• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Однокласники, ВКонтакте, odnoklassniki.ru, vkontakte.ru, інтернет-лохотрон

 1. До уваги нових користувачів!
 2. Моя мама бере участь в конкурсі!
 3. Безкоштовні подарунки
 4. Паразитування на трагедіях
 5. Злом акаунтів з «згоди» користувачів
 6. Свежачок з «Однокласників»

В найпопулярніших соціальних мережах vkontakte В найпопулярніших соціальних мережах vkontakte.ru і odnoklassniki.ru знаходиться величезна кількість людей, готових розлучитися зі своїми грошима з будь-якого приводу.

Можливістю легко заробити, зрозуміло, скористалися інтернет-шахраї. Пропонуємо вашій увазі огляд web-лохотронів і e- «розлучень», підготовлений порталом www.interfax.by .

До уваги нових користувачів!

Адміністрація сайту «В Контакте» при реєстрації попереджає нових користувачів про те, що не потрібно відправляти смс ні на які номери для того, щоб активувати обліковий запис, навпаки - вони повинні ввести номер свого мобільного телефону, на який їм абсолютно безкоштовно прийде код активації.

Але чи багато хто звертають увагу на попередження? А ось лохотронщики уважно моніторять «новачків», і як тільки ви заходите вперше, вам приходить повідомлення від «адмінітратора» про те, що якщо ви не пошлете смс на чотиризначний номер, аккаунт буде заблокований.

Моя мама бере участь в конкурсі!

Ви отримуєте «В Контакте» повідомлення від хорошого знайомого (а насправді - від шахрая, який зламав його аккаунт): «Привіт! Як справи? Звертаюся до тебе, т. К. Знаю, що ти завжди допоможеш. У мене мама бере участь в конкурсі і поки на 2 місці. Чи зможеш проголосувати? Відправ, будь ласка, СМС, якщо, звичайно, не шкода, з текстом ... на номер **** (коштує як звичайна смс). Спасибі, думаю, ти зрозумієш мене, для мене це дуже важливо! Як зустрінемося, віддячу! ».

Вам, як добрій людині, для мами одного не шкода якихось там Br120, і ви відправляєте смс. Або навіть дві. А потім виявляється, що за кожну у вас зняли з рахунку близько Br20 000. І винуватих немає - ви відправляли повідомлення добровільно.

Безкоштовні подарунки

«В Контакте» і «Однокласниках» є картинки - вірутальних подарунки, якими користувачі чогось обмінюються, сплачуючи за право поставити на сторінку одного малюнок ціну, за яку можна було б купити невеликий, але реальний презент (наприклад - шоколадку).

Коли користувачам подарунків ніхто не дарує, вони засмучуються, і починають дарувати їх собі самі. А грошей-то шкода. І тут раптом ви натикаєтеся на оголошення: «Ні для кого не є секретом що подарунки в соціальній мережі« вконтакте.ру »це платна послуга. Однак наші місцеві Кулібіни виправили цю ситуацію, розкривши секрет, як зробити безкоштовні подарунки в контакті ».

Ви безкоштовно завантажуєте програму, але щоб активувати цей шлях до незчисленних вірутальних багатств, потрібно послати смс на чотиризначний номер і отримати код. Після цього ви втрачаєте Br50 000, а код так і не приходить.

Лохотрони з смс-ками за великі гроші поширюються на все - і на отримання рейтингу, і на активацію і «злом» платних ігор та інших програм, і на читання чужих повідомлень і можливість підглянути в закриті акаунти, і на прохання допомогти виграти iPhone, і навіть на абсолютно безглузде, але неодноразово використане довірливими громадянами шкільного віку «Пошліть смс за Br5 000 на номер, і на вашому телефонному рахунку буде Br20 000».

Паразитування на трагедіях

Наступні шахраї настільки цинічні, що прагнуть підзаробити на людському горі.

Так уже склалося, що коли один або багато людей гине, що залишилися часто шукають сторінки пішли в соціальних мережах, щоб висловити свої співчуття, або створюють групи з тією ж метою.

Скорботою користуються шахраї. Вони створюють «липові» акаунти і групи, пропонують збирати пожертви для родичів або для покупки пам'ятника. Шляхи передачі пожертвувань пропонують різні: віртуальні гроші, вже згадувані смс-ки, грошові перекази і так далі.

Старий і вже добре знайомий всім «лохотрон», проте, продовжує діяти. У статусах ваших милосердних знайомих раз у раз з'являється крик про допомогу: «Дитині потрібен донор - 3-тя негативна (дуже рідкісна !!!) Телефон ******* - Марина. Дитина помирає! Прохання до ВСІХ, розмістіть у себе цей статус, хоча б на годину ».

Ви хочете уточнити, куди приходити для того, щоб здати кров, телефонуйте за вказаним номером, там ніхто не відповідає, можна почути якісь клацання, а потім з вашого телефонного рахунку знімається сума від Br10 000 до Br50 000.

Шахраї укладають договір на комерційний номер, як, наприклад, на інформаційну лінію, кожен дзвінок на яку коштує грошей. Ваших. Витрачені даремно.

Злом акаунтів з «згоди» користувачів

Лохотронщики розсилають повідомлення і залишають написи на стіні, що містять подібні вигуки: «Привіт. Ти бачив, що про тебе написали вконтакте! Я навіть не знаю, що і сказати! Дивись сам! »Далі йде посилання на сайт, назва якого містить слово vkontakte або odnoklassiniki, але в середину цих слів вкрадається, наприклад, цифра« 1 », яку розбурханий користувач не помічає.

Він терміново йде по посиланню, щоб викрити підступного лицеміра, щось говорить у нього за спиною, і потрапляє на фішинг-сайт, створений спеціально для таких розтяп. Подібні сайти займають пару сторінок, мають дизайн, не відрізняється від того сайту, який хочуть зламати.

Не замислюючись ні на секунду, ви вводите свій логін і пароль від соціальної мережі, і бачите що-небудь на зразок «Сторінка видалена». А задоволені шахраї, отримавши дані облікового запису, продовжують розсилати подібні повідомлення вашим друзям і користуватися нею на свій розсуд.

Або ось сидите ви в улюбленої соціальної мережі, і раптом приходить тривожне офіційне повідомлення: «Увага, ця розсилка проводиться автоматично. Шановний ... на даний момент на серверах сайту vkontakte.ru проводиться модернізація та оновлення обладнання. Тому існує ймовірність, що буде втрачено ваш профіль на нашому сайті. У зв'язку з цим, створюються резервні копії профілів, які тимчасово зберігаються на іншому сервері, у вигляді баз даних. Для створення копії потрібні вашу поштову скриньку і пароль в Контакте. Відповідь адміністратора, надіслав вам дане повідомлення, треба написати строго за зразком, так як дані обробляються автоматично ». Що відбувається далі з вашої сторінкою «В Контакте» - вже зрозуміло.

Свежачок з «Однокласників»

Після того, як ця соціальна мережа скасувала оплату за реєстрацію в ній, не охоплені користувачі з завзяттям кинулися створювати акаунти. Але заощадивши Br4 000, через пару днів володіння сторінкою в «Однокласниках» люди отримують наступне повідомлення: «Ваш аккаунт був заблокований за розсилку спам повідомлень по Вашому контакт листу. Для розблокування Вашого облікового запису Вам необхідно відправити SMS з текстом *** на номер ****. Нагадуємо Вам, що заблоковані акаунти видаляються протягом 2-х тижнів з дня блокування ».

І наївний користувач, в страху втратити свежеобретенний аккаунт, навіть якщо пароль до нього був довгою з «Війну і мир», відправляє повідомлення і позбавляється суми в Br30 000.

Неодноразові запити оглядача порталу www.interfax.by до адміністрацій обох соціальних мереж з питань спаму, лохотронів і боротьби з ними ж залишилися без відповіді.

Зате електронна адреса журналістки без її згоди був тут же включений в прес-розсилки, в яких соціальні мережі хваляться своїми новими досягненнями, вдаючи, що проблеми спаму, «розлучень» і лохотронів не існує зовсім.

Правила безпеки прості: не відправляйте смс ні на які короткі номери, не дзвоніть по незрозумілим телефонами, не вводьте свій логін і пароль на сторонніх сайтах. А якщо у вас є діти - проведіть з ними роз'яснювальну бесіду на цю тему і не кладіть на рахунок чадам великі суми.

Якщо ви зіткнулися з не згаданими тут способами «розвести» на гроші користувачів соціальних мереж - розповідайте про них в коментарях.

Тетяна Прудіннік

Але чи багато хто звертають увагу на попередження?
Як справи?
Чи зможеш проголосувати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью