• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Оформлення статті: дізнайся найважливіші моменти

 1. Що таке форматування
 2. елементи форматування
 3. Вступ (Лід)
 4. підзаголовки
 5. Нумеровані і маркіровані списки
 6. Введення ключових слів
 7. зручний шрифт
 8. послідовність інформації
 9. лаконічність думок
 10. Як підвищити читабельність

Привіт шановні читачі і гості мого блогу Привіт шановні читачі і гості мого блогу. На зв'язку з вами Павло Ямб. З приводу оформлення подивіться ось цю статтю - вона посіла перше місце в статейному конкурсі і називалася «Навички верстки та оформлення тексту» - вона геніальна і якраз по цій темі.

У сьогоднішній статті я хочу поговорити про таку цікаву і важливу тему, як оформлення статті. Багато новачків-копірайтери не знають, як потрібно правильно оформляти тексти, і тому часто зазнають труднощів при виконанні технічних завдань в замовленнях. Природно, що їх замовникам, хоч на Etxt, хоч на Advego, це не подобається, і хороші, але недосвідчені автори залишаються без роботи. Прочитавши цей пост, ви дізнаєтеся, що таке правила оформлення статті, і ваші клієнти залишаться задоволені. Також актуально це для блогерів, які хочуть писати для людей, а не для пошукових систем.

Що таке форматування

Сторінка, написана суцільним текстом, погано сприймається читачем. Таке читати важко, і багато читачів, не ознайомившись з постом до кінця, назавжди йдуть з ресурсу. Я раджу вам обов'язково розбити статтю на тематичні частини, а також використовувати списки, заголовки і підзаголовки. Вони додадуть вашому твору презентабельний зовнішній вигляд і збільшать кількість переглядів ресурсу. Копірайтер, знає, як виконувати ці вимоги, користується повагою замовників. Дуже важливо щоб в статті по кожному питанню йшов окремий підзаголовок. За ним читачі легше знаходять потрібну інформацію.

елементи форматування

Заголовок

Як правило, він повинен бути коротким і викликає цікавість. Відвідувач повинен зацікавитися і перейти до подальшого читання. Стаття про чіпляє заголовок тут .

Вступ (Лід)

Це невеликий текстовий уривок на початку посту, який здійснює плавний перехід від заголовка до основного контенту. Він повинен заінтригувати читача і спонукати його до прочитання наступного матеріалу. Якщо у вас вже написаний хороший заголовок, то в парі з грамотним лідом це допоможе створити подвійний ефект сприйняття. Відвідувачі сайту це люблять, а значить і замовники будуть в захваті. Це невеликий текстовий уривок на початку посту, який здійснює плавний перехід від заголовка до основного контенту

Часто буває так, що початківці копірайтери додають у вступ непотрібну інформацію, яка вбиває весь інтерес. Вони починають писати про історію товару; давно померлого господаря компанії; а також згадують інші, нікому нецікаві факти.

Не робіть цього! Пишіть строго по темі. Кількість пропонованого матеріалу має поступово наростати. В кінці додайте, що отримає людина від прочитання: корисну інформацію або будь-яку безкоштовність. Запам'ятайте: у вступі має бути присутня недомовленість - відразу розкривати всі карти не можна. Інакше вашу статтю далі ніхто не буде читати. Ось хороша і детальна стаття про лід .

підзаголовки

Виклад ваших думок має бути логічним, послідовним і зручним для читання. Кожній тематичній частині потрібно давати привабливу назву, за тим же принципом, що і заголовку. У короткий зміст може бути присутнім і інтрига.

Нумеровані і маркіровані списки

Це потрібна деталь в будь-якому матеріалі. Таку фішку люблять пошукові роботи, яким легше знаходити необхідну інформацію в контенті. Списки допомагають зробити статтю більш цікавою і деталізованої, залучити читача до головних аспектів.

Є такі замовники, які обожнюють, коли в пості якомога більше маркованих списків. Поданий таким чином текст легше запам'ятовується читачем.

Цей вид форматування краще вживати там, де описуєте:

 • перелік необхідних матеріалів;
 • перераховуєте назви компанії, фірм;
 • описуєте послідовність будь-якої роботи;
 • кулінарні інгредієнти і т. д.

Введення ключових слів

Цей пункт потрібен для сео-оптимізації сайту . При складанні пропозицій на вимогу клієнта, ви повинні вписати ключові слова. Такі замовлення коштують дорожче, тому що деякі ключові фрази виглядають дивно. Щоб їх грамотно вписати, іноді потрібно поламати голову. Як правило, фрази з ключами додають в кінці. Запам'ятайте, що ключові слова для замовника слід виділяти - або напівжирним шрифтом, або маркером кольору. Другий варіант краще блогери, які не хочуть морочитися і прибирати зайву розмітку під час публікації статті в блогах, куди автоматично переносяться вордовскіе виділення. Цей пункт потрібен для  сео-оптимізації сайту

Це полегшує замовнику перевірку вашого творіння. Якщо ваш він забув згадати про це в ТЗ, то зробіть самі. Це сподобається замовнику, і він занесе вас в білий список.

зручний шрифт

Намагайтеся не вживати незнайомі і красиві, на вашу думку, шрифти. Вони можуть не сподобатися замовнику . Не варто йти від загальних стандартів і псувати свою репутацію. Буде виглядати негарно, і навіть нерозумно, якщо серйозну статтю ви напишете готичним шрифтом, або шрифтом Сomic Sans, який більше підходить для гумористичних оповідань. Для оформлення частіше застосовують популярні шрифти без зарубок: Arial, Calibri або Tahoma. Розмір, як правило, 12 або 14. Для заголовків і підзаголовків можна використовувати шрифти, які трохи більше, а краще всього користуватися стилями, щоб заголовки різних рівнів так і розпізнавалися текстовим редактором.

послідовність інформації

Чи не перескакуйте з одного на інше. Викладайте матеріал, плавно переходячи від початку до кінця, з одного підзаголовка до іншого. Якщо ви помітили в якійсь частині інформацію не по темі, то краще виріжте її і перенесіть до відповідного блоку. Якщо пишете, припустимо, як штукатурити стіни, не починайте з самого процесу. Попередньо розкажіть, які інструменти і матеріали знадобляться для роботи, як підготувати стіну.

лаконічність думок

Сенс матеріалу потрібно викладати доступним розмовною мовою. Намагайтеся не вживати наукові або специфічні терміни; уникайте канцелярських виразів. Наприклад: замість того, щоб просто написати «ми вирішили» - деякі пишуть «нами було прийнято рішення». Замість фрази: «вони домовилися» - «обидві сторони зуміли прийти до обопільного консенсусу». Це зайве захаращує текст і не для кожного матеріалу підходить.

Як підвищити читабельність

Хочеш навчитися писати статті і заробляти в інтернеті? Якраз зараз у мене йде набір на безкоштовне навчання за авторською методикою. ЗАПИСАТИСЯ До ПАВЛУ ямбу

 • У реченні повинно бути не більше 15 слів.
 • Менше вступних конструкцій: «але, як би там не було; як ви, напевно, вже знаєте ».
 • Споживайте не більше 6 пропозицій в абзаці.
 • Не використовуйте сленгові вислови і абревіатури . Наприклад: ГС, СДЛ, внутрішня перелінковка - кому, крім веб-майстрів, буде зрозуміло, що це означає? Новачки точно не зрозуміють, і відразу покинуть такої сайт.
 • Використовуючи цитати великих людей, пояснюйте, хто ця людина. Не всі знають імена Гая Юлія Цезаря або Нерона, деякі навіть про Карла Маркса не чули.
 • Уникайте тавтологію (повторів одних і тих же слів навіть в сусідніх реченнях).
 • Не забувайте про правильне оформлення малюнків. Оптимізуйте їх тегами alt і title. Це корисно для пошукових систем.
 • Намагайтеся писати від третьої особи. В блогах, пишуть від першого.
 • З читачами спілкуйтеся в доброзичливому тоні.
 • Вживайте посилання на достовірне джерело інформації.

Ну, ось і все, що я хотів вам розповісти. Сподіваюся, це допоможе вам у грамотному оформленні матеріалу і зробить вас досвідченим копірайтером. Ставте, будь ласка, лайки в соцмережах і пишіть коментарі, чи сподобалася вам стаття? Може бути, у вас є свої способи оформлення текстів? Діліться.

Ваш, Павло Ямб.

Ваш, Павло Ямб

Дивіться, навіть кави можна оформити афигенно

Наприклад: ГС, СДЛ, внутрішня перелінковка - кому, крім веб-майстрів, буде зрозуміло, що це означає?
Ставте, будь ласка, лайки в соцмережах і пишіть коментарі, чи сподобалася вам стаття?
Може бути, у вас є свої способи оформлення текстів?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью