• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Новини | Miner Bitcoin - вірус, здатний перетворити комп'ютер в робота

 1. Звідки взявся цей троян?
 2. Торрент-мережу, як джерело «зараження»
почати обмін Головна

» Новини »Miner Bitcoin - вірус, здатний перетворити комп'ютер в робота Дата: 18.02.2016

Люди, які займаються Майнінг на постійній основі, прекрасно знають про існування такого вірусу, як Miner  Bitcoin
Люди, які займаються Майнінг на постійній основі, прекрасно знають про існування такого вірусу, як Miner Bitcoin . Програма проникає на комп'ютер обманним шляхом і використовує його можливості з метою власника. Головним завданням трояна є Майнінг криптовалюта за рахунок чужих ресурсів. Завантажити та встановити біткоіни майнер можна випадково - програма часто має вигляд фотографії або фала Word. При цьому черв'як не тільки «викачує» ресурси з комп'ютера, але і краде особисту інформацію, що для користувача може бути ще небезпечнішою.

Звідки взявся цей троян?

Програма Bitcoin miner була створена людьми, які ставили завданням підключити до роботи якомога більшу кількість ПК і підвищити заробіток Bitcoin . Зловмисники виходили з факту, що багато людей використовують ресурси «машин» на 10-20%. При видобутку криптовалюта потужності споживається більше - до 80-100%.

Сьогодні кожен користувач мережі без відома для себе може перетворитися в Майнера. Різниця тільки в тому, що така людина не буде отримувати прибуток - вона дістається тому, хто «інфікував» комп'ютер. Сам ПК перетворюється на робота з видобутку криптовалюта.

Вірус Miner Bitcoin вперше був помічений працівниками Лабораторії Касперського. Фахівці, що займаються розробкою антивірусного забезпечення, ідентифікували дивного «хробака», який поширювався через Скайп. Далі все просто. Після потрапляння в систему програма використовує ресурси комп'ютера і змушує його займатися Майнінг (здобиччю) криптовалюта.

Система біткоіни винагороджує «шахтарів» і як бонус надає 25 Bitcoin за один видобутий блок. Власне, завдяки активній діяльності Майнер і обробці проведених транзакцій і забезпечується працездатність всієї структури.

При цьому кожен «шахтар» вибирає свій шлях для заробітку. Один приймає рішення купити обладнання і програму-майнер для Bitcoin, щоб працювати чесно, а інший - підключає до роботи описаний нами вірус. І в першому, і в другому випадку результат буде ідентичний - зароблені біткоіни. Єдине, що буде різнитися - обсяг заробітку і витраченого особистого часу.

Після завантаження та інсталяції біткоіни Майнера ПК навантажується на максимум. При цьому власник комп'ютера-жертви може і не помітити, що ресурси комп'ютера хтось «качає». Розпізнати ж вірус нескладно - коефіцієнт завантаження комп'ютера зростає в кілька разів. Притому що «важкі» програми можуть бути закриті.

Перші спроби впровадити вірус були зроблені через систему спілкування Скайп. Антивірусу Касперського вдалося виявити підозрілу іконку програми у вкладці «Вибране». При цьому співробітники лабораторії привели цікаву статистику. Щогодини понад 2 000 чоловік відвідувало інтернет-ресурс з небезпечним для комп'ютера «хробаком». При цьому велика частина жертв знаходиться в таких країнах, як Росія, Україна, Італія, ФРН, Іспанія та інші.

Головне завдання зловмисника, який інфікує комп'ютер - зробити злочин менш помітним і змусити користувачів перейти по підступної посиланням. Як тільки програма завантажена, можливості ПК переходять у власність хакера. При цьому злочинець може вирішувати безліч завдань, починаючи з Майнінг криптовалюта і закінчуючи збором особистої інформації.

До слова, троян Miner Bitcoin - далеко не єдина програма такого роду. До його появи антивірусних програм вже вдавалося знаходити масу черв'яків, що використовують ресурси ПК для власних цілей. Одним з таких є Badminer - програма, яка шукала блоки обробки інформації в ПК і застосовувала їх у видобутку криптовалюта.

Комп'ютер не здатний сам по собі добувати Bitcoin. Але для хакерів не існує неможливого. Фахівці з комп'ютерів знаходять зламані «машини», які мають певну історію видобутку криптовалюта, і відправляють туди свої віруси. Якщо зловмисникові вдається підібрати ключ до більш ніж мільйону комп'ютерів, то його витрати (часові та фінансові) окупаються в повному обсязі.

Останнім часом курс біткоіни постійно розтане. Сьогодні за одну одиницю криптовалюта можна отримати 420 доларів США і це при тому, що ще в середини 2015 року його ціна опускалася до рівня 220 доларів США. Так що не дивно, що Майнінг біткоіни досі привертає людей і змушує їх розробляти все більш хитромудрі способи для заробітку.

Торрент-мережу, як джерело «зараження»

У минулому році користувачі одного з найбільших бітторент-клієнтів uTorrent виявили, що при установці нової версії проставляється і інший софт, що має дивну назву EpicScale. Як вдалося діагностувати пізніше, програма задіює потужності комп'ютера для вирішення власних завдань. У компанії заявляють, що софт використовує можливості машин своїх клієнтів для досягнення важливих цілей - проведення фізичних симуляцій, рішення математичних задач і видобутку криптовалюта. Отримані кошти спрямовуються на благодійність для того, щоб зробити світ кращим.

Але такі заяви підозрілі на тлі того, що згадане вище забезпечення встановлюється без відома користувача. Подібний підхід до справи виглядає, щонайменше, неетично. Крім цього, додаткове навантаження на комп'ютер може викликати труднощі з його застосуванням, а також підвищувати витрати електроенергії.

Наприклад, користувач ноутбука, у якого немає доступу до електричної мережі, планує продовжити час роботи свого пристрою. Але максимальне навантаження на процесор і відеокарту через дії вірусу викликає зворотний ефект - акумулятор розряджається у багато разів швидше. Крім цього, немає ніяких гарантій, що ваша програма підкине додаткові уразливості, що роблять роботу на ПК і зовсім нестерпним. Така ситуація вже мала місце з компанією Lenovo і структурою Superfish.

Почитавши відгуки на форумах, стало зрозуміло, що програма інсталюється без будь-яких попереджень. Навіть при видаленні EpicScale її виконавчі файли все одно залишаються.

Користувачам мережі варто бути обережними зі скачуванням і інсталяцією підозрілих файлів, а також при роботі з торрент-клієнтами. В іншому випадку комп'ютер може перетворитися в «робота», що займається тільки здобиччю біткоіни .

Звідки взявся цей троян?
Звідки взявся цей троян?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью