• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Нове обличчя бренду: що задумали в Google?

 1. алфавіт
 2. 1. Управління фінансами
 3. 2. Менеджмент в цілому і топ-менеджмент зокрема
 4. 3. Управління репутацією
 5. Mad Sekz

Сергій Соловйов , Executive.ru

«Гугл» вміють все. Мільярди користувачів інтернету щодня заходять на головну сторінку google.com, підтримуючи його репутацію самого відвідуваного ресурсу в світі. Значно менше людей користується розширеним пошуком, застосовує фільтри і інші настройки. Google API та інші специфічні вишукування - територія фахівців.

Аналогічні справи з усвідомленням різноманітності сервісів Google. На слуху Google Maps, Gmail, Google+. Ще не забулася рекламний галас навколо Google Glass . Складно не помітити назва бренду в пошуковику Chrome. Деякі назвуть також Google Earth, «календар» або «перекладач». Є нечисленні присвячені, які знають про сторінку з повним списком сервісів Google.

Дальше більше. З 2001 року корпорація поглинула 182 компанії . Одна Motorola чого варто - $ 12,5 млрд. Майже в 10 разів дорожче, ніж YouTube, куплений в 2006 році. Був «шопінг» і простіше, на десятки-сотні мільйонів доларів. Разом в сумі, давайте порахуємо ... Астрономічно багато! Занадто багато для однієї компанії, нехай навіть неймовірно технологічною і агресивною. У цьому полягає відповідь і нові питання.

Google - не одна компанія. Взагалі не компанія, а «зонтичний» бренд. Дуже потужний бренд, на вершині бізнес-олімпу. Але при всій завидною популярністю, божевільною капіталізації і маркетингової мощі, цей «парасольку» перестав покривати всю різноманітність сервісів, підрозділів, бізнесів і напрямів, що належать до сфери інтересів корпорації . Тим більше що навіть за видами діяльності різноманітність зашкалює. Це вже і не корпорація, виходить ... Що ж тоді?

алфавіт

Якщо в компанії провести інвентаризацію і розписати все за алфавітом, вийде вражаючий реєстр, де за кожним посиланням - мільйонна аудиторія або мільйонний бізнес, історична віха або перспективна технологія:

A - Android , AdSense , Analytics , Ara , AdMob , Alerts

B - Blogger , Boston Dynamics , Books

C - Calico , Cardboard , Capital , Contact lenses

D - Drive , DeepMind , Design , DoubleClick

E - Earth , Express

F - Fiber , Fi , Flights , FeedBurner , Firebase , Finance

G - Google , Gmail , Glass , Groups

H - Hangouts

I - Images , Ingress , Inbox , Invite Media

J - Jump

K - Keep

L - Local , Loon

M - Maps , My Business , Makani

N - Nexus , News , Now , Nest

O - Offers

P - Plus, Play , Photos , Picasa, Pixate , Patents

Q - [Nexus] Q

R - Refine , reCaptcha

S - Search , Self-driving car , Shopping , SageTV , Stackdriver , Skybox, Skia , Scholar

T - Translate , Tango

U - URL shortener

V - Voice , Ventures , VirusTotal , Video

W - Wear , Wallet , Web Toolkit , Wing

X - X labs

Y - YouTube

Z - Project Zero , Zagat

Однак, за словами Ларрі Пейджа, назва Alphabet для нового холдингу було вибрано з інших причин: «Алфавіт означає набір букв, з яких складається мова, один з найбільших винаходів людства, а також ядро пошукового індексу Google. Ще нам сподобалося, що це означає alpha-bet (коефіцієнти «альфа / бета», використовувані для вимірювання прибутковості інвестицій ) - як раз те, до чого ми прагнемо! ».

З прибутковістю безумовно не прогадали. Одне звістка про реструктуризацію Google підвищило біржові котирування акцій компанії майже на 6%. Після завершення юридичних процедур ці підросли активи (в тому числі і сам Google) будуть переписані на нову організацію - Alphabet Inc. У складі Google залишаться IT-сервіси:

 • Пошукова система.
 • Карти.
 • Google Play.
 • YouTube.
 • Android.
 • Браузер Chrome.
 • Рекламне підрозділ.
 • і безліч щодо «невеликих» проектів.

Конгломерат Alphabet об'єднає:

 • Google.
 • Boston Dynamics (військові роботи).
 • Calico (біотехнічні розробки).
 • Google X (лабораторія інновацій).
 • Google Capital (інвестиційний фонд).
 • Google Ventures (венчурний фонд).
 • Google Fiber (інтернет-провайдер).
 • Nest Labs ( «розумний будинок» і системи безпеки).
 • і це тільки на старті.

Тут кожне слово і назва - тільки самий краєчок, верхівка айсберга. За однією буквою X компактно ховаються машини без водіїв, літаючі машини, окуляри доповненої реальності з голосовим керуванням, розумні контактні лінзи, роздача інтернету з аеростатів в важкодоступних районах, різні медичні проекти, концепти промислового дизайну і взагалі все що завгодно. Як писав Ларрі Пейдж: «Ми робили багато речей, які спочатку здавалися божевільними». Це правда. Так само як і те, що багато хто з божевільних ідей Google були доведені до реалізації, а деякі стали кроком вперед для всіх нас.

Отже, що ж зміниться? Як був купу божевільних проектів, так і залишився. Уже розкручені бізнеси приносять шалені бариші, деякі починання збиткові і закриваються або дотуються. Технологічних змін в зв'язку з реструктуризацією, начебто, не передбачається. Чому зраділи акціонери, навіщо взагалі вся ця затія з літерами?

Очевидно, загальна відповідь полягає в оптимізації управління. Його можна деталізувати, як мінімум, у трьох напрямах.

1. Управління фінансами

Засновники Google - грають тренери. Їх інтуїція та інші ділові якості безумовно вище всяких похвал. Серійні успіхи на піку технологічного прогресу, та ще в таких масштабах, говорять самі за себе. Але у Ларрі Пейджа і Сергія Бріна всього по 24 години в добі. Встежити за всім особисто (навіть на рівні гортання звітів) при такому ступені диверсифікації діяльності нереально. Власне, вони давно і не намагаються це робити в повному обсязі, концентруючи уваги на нових пріоритетних проектах.

Проте, навіть при наявності класної і добре структурованої команди (а Google може цим похвалитися), з одного боку, назріла необхідність в розмежуванні бюджетів і переходу до більшої автономності на рівні кожного підрозділу і бізнесу. А з іншого боку, після наведення порядку і делегування ще більших повноважень топ-менеджерам «на місцях», можна буде ефективніше перерозподіляти ресурси між цими автономіями.

Багато хто відзначає, що Google (або Alphabet) взяв курс на побудову імперії в стилі Уоррена Баффета. Іншими словами, зараз мова йде про відпрацювання моделі, що довела свою ефективність в Berkshire Hathaway - величезному холдингу, чинному в безлічі різних галузей по всьому світу. Очевидно, фінансовий менеджмент рівня Уоррена Баффета абсолютно не завадить при схожих обсягах і складності інвестиційних портфелів . Копіювати Баффета дочиста неможливо, та й не потрібно. Різниця в специфіці Alphabet і Berkshire Hathaway дуже помітна, щоб проводити надто прямі аналогії. Власне, завдяки майже повній їх неконкурентність і взаємної доповнюваності можна навіть припустити потенціал для найбільшого в історії альянсу. Але це вже, скоріше, жарт, ніж прогноз. А ось реструктуризація фінансових потоків і вибудовування більш ефективного контролю над бюджетами зі збереженням всіх переваг розподілених бізнесів в складі мега-холдингу - це дуже серйозно. І швидше за все, швидко принесе плоди не тільки на фондовому ринку.

Як мінімум, стане набагато простіше купувати і продавати активи. Заради одного цього варто було постаратися, тому що на високотехнологічному ринку неможливо все робити самостійно. І потрібно постійно лавірувати на гребені прогресу, щоб встигнути зайняти більш перспективні ніші на ще толком не сформованих ринках.

Модульний бізнес - мрія будь-якого серійного підприємця.

2. Менеджмент в цілому і топ-менеджмент зокрема

Оголошено, що генеральним директором Alphabet стане Ларрі Пейдж, а президентом - Сергій Брін. Відповідно, звільняється крісло CEO в Google. Але це не привід гарячково перечитувати і відправляти своє резюме, тому що вакансія вже закрита.

Покерувати Google довірили класичного альфа-ботаніку з чарівною посмішкою, м'якими манерами, сміливим мисленням і залізною хваткою - Сундар Пічаї. Людина не з вулиці, а колишній керівник відділу розвитку продуктів Google. В активі містера Пічаї запуск браузера Google Chrome, курирування розробки Chrome OS, управління Google Drive, а також розвиток мобільної платформи Android.

Історія успіху Сундара схожа на сюжет мотивуючого кіно для сімейного перегляду. Мати - стенографістка, батько - електрик. Бідна індійська сім'я без машини і телевізора. У дитинстві у Пічаї не було окремої кімнати, спав з молодшим братом у вітальні. А переміщалися вони тоді вчотирьох на одному скутері. Хлопчик багато читав, був ввічливий, часто усміхався. Перший диплом отримав у Індії, ставши інженером-металургом. На той час батьки зуміли накопичити грошей на квиток в США, і здібний юнак відправився в магістратуру Стенфорда. Його чекала наукова кар'єра, але було прийнято рішення про перехід на MBA. Мабуть, саме цей крок виявився вирішальним, і привів його на вершину.

Сьогодні Сундар Пічаї - одна з найвпливовіших фігур у світовій IT-індустрії. Цікаво, що нинішній глава Microsoft - теж індієць, Сатья Наделла. Більш того, Сатья почав з диплома інженера-електрика, а свою діяльність в IT-бізнесі почав з онлайн-сервісів. Перший великий проект Сундара Пічаї в Google - панель інструментів для браузера Firefox. І взагалі були прогнози, що це Сундар стане главою Microsoft. Ну що ж, Google - теж непогано.

Чи означає це, що прийшов час енергійних очкариків азіатських кровей? Схоже, що стало прозивним (і негативним) вираз «індійський код» скоро доведеться переосмислювати. Однак, в контексті Alphabet важливіше інше. Управління великим IT-бізнесом будуть доручати досить компетентним, стабільно успішним і передбачуваним лідерам. Таким, щоб особиста харизма і амбіції не зашкалювали, але були достатні для виконання дуже складних і масштабних службових обов'язків. Це черговий симптом нового рівня не стільки для Google, скільки для бізнес-спільноти в цілому. Великий бізнес стає настільки величезним, що навіть на самій його вершині - наймані співробітники зовсім вже захмарних топ-топ-менеджерів.

Небожителі не хочуть втрачати контроль над ситуацією, йдучи від справ, але перемикаються на інші завдання. Те, що вчора здавалося нереальним, сьогодні стало загальноприйнятим, завтра буде просто банальним - їм вже нудно цим займатися, вони бачать нові виклики і можливості.

Для співробітників верхнього ешелону зміни в підході означають нові можливості буквально на рівному місці. За рахунок виділення вчорашніх підрозділів в самостійні компанії і бренди можна отримати підвищення до CEO там, де недавно просто не було такої посади. Значить, Alphabet буде простіше (і дешевше) утримувати найцінніші керівні кадри, ніж це було зовсім недавно в Google.

3. Управління репутацією

Google спочатку робив ставку на популярність в широких масах. Поступово ця політика переросла в самостійний фоновий вид діяльності. Офіси мрії з елементами спортивних майданчиків і власними міні-зоопарками, професійні конкурси та змагання, яскравий PR, яскраві кольори, яскраві образи - безперервне відчуття свята і прогресу, суцільний захват. Крім того, слоган «не будь злом», який ліг в основу іміджу «корпорації добра», багато до чого зобов'язує. Горезвісний goodwill, тобто ділова репутація, давно перетнувся і зрісся з «піаром». Це дуже потужний інерційний маховик, який чудово розкручений і допомагає легко перемелювати такі незначні паростки невдоволення, як, наприклад, чутки про стеження Google за користувачами.

Пам'ятайте, були повідомлення про якісь скануваннях даних, самозапускающійся «оновлення», індексації особистих листів, моніторингу онлайн-активності, збереження Wi-Fi-паролів і інших сумнівних речах? Відомий Едвард Сноуден навіть говорив, ніби Google співпрацює з Агентством національної безпеки США, і закликав скоротити користування сервісами «корпорації добра» до мінімуму. Сяк недалеко до шапочки з фольги, скотча на відеокамері та видалення всіх своїх даних з «хмар». Ах да, їх не можна адже видалити - тільки позначити як віддалені. Що потрапило в Big Data, то назад вже не повернути. Але всі ці параноїдальні підозри - квіточки на дитячих кульках в порівнянні з розробками бойових роботів, медичними та біохімічними дослідженнями, космічними, нейролінгвістичне, ще чорт знає якими проектами. Як жартували в коментарях до новин про створення Alphabet: звичайно, назватися Umbrella corporation було б занадто очевидним.

Жарти жартами, але одна з головних проблем «зонтичного» бренду в тому, що репутаційні ризики складно локалізувати в рамках окремих підрозділів. Тому на старті Alphabet відразу однозначно позиціонується в якості керуючої компанії, дистанційованої від діяльності об'єднуються проектів і бізнесів. Строго кажучи, ніхто їх не об'єднує насправді, як раз навпаки.

Mad Sekz

Треба визнати, з епатажною і акуратною саморекламою у Google ніколи труднощів не виникало. Ледве почалася історія з «Алфавітом» наочно показує, що почуття гумору і саркастичний запал засновників в повному порядку. Домен сайту під стать назві - abc.xyz . Можливо, тут мається на увазі в тому числі і ABC / XYZ аналіз , Що було б логічно. Але з огляду на вибір кубиків з латинського алфавіту, за якими впевнено читається напис «божевільний секс» (mad sekz - свідоме недотримання правил орфографії - Executive.ru), математикою явно не обмежилися.

У тексті звернення Ларрі Пейджа з досить серйозним повідомленням про реструктуризацію, біржових котируваннях і набором пафосних заяв приховано «пасхальне яйце». Якщо клікнути по точці після слова effort, потрапиш на hooli.zyz - сайт-візитку пародії на Google з серіалу «Кремнієва долина». Чи багато хто мільярдери здатні на таку самоіронію? І скільки корпорацій такого масштабу готові публічно жартувати над собою?

Власне, вже неважливо як саме буде називатися і через які фонди фінансуватися те, що роблять ці хлопці. Для тих, хто уважно дивився весь серіал з самого початку в реальному масштабі часу, ніякі «алфавіти" не витіснять добрий старий Google. І щоб дізнатися свіжі новини про Alphabet, ми все одно будемо «гуглити».

Фото: Wikimedia.org, Pixabay.com

Що ж тоді?
Отже, що ж зміниться?
Чому зраділи акціонери, навіщо взагалі вся ця затія з літерами?
Чи означає це, що прийшов час енергійних очкариків азіатських кровей?
Пам'ятайте, були повідомлення про якісь скануваннях даних, самозапускающійся «оновлення», індексації особистих листів, моніторингу онлайн-активності, збереження Wi-Fi-паролів і інших сумнівних речах?
Чи багато хто мільярдери здатні на таку самоіронію?
І скільки корпорацій такого масштабу готові публічно жартувати над собою?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью