• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд і порівняння популярних браузерів FireFox, Opera, Internet Explorer і Chrome. Який браузер краще?

 1. Підтримка веб-стандартів
 2. функціональність
 3. Безпека
 4. резюме

Огляд і порівняння найпопулярніших браузерів. Їх переваги і недоліки з точки зору дотримання веб-стандартів, функціональності і забезпечення безпеки.

Питання, винесене в заголовок, можна зустріти практично в будь-якому більш-менш популярному форумі. Відповіді на нього часто переростають в многосотстранічние холівари, в яких опоненти «не шкодуючи живота свого» доводять, що саме їх браузер - і є найкращий. Редакція порталу topbrowser.ru авторитетно заявляє: з'ясувати, який же браузер насправді кращий - неможливо. Чому?

Все досить просто. Справа в тому, що кожен із сперечальників, називаючи свій браузер кращим, приміряти якості кожного оглядача на себе. І найкращим стає той, який найповніше задовольняє потреби даного конкретного користувача. Природно, що потреби у всіх різні, а тому «кращий» в розумінні одного зовсім не означає того ж з точки зору іншого.

Остаточною ж істини в даному випадку встановити не можна.

Остаточною ж істини в даному випадку встановити не можна

Варто відзначити, що всі п'ять найпопулярніших браузерів ( Internet Explorer , Mozilla Firefox , Google Chrome , Opera і Apple Safari ) Здатні задовольнити основні потреби будь-якого користувача. Відмінності криються в другорядних функціях і можливостях, які для вас можуть стати вирішальними.

З істотних доводів, наведених суперниками в тій чи іншій суперечці, можна виділити три категорії доводів:

 • Мій улюблений браузер краще підтримує веб-стандарти;
 • У моєму улюбленому браузері більше необхідних функцій;
 • Мій улюблений браузер найбільш безпечний.

У нашій статті ми будемо дотримуватися цих доводів, порівнюючи браузери за вищевказаними трьома параметрами.

Підтримка веб-стандартів

Підтримка веб-стандартів необхідна для правильного відображення сторінок сайтів в Інтернет. З цієї точки зору, зараз ситуація з браузерами цілком сприятлива. Мабуть, тільки Internet Explorer'у можна нарікати за недостатню підтримку стандартів. Альтернативні браузери спочатку створювалися відповідно до стандартів, а тому підтримувати їх розробникам набагато легше. Детальніше про причини, за якими Internet Explorer погано підтримує веб-стандарти можна прочитати в нашій статті « Історія браузерів ».

В даний час Safari, Google Chrome і Opera повністю проходять найвідоміший тест на дотримання стандартів ACID 3. Mozilla Firefox в стабільній версії трохи не добирає очок, а Internet Explorer знаходиться далеко позаду.

Однак стандарти стандартами, але реальне життя часто вносить свої корективи. На жаль, Opera досі не була рекомендована Google для роботи з її сервісами. І дійсно, користувачі нерідко стикаються з тим, що сайти і сервіси Google в Opera працюють некоректно. Так що якщо ви користуєтеся Gmail, Google Reader або Google Wave, то від Opera, швидше за все, доведеться відмовитися. Втім, ситуація в світі браузерів змінюється щодня, а тому наші рекомендації можуть незабаром втратити свою актуальність.

Втім, ситуація в світі браузерів змінюється щодня, а тому наші рекомендації можуть незабаром втратити свою актуальність

Якщо ж говорити про стандарти, то найповнішою їх підтримкою відрізняється веб-редактор Amaya. Amaya створена і підтримується The World Wide Web Consortium (W3C), тієї самої організацією, яка відповідає за принципи роботи Всесвітньої Павутини. W3C розробляє і затверджує веб-стандарти, яким повинні відповідати будь-які створюються веб-сторінки. На жаль, функція браузера в Amaya є вторинною, а тому використовувати редактор в якості основного оглядача безглуздо і незручно.

Резюмуючи даний пункт відзначимо, що з підтримкою веб-стандартів не справляється на належному рівні лише Internet Explorer. решта браузери цілком відповідають цьому критерію.

функціональність

Дана категорія порівняння є надзвичайно багатогранною. Слід вирішити: про яку саме функціональності варто вести мову:

 • про доступної користувачеві відразу після установки браузера (так званий принцип «з коробки»);
 • про ту, яку користувач здатний створити за допомогою плагінів і доповнень.

Якщо говорити про фукнціонального тільки з урахуванням першого пункту, то в такому випадку перемагає браузер Opera. Норвезькі розробники вклали в нього настільки різноманітні опції, що вони можуть задовольнити практично всі потреби користувача, пов'язані з Інтернет. За винятком, мабуть, спілкування по ІМ-мереж (ICQ, Jabber і т. Д.).

Тим часом, говорити про функціональність таких браузерів як Safari, Mozilla Firerox і Google Chrome у відриві від того, що можуть дати їх плагіни, було б некоректно. Доповнення значно збільшують можливості цих браузерів, розширюючи їх функціонал настільки, що Opera виявляється далеко позаду.

Про Internet Explorer в плані функціональності говорити не доводиться. У восьмій версії браузера можна встановити так звані прискорювачі, що забезпечують швидкий доступ до популярних сайтів і сервісів. Але розширення функціоналу браузера, в тому сенсі, як це роблять розширення і доповнення з їх допомогою не відбувається.

Слід також зазначити, що якщо ви є користувачем операційної системи Windows, то все плагіни Safari будуть вам недоступні. Даний браузер підтримує плагіни тільки в своїй «рідній» ОС Mac OS X.

Резюмуючи цю частину нашої статті ми повинні сказати наступне: самим функціональним браузером (з урахуванням доповнень) є, безумовно, Mozilla Firlefox. Зовсім трохи йому поступається Google Chrome. Слідом за ними кинулися Safari і Opera, а Internet Explorer знову пасе кінці.

Якщо вам потрібно розширити функціонал Mozilla Firefox або Google Chrome, можна прочитати наші статті: « Модулі для Mozilla Firefox »І« Огляд розширень Google Chrome ». Для тих, хто вважає за краще мати все і відразу без настройки, підійде Opera.

Безпека

Найбільш важливою, на наш погляд, характеристикою браузера є його безпеку, тобто здатність зберігати особисті дані користувача. І тут також немає яскраво виражених лідерів, а лише аутсайдери, яких знову очолює браузер від Microsoft.

Саме в Internet Explorer знаходять найбільше вразливостей. Втім, це нітрохи не дивно. Даний браузер є найпопулярнішим серед користувачів, а тому і найпопулярнішим у зловмисників, охочих вкрасти у користувачів дані. Крім того, слід враховувати, що корпорація Microsoft не надто оперативно усуває знайдені в браузері уразливості, так що користувачі можуть значний час залишатися під загрозою атаки злочинців.

На другому місці за кількістю знайдених вразливостей є Mozilla Firefox. Але! На відміну від Internet Explorer уразливості в браузері виправляються дуже швидко і відразу ж випускаються нові версії браузера, які можна скачати в автоматичному режимі.

Існує думка, що найбезпечнішим браузером є Opera. Однак портал topbrowser.ru попереджає своїх користувачів від необачних висновків. Браузер Opera, як Google Chrome і Safari займають порівняно малу ринкову частку, а тому менше цікаві зловмисникам. Слід враховувати також і те, що Opera - браузер з закритим вихідним кодом, а тому пошук вразливостей в ньому затруд (що аж ніяк не означає їх повну відсутність).

Закінчуючи розгляд браузерів з точки зору безпеки, хотілося б відзначити ще й можливість збільшення «обороноздатності» того чи іншого браузера. І тут у Mozilla Firefox немає конкурентів. Розширення Adblock Plus і Noscript здатні убезпечити практично від усіх шкідливих скриптів, які прагнуть проникнути через браузер.

Google Chrome також блокує рекламу за допомогою Adblock Plus. Але аналога Noscipt в даному браузері поки немає.

У будь-якому випадку, який би браузер ви не використали, необхідно дотримуватися простих правил роботи в Інтернет:

 • не ходити за підозрілими посиланнями і сайтам;
 • не качати підозрілих файлів
 • постійно контролювати актуальність баз даних антивіруса і його роботу.

резюме

У числі доводів спорщиком можна також виділити швидкість роботи того чи іншого браузера, зручність його для користувача, необхідні ресурси комп'ютера і так далі. Більшість з цих доводів не піддаються об'єктивній оцінці, а тому ми прийняли рішення їх опустити.

Вибирати кращий для вас браузер стоїть за допомогою власного досвіду. Для початку, прочитайте огляди сайті topbrowser.ru і виберіть для себе парочку відповідних веб-оглядачів. Потім скачайте і встановіть їх до себе на комп'ютер. Поживе кожним з них кілька днів, щоб скласти повне уявлення. Ну а потім ... Ви і самі не помітите, як будете постійно користуватися найбільш зручним для вас браузером.

А значить, він і стане найкращим.

Чому?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью