• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд Microsoft Surface Book i7: Унікальний, продуктивний і неймовірно автономний

Спроби знайти правильну категорію для гібридного планшета-ноутбука Microsoft Surface Book завжди пов'язані з певними труднощами. Ось і тепер, тримаючи в руках новий Surface Book i7, мені важко придумати нішу, для якої він підійшов би найкраще.

Перш ніж занурюватися в деталі, хотілося б відзначити, що для ноутбука Surface Book i7 неймовірно швидкий. За продуктивністю він не менш, ніж в два рази випереджає оригінальний Surface Book, який свого часу за швидкодією також залишав всіх суперників позаду. Крім того, новий продукт Microsoft відрізняється просто видатною тривалістю роботи від батареї. Жоден з протестованих нами ноутбуків не зміг наздогнати за ним в цьому відношенні.

Так що ж? Виходить, що всі конкуренти шкода плетуться в хвості? Не зовсім. Адже світ уже не той, яким він був роком раніше. Конкуренти Surface Book i7 не дрімають, та й гібридний пристрій Microsoft в окремих аспектах далеко не ідеально.

Конкуренти Surface Book i7 не дрімають, та й гібридний пристрій Microsoft в окремих аспектах далеко не ідеально

Комп'ютер Surface Book i7 важко віднести до якогось певного класу, але він як і раніше дивно швидкий

Про що йде мова

Якщо ви до цих пір не в курсі, повідомимо, що Surface Book i7 - це друга ітерація «трансформованих» ноутбуків Microsoft. Верхня половина представляє собою дуже гарний планшет з ідеальними пропорціями і сенсорним екраном «PixelSense» з діагоналлю 13,5 дюйма і підтримкою електронного пера.

Усередині базового блоку з клавіатурою (він називається тут Performance Base) знаходиться дискретний графічний чіп, завдяки якому Surface Book і випереджає за продуктивністю будь-який інший портативний комп'ютер.

Два цих компонента з'єднуються за допомогою такого ж шарніра, який був присутній і в першому Surface Book. Ходили чутки, що Microsoft відмовиться від «шарніра з динамічної віссю» і ліквідує утворюється зазор, але все залишилося як і раніше, а запропонована конструкція, як і раніше, є однією з головних особливостей Surface Book i7.

Ходили чутки, що Microsoft відмовиться від «шарніра з динамічної віссю» і ліквідує утворюється зазор, але все залишилося як і раніше, а запропонована конструкція, як і раніше, є однією з головних особливостей Surface Book i7

Подобається вам такий шарнір чи ні, але він плавно перекочував і в нову модель Surface Book i7. Схоже, що в порівнянні з торішньою (на знімку) його конструкція нітрохи не змінилася

Старе і нове

Планшет Surface Book виглядає ідентично попередньої версії. Зовні нічого не змінилося. Екран PixelSense забезпечений тією ж панеллю IPS з роздільною здатністю 3000 x 2000 пікселів. За екраном ховається двоядерний процесор Intel шостого покоління Skylake Core i7-6600U. Об'єм оперативної пам'яті LPDDR3 (8 або 16 Гбайт) і твердотільного накопичувача (від 256 Гбайт до 1 Тбайт) покупці можуть вибрати на свій смак. (Ми отримали модель з 16 Гбайт пам'яті і твердотілим накопичувачем місткістю 1 Тбайт, яка на Amazon пропонується за 3300 дол.).

Фанати новітнього обладнання, напевно, вважатимуть цей процесор цілковитим розчаруванням. Чому ж тоді, коли ноутбуки на базі процесорів Intel сьомого покоління Kaby Lake вже щосили випускаються різними виробниками, компанія Microsoft раптово втратила зв'язок з дійсністю і вибрала старий процесор?

Блок Performance Base нового Surface Book i7 (ліворуч) приблизно на два міліметри товщі оригінальної бази Surface Book (праворуч)

Схоже, що в першу чергу в Microsoft вирішили приділити увагу оновленню графічної підсистеми. Оригінальна версія Surface Book поставлялася з дискретним процесором Nvidia GeForce, який виготовлявся на замовлення, але, на загальну думку, дуже нагадував GeForce GT 940M.

Оригінальна версія Surface Book поставлялася з дискретним процесором Nvidia GeForce, який виготовлявся на замовлення, але, на загальну думку, дуже нагадував GeForce GT 940M

Більш продуктивний графічний процесор Surface Book i7 зажадав збільшення розмірів адаптера живлення потужністю 95 ват (внизу) в порівнянні з 60-ватним адаптером оригінального Surface Book (вгорі)

Новий Surface Book i7 оснащений чіпом Nvidia GeForce GTX 965M з 2 Гбайт пам'яті GDDR5. Тепер графічний процесор працює набагато швидше, але і гріється при цьому сильніше. У Microsoft повідомили, що для ефективного охолодження довелося додати другий вентилятор, а корпус Performance Base через збільшення розмірів вентиляторів став товщі, ніж в оригінальної моделі.

З цього ракурсу добре видно, наскільки товщі став корпус Performance Base (зліва) з розміщеним всередині нього графічним чіпом GeForce GTX 965M

Під навантаженням вентилятори шумлять голосніше, однак в цілому акустичний фон залишається в нормі. Трохи різкувато, але цілком прийнятно. Схоже, що вентилятори охолоджують графічний процесор досить добре. На Surface Book i7 я виконував навантажувальний тест графічного процесора протягом години. При цьому ноутбук, звичайно, нагрівся, але до того, щоб його не можна було тримати в руках або використовувати, справа не дійшла. Так що запропонована Microsoft технічна реалізація виявилася на висоті

Так що запропонована Microsoft технічна реалізація виявилася на висоті

Після виконання навантажувального тесту FurMark протягом години клавіатурна поверхню Surface Book i7 залишалася досить холодної

Продуктивність Surface Book i7

Продуктивність центрального процесора Surface Book i7 можна охарактеризувати всього однією фразою: це двоядерний чіп Intel. Процесор Skylake шостого покоління приблизно на 10% повільніше порівнянного з ним Kaby Lake сьомого покоління. У більшості ситуацій така різниця буде не особливо відчутною.

Handbrake

На діаграмі представлена ​​продуктивність Surface Book i7 в порівнянні з кращими портативними комп'ютерами, представленими на ринку. Для більшого контрасту і різноманітності я включив сюди також великий чотирьохядерний Dell XPS 15 і Microsoft Surface 3 з зовсім худосочним як на теперішній час процесором Atom X7. В ході тестування файл MKV розміром 30 Гбайт конвертувався за допомогою програмного забезпечення Handbrake 0.9.9.
У більшості двоядерних ноутбуків (в тому числі у моделей Dell XPS 13 і HP Spectre x360 з процесором Kaby Lake) на виконання тесту пішло більше двох годин. Оскільки чіпи під час тестування нагрівалися, і їх швидкодія падало, різниця в продуктивності виявилася мінімальною. Це не означає, що різниці немає взагалі ніякої, але чіп Skylake шостого покоління проявив себе вельми гідно.

Це не означає, що різниці немає взагалі ніякої, але чіп Skylake шостого покоління проявив себе вельми гідно

З діаграми видно, як мало змінилося з моменту появи першої версії Surface Book. У тесті Cinebench R15, який також оцінює продуктивність центрального процесора, результати Surface Book нинішнього року випуску виявилися абсолютно ідентичні його торішньої версії.

Все про графічний процесор

Але що нас дійсно хвилює, так це продуктивність графічного процесора, захованого в Surface Book i7 під клавіатурою. Всі ми сподівалися на одкровення з боку нових графічних процесорів AMD і Nvidia, і GeForce GTX 965M нас не розчарував.

3DMark Sky Diver

Синтетичний тест 3DMark Sky Diver, розроблений Futuremark, оцінює продуктивність графічної підсистеми ПК. Незважаючи на те, що реальні двигуни відеоігор тут не використовуються, тест відноситься до числа досить показових. Для порівняння я запустив його і на Dell XPS 15 - 15-дюймовому ноутбуці з чотирьохядерним центральним процесором і графічними компонентами GeForce GTX 960M, який не дуже товсті й більшими. Оскільки загальна оцінка багато в чому залежить від кількості процесорних ядер, XPS 15 здобув тут верх.
Поступившись XPS 15, Surface Book проте далеко відірвався від усіх інших. Дякувати за це треба графічний чіп GeForce GTX 965M, який майже в три рази перевершує по продуктивності інтегровану графіку інших ноутбуків.

Дякувати за це треба графічний чіп GeForce GTX 965M, який майже в три рази перевершує по продуктивності інтегровану графіку інших ноутбуків

Жоден 13-дюймовий ультрабук не зміг навіть наблизитися до Surface Book i7. Хоча чи можна зараховувати його до класу ультрабуків?

До складу 3DMark включено і окремий тест, що дозволяє оцінити продуктивність графічної підсистеми без прив'язки до центрального процесора. І коли ми винесли чотири ядра за дужки, Surface Book i7 здобув перемогу. Чи не таку впевнену, як очікувалося, але все одно непогано. Таким чином, можна стверджувати, що Surface Book i7 вельми швидкий.


Подивіться тільки, що творить цей графічний процесор

Tomb Raider

Не всі, однак, довіряють в наш час синтетичним тестам, тому я вирішив звернутися до хоча і старої (їй виповнилося вже три роки), але як і раніше улюбленої мною грі Tomb Raider. Порівнянних комп'ютерів в моєму розпорядженні виявилося трохи, але можете подивитися, як дві моделі XPS 13 поводяться в грі при дозволі 1920 x 1080 пікселів і настройках High. Найповільнішим виявився ноутбук з процесором Kaby Lake сьомого покоління і графікою HD 620. При переході на Dell XPS 13 з процесором Intel Core i7-6560U і графікою Iris 540 ми отримуємо пристойний приріст продуктивності. Оригінальний Surface Book з GeForce GT 940M працює ще швидше, але видає лише 35,4 кадру в секунду. Грати при таких параметрах мені б не хотілося. Але все змінюється на Surface Book i7, який демонструє вже дійсно хорошу частоту в 80,8 кадрів в секунду і навіть випереджає Dell XPS 15 з GeForce GTX 960M.

За продуктивністю в іграх Surface Book i7 з GeForce GTX 965M легко обійшов всі конкуруючі 13-дюймові ноутбуки

Довго до непристойності

Як вже говорилося раніше, планшетний частина в Surface Book i7 не змінювалася, і в ній встановлена ​​та ж акумуляторна батарея ємністю 18 ват-годину. Модернізації піддався блок Performance Base, більш товстий профіль якого дозволив встановити батарею збільшеної місткості. І якщо оригінальний Surface Book з картою GeForce поставлявся з акумулятором ємністю 53 Втч, то у новій моделі ємність акумулятора доведена до 63 Втч. Таким чином, в сумі ми отримуємо вже досить солідні 81 Втч. Щоб подивитися, як це позначиться на тривалості роботи, я запустив стандартні Відеотест на Surface Book останнього і попереднього поколінь.
В ході тесту ми відтворювали по колу фільм з дозволом 4K за допомогою програми Windows 10 Movies & TV. Вибір саме цього додатка був обумовлений його суперефективним відеоплеєром. Перед виконанням тесту ноутбук переводився в режим літака, а яскравість виставлялася на типовий для денного перегляду вдома або в офісі рівень 250-260 ніт. Звук був включений, але ми використовували пару невеликих навушників.
І що ж в результаті? Тривалість роботи від батареї виявилася довгою до непристойності. Відтворення фільму протягом 13 годин стало для нас новим рекордом. Оригінальний Surface Book пропрацював які заслуговують на повагу 10 годин, а найближчий конкурент Dell XPS 13 вимкнувся, ледь переваливши за позначку в 11 годин.

З такою гігантською батареєю новий Surface Book i7 працює непристойно довго

Project Ara, який можна купити

Оскільки планшет нового Surface Book i7 виглядає точно так само, як і в оригінальної версії, я, природно, поцікавився, чи можна підключити оригінал до оновленого блоку Performance Base, який і зазнав основний модернізації. Як і очікувалося, обидві частини відмінно підійшли один до одного, і після завантаження декількох драйверів все запрацювало. Не вірите? Як доказ пропоную подивитися на знімок екрана торішнього планшета Surface Book, підключеного до нової Performance Base з GeForce GTX 965M.

Такий же бал отримав і «новий» Surface Book i7, підключений до Performance Base

З деякою натяжкою Surface Book i7 можна назвати першим модульним ноутбуком. Теоретично для проведення модернізації досить придбати нову базову частину. Все точно так же, як і у покійного проекту Google Project Ara, але при цьому перед нами продукт, який дійсно можна купити в магазині. Проблема лише в тому, що Microsoft не продає базову частину окремо. І це погано, тому що компанія випускає відкриваються перед нею можливості. Багато з тих, хто придбали Surface Book в минулому році, цілком задоволені процесором Skylake і планшетній частиною, а ось компоненти GeForce GT 940M вже морально застаріли. Якби мене цікавила продуктивність графічної підсистеми, то при наявності оригіналу я не забув би прикупити як оновлення Performance Base з GeForce GTX 965M.

Якби мене цікавила продуктивність графічної підсистеми, то при наявності оригіналу я не забув би прикупити як оновлення Performance Base з GeForce GTX 965M

Microsoft Surface Book i7 (внизу) - безумовно не найтонший в ряду MacBook Pro 13 попереднього покоління (другий знизу), новітнього HP Spectre x360 13 (третій знизу) і мініатюрного Dell XPS 13 (вгорі)

Що не так

Найбільш очевидні проблеми як і раніше нікуди не поділися. Оригінальний Surface Book вразив всіх в момент випуску, але на протязі багатьох місяців від'єднання і повторне приєднання планшета було пов'язане з певними труднощами. Змінюючи прошивку, розробники довгий час виправляли виявлені помилки з приєднанням і від'єднанням планшета, а також з переходом в сплячий режим і виходом з нього.

Повинен зізнатися, що протягом останніх десяти місяців я регулярно переводив оригінальний Surface Book (хоча і не той, що ми використовували при написанні цього огляду) в різні режими. Проблем було не так багато, але час від часу вони виникали і часом просто зводили мене з розуму.

Чи пов'язані ці проблеми безпосередньо з Surface Book або ж з Windows 10 Insider Preview, я не знаю. Втім, незважаючи ні на що, продукт Microsoft, на мій погляд, заслуговує найпильнішої уваги.
Хоча є і на що поскаржитися. Найбільш істотним недоліком я вважаю відсутність інтерфейсу Thunderbolt 3 або хоча б більш швидкого порти з пропускною здатністю 10 Гбіт / с. При такому рівні продуктивності «професійні» порти обов'язково повинні входити в комплект поставки.

Ще одним фактором, що стримує покупців, є ціна Surface Book i7. Протестований нами комп'ютер з процесором Core i7, 16 Гбайт пам'яті, твердотілим накопичувачем об'ємом 1 Тбайт і графічними компонентами GeForce GTX 965M коштує 3300 дол.

Однак! MacBook Pro 13 зі схожими специфікаціями обійдеться вам у розмірі 2900 дол, причому це справжнісінький преміальний продукт, який продається по преміальної ціною.

Можна, звичайно, скинути з ціни Surface Book i7 500 дол., Скоротивши ємність твердотільного накопичувача наполовину. Або обмежитися конфігурацією з 8 Гбайт оперативної пам'яті і твердотілим накопичувачем об'ємом 256 Гбайт за 2400 дол. Але і ця ціна абсолютно неконкурентоспроможна в порівнянні з ціною, яку просять на ринку за ноутбуки в порівнянної комплектації. Природно, при цьому слід врахувати, що нічого схожого на Surface Book i7 жоден виробник ПК не пропонує.

Легкий і важкий одночасно

Далі слід торкнутися розмірів і ваги Surface Book i7. При зважуванні пристрою, який брав участь в нашому огляді, ваги показали 1 кг 645 г. Це всього на 57 г більше, ніж у оригінального Surface Book, але корпус нового ноутбука набагато більш громіздкий. Модель Dell XPS 13 з процесором сьомого покоління і без сенсорного екрану легше приблизно на 450 м

Якщо ж рухатися в іншому напрямку, то ми побачимо, що MSI GS63VR Stealth з чотирьохядерним чіпом Skylake, 15-дюймовим екраном і більш потужною відеокартою GeForce GTX 1060 важить всього на 200 г більше, ніж Surface Book i7.
При цьому комп'ютер MSI перевершує Surface Book i7 у всьому, за винятком тривалості роботи від батареї і якості збірки. Ну, і якості екрану.

Вічний суперник Surface Book i7, Apple's MacBook Pro 13, недавно був посаджений на дієту і важить тепер близько 1 кг 360 г. При такому положенні справ оновлений Surface Book i7 виявляється в досить дивною проміжної позиції. Його вага недостатньо малий для того, щоб одні покупці виключили з розгляду більші чотириядерні альтернативи, а інші перестали звертати увагу на ще більш легких конкурентів.

висновок

Коли Microsoft представила подробиці Surface Book i7, я був вельми розчарований настільки середніми технічними характеристиками. Але після тестування прийшов до висновку, що йому, напевно, судилося довге і успішне життя. За продуктивністю графічної підсистеми Surface Book i7 випередив великий 15-дюймовий ноутбук з дискретною графікою, і це вражає. А якщо додати сюди режим планшета, розкішний шарніром, підтримку пера, красивий екран і блискучу тривалість роботи від батареї, то як не згадати, що в Surface Book ми закохалися з першого погляду.

Так що ж?
Виходить, що всі конкуренти шкода плетуться в хвості?
І що ж в результаті?
Не вірите?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью