• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Огляд D-Link DWL-2100AP | KV.by

 1. Огляд D-Link DWL-2100AP DWL-2100AP - це точка доступу від компанії D-Link, націлена на споживачів,...
 2. Огляд D-Link DWL-2100AP

Огляд D-Link DWL-2100AP

DWL-2100AP - це точка доступу від компанії D-Link, націлена на споживачів, яким потрібно отримати щось більше, ніж просто точку доступу стандарту 802 DWL-2100AP - це точка доступу від компанії D-Link, націлена на споживачів, яким потрібно отримати щось більше, ніж просто точку доступу стандарту 802.11g. Головними «родзинками» DWL-2100AP є підтримка "турбированного" протоколу IEEE 802.1g і функції Multi-SSID з підтримкою 802.1q.

Збільшення продуктивності досягається за рахунок оптимізації використання ефіру, компресії даних і використання розширеного частотного діапазону. Все це, за словами розробників, дозволяє підняти продуктивність бездротової мережі до двох разів.

Крім "турбированного" 802.11g, ця точка доступу підтримує ряд цікавих функцій і протоколів, таких, як цілком функціональний DHCP-сервер, моніторинг по SNMP, підтримка декількох SSID з можливістю поділу їх на VLANи по 802.1q.


Комплект поставки і установка

У коробці ми знайшли:

 • точку доступу DWL-2100AP;
 • блок живлення;
 • кабель RJ-45;
 • зовнішню антену на 2 dBi;
 • диск з програмним забезпеченням і документацією;
 • документацію по установці російською мовою;
 • "Ніжки" для установки точки доступу в вертикальному положенні (2 шт.);
 • "Ніжки" для установки точки доступу в горизонтальному положенні (4 шт.);
 • комплекти "шуруп + пробка" для монтажу на стіну (2 шт.).

Точка доступу може встановлюватися горизонтально, вертикально і навішуватися на стіну, для всіх варіантів все необхідне йде в комплекті.


"Турбо" 802.11g

DWL 2100AP підтримує технологію під назвою "Atheros Super G". Технологія вводить підтримку розширених варіантів протоколу 802.11g і може працювати в наступних режимах:

 • Super G без турбо-режиму;
 • Super G зі статичним турбо-режимом;
 • Super G з динамічним турбо-режимом.

У режимі "Super G без турбо режиму" точка доступу оптимізує використання ефіру за рахунок скорочення пауз при передачі, передачі пакетів одним великим блоком і компресії. Реальний виграш від цього режиму невеликий - більшість даних, що передаються по мережі, не піддаються компресії, оскільки вже є скомпрессировать, а інші методи оптимізації не дають істотного приросту продуктивності.

Режим "Super G зі статичним турбо-режимом", окрім вищезгаданих функцій, використовує розширений частотний діапазон. Фактично він займає два каналу замість одного, що в теорії дозволяє підвищувати пропускну здатність в два рази. Однак за рахунок такого використання частотного ресурсу можуть виникнути проблеми при роботі поблизу іншого обладнання з підтримкою Wi-Fi. Тому застосовувати статичний режим слід тільки в разі повної впевненості, що такого обладнання поблизу немає.

Режим "Super G з динамічним турбо-режимом" аналогічно дозволяє використовувати два канали для передачі даних, але в разі виявлення інших пристроїв Wi-Fi в ефірі автоматично перемикається в режим з одним каналом - "Super G без турбо-режиму".

При використанні турбо-режиму канал роботи точки доступу автоматично встановлюється на шостий і не може бути змінений. Застосовувати турбо-режим із статичним розширенням смуги слід з обережністю - він може порушити роботу сусіднього обладнання, що використовує діапазон 2.4 GHz.

Слід зазначити, що підтримка розширення Atheros Super G в мережевих адаптерах D-Link на даний момент присутній тільки в DWL-G650 (PCMCI) і DWL-G520 (PCI). Для використання цього режиму потрібні ці адаптери, причому в режимі Ad-Hoc (без використання точки доступу) адаптери переключаться в режим стандартного 802.11g.

При написанні цього огляду був використаний адаптер DWL-G650.


виконання

На передню панель виведені наступні індикатори:

 • Індикатор живлення. Світиться, коли пристрій знаходиться в робочому стані (в процесі завантаження не світиться).
 • Індикатор LAN. Запалюється при виявленні підключення до LAN-інтерфейсу і синхронно блимає при виявленні активності.
 • Індикатор WLAN. Періодично блимає при активації WLAN і синхронно - при виявленні активності.

На задню панель виведені:

 • Роз'єм r-SMA для підключення зовнішньої антени.
 • Роз'єм для підключення блоку живлення.
 • Кнопка скидання до фабричним налаштуванням.
 • Ethernet-інтерфейс 10/100 Mbps з автовизначенням швидкості і кроссіровкі.

Є внутрішня антена, яка використовується в тому випадку, якщо не підключена зовнішня. Через telnet є можливість примусово вказати, яку антену використовувати.


Початкове налаштування

Точка доступу, яка потрапила до нас в руки, мала встановлену прошивку версії 1.10eu, яка була досить старою. Тому ми відразу оновили її до останньої версії 2.10eu.

Щодо 1.10 в новій версії з'явилися такі видимі відмінності:

 • з'явилася можливість включати пошук вільного каналу для роботи;
 • з'явилася підтримка VLAN і декількох SSID;
 • поліпшений веб-інтерфейс;
 • істотно підвищена стабільність роботи з конфігуратором під Windows.

Після зміни прошивки бажано оновити і конфігуратор. Стара версія просто не "знає" нових можливостей прошивки. Завантажити останні версії конфігуратора і прошивки можна на FTP-сервері D-Link: ftp.d-link.com

При використанні для початкового налаштування конфігуратора під Windows існує можливість виявити точку доступу в Ethernet-мережі при будь-якої настроювання IP-адрес. Цікаво те, що конфігуратор дозволяє відразу встановити точки доступу потрібний IP-адреса (за замовчуванням він 192.168.0.50). Після установки відповідного IP-адреси стає можливим налаштовувати точки доступу з конфігуратора, через веб-інтерфейс або telnet.

У разі початкового налаштування через веб-інтерфейс або Windows-конфігуратор існує можливість запустити майстер і швидко виконати настройку.

Функціональні можливості різних способів конфігурації не однакові - всі налаштування можна вказати тільки через telnet, більшу частину через веб-інтерфейс, а через Windows-конфігуратор неможливо навіть вибрати всі можливі режими роботи точки доступу. Тому ми рекомендуємо після налаштування IP-адреси з Windows-конфігурувати перейти до налаштування точки доступу через веб-інтерфейс, а для повної настройки скористатися ще й telnet'ом.


Режими роботи

DWL-2100AP підтримує такі режими роботи:

 • Точка доступу. Використовується для організації підключення бездротових клієнтів до локальної мережі.
 • Бездротовий клієнт. Служить для підключення проводового клієнта до бездротової мережі через точку доступу.
 • WDS-мовник з підтримкою клієнтів. В цьому режимі точка доступу, крім своїх клієнтів, може обслуговувати ще й WDS-повторювачі (до 8 шт.).
 • WDS-мовник. В цьому режимі точка доступу обслуговує WDS-повторювачі (до 8 шт.).
 • WDS-повторювач. В цьому режимі точка доступу працює з WDS-мовником і може обслуговувати своїх бездротових клієнтів.

Тільки в режимі "Точка доступу" підтримується автоматичний вибір вільного радіоканалу.

У режимах WDS точка доступу може брати участь в ієрархії, що дозволяє розширити зону покриття бездротової мережі. Однак при використанні WDS знижується загальна пропускна здатність, оскільки використовується загальний частотний діапазон не тільки для обслуговування клієнтів, але і для передачі даних між точками доступу, які беруть участь в ієрархії. Режим WDS може бути несумісний з обладнанням інших виробників і серій, а єдиний протокол шифрування, доступний в цьому режимі, WEP.

DWL-2100AP не підтримує режим "WDS-повторювач + WDS-мовник", відповідно, з її допомогою можна створювати тільки дворівневу ієрархію WDS.


шифрування

DWL-2100AP підтримує такі протоколи шифрування (в порядку убування стійкості):

 • WPA (тільки в режимі "Точка доступу").
 • WPA-PSK (тільки режими "Точка доступу" і "Бездротовий клієнт").
 • WEP 152 bit.
 • WEP 128 bit.
 • WEP 40 bit.

Для режимів WPA підтримується алгоритм роботи з ключами AES і TKIP, а для режимів WEP - автовизначення типу аутентифікації "open / shared".


Пропускна спроможність

DWL-2100AP підтримує фірмовий протокол Atheros "Super G". Даний протокол в теорії підвищує пропускну здатність до двох разів, у порівнянні зі звичайним 802.11g.

Однак тестування показало, що реальне підвищення продуктивності в режимах "Super G" не так значно.

Тестування також показало, що в режимі "Super G" є проблеми з продуктивністю при роботі з комп'ютерами Apple через AirPort, а режим "Super G зі статичним турборежимом" нам взагалі не вдалося протестувати, оскільки точка доступу постійно мимовільно скидала з'єднання.

У режимі "Super G з динамічним турборежимом" приріст продуктивності відчувався, але не такий значний, і спостерігалися як "піки", так і "провали" навіть нижче швидкості стандартного 802.11g.

Складно напевно сказати, чому так посередньо показав себе "турбований" "Super G", можливо, проблема в тому, що неподалік працює бездротова точка доступу провайдера, а, можливо, і в тому, що технологія ще "сирувата". Напевно одне - із застосуванням "Atheros Super G" поки не все так гладко.

Це наводить на думку про те, що технології розширення стандартного 802.11g повинні застосовуватися з урахуванням чинного поруч обладнання і обов'язковим етапом тестування.

У режимі стандартного 802.11g DWL-2100AP показала себе добре. Включення шифрування по WPA-PSK взагалі не вплинуло на пропускну здатність.

DWL-2100AP підтримує установку швидкості передачі (від 1 до 54 Mbps) і управління рівнем сигналу - 5 рівнів без можливості автоматичного вибору.

Можливо включення режиму "Тільки 802.11g", що відключає сумісність з клієнтами 802.11b, але підвищує загальну продуктивність бездротової мережі.

Функція фільтрації дозволяє надавати доступ до бездротової мережі клієнтам тільки з певними MAC-адресами.

Є можливість заборонити бездротовим клієнтам "спілкуватися" між собою і / або з провідний мережею, проте блокування передачі пакетів між бездротовими клієнтами працює нестабільно, а блокування передачі пакетів між бездротовими клієнтами і провідний мережею не працює взагалі.


DHCP-сервер

DHCP-сервер дуже функціональний і підходить під більшість застосувань, оскільки дозволяє вказувати не тільки будь-який пул IP-адрес, а й підтримує завдання шлюзу, DNS-суфікса, DNS і WINS-серверів.

Причому є можливість навіть вводити записи з прив'язкою до MAC-адресу, тобто для певних клієнтів можна задавати індивідуальні мережеві настройки, але поширювати їх через DHCP.

Однак працює вбудований DHCP-сервер тільки для бездротових клієнтів, підключених до DWL-2100AP.


Multi-SSID

Ця можливість, мабуть, найцікавіша в цій точці доступу. Мережа цієї технології полягає в тому, що додатково до основної бездротової мережі можна організувати до трьох "гостьових".

"Гостьові" в даному випадку означає, що ці мережі будуть:

 1. Мати іншу назву (SSID).
 2. Приховані зі списку мереж (тобто їх ім'я доведеться вручну вводити при підключенні клієнта).
 3. Ізольовані від інших "гостьових" мереж і основної мережі на рівні Ethernet, а при підключенні точки доступу до LAN кадри від цих мереж будуть маркуватися відповідним VLAN'ом.

Ця цікава функція дозволяє організувати кілька бездротових мереж на одній точці доступу. Таке застосування корисно, коли потрібно організувати безпровідний доступ не тільки для співробітників фірми, але і для гостей. При цьому гості будуть ізольовані в рамках гостьовій бездротової мережі і не отримають доступ до локальної мережі компанії.

Присутній обмеження на шифрування - в разі використання основною мережею WPA "гостьові" мережі не можуть використовувати шифрування. Для використання шифрування в гостьових мережах слід переключити основну мережу на WEP, тоді використання WEP стане доступним і для "гостьових" мереж. WPA для "гостьових" мереж не підтримується.


Утиліти і моніторинг

Веб-інтерфейс дозволяє:

 • перезавантажувати точку доступу;
 • скидати настройки на фабричні;
 • перевіряти версію і завантажувати прошивку;
 • завантажувати конфігурацію з файлу;
 • зберігати конфігурацію в файл;
 • вмикати / вимикати доступ по telnet із зазначенням часу очікування (який, втім, діє і на веб-інтерфейс);
 • переглядати стан точки доступу;
 • показувати статистику мережевих інтерфейсів і WLAN;
 • переглядати список клієнтів із зазначенням не тільки MAC-адреси, а й стандарту (b або g), протоколу аутентифікації, рівня сигналу від клієнта і режим енергозбереження.

Через telnet можна переглянути і встановити всю конфігурацію точки доступу, а наступні настройки доступні тільки через telnet:

 • Налаштування зовнішнього NTP-сервера для синхронізації внутрішнього годинника точки доступу.
 • Запуск ping для тестування доступності пристроїв.
 • Налаштування syslog для збереження повідомлень на зовнішньому сервері.
 • Налаштування SNMP-агента.
 • Налаштування RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol).
 • Налаштування можливості відсікання широкомовного трафіка з локальної мережі в WLAN.

Повний список команд, доступних через telnet, можна подивитися по команді help.

Для використання SNMP доступний MIB, а також модулі для DView і HP OpenView, скачати їх можна на FTP-сервері D-Link.


висновки

Після близького знайомства з DWL-2100AP нам, чесно кажучи, складно вказати на область її максимальної ефективності. В якості звичайної точки доступу DWL-2100AP працювати може, але її ціна (близько $ 100 на вересень 2005 року) кілька висока для звичайного пункту доступу.

Плюси "швидкості 108 Mbps" спірні - наше тестування їх практично не виявило. Функціональний DHCP-сервер хороший, але працює тільки для бездротових клієнтів, а значить, в якості резервного в корпоративних або основного в домашніх мережах його використовувати неможливо.

Хіба що, безсумнівно, цікавим застосуванням є організація "гостьових" мереж за допомогою функції Multi-SSID.

Підтримка SNMP дозволяє здійснювати моніторинг в корпоративному середовищі, а функції RSTP, очевидно, теж комусь знадобляться.

Словом, ми б хотіли залишити остаточний вибір за покупцем, а ми, зі свого боку, постаралися максимально освітити всі сторони цього пристрою.

Очевидні плюси:

 • можливість моніторингу по SNMP;
 • функціональний DHCP-сервер, але тільки для використання бездротовими клієнтами;
 • підтримка бездротових клієнтів в режимі WDS-мовника;
 • можливість автоматичного вибору радіоканалу;
 • підтримка декількох SSID з виділенням у VLAN`и 802.1q;
 • можливість моніторингу рівня сигналу по кожному клієнту;
 • підтримка глибини шифрування 152 bit для WEP.

Очевидні мінуси:

 • за замовчуванням встановлена ​​стара "сира" прошивка;
 • повне налаштування можлива тільки через telnet - функціонал веб-інтерфейсу і Windows-конфігурувати обмежений;
 • невисока стабільність, особливо в режимі "Super G зі статичним турборежимом". В процесі тестування були зафіксовані безпричинні зриви зв'язку і перезавантаження точки доступу;
 • не працюють деякі функції, зокрема, "ізолювати бездротових клієнтів від локальної мережі";
 • відсутність внутрішнього балки.

Олексій ГРЕЧАНІНОВ, [email protected]

Точка доступу D-Link DWL-2100AP для огляду надана компанією ТДВ "Мультисофт".

Огляд D-Link DWL-2100AP

DWL-2100AP - це точка доступу від компанії D-Link, націлена на споживачів, яким потрібно отримати щось більше, ніж просто точку доступу стандарту 802 DWL-2100AP - це точка доступу від компанії D-Link, націлена на споживачів, яким потрібно отримати щось більше, ніж просто точку доступу стандарту 802.11g. Головними «родзинками» DWL-2100AP є підтримка "турбированного" протоколу IEEE 802.1g і функції Multi-SSID з підтримкою 802.1q.

Збільшення продуктивності досягається за рахунок оптимізації використання ефіру, компресії даних і використання розширеного частотного діапазону. Все це, за словами розробників, дозволяє підняти продуктивність бездротової мережі до двох разів.

Крім "турбированного" 802.11g, ця точка доступу підтримує ряд цікавих функцій і протоколів, таких, як цілком функціональний DHCP-сервер, моніторинг по SNMP, підтримка декількох SSID з можливістю поділу їх на VLANи по 802.1q.


Комплект поставки і установка

У коробці ми знайшли:

 • точку доступу DWL-2100AP;
 • блок живлення;
 • кабель RJ-45;
 • зовнішню антену на 2 dBi;
 • диск з програмним забезпеченням і документацією;
 • документацію по установці російською мовою;
 • "Ніжки" для установки точки доступу в вертикальному положенні (2 шт.);
 • "Ніжки" для установки точки доступу в горизонтальному положенні (4 шт.);
 • комплекти "шуруп + пробка" для монтажу на стіну (2 шт.).

Точка доступу може встановлюватися горизонтально, вертикально і навішуватися на стіну, для всіх варіантів все необхідне йде в комплекті.


"Турбо" 802.11g

DWL 2100AP підтримує технологію під назвою "Atheros Super G". Технологія вводить підтримку розширених варіантів протоколу 802.11g і може працювати в наступних режимах:

 • Super G без турбо-режиму;
 • Super G зі статичним турбо-режимом;
 • Super G з динамічним турбо-режимом.

У режимі "Super G без турбо режиму" точка доступу оптимізує використання ефіру за рахунок скорочення пауз при передачі, передачі пакетів одним великим блоком і компресії. Реальний виграш від цього режиму невеликий - більшість даних, що передаються по мережі, не піддаються компресії, оскільки вже є скомпрессировать, а інші методи оптимізації не дають істотного приросту продуктивності.

Режим "Super G зі статичним турбо-режимом", окрім вищезгаданих функцій, використовує розширений частотний діапазон. Фактично він займає два каналу замість одного, що в теорії дозволяє підвищувати пропускну здатність в два рази. Однак за рахунок такого використання частотного ресурсу можуть виникнути проблеми при роботі поблизу іншого обладнання з підтримкою Wi-Fi. Тому застосовувати статичний режим слід тільки в разі повної впевненості, що такого обладнання поблизу немає.

Режим "Super G з динамічним турбо-режимом" аналогічно дозволяє використовувати два канали для передачі даних, але в разі виявлення інших пристроїв Wi-Fi в ефірі автоматично перемикається в режим з одним каналом - "Super G без турбо-режиму".

При використанні турбо-режиму канал роботи точки доступу автоматично встановлюється на шостий і не може бути змінений. Застосовувати турбо-режим із статичним розширенням смуги слід з обережністю - він може порушити роботу сусіднього обладнання, що використовує діапазон 2.4 GHz.

Слід зазначити, що підтримка розширення Atheros Super G в мережевих адаптерах D-Link на даний момент присутній тільки в DWL-G650 (PCMCI) і DWL-G520 (PCI). Для використання цього режиму потрібні ці адаптери, причому в режимі Ad-Hoc (без використання точки доступу) адаптери переключаться в режим стандартного 802.11g.

При написанні цього огляду був використаний адаптер DWL-G650.


виконання

На передню панель виведені наступні індикатори:

 • Індикатор живлення. Світиться, коли пристрій знаходиться в робочому стані (в процесі завантаження не світиться).
 • Індикатор LAN. Запалюється при виявленні підключення до LAN-інтерфейсу і синхронно блимає при виявленні активності.
 • Індикатор WLAN. Періодично блимає при активації WLAN і синхронно - при виявленні активності.

На задню панель виведені:

 • Роз'єм r-SMA для підключення зовнішньої антени.
 • Роз'єм для підключення блоку живлення.
 • Кнопка скидання до фабричним налаштуванням.
 • Ethernet-інтерфейс 10/100 Mbps з автовизначенням швидкості і кроссіровкі.

Є внутрішня антена, яка використовується в тому випадку, якщо не підключена зовнішня. Через telnet є можливість примусово вказати, яку антену використовувати.


Початкове налаштування

Точка доступу, яка потрапила до нас в руки, мала встановлену прошивку версії 1.10eu, яка була досить старою. Тому ми відразу оновили її до останньої версії 2.10eu.

Щодо 1.10 в новій версії з'явилися такі видимі відмінності:

 • з'явилася можливість включати пошук вільного каналу для роботи;
 • з'явилася підтримка VLAN і декількох SSID;
 • поліпшений веб-інтерфейс;
 • істотно підвищена стабільність роботи з конфігуратором під Windows.

Після зміни прошивки бажано оновити і конфігуратор. Стара версія просто не "знає" нових можливостей прошивки. Завантажити останні версії конфігуратора і прошивки можна на FTP-сервері D-Link: ftp.d-link.com

При використанні для початкового налаштування конфігуратора під Windows існує можливість виявити точку доступу в Ethernet-мережі при будь-якої настроювання IP-адрес. Цікаво те, що конфігуратор дозволяє відразу встановити точки доступу потрібний IP-адреса (за замовчуванням він 192.168.0.50). Після установки відповідного IP-адреси стає можливим налаштовувати точки доступу з конфігуратора, через веб-інтерфейс або telnet.

У разі початкового налаштування через веб-інтерфейс або Windows-конфігуратор існує можливість запустити майстер і швидко виконати настройку.

Функціональні можливості різних способів конфігурації не однакові - всі налаштування можна вказати тільки через telnet, більшу частину через веб-інтерфейс, а через Windows-конфігуратор неможливо навіть вибрати всі можливі режими роботи точки доступу. Тому ми рекомендуємо після налаштування IP-адреси з Windows-конфігурувати перейти до налаштування точки доступу через веб-інтерфейс, а для повної настройки скористатися ще й telnet'ом.


Режими роботи

DWL-2100AP підтримує такі режими роботи:

 • Точка доступу. Використовується для організації підключення бездротових клієнтів до локальної мережі.
 • Бездротовий клієнт. Служить для підключення проводового клієнта до бездротової мережі через точку доступу.
 • WDS-мовник з підтримкою клієнтів. В цьому режимі точка доступу, крім своїх клієнтів, може обслуговувати ще й WDS-повторювачі (до 8 шт.).
 • WDS-мовник. В цьому режимі точка доступу обслуговує WDS-повторювачі (до 8 шт.).
 • WDS-повторювач. В цьому режимі точка доступу працює з WDS-мовником і може обслуговувати своїх бездротових клієнтів.

Тільки в режимі "Точка доступу" підтримується автоматичний вибір вільного радіоканалу.

У режимах WDS точка доступу може брати участь в ієрархії, що дозволяє розширити зону покриття бездротової мережі. Однак при використанні WDS знижується загальна пропускна здатність, оскільки використовується загальний частотний діапазон не тільки для обслуговування клієнтів, але і для передачі даних між точками доступу, які беруть участь в ієрархії. Режим WDS може бути несумісний з обладнанням інших виробників і серій, а єдиний протокол шифрування, доступний в цьому режимі, WEP.

DWL-2100AP не підтримує режим "WDS-повторювач + WDS-мовник", відповідно, з її допомогою можна створювати тільки дворівневу ієрархію WDS.


шифрування

DWL-2100AP підтримує такі протоколи шифрування (в порядку убування стійкості):

 • WPA (тільки в режимі "Точка доступу").
 • WPA-PSK (тільки режими "Точка доступу" і "Бездротовий клієнт").
 • WEP 152 bit.
 • WEP 128 bit.
 • WEP 40 bit.

Для режимів WPA підтримується алгоритм роботи з ключами AES і TKIP, а для режимів WEP - автовизначення типу аутентифікації "open / shared".


Пропускна здатність

DWL-2100AP підтримує фірмовий протокол Atheros "Super G". Даний протокол в теорії підвищує пропускну здатність до двох разів, у порівнянні зі звичайним 802.11g.

Однак тестування показало, що реальне підвищення продуктивності в режимах "Super G" не так значно.

Тестування також показало, що в режимі "Super G" є проблеми з продуктивністю при роботі з комп'ютерами Apple через AirPort, а режим "Super G зі статичним турборежимом" нам взагалі не вдалося протестувати, оскільки точка доступу постійно мимовільно скидала з'єднання.

У режимі "Super G з динамічним турборежимом" приріст продуктивності відчувався, але не такий значний, і спостерігалися як "піки", так і "провали" навіть нижче швидкості стандартного 802.11g.

Складно напевно сказати, чому так посередньо показав себе "турбований" "Super G", можливо, проблема в тому, що неподалік працює бездротова точка доступу провайдера, а, можливо, і в тому, що технологія ще "сирувата". Напевно одне - із застосуванням "Atheros Super G" поки не все так гладко.

Це наводить на думку про те, що технології розширення стандартного 802.11g повинні застосовуватися з урахуванням чинного поруч обладнання і обов'язковим етапом тестування.

У режимі стандартного 802.11g DWL-2100AP показала себе добре. Включення шифрування по WPA-PSK взагалі не вплинуло на пропускну здатність.

DWL-2100AP підтримує установку швидкості передачі (від 1 до 54 Mbps) і управління рівнем сигналу - 5 рівнів без можливості автоматичного вибору.

Можливо включення режиму "Тільки 802.11g", що відключає сумісність з клієнтами 802.11b, але підвищує загальну продуктивність бездротової мережі.

Функція фільтрації дозволяє надавати доступ до бездротової мережі клієнтам тільки з певними MAC-адресами.

Є можливість заборонити бездротовим клієнтам "спілкуватися" між собою і / або з провідний мережею, проте блокування передачі пакетів між бездротовими клієнтами працює нестабільно, а блокування передачі пакетів між бездротовими клієнтами і провідний мережею не працює взагалі.


DHCP-сервер

DHCP-сервер дуже функціональний і підходить під більшість застосувань, оскільки дозволяє вказувати не тільки будь-який пул IP-адрес, а й підтримує завдання шлюзу, DNS-суфікса, DNS і WINS-серверів.

Причому є можливість навіть вводити записи з прив'язкою до MAC-адресу, тобто для певних клієнтів можна задавати індивідуальні мережеві настройки, але поширювати їх через DHCP.

Однак працює вбудований DHCP-сервер тільки для бездротових клієнтів, підключених до DWL-2100AP.


Multi-SSID

Ця можливість, мабуть, найцікавіша в цій точці доступу. Мережа цієї технології полягає в тому, що додатково до основної бездротової мережі можна організувати до трьох "гостьових".

"Гостьові" в даному випадку означає, що ці мережі будуть:

 1. Мати іншу назву (SSID).
 2. Приховані зі списку мереж (тобто їх ім'я доведеться вручну вводити при підключенні клієнта).
 3. Ізольовані від інших "гостьових" мереж і основної мережі на рівні Ethernet, а при підключенні точки доступу до LAN кадри від цих мереж будуть маркуватися відповідним VLAN'ом.

Ця цікава функція дозволяє організувати кілька бездротових мереж на одній точці доступу. Таке застосування корисно, коли потрібно організувати безпровідний доступ не тільки для співробітників фірми, але і для гостей. При цьому гості будуть ізольовані в рамках гостьовій бездротової мережі і не отримають доступ до локальної мережі компанії.

Присутній обмеження на шифрування - в разі використання основною мережею WPA "гостьові" мережі не можуть використовувати шифрування. Для використання шифрування в гостьових мережах слід переключити основну мережу на WEP, тоді використання WEP стане доступним і для "гостьових" мереж. WPA для "гостьових" мереж не підтримується.


Утиліти і моніторинг

Веб-інтерфейс дозволяє:

 • перезавантажувати точку доступу;
 • скидати настройки на фабричні;
 • перевіряти версію і завантажувати прошивку;
 • завантажувати конфігурацію з файлу;
 • зберігати конфігурацію в файл;
 • вмикати / вимикати доступ по telnet із зазначенням часу очікування (який, втім, діє і на веб-інтерфейс);
 • переглядати стан точки доступу;
 • показувати статистику мережевих інтерфейсів і WLAN;
 • переглядати список клієнтів із зазначенням не тільки MAC-адреси, а й стандарту (b або g), протоколу аутентифікації, рівня сигналу від клієнта і режим енергозбереження.

Через telnet можна переглянути і встановити всю конфігурацію точки доступу, а наступні настройки доступні тільки через telnet:

 • Налаштування зовнішнього NTP-сервера для синхронізації внутрішнього годинника точки доступу.
 • Запуск ping для тестування доступності пристроїв.
 • Налаштування syslog для збереження повідомлень на зовнішньому сервері.
 • Налаштування SNMP-агента.
 • Налаштування RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol).
 • Налаштування можливості відсікання широкомовного трафіка з локальної мережі в WLAN.

Повний список команд, доступних через telnet, можна подивитися по команді help.

Для використання SNMP доступний MIB, а також модулі для DView і HP OpenView, скачати їх можна на FTP-сервері D-Link.


висновки

Після близького знайомства з DWL-2100AP нам, чесно кажучи, складно вказати на область її максимальної ефективності. В якості звичайної точки доступу DWL-2100AP працювати може, але її ціна (близько $ 100 на вересень 2005 року) кілька висока для звичайного пункту доступу.

Плюси "швидкості 108 Mbps" спірні - наше тестування їх практично не виявило. Функціональний DHCP-сервер хороший, але працює тільки для бездротових клієнтів, а значить, в якості резервного в корпоративних або основного в домашніх мережах його використовувати неможливо.

Хіба що, безсумнівно, цікавим застосуванням є організація "гостьових" мереж за допомогою функції Multi-SSID.

Підтримка SNMP дозволяє здійснювати моніторинг в корпоративному середовищі, а функції RSTP, очевидно, теж комусь знадобляться.

Словом, ми б хотіли залишити остаточний вибір за покупцем, а ми, зі свого боку, постаралися максимально освітити всі сторони цього пристрою.

Очевидні плюси:

 • можливість моніторингу по SNMP;
 • функціональний DHCP-сервер, але тільки для використання бездротовими клієнтами;
 • підтримка бездротових клієнтів в режимі WDS-мовника;
 • можливість автоматичного вибору радіоканалу;
 • підтримка декількох SSID з виділенням у VLAN`и 802.1q;
 • можливість моніторингу рівня сигналу по кожному клієнту;
 • підтримка глибини шифрування 152 bit для WEP.

Очевидні мінуси:

 • за замовчуванням встановлена ​​стара "сира" прошивка;
 • повне налаштування можлива тільки через telnet - функціонал веб-інтерфейсу і Windows-конфігурувати обмежений;
 • невисока стабільність, особливо в режимі "Super G зі статичним турборежимом". В процесі тестування були зафіксовані безпричинні зриви зв'язку і перезавантаження точки доступу;
 • не працюють деякі функції, зокрема, "ізолювати бездротових клієнтів від локальної мережі";
 • відсутність внутрішнього балки.

Олексій ГРЕЧАНІНОВ, [email protected]

Точка доступу D-Link DWL-2100AP для огляду надана компанією ТДВ "Мультисофт".

Огляд D-Link DWL-2100AP

DWL-2100AP - це точка доступу від компанії D-Link, націлена на споживачів, яким потрібно отримати щось більше, ніж просто точку доступу стандарту 802 DWL-2100AP - це точка доступу від компанії D-Link, націлена на споживачів, яким потрібно отримати щось більше, ніж просто точку доступу стандарту 802.11g. Головними «родзинками» DWL-2100AP є підтримка "турбированного" протоколу IEEE 802.1g і функції Multi-SSID з підтримкою 802.1q.

Збільшення продуктивності досягається за рахунок оптимізації використання ефіру, компресії даних і використання розширеного частотного діапазону. Все це, за словами розробників, дозволяє підняти продуктивність бездротової мережі до двох разів.

Крім "турбированного" 802.11g, ця точка доступу підтримує ряд цікавих функцій і протоколів, таких, як цілком функціональний DHCP-сервер, моніторинг по SNMP, підтримка декількох SSID з можливістю поділу їх на VLANи по 802.1q.


Комплект поставки і установка

У коробці ми знайшли:

 • точку доступу DWL-2100AP;
 • блок живлення;
 • кабель RJ-45;
 • зовнішню антену на 2 dBi;
 • диск з програмним забезпеченням і документацією;
 • документацію по установці російською мовою;
 • "Ніжки" для установки точки доступу в вертикальному положенні (2 шт.);
 • "Ніжки" для установки точки доступу в горизонтальному положенні (4 шт.);
 • комплекти "шуруп + пробка" для монтажу на стіну (2 шт.).

Точка доступу може встановлюватися горизонтально, вертикально і навішуватися на стіну, для всіх варіантів все необхідне йде в комплекті.


"Турбо" 802.11g

DWL 2100AP підтримує технологію під назвою "Atheros Super G". Технологія вводить підтримку розширених варіантів протоколу 802.11g і може працювати в наступних режимах:

 • Super G без турбо-режиму;
 • Super G зі статичним турбо-режимом;
 • Super G з динамічним турбо-режимом.

У режимі "Super G без турбо режиму" точка доступу оптимізує використання ефіру за рахунок скорочення пауз при передачі, передачі пакетів одним великим блоком і компресії. Реальний виграш від цього режиму невеликий - більшість даних, що передаються по мережі, не піддаються компресії, оскільки вже є скомпрессировать, а інші методи оптимізації не дають істотного приросту продуктивності.

Режим "Super G зі статичним турбо-режимом", окрім вищезгаданих функцій, використовує розширений частотний діапазон. Фактично він займає два каналу замість одного, що в теорії дозволяє підвищувати пропускну здатність в два рази. Однак за рахунок такого використання частотного ресурсу можуть виникнути проблеми при роботі поблизу іншого обладнання з підтримкою Wi-Fi. Тому застосовувати статичний режим слід тільки в разі повної впевненості, що такого обладнання поблизу немає.

Режим "Super G з динамічним турбо-режимом" аналогічно дозволяє використовувати два канали для передачі даних, але в разі виявлення інших пристроїв Wi-Fi в ефірі автоматично перемикається в режим з одним каналом - "Super G без турбо-режиму".

При використанні турбо-режиму канал роботи точки доступу автоматично встановлюється на шостий і не може бути змінений. Застосовувати турбо-режим із статичним розширенням смуги слід з обережністю - він може порушити роботу сусіднього обладнання, що використовує діапазон 2.4 GHz.

Слід зазначити, що підтримка розширення Atheros Super G в мережевих адаптерах D-Link на даний момент присутній тільки в DWL-G650 (PCMCI) і DWL-G520 (PCI). Для використання цього режиму потрібні ці адаптери, причому в режимі Ad-Hoc (без використання точки доступу) адаптери переключаться в режим стандартного 802.11g.

При написанні цього огляду був використаний адаптер DWL-G650.


виконання

На передню панель виведені наступні індикатори:

 • Індикатор живлення. Світиться, коли пристрій знаходиться в робочому стані (в процесі завантаження не світиться).
 • Індикатор LAN. Запалюється при виявленні підключення до LAN-інтерфейсу і синхронно блимає при виявленні активності.
 • Індикатор WLAN. Періодично блимає при активації WLAN і синхронно - при виявленні активності.

На задню панель виведені:

 • Роз'єм r-SMA для підключення зовнішньої антени.
 • Роз'єм для підключення блоку живлення.
 • Кнопка скидання до фабричним налаштуванням.
 • Ethernet-інтерфейс 10/100 Mbps з автовизначенням швидкості і кроссіровкі.

Є внутрішня антена, яка використовується в тому випадку, якщо не підключена зовнішня. Через telnet є можливість примусово вказати, яку антену використовувати.


Початкове налаштування

Точка доступу, яка потрапила до нас в руки, мала встановлену прошивку версії 1.10eu, яка була досить старою. Тому ми відразу оновили її до останньої версії 2.10eu.

Щодо 1.10 в новій версії з'явилися такі видимі відмінності:

 • з'явилася можливість включати пошук вільного каналу для роботи;
 • з'явилася підтримка VLAN і декількох SSID;
 • поліпшений веб-інтерфейс;
 • істотно підвищена стабільність роботи з конфігуратором під Windows.

Після зміни прошивки бажано оновити і конфігуратор. Стара версія просто не "знає" нових можливостей прошивки. Завантажити останні версії конфігуратора і прошивки можна на FTP-сервері D-Link: ftp.d-link.com

При використанні для початкового налаштування конфігуратора під Windows існує можливість виявити точку доступу в Ethernet-мережі при будь-якої настроювання IP-адрес. Цікаво те, що конфігуратор дозволяє відразу встановити точки доступу потрібний IP-адреса (за замовчуванням він 192.168.0.50). Після установки відповідного IP-адреси стає можливим налаштовувати точки доступу з конфігуратора, через веб-інтерфейс або telnet.

У разі початкового налаштування через веб-інтерфейс або Windows-конфігуратор існує можливість запустити майстер і швидко виконати настройку.

Функціональні можливості різних способів конфігурації не однакові - всі налаштування можна вказати тільки через telnet, більшу частину через веб-інтерфейс, а через Windows-конфігуратор неможливо навіть вибрати всі можливі режими роботи точки доступу. Тому ми рекомендуємо після налаштування IP-адреси з Windows-конфігурувати перейти до налаштування точки доступу через веб-інтерфейс, а для повної настройки скористатися ще й telnet'ом.


Режими роботи

DWL-2100AP підтримує такі режими роботи:

 • Точка доступу. Використовується для організації підключення бездротових клієнтів до локальної мережі.
 • Бездротовий клієнт. Служить для підключення проводового клієнта до бездротової мережі через точку доступу.
 • WDS-мовник з підтримкою клієнтів. В цьому режимі точка доступу, крім своїх клієнтів, може обслуговувати ще й WDS-повторювачі (до 8 шт.).
 • WDS-мовник. В цьому режимі точка доступу обслуговує WDS-повторювачі (до 8 шт.).
 • WDS-повторювач. В цьому режимі точка доступу працює з WDS-мовником і може обслуговувати своїх бездротових клієнтів.

Тільки в режимі "Точка доступу" підтримується автоматичний вибір вільного радіоканалу.

У режимах WDS точка доступу може брати участь в ієрархії, що дозволяє розширити зону покриття бездротової мережі. Однак при використанні WDS знижується загальна пропускна здатність, оскільки використовується загальний частотний діапазон не тільки для обслуговування клієнтів, але і для передачі даних між точками доступу, які беруть участь в ієрархії. Режим WDS може бути несумісний з обладнанням інших виробників і серій, а єдиний протокол шифрування, доступний в цьому режимі, WEP.

DWL-2100AP не підтримує режим "WDS-повторювач + WDS-мовник", відповідно, з її допомогою можна створювати тільки дворівневу ієрархію WDS.


шифрування

DWL-2100AP підтримує такі протоколи шифрування (в порядку убування стійкості):

 • WPA (тільки в режимі "Точка доступу").
 • WPA-PSK (тільки режими "Точка доступу" і "Бездротовий клієнт").
 • WEP 152 bit.
 • WEP 128 bit.
 • WEP 40 bit.

Для режимів WPA підтримується алгоритм роботи з ключами AES і TKIP, а для режимів WEP - автовизначення типу аутентифікації "open / shared".


Пропускна здатність

DWL-2100AP підтримує фірмовий протокол Atheros "Super G". Даний протокол в теорії підвищує пропускну здатність до двох разів, у порівнянні зі звичайним 802.11g.

Однак тестування показало, що реальне підвищення продуктивності в режимах "Super G" не так значно.

Тестування також показало, що в режимі "Super G" є проблеми з продуктивністю при роботі з комп'ютерами Apple через AirPort, а режим "Super G зі статичним турборежимом" нам взагалі не вдалося протестувати, оскільки точка доступу постійно мимовільно скидала з'єднання.

У режимі "Super G з динамічним турборежимом" приріст продуктивності відчувався, але не такий значний, і спостерігалися як "піки", так і "провали" навіть нижче швидкості стандартного 802.11g.

Складно напевно сказати, чому так посередньо показав себе "турбований" "Super G", можливо, проблема в тому, що неподалік працює бездротова точка доступу провайдера, а, можливо, і в тому, що технологія ще "сирувата". Напевно одне - із застосуванням "Atheros Super G" поки не все так гладко.

Це наводить на думку про те, що технології розширення стандартного 802.11g повинні застосовуватися з урахуванням чинного поруч обладнання і обов'язковим етапом тестування.

У режимі стандартного 802.11g DWL-2100AP показала себе добре. Включення шифрування по WPA-PSK взагалі не вплинуло на пропускну здатність.

DWL-2100AP підтримує установку швидкості передачі (від 1 до 54 Mbps) і управління рівнем сигналу - 5 рівнів без можливості автоматичного вибору.

Можливо включення режиму "Тільки 802.11g", що відключає сумісність з клієнтами 802.11b, але підвищує загальну продуктивність бездротової мережі.

Функція фільтрації дозволяє надавати доступ до бездротової мережі клієнтам тільки з певними MAC-адресами.

Є можливість заборонити бездротовим клієнтам "спілкуватися" між собою і / або з провідний мережею, проте блокування передачі пакетів між бездротовими клієнтами працює нестабільно, а блокування передачі пакетів між бездротовими клієнтами і провідний мережею не працює взагалі.


DHCP-сервер

DHCP-сервер дуже функціональний і підходить під більшість застосувань, оскільки дозволяє вказувати не тільки будь-який пул IP-адрес, а й підтримує завдання шлюзу, DNS-суфікса, DNS і WINS-серверів.

Причому є можливість навіть вводити записи з прив'язкою до MAC-адресу, тобто для певних клієнтів можна задавати індивідуальні мережеві настройки, але поширювати їх через DHCP.

Однак працює вбудований DHCP-сервер тільки для бездротових клієнтів, підключених до DWL-2100AP.


Multi-SSID

Ця можливість, мабуть, найцікавіша в цій точці доступу. Мережа цієї технології полягає в тому, що додатково до основної бездротової мережі можна організувати до трьох "гостьових".

"Гостьові" в даному випадку означає, що ці мережі будуть:

 1. Мати іншу назву (SSID).
 2. Приховані зі списку мереж (тобто їх ім'я доведеться вручну вводити при підключенні клієнта).
 3. Ізольовані від інших "гостьових" мереж і основної мережі на рівні Ethernet, а при підключенні точки доступу до LAN кадри від цих мереж будуть маркуватися відповідним VLAN'ом.

Ця цікава функція дозволяє організувати кілька бездротових мереж на одній точці доступу. Таке застосування корисно, коли потрібно організувати безпровідний доступ не тільки для співробітників фірми, але і для гостей. При цьому гості будуть ізольовані в рамках гостьовій бездротової мережі і не отримають доступ до локальної мережі компанії.

Присутній обмеження на шифрування - в разі використання основною мережею WPA "гостьові" мережі не можуть використовувати шифрування. Для використання шифрування в гостьових мережах слід переключити основну мережу на WEP, тоді використання WEP стане доступним і для "гостьових" мереж. WPA для "гостьових" мереж не підтримується.


Утиліти і моніторинг

Веб-інтерфейс дозволяє:

 • перезавантажувати точку доступу;
 • скидати настройки на фабричні;
 • перевіряти версію і завантажувати прошивку;
 • завантажувати конфігурацію з файлу;
 • зберігати конфігурацію в файл;
 • вмикати / вимикати доступ по telnet із зазначенням часу очікування (який, втім, діє і на веб-інтерфейс);
 • переглядати стан точки доступу;
 • показувати статистику мережевих інтерфейсів і WLAN;
 • переглядати список клієнтів із зазначенням не тільки MAC-адреси, а й стандарту (b або g), протоколу аутентифікації, рівня сигналу від клієнта і режим енергозбереження.

Через telnet можна переглянути і встановити всю конфігурацію точки доступу, а наступні настройки доступні тільки через telnet:

 • Налаштування зовнішнього NTP-сервера для синхронізації внутрішнього годинника точки доступу.
 • Запуск ping для тестування доступності пристроїв.
 • Налаштування syslog для збереження повідомлень на зовнішньому сервері.
 • Налаштування SNMP-агента.
 • Налаштування RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol).
 • Налаштування можливості відсікання широкомовного трафіка з локальної мережі в WLAN.

Повний список команд, доступних через telnet, можна подивитися по команді help.

Для використання SNMP доступний MIB, а також модулі для DView і HP OpenView, скачати їх можна на FTP-сервері D-Link.


висновки

Після близького знайомства з DWL-2100AP нам, чесно кажучи, складно вказати на область її максимальної ефективності. В якості звичайної точки доступу DWL-2100AP працювати може, але її ціна (близько $ 100 на вересень 2005 року) кілька висока для звичайного пункту доступу.

Плюси "швидкості 108 Mbps" спірні - наше тестування їх практично не виявило. Функціональний DHCP-сервер хороший, але працює тільки для бездротових клієнтів, а значить, в якості резервного в корпоративних або основного в домашніх мережах його використовувати неможливо.

Хіба що, безсумнівно, цікавим застосуванням є організація "гостьових" мереж за допомогою функції Multi-SSID.

Підтримка SNMP дозволяє здійснювати моніторинг в корпоративному середовищі, а функції RSTP, очевидно, теж комусь знадобляться.

Словом, ми б хотіли залишити остаточний вибір за покупцем, а ми, зі свого боку, постаралися максимально освітити всі сторони цього пристрою.

Очевидні плюси:

 • можливість моніторингу по SNMP;
 • функціональний DHCP-сервер, але тільки для використання бездротовими клієнтами;
 • підтримка бездротових клієнтів в режимі WDS-мовника;
 • можливість автоматичного вибору радіоканалу;
 • підтримка декількох SSID з виділенням у VLAN`и 802.1q;
 • можливість моніторингу рівня сигналу по кожному клієнту;
 • підтримка глибини шифрування 152 bit для WEP.

Очевидні мінуси:

 • за замовчуванням встановлена ​​стара "сира" прошивка;
 • повне налаштування можлива тільки через telnet - функціонал веб-інтерфейсу і Windows-конфігурувати обмежений;
 • невисока стабільність, особливо в режимі "Super G зі статичним турборежимом". В процесі тестування були зафіксовані безпричинні зриви зв'язку і перезавантаження точки доступу;
 • не працюють деякі функції, зокрема, "ізолювати бездротових клієнтів від локальної мережі";
 • відсутність внутрішнього балки.

Олексій ГРЕЧАНІНОВ, [email protected]

Точка доступу D-Link DWL-2100AP для огляду надана компанією ТДВ "Мультисофт".

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью