• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Налаштувати загальний доступ до папок в локальній мережі з Windows 7 і Windows XP

Опубліковано: 06.02.2014 Опубліковано: 06

В минулій статті ми навчилися налаштовувати локальну мережу, в якій присутні комп'ютери і з Windows 7, і з Windows XP. Сьогодні я розповім, як налаштувати загальний доступ до файлів і папок в такій мережі.

Не будемо довго роздумувати, а відразу приступаємо до "расшаріваніє" наших папок.

На комп'ютері з Windows XP заходимо на локальний диск С і створюємо тут папку Обмін: На комп'ютері з Windows XP заходимо на локальний диск С і створюємо тут папку Обмін:  Потім клацаємо по ній правою клавішею миші - вибираємо Властивості - переходимо на вкладку Доступ:  Якщо ви вперше расшарівать папку на комп'ютері, то побачите таке повідомлення:  Сміливо натискаємо на нього Потім клацаємо по ній правою клавішею миші - вибираємо "Властивості" - переходимо на вкладку "Доступ": Якщо ви вперше расшарівать папку на комп'ютері, то побачите таке повідомлення: Сміливо натискаємо на нього.
Потім вибираємо пункт "Просто включити загальний доступ до файлів": У вікні ставимо прапорець навпроти пункту "Відкрити спільний доступ до цієї папки": Таким чином, ви відкриєте користувачам мережі доступ до файлів, що містяться в цій папці, в режимі "тільки читання". Змінити файли, що знаходяться в цій папці, або записати в неї свої файли вони не зможуть.
Якщо ж поставити прапорець навпроти пункту "Дозволити зміну файлів по мережі", то тим самим ми дозволимо користувачам копіювати в цю папку свої файли, а так само змінювати містяться в ній,. Мені саме це і потрібно, тому я ставлю тут обидві галки.

Потім натискаємо в даному вікні "Застосувати" - "ОК". Після цього папка стане загальнодоступною і на ній з'явиться символ руки: Потім натискаємо в даному вікні Застосувати - ОК

Самі того не підозрюючи, ми включили на комп'ютері обліковий запис "Гість". Це сталося в той момент, коли ми клацнули за повідомленням в першому вікні (скріншот №3).

Якщо у вас не виникало такого повідомлення, то вам необхідно переконатися, що обліковий запис "Гість" на вашому комп'ютері точно включена.

Для цього клацніть правою клавішею миші по значку "Мій комп'ютер" на робочому столі і виберіть пункт "Управління". У вікні зліва в розділі "Службові програми" виділяємо пункт "Локальні користувачі та групи". Розкривши його, стаємо на папку "Користувачі" - в правому полі знаходимо "Гостя" і клацаємо по ньому двічі мишкою: Для цього клацніть правою клавішею миші по значку Мій комп'ютер на робочому столі і виберіть пункт Управління У наступному вікні галочка "Відключити обліковий запис" повинна бути знята:

Тепер перевіримо, чи є доступ до нашої расшаренной папці по мережі.

Для цього на машині з Windows 7 запускаємо на робочому столі ярлик "Комп'ютер", а потім у вікні, вибираємо зліва вкладку "Мережа". Двічі клацаємо по значку "Comp2" (це комп'ютер з Windows XP): Для цього на машині з Windows 7 запускаємо на робочому столі ярлик Комп'ютер, а потім у вікні, вибираємо зліва вкладку Мережа В результаті ми бачимо нашу загальну папку Обмін. Зайшовши в неї, пробуємо створити тут нову папку (це можливо завдяки тому, що при відкритті спільного доступу ми поставили прапорець навпроти пункту "Дозволити зміну файлів по мережі"). Все вийшло - значить ми налаштували все правильно!

Тепер давайте створимо і розшарити папку на комп'ютері з Windows 7:
Отже, на локальному диску С створюємо папку Обмін-2: Тепер давайте створимо і розшарити папку на комп'ютері з Windows 7:  Отже, на локальному диску С створюємо папку Обмін-2:  Потім клацаємо по ній правою клавішею миші - вибираємо Властивості - переходимо на вкладку Доступ Потім клацаємо по ній правою клавішею миші - вибираємо "Властивості" - переходимо на вкладку "Доступ". Тиснемо тут кнопку "Загальний доступ". У вікні, нам необхідно вибрати користувачів, яким слід надати спільний доступ до нашої папці.

Натисніть на стрілку в кінці самої верхньої рядки і зі списку виберіть "Всі" - потім натисніть кнопку "Додати". Натисніть на стрілку в кінці самої верхньої рядки і зі списку виберіть Всі - потім натисніть кнопку Додати Після цього "Все" перемістяться в нижній список.

Тепер в правій колонці необхідно задати рівень дозволів. Якщо нам необхідно, щоб користувачі могли створювати і видаляти файли в нашій папці по мережі, то ставимо галочку навпроти пункту "Читання і запис". Тепер в правій колонці необхідно задати рівень дозволів
Для підтвердження натискаємо внизу кнопку "Загальний доступ", а в наступному вікні тиснемо "Готово". Тепер доступ до нашої мережевої папці відкритий для всіх.

На відміну від Windows XP в сімці на загальнодоступному місці не виникає символ руки або який-небудь ще.

Тепер перевіримо, чи є доступ до цієї расшаренной папці по мережі. На комп'ютері з Windows XP клацаємо по ярлику "Мережеве оточення" на робочому столі, а потім вибираємо зліва пункт "Показати комп'ютери робочої групи": Тепер перевіримо, чи є доступ до цієї расшаренной папці по мережі Клацаємо двічі по значку "Comp1" (це комп'ютер з Windows 7). В результаті з'являється віконце, в якому нас просять ввести ім'я користувача і пароль.

Щоб такого вікна не виникало - необхідно на комп'ютері з Windows 7 відключити доступ з парольного захистом. Отже, повертаємося на машину з Windows 7, де ми тільки що расшарівать нашу папку. Заходимо в "Пуск" - "Панель управління" - "Центр управління мережами і загальним доступом". Тут клацаємо по посиланню "Вибір домашньої групи і параметрів загального доступу". Щоб такого вікна не виникало - необхідно на комп'ютері з Windows 7 відключити доступ з парольного захистом Потім тиснемо "Зміна додаткових параметрів загального доступу".

У вікні, в мережевому профілі Загальний опускаємося в самий низ і тут ставимо маркер в рядку Відключити загальний доступ з парольного захистом У вікні, в мережевому профілі "Загальний" опускаємося в самий низ і тут ставимо маркер в рядку "Відключити загальний доступ з парольного захистом". Тиснемо кнопку "Зберегти зміни". Багато хто не здогадується, але в цей самий момент ми включаємо на комп'ютері обліковий запис "Гість", яка за замовчуванням в Windows 7 відключена.

Тепер ми можемо повернутися на машину з Windows XP і спробувати зайти в загальну папку, а також створити в ній який-небудь файл.

Якщо ви відключили в Windows 7 доступ з парольного захистом, але при спробі зайти на мережевий комп'ютер бачите таку помилку: "Немає доступу до \\ ім'я комп'ютера. Вхід в систему не було здійснено: обраний режим входу для даного користувача на цьому комп'ютері не передбачений ": Якщо ви відключили в Windows 7 доступ з парольного захистом, але при спробі зайти на мережевий комп'ютер бачите таку помилку: Немає доступу до \\ ім'я комп'ютера значить робимо наступне: заходимо на Windows 7 в "Пуск" - "Панель управління" - "Адміністрування" - "Локальна політика безпеки" - розкриваємо зліва розділ "Локальні політики" - вибираємо "Призначення прав користувача". У правому віконці знаходимо рядок "Відмовити в доступі до цього комп'ютера з мережі". Відкриваємо цю політику подвійним клацанням: якщо тут є "Гість", то виділяємо його і тиснемо кнопку "Видалити". Потім "Застосувати" - "ОК".

Все: після цього з Windows XP в розшарений папку повинен бути безпроблемний доступ.

У сьогоднішній статті я розглянув досить простий спосіб налаштування загального доступу до папок в локальній мережі з Windows 7 і Windows XP. Він відмінно працює, але підходить більше для домашніх мереж. Тобто якщо ви системний адміністратор, і відкриваєте доступ до папки в організації, то для того щоб захистити мережу від несанкціонованого доступу - краще не відключати на сімці доступ з парольного захистом. Бажано налаштувати його належним чином. Втім - залежить лише від вас. Щоб не заплутувати читачів, я написав на цю тему невелику окрему статтю .

Переглядів 350 688 & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью