• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд сервісу Яндекс.Діск - Офіційний сайт EasyCoding Team

 1. Короткий вступ
 2. Зберігання файлів і посилання
 3. Огляд офіційного клієнта
 4. Огляд WebDAV-клієнтів під Windows
 5. Робота з WebDAV Яндекс.Діск в Linux
 6. Робота з Яндекс.Діск через веб-інтерфейс
 7. висновок

Приблизно тиждень тому я отримав інвайт в новий сервіс компанії Яндекс - Яндекс.Діск . Після кількох днів тестування вирішив написати цей огляд. Увага трафік! Під катом багато скріншотів і тексту.

Короткий вступ

Робота з сервісом можлива як через офіційний клієнт Яндекс.Діск , Так і через протокол WebDAV будь-яким підтримує його клієнтом (В Windows XP / Vista / 7 через підключення мережевого диска). Перевага офіційного клієнта в тому, що при відключенні Інтернет-з'єднання на комп'ютері залишаються локальні копії файлів. При використанні WebDAV все зберігається на віддаленому сервері. Завантаження та керування файлами доступні також через веб-інтерфейс. У ньому ж можна зробити файли публічними і отримати посилання.

Зберігання файлів і посилання

За замовчуванням всі файли, що завантажуються є особистими, тобто доступ до них має лише власник. На відміну від Dropbox, де публічні файли повинні знаходитися в окремому каталозі, в Яндекс.Діск публічним можна зробити абсолютно будь-який файл незалежно від каталогу, в якому він знаходиться на сервері, проте Яндекс.Діск генерує абсолютно нечитабельним посилання на файли виду https: / /mail.yandex.ru/disk/public/#CTIKW0NwWThosYMIURP6doEgoZPk0e50izacEmSAXa4=. Dropbox ж створює дружні користувачам посилання і видає файли безпосередньо, а не через редирект.

Після реєстрації в сервісі користувачеві надається 3 ГБ, потім 3,5 ГБ після установки офіційного клієнта і ще 3,5 ГБ за відправку инвайта другу по електронній пошті. Таким чином, загальний розмір сховища становить 10 ГБ.

Огляд офіційного клієнта

Приблизно тиждень тому я отримав інвайт в новий сервіс компанії Яндекс -  Яндекс

Завантаження Яндекс.Діск

З офіційного сайту проекту після авторизації ви можете завантажити клієнт Яндекс.Діск. Після запуску програми установки вагою близько 900 КБ почнеться завантаження повної версії (ще 20 МБ).

установка Яндекс.Діск

Отже, запускаємо програму установки, чекаємо скачування клієнта і тут же нам нав'язують пропонують встановити гидоту під назвою Яндекс.Бар, тому знімаємо прапорці з усіх чекбоксів, читаємо угоду і тиснемо Готово, після чого з'явиться майстер Знайомство з Яндекс.Діск, який навчить вас основним прийомам роботи з програмою. Розглянемо його кроки. Як то кажуть, без коментарів.

Майстер Яндекс.Діск. Крок 1. Майстер Яндекс Майстер Яндекс.Діск. Крок 2. Майстер Яндекс.Діск. Крок 3. Майстер Яндекс.Діск. Крок 4. Майстер Яндекс.Діск. Крок 5.

Цікаво, навіщо на 5 кроці майстра пропонують завантажити клієнт Яндекс.Діск, якщо даний майстер виводиться вже після установки цього клієнта :-). Напевно баг бета-версії. Тиснемо Finish у вікні майстра і переходимо до авторизації в клієнті.

Вхід в Яндекс.Діск Вхід в Яндекс Форма входу в Яндекс.Діск

Після натискання кнопки Ввійти з'являється форма входу, зроблена у вигляді веб-сторінки на движку MSIE, в якій відсутній ряд кнопок. Господа з Яндекса, на дворі 21 століття. Який IE? Використовуйте хоча б Webkit, а краще - створіть звичайну форму в самому додатку, в якій потрібно буде ввести логін і пароль. Не розумію чому обов'язково повинна бути веб-сторінка ...

Незважаючи на відсутність основних кнопок форма реагує на натискання Enter після введення логіна і пароля.

Незважаючи на відсутність основних кнопок форма реагує на натискання Enter після введення логіна і пароля

Успішний вхід в Яндекс.Діск

У разі вірного введення і наявності на акаунті доступу до Яндекс.Діск з'являється відповідне повідомлення і починається синхронізація.

Яндекс.Діск у вікні Мій комп'ютер

Файли завантажуються в каталог Мої документи \ Yandex.Disk \. Також створюється віртуальна папка Яндекс.Діск у вікні Мій комп'ютер. На жаль, при установці Яндекс.Діск не пропонує змінити каталог (Dropbox пропонує), а також вибрати що буде завантажуватися (все або окремі каталоги). Змінити каталог можна лише в настройках програми.

Головне вікно Яндекс.Діск

Як і Dropbox, Яндекс.Діск працює у вікні Провідника Windows. Синхронізовані файли відзначаються зеленої стрілки, завантажуються - синьою. При додаванні / видаленні файлів в цьому каталозі відповідні дії виконуються і на сервері. Загалом, точна копія Dropbox.

Швидкість завантаження в годину пік

Швидкість завантаження офіційного клієнта мене, м'яко кажучи, не порадувала. Якщо вночі і вранці швидкість досягає тарифної, то в години пік просідає до 30-60 КБ / с (іноді трапляються і провали до 8-10 КБ / с як на скріншоті вище). Цікаво, як воно просяде після того, як в сервіс пустять всіх бажаючих без запрошень.

Огляд WebDAV-клієнтів під Windows

Я пропоную розглянути єдиний WebDAV-клієнт під Windows - плагін для FAR Manager 2+ під назвою NetBox. Завантажити його можна на офіційній сторінці в GitHub.

Завантажити його можна на  офіційній сторінці  в GitHub

NetBox for FAR Manager

Працювати з плагіном дуже просто. Встановіть його, запустіть FAR, потім запустіть через виклик зовнішніх модулів (F11).

Нове підключення WebDAV

Створіть нове підключення шляхом натискання комбінації Shift + F4. Як протоколу вкажіть WebDAV - HTTPS, ім'я хоста - webdav.yandex.ru, Login type - Normal. Введіть свій логін і пароль і натисніть OK (пароль вводити обов'язково, хоча плагін і напише, що це небезпечно, тому що якщо пароль не вказано, видається Access Denied (схоже на баг в плагіні)).

Робота з WebDAV

У відповідній панелі з'явиться створене підключення до сервера WebDAV. Натисніть на ньому Enter для підключення. Якщо ім'я і пароль вірні, ви побачите вміст віддаленого сервера і зможете з ним працювати як зі звичайним каталогом.

Завантаження файлу з сервера

Допускаються всі стандартні операції з віддаленої файлової системою: створення, копіювання, видалення файлів і каталогів, перегляд і редагування файлів, перейменування як одиночне, так і по маскам.

Робота з WebDAV Яндекс.Діск в Linux

Для роботи з WebDAV Ви повинні або використовувати якийсь із клієнтів , Або змонтувати як віддалену файлову систему. Розглянемо монтування віддаленої файлової системи більш докладно.

Для роботи нам буде потрібно пакет davfs2. Встановіть його штатними засобами використовуваного вами дистрибутива. У Fedora / CentOS:

sudo yum install davfs2

Тепер необхідно створити каталог, в який будемо монтувати файлову систему:

sudo mkdir / mnt / yadisk /

Приступаємо до монтування:

sudo mount -t davfs https://webdav.yandex.ru / mnt / yadisk /

У вас буде запитано логін і пароль. Після закінчення перевірте змонтовані чи віддалена файлова система командою

df -h / mnt / yadisk /

Для зручності ви можете використовувати скрипт для швидкого монтування:

#! / Usr / bin / expect spawn mount -t davfs https://webdav.yandex.ru / mnt / yadisk / expect "Username:" send "ваш_логін \ r" expect "Password:" send "ваш_пароль \ r" expect eof

Якщо буде потрібно, встановіть expect штатними засобами дистрибутива. Для Fedora / CentOS:

sudo yum install expect

В скрипті замініть ваш_логін і ваш_пароль на свої логін і пароль відповідно. Не забудьте встановити скрипту право на запуск через

chmod + x імя_скріпта.sh

Увага! Пароль зберігається у вигляді відкритого тексту, тому будь-хто може його звідти вилучити і отримати доступ до всіх сервісів Яндекса від вашого імені.

Робота з Яндекс.Діск через веб-інтерфейс

Веб-інтерфейс Яндекс.Діск

Після активації инвайта у вікні Пошти з'явиться окрема вкладка - Файли, яка і являє собою веб-інтерфейс для сервісу Яндекс.Діск. Тут доступні стандартні дії: завантаження нових файлів (підтримується множинна завантаження і Drag & Drop), створення нових каталогів, видалення файлів і зміна політики доступу (Особисті або Публічні).

Управління файлом через веб-інтерфейс

Щоб зробити файл публічним, виберіть його одноразовим клацанням для виклику додаткової панелі з діями, клацніть по перемикачу Особистий / доступний іншим. Червоний колір означає особистий, зелений - загальнодоступний. Там же можна скопіювати публічну посилання на файл.

В окремій папці Поштові вкладення будуть зберігатися вкладення з відправлених вам листів електронної пошти.

Якщо ви завантажували файли на Яндекс.Народ, то зможете перенести їх в свій аккаунт Яндекс.Діск одним кліком. Ця дія позбавить від необхідності продовження терміну зберігання файлів.

висновок

Яндекс зробили досить непоганий клон Dropbox'а. У сервісу є як переваги, так і серйозні недоліки:

 • просідання швидкості в «години пік» (можливо, так тільки у мого провайдера, тому що Яндекс локальний);
 • неможливість вказівки каталогу зберігання локальної копії в офіційному клієнті;
 • авторизація з використанням движка MSIE;
 • відсутність вибору каталогів для синхронізації в офіційному клієнті;
 • жахливі публічні посилання;
 • редирект при відкритті публічної посилання.

Який IE?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью