• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Наскільки ефективний Майнінг в браузері?

 1. Що таке браузерні Майнінг
 2. Як Майні в браузері
 3. Як захиститися від прихованого Майнінг
 4. висновки

Веб Майнінг - популярний метод заробітку криптовалюта у хакерів, а також потенційний спосіб монетизації онлайн-контенту. Проте популярна думка, що цим способом заробляють і звичайні інтернет-користувачі. Редакція BITSIDE вивчила особливості веб-Майнінг, методи його застосування і розібралася як захиститися від прихованої браузерної видобутку.

Що таке браузерні Майнінг

Під терміном браузерні Майнінг мається на увазі видобуток криптовалюта за допомогою скрипта, який впровадили в код сайту. Коли користувачі потрапляють на такий ресурс Майнінг запускається автоматично. Для заробітку монет використовуються потужності процесора в комп'ютері користувача сайту.

Найбільш популярним скриптом для веб Майнінг є Coinhive. Він видобуває анонімну цифрову валюту Monero. Розробники скрипта заявляють, що не ставили за мету створити рішення для хакерів. Хоча останні і вважаються головними користувачами цього Майнера. Coinhive розроблявся з метою надати сайтам спосіб монетизації контенту. Передбачалося, що метод замінить пейволли і рекламу, добуваючи криптовалюта на ПК відвідувачів з їх дозволу.

Цей спосіб монетизації на практиці випробували деякі веб-ресурси. У числі перших великі сайтів - торрент-трекер Pirate Bay. Адміністрація впровадила на сайт Coinhive в 2017 році. Майнер завантажував процесори користувачів трекера на 100% і це відразу викликало негативну реакцію. У підсумку скрипт прибрали, повідомивши журналістам, що це було просто тестування.

На цьому історія з Майнінг на Pirate Bay не закінчилася. У цьому місяці з'явилася інформація, що Coinhive повторно інтегрували на торрент-трекер.

У цьому місяці  з'явилася  інформація, що Coinhive повторно інтегрували на торрент-трекер

Як Майні в браузері

Найчастіше з цим видом mining користувачі стикаються при відвідуванні сайтів, які хакери зламали і інтегрували код Coinhive. Працює це за описаною вище схемою. Визначити участь пристрою в веб-Майнінг криптовалюта просто - під час відвідування ресурсу зростає завантаженість процесора. Комп'ютер, телефон або інший гаджет працює повільніше або зависає.

Майнінг продовжиться навіть в фоновій вкладці. Щоб припинити процес необхідно закрити сторінку з сайтом.

Жертвами зловмисників стають майданчики з більшою відвідуваністю і поганий захистом. Кількість випадків прихованого Майнінг постійно росте і зараз цей вид кіберзлочинів став популярнішим, ніж атаки вірусів-вимагачів. Тільки за березень 2018 роки кількість спроб таємно добувати криптовалюта на пристроях користувачів досягло 16 млн.

У мережі часто зустрічається інформація про проекти, які дають шанс заробити на браузерної видобутку. Деякі навіть пропонують Майнінг біткоіни в браузері. Ідея виглядає привабливою, але тільки до моменту, коли користувач починає розбиратися в процесі.

Творці пропонують встановити «браузер власної розробки» або розширення. Після, учасник заробляє монети просто під час інтернет-серфінгу. Але більшість подібних послуг виглядають як шахрайські. Користувачі повинні встановити програмне забезпечення невідомого походження. Часто ці сервіси пропонують інтегрувати вкладки та інші дані основного браузера, а також синхронізуватися з аккаунтом в соцмережах.

Але надавати доступ до даних інтернет-серфінгу невідомим розробникам - погана ідея. Ніхто не гарантує, що монети, якщо і добуваються, будуть зараховані користувачеві. А автори розширення можуть вкрасти особисті дані, включаючи паролі і номери кредитних карт.

А автори розширення можуть вкрасти особисті дані, включаючи паролі і номери кредитних карт

Щоб оцінити рівень довіри до подібного софту, потрібно знати, що Google ввела заборона на розширення для Майнінг в магазині Google Chrome.

Якщо є бажання Майні криптовалюта використовуючи потужність комп'ютера в процесі інтернет-серфінгу, то краще використовувати mining на ЦПУ. Це легальний і доступний метод заробітку криптовалюта, які не вимагає надавати особисті дані стороннім розробникам. Детальніше про його налаштування можна дізнатися з нашого матеріалу .

Але видобуток на процесорі не найкращий вибір. У топових криптовалюта начебто біткоіни і ефіру занадто висока складність мережі і Майн їх за допомогою ЦПУ - марна трата часу і ресурсів пристрою. Навіть mining монери не принесе особливого прибутку. З огляду на, що в веб-видобутку так само використовуються потужності процесора.

Цей метод mining вигідний тільки адміністрації великих інтернет-майданчиків і хакерів. Останні просто використовують чужі веб-ресурси і потужності для видобутку криптовалюта.

Власники сайтів могли б на цьому заробити, але користувачам навряд чи сподобається високе навантаження на процесор.

цікаву альтернативу придумали в дитячому фонді ООН ЮНІСЕФ. Міжнародна організація використовувала веб Майнінг для збору пожертвувань. Учасникам акції запропонували самостійно вибрати рівень навантаження на ЦП і тривалість видобутку.

Як захиститися від прихованого Майнінг

Оскільки цей метод набув популярності у зловмисників, методи протидії повинен знати кожен.

як захиститися від прихованої видобутку:

 • Відключити в веб-браузері JavaScript - радикальне рішення, яке викличе некоректну роботу багатьох інтернет-ресурсів. Краще зробити це тільки для веб-ресурсів, які негативно впливають на швидкість роботи пристрою.
 • Встановити розширення, який блокують прихований Майнінг. Підійдуть No Coin і MinerBlock, які підтримуються Google Chrome, Opera і Mozilla.
 • Аналогічну функціональність підтримують блокувальники реклами AdBlock і AdBlock Plus. Для цього в них вручну доведеться додати відповідний фільтр.
 • Від веб-Майнер захищають і популярні антивіруси - NOD32, Malwarebytes і інші. Але щоб гарантувати безпеку їх доведеться оновлювати і не можна виключати.

висновки

Веб-Майнінг не підходить для видобутку цифровий валюти звичайними користувачами. По суті, він нічим не відрізняється від mining на ЦПУ, який вже не вважається ефективним рішенням. На веб-видобутку можуть заробити тільки власники великих інтернет-майданчиків і хакери.

Користувачам можна порадити уникати сервісів, розширень і софта пропонує заробіток на веб-Майнінг. Подібні проекти не принесуть користі, і їх швидше за все створили шахраї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью