• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Навіщо власники міського сайту CitySites ведуть групи в соц. мережах?

Віра Черенко, штатний журналіст міста Салехард Віра Черенко, штатний журналіст міста Салехард.

У цьому матеріалі я пропоную відповісти на одне дуже важливе питання, яким, можливо, задавався жоден власник франшизи CitySites: «для чого потрібні спільноти в соціальних мережах?». Виявляється, сьогодні будь-який поважаючий себе бренд обов'язково розвиває одну, а то й кілька груп на Twitter, Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках і інших соціальних платформах.

Для мене спочатку теж було не зовсім зрозуміло, для чого витрачати стільки ресурсів на ведення якоїсь групи ВКонтакте, куди доводилося дублювати новини з нашого сайту, плюс розважальний контент, типу забавних картинок, розумних висловів і цікавих відеороликів. Що ж, давайте розберемося.

Сайт - це комерційний продукт. Тому як власник, Ви повинні розуміти важливість реклами і просування свого бренду, залучення потенційних клієнтів і споживачів (в нашому випадку рекламодавців і читачів). Значить, група в соцмережі повинна об'єднувати в собі людей, яким, гіпотетично, повинна бути цікава наша продукція - новини, інформація про міські події, оголошення, реклама місцевого масштабу.

В рамках групи користувачі можуть спілкуватися, ділитися своїми відгуками про наш продукт, корисної для нас та інших членів спільноти інформацією. У цьому спілкуванні ми зміцнюємо свій бренд, рекламуємо і збільшуємо цільову аудиторію.

Таким чином, робимо висновки.

Що дає група в соцмережі для сайту:

1. Трафік (пости групи бачать в стрічці, вони спонукають перейти на сайт)

2. Спілкування з городянами

3. Збільшення впізнаваності сайту

4. Вивчення споживчої групи (за рахунок опитувань, тестів, аналізу зворотного зв'язку)

5. Безкоштовний джерело інформації (коли учасники спільноти обмінюються фактами і корисним матеріалом, який можна використовувати для наповнення сайту)

6. Реклама продукції (без додаткових вкладень)

Очевидно, популярність соцмереж грає нам на руку.

Практично безкоштовно ми рекламуємо себе, вивчаємо свою цільову аудиторію, моніторимо ставлення клієнтів до нашого продукту і черпаємо додаткову для себе інформацію, змушуючи самих же передплатників постачати нас потрібними даними.

З важливістю соцсообщества, думаю, ми визначилися. Але що ж далі? Мало групу створити, її потрібно ще й розвивати, просувати і наповнювати цікавим контентом!

Контент - це текстова та графічна інформація, доступна до прочитання всім учасниками групи.

Чи варто пояснювати, що контент повинен бути грамотним, унікальним, корисним читачеві і відповідати його інтересам? Контент - це наше обличчя, тому до його підготовці потрібно ставитися не менше скрупульозно, ніж до матеріалами для сайту .

Насправді, це кропітка і трудомісткий процес - наповнити співтовариство якісною інформацією. В Інтернеті існує окрема спеціальність для цього - контент-менеджер. Але в нашому випадку можна поєднувати роботу на сайті з адмініструванням групи. Тобто, все, що публікується на нашому сайті, можна анонсувати і постити на сторінці спільноти, спонукаючи читачів відвідати джерело і спожити потрібну нам інформацію.

Тобто, крім розважальної функції, контент повинен спонукати аудиторію до дії. Для цього використовують інтерактивні посилання, акції, конкурси, рекламу. Наприклад, один конкурс фотографій кумедних малюків в моїй групі в півтора рази збільшив кількість передплатників в лічені дні. А все тому, що азартні батьки і родичі дітвори навперебій постили і лайкали фотографії своїх чад, залучаючи до цього заняття всіх своїх знайомих. Людям задоволення, а нам - користь.

Також для залучення уваги аудиторії створюються обговорення тієї чи іншої теми, розвивається дискусія, залучаються нові фігуранти полеміки.

Група не повинна бути статичною і механічно налагодженої. Всі передплатники постійно повинні залучатися до процесу її розвитку та повсякденному житті.

Кількість учасників теж потрібно намагатися збільшувати. Для цього адміністрація групи може співпрацювати і дружити з іншими спільнотами, брати активну участь в коментуванні їх постів, піарити свій сайт, привертати до себе увагу і вербувати передплатників. Різноманітні акції та конкурси також сприяють залученню нової аудиторії групи.

Є й інший спосіб поповнення рядів читачів вашої групи, а також просування спільноти - платний. Подібні послуги широко рекламуються в самих соцмережах. Знайти відповідний прейскурант, при бажанні, не складе труднощів. За певну плату Вам гарантовано нададуть лайки, репости, відвідування сторінок та інші механізми просування.

При грамотному використанні всіх можливостей, які дає нам соціальна мережа, всі витрати на створення і просування групи вашого сайту обов'язково окупляться. Тому що тематичні спільноти на сьогодні є унікальним, дієвим і результативним маркетинговим інструментом Вашого бізнесу.

То чи варто чи ні містити крім сайту ще й соціальну групу? - Однозначно варто. Більш того, це входить в бізнес-модель розвитку сайту. Переваги інтернет-спільнот в медійній сфері сьогодні очевидні. Потрібно тільки вміло їх змусити працювати на себе, і тоді успіх Вам гарантований.

У цьому матеріалі я пропоную відповісти на одне дуже важливе питання, яким, можливо, задавався жоден власник франшизи CitySites: «для чого потрібні спільноти в соціальних мережах?
Але що ж далі?
Чи варто пояснювати, що контент повинен бути грамотним, унікальним, корисним читачеві і відповідати його інтересам?
То чи варто чи ні містити крім сайту ще й соціальну групу?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью