• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Новий яндекс.браузер - браузер "Yandex" (відгук / огляд)

 1. як викладали Вчора, 1 жовтня 2012 року, проходив YAC - яндексовая конференція. З самого ранку, відкриваючи...
 2. можливості яндекс.браузер
 3. Табло в яндекс.браузер
 4. Розумна рядок в браузері Yandex
 5. Де взяти і як поставити розширення для браузера Яндекс (модулі, плагіни)
 6. Теми оформлення (скіни) для яндекс.браузер
 7. І як би підсумок

як викладали

Вчора, 1 жовтня 2012 року, проходив YAC - яндексовая конференція. З самого ранку, відкриваючи конференцію, Волож оголосив , Що Яндекс зібрав власний браузер і готовий представити його широкій публіці. Новина виявилася новиною не для всіх - за два тижні до релізу інфу злили "Ведомостям" , А 25 вересня "Известия" опублікували і логотип нового браузера.

Завантажити яндекс.браузер стало можливо тільки о 17:00 за московським часом (мабуть, щоб журналюги не відволікалися від подальшого ходу конференції), до того на сторінці скачування висів "зворотний відлік". Деяку плутанину внесли нетерплячі, але добрі люди, дали посилання на скачування старого браузера Яндекс.Інтернет (який з клубочком).

Паралельно з анонсом на конфе з'явився пост в корпоративному блозі і більш розгорнутий текст на Хабре , Опублікований, здається, Волнухине. Хабрадеті вправлялися в дотепності настільки очікувано, що навіть якось не цікаво було читати ці 600 з гаком комментов =) Бідний Кукуц тримався молодцем.

Логотип яндекс.браузер

Логотип браузера Yandex виглядає ось саме так, як на зображенні зліва, і, на думку більшості опитаних, символізує труси (стрінги), натягнуті на кулю Логотип браузера "Yandex" виглядає ось саме так, як на зображенні зліва, і, на думку більшості опитаних, символізує труси (стрінги), натягнуті на кулю. Я не дизайнер і судити не беруся, але на мою суто особисту думку він принаймні краще "клубка" від Яндекс.Інтернета - ясніше читається, краще запам'ятовується. Жарт про труси з часом набридне і забудеться, а поки люди веселяться - і нехай їх, гарний настрій - справа хороша =)

можливості яндекс.браузер

Основна лінія розборок в коментах на Хабре формулюється так:

- "Ви взяли хром і поміняли іконки!"
- "Ні в якому разі, ми ще прилаштували табло !!!!!! 111"

Так, новий браузер - це WebKit + Chromium з невеликою кількістю блекджека. Чому не стали використовувати FF / Gecko - намагався пояснити Волнухин в пості: ключовим для вибору став принцип "окремий процес на кожну вкладку" у хромиум. Взявши за основу Firefox, їм напевно було б простіше накрутити "свістелок" в інтерфейсі, уникнувши звинувачень типу "ви тільки поміняли іконки". Але про іконки знають фріки, а від них користі ніякої =)

Отже, до хромиум додали, в інтефейс:

 • "Табло" - приблизно як "візуальні закладки" з бару, але з'являється не по відкриттю таба, а при натисканні на адресний рядок
 • "Універсальне вікно пошуку" - здається майже такий же, як в "Елементи"
 • зробили, щоб кнопка "Вперед" з'являлася, тільки якщо є куди йти
 • додали поруч кнопку "Я", що веде на морду Яндекса

медіа:

 • Flash-плеєр
 • переглядач PDF

І ще корисного:

 • перекладач з наведення + Shift
 • punto switcher для адресного рядка
 • перевірка завантажених файлів по базі Касперського (по хешу, що не ссит!)
 • safe browsing api Яндекса

З обіцяного:

 • турбо-кнопка "як в опері" (буде в наступній версії)
 • інтеграція з Яндекс.Діск (чомусь обговорюють, може на конфе було озвучено, в письмових джерелах не знайшов)
 • якийсь "fast dns", потрібний виключно для кривавої стеження за користувачем

Нічого вражаючого тут немає. Про інтерфейсні штуки окремо.

Табло в яндекс.браузер

Табло - це така панелька, яка вилазить при кліці на адресний рядок (точніше - на універсальне вікно пошуку або "розумну рядок"). Табло також відкривається замість нової вкладки по Ctrl + T (або кліку на "плюсик").

Складається з восьми блоків (не знайшов, чи можна зробити більше / менше) і рядки з корисними навігаційними посиланнями ( "закладки" / "завантаження" / "хісторі" / "недавно закриті"). Блоки розфарбовуються автоматом під колір фавіконки. Блоки в табло можуть бути віджетами, транслюючи якісь дані / сповіщення (наприклад блок "Яндекс" показує погоду і пробки).

Документації по створенню віджетів для яндекс.табло я не знайшов, але тема цікава, якщо браузер почне "злітати".

Управління блоками мені здалося заплутаним і незрозумілим. Я хочу додати відкритий в поточній вкладці сайт одним кліком, а доводиться кликати раз двадцять, це неподобство. Ну, може допив.

Розумна рядок в браузері Yandex

Розумна рядок, вона ж "універсальне вікно пошуку" - приблизно те, що ми бачили в "Яндекс.Елементах" для Firefox. Візуально виконаний у вигляді яндексовского "стрілки" і навіть жовтіє при отриманні фокусу. Дозволяє набирати пошукові запити і адреси сайтів. Показує підказки-саджести відповідно з пошуку і з хісторі, місцями в дуже анархічний порядку.

У нижній частині спливаючого блоку з підказками перераховані встановлені пошукові системи, кліком можна перейти до пошуку цікавить.

Можна міняти пошуковик при наборі запиту, уйііі!

Випадково виявив, що в універсальне вікно пошуку можна також вибрати пошукову систему з клавіатури - правда, дуже хитрим способом:

Багато рухів тіла, але хоч щось. Ctrl + вгору / вниз, як в ff, звичайно, було б зручніше.

Між іншим, додати пошукову систему в яндекс.браузер не так-то просто. Щоб посилання на інший пошуковик з'явилася в нижній частині блоку з підказками, послідовність кроків така:

Ох, скільки магії :) Може я чогось не наздогнав, в Хелп не знайшов.

Де взяти і як поставити розширення для браузера Яндекс (модулі, плагіни)

Дивно, але браузер від Яндекса дозволив мені дізнатися багато нового ... про гугл! Саме з яндексовского хелпа я дізнався, що, виявляється, існує інтернет-магазин розширень для Google Chrome , Які зі зрозумілих причин годяться і для яндекс.браузер. Ну, може дійде справа і до якого-небудь addons.yandex.ru, а поки ось так, через гугль, через гугль :) До речі, знову ж таки, взяли б Gecko - ситуація б не виглядало настільки пікантно =) А зараз - розширення для браузера "Яндекс" доводиться брати в інтернет-магазині від браузера Google =)

За насиченістю хром.стор навряд чи може змагатися з addons.mozilla.org, реально корисних функціональних розширень менше, зате багато трансляцій та іншого маркетингу. Але хоч щось. Платних розширень мені не попалося, може воно недоступне для Росії - не знаю, не шукав.

Теми оформлення (скіни) для яндекс.браузер

Ви будете сміятися, але завантажити / встановити теми для браузера Yandex можна все в тому ж гугль.хром.сторе, в спеціальному розділі . Повернути тему за замовчуванням можна однойменною кнопкою в "настройках".

Загалом, Яндекс вдало притулився до готової інфраструктури - печалька лише в тому, що це інфраструктура головного конкурента =)

І як би підсумок

Закінчуючи відгук про новий браузер Яндекса, скажу наступне: продукт прикольний, але відчуття "вогкості" і "чекав більшого" якось не покидає. Крім того, важко позбутися відчуття безладу і "розкиданості". Ось я жартома поставив Яндекс.Елементи для яндекс.браузер. Установник мені сказав, що "Chrome" готується до установки. А після авторизації запропонували "тепер натисніть кнопку в Барі". Тобто очікувалося мені, що буде Браузер, який вміє відразу все, поставив і радієш. А тут вінегрет - браузер, елементи, бар - де який функціонал захований і не відразу здогадаєшся. Чуда уніфікації і знищення зайвих сутностей не сталося. Але може це тільки початок =)

Якщо ви втомилися читати ці літери, відверніться і оціните виготовлення закатних значків недорого , Заодно з'ясуйте, що таке "західні значки" і придумайте, навіщо вони вам потрібні. А я працювати пішов =)

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью