• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

NEWSru.com :: У США відзначають 40-річчя висадки людини на Місяць

На Міжнародній космічній станції астронавти більшу частину неділі напередодні 40-ї річниці висадки людини на Місяць витратили на ремонт туалету
У США відзначають ювілей висадки людини на Місяць - це сталося 20 липня 1969 року
Корабель NASA Apollo-11 з екіпажем у складі трьох астронавтів - командир Нейл Армстронг, пілот місячного модуля Едвін Олдрін і пілот командного модуля Майкл Коллінз - досяг Місяця

У США відзначають ювілей висадки людини на Місяць - це сталося 20 липня 1969 року. Корабель NASA Apollo-11 з екіпажем у складі трьох астронавтів - командир Нейл Армстронг, пілот місячного модуля Едвін Олдрін і пілот командного модуля Майкл Коллінз - досяг Місяця. В ювілей на земній орбіті знаходиться більше космо- і астронавтів, ніж будь-коли в історії - 13 осіб. І сучасне обладнання такого навантаження не витримує: на МКС лагодять туалет.

Apollo-11 складався з місячного модуля і командного, що залишався в ході місії на орбіті. З трьох астронавтів побували на Місяці тільки двоє - Армстронг і Олдрін. як нагадує РІА Новини" , В їх завдання входило примісячитися, зібрати зразки місячного ґрунту, сфотографуватися на Місяці і встановити декілька приладів. Крім того, астронавти встановили на Місяці американський прапор і провели сеанс відеозв'язку із Землею.

- Космонавт Олексій Леонов розвіяв чутки про те, що американці не були на Місяці
- У світі не вважають висадку на Місяць найбільшим досягненням людства
- Зонд LRO вперше сфотографував місця посадки кораблів Apollo
- А на МКС напередодні 40-ї річниці висадки на Місяці чинили туалет

Так як політ носив ідеологічне значення в космічному змаганні між США і СРСР, за відправкою Apollo спостерігали президент США Річард Ніксон і вчений-творець німецької ракетної техніки Герман Оберт. На самому космодромі і змонтованих оглядових майданчиках за стартом спостерігали в цілому близько мільйона чоловік, а телетрансляцію дивилися більше мільярда людей у ​​всьому світі.

Apollo-11 стартував до Місяця 16 липня 1969 року о 13 годині 32 хвилини за Гринвічем і вийшов на місячну орбіту через 76 годин. Командний і місячний модулі роз'єднали приблизно через 100 годин після старту. Незважаючи на те, що NASA припускало посадку на поверхню Місяця в автоматичному режимі, командир експедиції Армстронг прийняв рішення садити місячний модуль в напівавтоматичному режимі.

Місячний модуль здійснив посадку до Моря Спокою 20 липня о 20 годині 17 хвилин 42 секунди за Гринвічем. У момент посадки Армстронг передав в центр управління польотом: "Х'юстон, говорить База Спокою." Орел "(емблемою місії був орел) сів". Фахівець місії Чарльз Дьюк відповів: "Зрозумів вас, Спокій. Ви примісячилися. Ми тут всі посиніли. Тепер ми знову дихаємо. Спасибо огромное!".

Перед тим як ступити на поверхню супутника Землі, астронавти перевірили бортові системи і справили імітацію старту з Місяця. Нейл Армстронг спустився на поверхню Місяця 21 липня 1969 року в 02 годині 56 хвилин 20 секунд за Гринвічем. Ступивши на Місяць, він вимовив: "Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства". Камера, встановлена ​​зовні модуля, транслювала його вихід на поверхню Місяця. Через 15 хвилин на Місяць вийшов і Едвін Олдрін. Олдрін пробув на Місяці близько півтори години, Армстронг - Два години 10 хвилин.

Астронавти, як і планувалося, зібрали необхідну кількість матеріалів, розмістили прилади і встановили телекамеру. Після встановленні прапора астронавти залишили на Місяці пам'ятну табличку зі словами: "Тут люди з планети Земля вперше ступили на Місяць. Липень 1969 року нової ери. Ми прийшли з миром від імені всього Людства".

На 125-й годині місії і 22-й годині перебування на Місяці місячний модуль стартував на Землю. Екіпаж приводнився на Землі приблизно через 195 годин після початку місії, незабаром астронавти були підібрані підоспілі авіаносцем. Після карантину і відпустки 13 серпня 1969 року було організовано урочисті зустрічі астронавтів в Нью-Йорку, Чикаго і Лос-Анджелесі.

Космонавт Олексій Леонов розвіяв чутки про те, що американці не були на Місяці

Як відомо, багато років ходили чутки про те, що американські астронавти нібито не були на Місяці, а кадри, що транслювалися по телебаченню в усьому світі, змонтували в Голлівуді. Як заявив в інтерв'ю РІА "Новости" відомий російський космонавт Олексій Леонов, "всерйоз вірити в те, що американці не були на Місяці, можуть тільки абсолютно неосвічені люди". Як нагадав Леонов, перша людина, який почав поширювати ці чутки, був посаджений у в'язницю за наклеп.

Вперше сумніви в достовірності висадки на Місяці заговорили після того, як на святкуванні 80-річчя знаменитого американського кінорежисера Стенлі Кубрика, який створив по книзі фантаста Артура Кларка фільм "Одіссея 2001 року" журналісти, які зустрілися з дружиною Кубрика, попросили розповісти про роботу її чоловіка над фільмом в студіях Голлівуду. І вона повідомила, що на Землі є всього два реальних місячних модуля - один в музеї, де ніколи ніяких зйомок не велося, і навіть заборонено ходити з фотоапаратом, а інший знаходиться в Голлівуді, де для розвитку логіки того, що відбувається на екрані і проводилися дозйомки висадки американців на місяць.

Кубрик дознімав такі речі, як відкриття Нейлом Армстронгом люка спускається корабля на Місяці і спуск Армстронга на Місяць по драбинці з корабля. Все це було доснято для розвитку логіки того, що відбувається, але ця історія зіграла злий жарт, поклавши початок чуткам про те, що вся висадка була змодельована на знімальному майданчику.

"Реальна зйомка почалася, коли Армстронг, вперше ступила на Місяць, трохи освоївся, встановив остронаправленной антену, через яку здійснювалася трансляція на Землю. Його напарник Базз Олдрін тоді вже теж вийшов з корабля на поверхню і почав знімати Армстронга, а той в свою чергу знімав його переміщення по поверхні Місяця ", - розповів Леонов.

Пояснив Леонов і феномен, який найчастіше призводять, пояснюючи, що цього не могло бути. "Приводять аргумент, що ось прапор американський на Місяці майорів, а не мав би. Прапор дійсно не повинен майоріти - тканина застосовувалася з досить жорсткою армованої сіткою, полотнище було скручене в трубочку і заправлено в чохол. Астронавти взяли з собою гніздо, яке спочатку вставили в місячний грунт, а потім встромили в нього держак прапора, і вже потім зняли чохол. і ось коли зняли чохол, полотнище прапора в умовах зниженої гравітації стало розгортатися, а залишкова деформація пружною армованої сітки створила впечатле ие, що прапор полощеться, як на вітрі ", - пояснив Олексій Леонов.

"Міркувати ж про те, що весь фільм був знятий на Землі - просто безглуздо і смішно, - резюмував Леонов. - У США були всі необхідні системи, які відстежували сам старт ракети-носія, розгін, корекцію орбіти польоту, обліт Місяця спускається капсулою і її приземлення ".

Коментуючи значення висадки людини на Місяць, Леонов сказав, що це досягнення згуртувало американську націю і змусило кожної людини співпереживати, "ходити зі схрещеними пальцями" і молитися за своїх героїв. Леонов торкнувся в інтерв'ю і цензури. Як нагадав космонавт, тільки дві країни в світі - СРСР і Китай не бачили запуски американців в рамках місячної програми. "Я і тоді вважав, і тепер вважаю - дарма, ми просто обікрали свій народ, політ на Місяць - надбання і досягнення всього людства. Американці ж дивилися старт Гагаріна, вихід в космос Леонова - чому радянський народ не міг це бачити ?!" - сказав Леонов. За його словами, обмежена група радянських космічних фахівців ці запуски дивилися по закритому каналу.

У світі не вважають висадку на Місяць найбільшим досягненням людства

Напередодні 40-ї річниці висадки американців на Місяць телеканал CNN провів опитування на тему, що можна назвати найбільшим досягненням людства.

Опитування проводилося серед випадкових перехожих в Берліні, Мадриді, Римі, Бангкоку, Токіо, Нью-Делі і Парижі. На жаль, але ніхто з опитаних не згадав про політ Apollo до Місяця. Одна мешканка Німеччини назвала комп'ютер, за допомогою якого вона може подорожувати по всьому світу, не виходячи з дому. Інша людина запропонував в якості головного досягнення розглядати літак.

Серед інших версій було освоєння людиною вогню, музика, писемність. Один з опитаних в Нью-Делі назвав найбільшим досягненням людства відеоігри, які дозволяють вам жити в придуманому світі.

А на МКС напередодні 40-ї річниці висадки на Місяці чинили туалет

На Міжнародній космічній станції астронавти більшу частину неділі напередодні 40-ї річниці висадки людини на Місяць витратили на ремонт туалету. Розділовий насос одного з двох туалетів на МКС напередодні вийшов з ладу, повідомляє AP з посиланням на NASA.

Центр управління космічними польотами рекомендував астронавтам повісити на несправний санвузол табличку з написом "Не працює". Поки туалету не полагодять, у розпорядженні співробітників МКС залишиться тільки одна вбиральня. В даний час на МКС перебувають 13 осіб, і ясна річ, що навантаження на санвузли неабияка.

У травні 2008 року співробітники МКС вже стикалися з проблемами у функціонуванні санвузла, побудованого російською стороною. Тоді біля туалету відмовив вентилятор двигуна. Після цього частина устаткування, що відповідає за збір рідини, працювала з перебоями.

За словами одного зі співробітників МКС, туалет на орбітальній станції експлуатується вже сім років.

Американці ж дивилися старт Гагаріна, вихід в космос Леонова - чому радянський народ не міг це бачити ?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью