуванню і в мережі Інтернет.

Nokia N95 8Gb / Nokia N95

Мультимедійна клавіша відкриває нове мультимедійне меню, представлене у вигляді карусельного списку з шести сторінок, сюди входять розділ Музика, Ігри, Карти, які часто використовуються контакти, Галерея і список закладок Інтернет, порядок проходження пунктів можна змінити на свій розсуд. Зручність використання досить спірне, хіба що просто швидкий доступ до перерахованих розділах, і, тим не менше, хоч якесь відміну від попередньої версії N95. До речі, при зсуві слайдера вниз більше не відкривається звичайне мультимедійне меню, така ось відбулася заміна.


Додані гри на новій платформі N-Gage, це дві тріальні версії емуляторів футболу і гонок - FIFA07 і Asphalt 3. Грати можна як при вертикальній орієнтації екрану, так і при горизонтальній, єдиний мінус - в грі не працюють мультимедійні клавіші, що робить горизонтальний режим гри дуже незручним.

Продуктивність нової N95 8Gb порівнянна з класичної N95, але суб'єктивно оновлена ​​модель стала працювати трохи швидше, особливо це помітно в швидкості роботи камери і галереї, можливо, такий ефект створює змінена візуалізація процесів відкриття галереї і обробки знімка камерою.

Табл. "JAVA" Nokia N95 / Nokia N95 8Gb

Модель Nokia N95
Nokia N95 8Gb
Платформа MIDP 2.0, CLDC 1.1
MIDP 2.0, CLDC 1.1
JBenchmark 1.1.1 6735;
Text / 1913
2D / 1721,
3D / 887,
FillRate / 455,
Animation / 2409
4787;
Text / 1308,
2D / 1167,
3D / 552,
FillRate / 281,
Animation / +1479
JBenchmark 2.1.1 562;
Image / 493,
Text / 888,
Sprites / 628,
3D / 1020
UI / 270
532;
Image / 379,
Text / 628,
Sprites / 499,
3D / 848,
UI / 423
JBenchmark 3D HQ / 1115, LQ / 1097, Triangle ps / 56339,
Ktexels ps / 7825
HQ / 915, LQ / 962, Triangle ps / 45132,
Ktexels ps / 6027
JBenchmark 3D Smooth triangles / 378975
Textured triangles / 340125
Fill rate / 16557 ktexels
Gaming / 718 (23.9 fps)
Smooth triangles / 321 988
Textured triangles / 293090
Fill rate / 12323 ktexels
Gaming / 653 (21.8 fps)

У порівнянні з класичною N95 8Gb, також збільшився обсяг оперативної пам'яті до 128 Мб, після завантаження системи, користувачеві доступно близько 86 Мб, що дозволяє тепер одночасно працювати більшій кількості додатків.

Відсутність слота для карт пам'яті пояснюється наявністю вбудованої флеш-пам'яті об'ємом 8 Гб, з яких користувачеві доступно 7672 Мб. При підключенні по кабелю користувач бачить запит про те, як саме він хоче використовувати телефон в даному випадку. Всього є 3 варіанти: синхронізація з PC Suite, використання як дисковий накопичувач і PictBridge - підключення до сумісного принтера. При використанні як дискового накопичувача Nokia N95 не сповіщала, що повинен перейти в офлайновий профіль, функціональність телефону доступна, копіювання і запис інформації не доставляє проблем, швидкість передачі даних становить близько 870 Кб / с. При використанні Bluetoоth швидкість передачі даних складає в середньому 140 Кб / с, також з'явилася можливість регулювати час (від однієї хвилини до години) видимості Bluetooth апарату іншими пристроями. Апарат підтримує такі Bluetooth 2.0: Dial-up Networking Profile, Object Push Profile, File Transfer Profile, Handsfree Profile, Headset Profile, Basic Imaging Profile, SIM Access Profile і A2DP, присутня підтримка EDR.

Підтримка WLAN (Wi-Fi) в телефоні зайвою ніяк не назвеш, підтримуються стандарти безпеки (WEP, WPA, WPA 2), настройки максимальні. Працює це досить просто, в "Сполучені" створюється точка доступу, вибирається тип мережі і далі будь-який додаток може використовувати її. Крім цього спеціальний майстер WLAN Wizard допомагає в налаштуванні з'єднання. Для швидкого же пошуку мереж на робочому столі є спеціальна вкладка в режимі активного очікування. На додаток до інтернет- сервісу присутній додаток Home Network (Домашня Мережа). Треба так розуміти, що це і є реалізація UPnP в телефоні. При активації створюється точка доступу, і інші пристрої можуть отримати доступ до музики, фотографій і відео, що зберігаються в телефоні. Версія програми оновлена.

Оновлена ​​версія Nokia Maps, з'явилися нові карти, підтримується A-GPS, спосіб відображення карт трохи змінений, функціональність залишилася колишньою. Втім, N95 з версією прошивки вище 12-ої має ту ж саму версію Nokia Maps.Nokia N95 8Gb / Nokia N95

Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Мультимедійні можливості

Інтерфейс плеєра не відрізняється від класичної версії N95. Таку організацію плеєра можна побачити у всіх нових пристроях, побудованих на платформі S60V3 Feature pack 1 (наприклад, Nokia N76, 6290). У випадку з N95 аудіонастройкі максимальні. Програмна складова точно така ж як в музичному флагмані виробника - Nokia N91. П'ять попередньо встановлених налаштувань 8-ми смугового еквалайзера з можливістю створення необмеженої кількості призначених для користувача налаштувань еквалайзера. Можливість регулювання балансу, розширене стереозвучание, режим loudness, теми візуалізації.Музична бібліотека дозволяє сортувати всі композиції по виконавцю, альбому, жанру і т.п. Присутня можливість створення плейлистів, пошук треку за назвою, швидкий скролінг, що критично при великій кількості композицій.


Якість звуку через зовнішні динаміки високе, гучність стерео динаміків також досить висока, вона трохи перевершує гучність класичної N95, яка, в свою чергу, мала одні з найгучніших динаміків. А ось стерео ефект відчувається не настільки добре як в N73 - позначається меншу відстань між динаміками. Є можливість встановлювати звукові 3D-ефекти на дзвінки, ніяких відмінностей від N73 немає.

Якість звучання в навушники поступається Музична флагману компании N91 и порівняно з 3250, але для якісний звук можна Говорити только за умови использование сторонніх навушніків. Навушники, что йдут в комплекті поставки, які не забезпечують хорошого звучання. Порівняння якості звучання з апаратами лінійкі Walkman нема на Користь продуктів від SonyEricsson - менше налаштування, менший запас гучності, при порівнянній якості звуку. В цілому оцінки якості звуку носять вкрай суб'єктивний характер, вирішити, чи влаштовує вас якість звучання конкретного апарату чи ні, ви завжди зможете при покупці пристрою.

Як вже говорилося, телефон можна використовувати з будь-якими 3,5 мм навушниками. При цьому навушники можна підключати як до телефону, так і до пульта, який йде в комплекті. В N95 використовується новий вид пульта, суб'єктивно пульт N91 зручніше, хоча і пропонує точно таку ж функціональність. При підключенні навушників до телефону апарат пропонує самостійно вибрати що саме ви підключили (функцію Інтелектуальне немає): гарнітуру, навушники, ТБ або музичний стенд. Не зовсім зрозуміло, чому в настройках немає можливості зробити вибір аксесуара за замовчуванням, кожен раз вибирати тип підключеного пристрою не найцікавіше в житті заняття.

До мінусів реалізації плеєра варто віднести відсутність підтримки російських тегів, однак, ми тестували апарат з європейської прошивкою, можливо в русифікованих апаратах ця ситуація зміниться. Розташування роз'єму навушників на бічній стороні теж не підвищує зручність роботи з апаратом.

Реалізація радіо типова для апаратів, побудованих на базі S60. Головною зміною є збільшення числа збережених в пам'яті телефону радіостанцій з 20 до 50, що актуально у великих містах. Є можливість завантаження списку станція для конкретно обраного міста.

Перегляд відеороликів можливий з високою роздільною здатністю, в повноцінному якості, тобто ніяких "пригальмовувань" і артефактів у відтворенні немає. Перегляд став більш комфортним за рахунок збільшення діагоналі екрану. Крім того, варто пам'ятати, що є можливість підключення телефону до телевізора за допомогою кабелю, що йде в комплекті, що дозволяє використовувати N95 як відеоплеєра або ігрової приставки.

Додаток Nokia Video Сentre є механізм пошуку, доступу, завантаження та перегляду відеороликів на телефон. Функціональність програми не змінилася: є близько п'ятнадцяти різних відеосервісів, наприклад, новинних, таких як Reuters, офіційних відеоблока організацій (наприклад Unicef), відео-приколів (Stupid Video), і YouTube. Максимально комфортно користуватися цим сервісом через Wi-Fi-з'єднання, на жаль 3G мереж в Росії поки немає. Хоча сервісом цілком можна користуватися через GPRS або EDGE-з'єднання, так як відеофайли оптимізовані під розмір пристрою, виглядає все це відмінно. Крім того, підтримується "докачка" файлів.


Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Галерея

Галерея це стандартний додаток для перегляду відео та фотографій, ніяких змін тут не відбулося. Всі також є можливість перегляду фотографій в повноекранному режимі (при горизонтальній орієнтації дисплея), створення альбомів фотографій і реалізована можливість слайд-шоу по кожному альбому. При цьому присутні такі настройки як музичний супровід, вибір швидкості зміни кадрів, настройка паузи між кадрами, можливість анімації фотографії.

Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Камера

Камера N95 8Gb нічим не відрізняється від камери N95, єдині зміни - відсутність шторки камери в оновленій версії і поява можливості відображення сітки видошукача. Решта функцій і налаштування залишилися тими ж самими: перемикання в режим відео, настройка режиму фотографії, управління режиму спалаху, таймер, режим послідовної зйомки, експокорекція, баланс білого, колірні ефекти, настройка ISO, настройка алгоритму різкості. У більшості випадків, достатньо автоматичних налаштувань камери. Однак є ситуації, такі як макрозйомка, при яких активація відповідного режиму необхідна.Ви можете записувати відео в однаковій якості 640 на 480 точок при швидкості 30 кадрів в секунду, звук записує в моно, практично відсутні будь-які ривки або артефакти при "захопленні" картинки.

Nokia N95 8Gb :: Огляд :: Враження й висновки

Оновлена ​​версія N95 8Gb покликана подовжити життєвий цикл моделі, і без того успішної на ринку. Принципові відмінності зводяться в основному до збільшеної місткості акумулятора і, відповідно, до більш тривалого часу роботи: при середньому завантаженні апарат пропрацював два дні, в режимі прослуховування музики - близько восьми з половиною годин, при постійному відтворенні відео - трохи менше чотирьох годин.

З безумовних плюсів новинки: більш якісний і приємний пластик корпусу, збільшений дисплей, підтримка ігор N-Gage, великий обсяг вбудованої пам'яті. Крім поліпшень є і менш приємні зміни: відсутність шторки камери, неможливість використання мультимедійних клавіш в іграх, відсутність відео-редактора (може, комусь він був потрібен). Конкурентом N95 8Gb на сьогоднішній день є тільки класична N95, різниця в ціні між ними на початку продажів в Росії буде досить висока, і користувачеві доведеться самому вибирати: віддати перевагу більш низькою ціною або невеликим поліпшенням. При цьому не можна випускати з уваги той факт, що найближчим часом з'являться нові апарати Nokia (N81, N82), орієнтовані не так на суміщення в собі всіх мультимедійних можливостей, а на окремі, але поліпшені або порівнянні функції (камера, музичний програвач), на які і буде переносити акцент в позиціонуванні. Відповідно, вони зможуть скласти N95 конкуренцію, і з їх появою деякі користувачі вважатимуть за краще не "мультимедійний комп'ютер", а "камерофон" або "аудіофон".

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью