• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Найстрашніші комп'ютерні віруси в історії Інтернету

 1. Creeper
 2. Elk Cloner
 3. Brain
 4. Jerusalem
 5. черв'як Моріса
 6. Michelangelo ( «March6»)
 7. Чорнобиль (CIH)
 8. Melissa
 9. ILOVEYOU ( «Лист щастя»)
 10. Nimda
 11. Sasser
 12. My Doom
 13. Conficker
13.03.2011

Часом появи перших вірусів зазвичай вважають початок 1970-х. Саме тоді з'явилася програма Creeper, написана співробітником компанії BBN (Bolt Beranek and Newman) Бобом Томасом (Bob Thomas). Creeper володіла можливістю самоперемещенія між серверами. Попадав на комп'ютер, вона виводила на екран повідомлення «I'M THE CREEPER ... CATCH ME IF YOU CAN» ( «Я Кріпера ... Злови мене, якщо зможеш»).

Creeper

Часом появи перших вірусів зазвичай вважають початок 1970-х. Саме тоді з'явилася програма Creeper, написана співробітником компанії BBN (Bolt Beranek and Newman) Бобом Томасом (Bob Thomas). Creeper володіла можливістю самоперемещенія між серверами. Попадав на комп'ютер, вона виводила на екран повідомлення «I'M THE CREEPER ... CATCH ME IF YOU CAN» ( «Я Кріпера ... Злови мене, якщо зможеш»). За своєю суттю, ця програма ще не була повноцінним комп'ютерним вірусом. Ніяких деструктивний дій, або дій шпигунського характеру, Creeper не виконував. Пізніше іншим співробітником BBN Реєм Томлінсон була написана програма Reaper, яка також самостійно переміщалася по мережі і, при виявленні Creeper, припиняла його дію.

Elk Cloner

Більш схожою на сучасний вірус була програма Elk Cloner, виявлена ​​в 1982 році. Вона поширювалася, заражаючи операційну систему DOS для Apple II, записану на гнучких дисках. При виявленні незараженной дискети вірус копіював себе туди. При кожній 50-й завантаженні вірус показував на екрані маленьке жартівливий вірш. Хоч цей вірус і не був призначений для нанесення шкоди, він міг зіпсувати код завантаження на дискетах з іншими системами. Автором цього вірусу вважається 15-річний школяр з Пітсбурга Річ Скрента (Rich Skrenta). Спочатку жертвами цього комп'ютерного вірусу стали друзі і знайомі автора, а також його вчитель математики.

Brain

Перша вірусна епідемія була зареєстрована в 1987 році. Причиною її стала вірус Brain. Він є першим комп'ютерним вірусом, створеним для IBM PC-сумісних ПК. В основі його розробки лежали виключно благі наміри. Випустили його два брати, які володіють фірмою по розробці програмного забезпечення. Таким чином вони хотіли покарати місцевих піратів, які крадуть їх ПО. Однак вірус створив цілу епідемію, заразивши тільки в США понад 18 тисяч комп'ютерів. Варто відзначити, що вірус Brain був першим вірусом, що використовують стелс-технології для приховування свого перебування в системі. При спробі читання зараженого сектора, він «підставляв» та його незаражений оригінал.

Jerusalem

Наступним знаковою подією в історії розвитку вірусів була поява вірусу Jerusalem. Цей вірус був створений в 1988 році в Ізраїлі - звідси і його основне ім'я. Друга назва вірусу «П'ятниця 13-е». Він дійсно активізувався тільки в п'ятницю 13-го числа і видаляв абсолютно всі дані з жорсткого диска. В ті часи мало хто був знайомий з комп'ютерними вірусами. Природно, що антивірусних програм не існувало зовсім і комп'ютери користувачів були абсолютно беззахисні перед шкідливими програмами. Тому така руйнівна активність цього комп'ютерного вірусу викликала грандіозну паніку.

черв'як Моріса

Також в 1988 році відзначимо появу вірусу під ім'ям «хробак Морріса». Він був найстрашнішим з відомих на той момент комп'ютерних вірусів. Цей мережевий черв'як був однією з перших відомих програм, що експлуатують переповнення буфера. Йому вдалося зробити неможливе - вивести з ладу всю глобальну мережу. Правда варто відзначити, що мережа тоді ще не була такою вже й глобальною. Збій хоч і тривав зовсім довгий час, але збитки від нього були оцінені в 96 мільйонів доларів. Його творцем був аспірант факультету обчислювальної техніки Корнельського університету Роберт Т. Морріс. Справа дійшла до суду, де Роберту Морісу загрожувало до п'яти років позбавлення волі і штраф в розмірі 250 тисяч доларів, проте, беручи до уваги пом'якшуючі обставини, суд засудив його до трьох років умовно, 10 тисячам доларів штрафу і 400 годин громадських робіт.

Michelangelo ( «March6»)

Був виявлений в 1992 році. Породив хвилю публікацій в західних ЗМІ. Очікувалося, що цей вірус зашкодить інформацію на мільйонах комп'ютерах. Хоч його і сильно переоцінили, але він все-таки заслужено вважається одним з найбільш безжальних комп'ютерних вірусів. За допомогою дискет він проникав на завантажувальний сектор диска, тихо сидів там, не нагадуючи про своє існування до 6 березня. А 6 березня благополучно стирав всі дані з жорсткого диска. На цей вірус сильно збагатилися компанії, що випускають антивірусне ПЗ. Їм вдалося розвинути масову істерію і спровокувати покупки антивірусного ПО, в той час як від цього комп'ютерного вірусу постраждало всього близько 10000 машин.

Чорнобиль (CIH)

Один з найвідоміших вірусів, що став найбільш руйнівним за всі попередні роки. Створено в 1998 році тайванським студентом. Ініціали цього студента стоять в назві вірусу. Вірус потрапляв на комп'ютер користувача і не діяв там до 26 квітня. Цей комп'ютерний вірус знищував інформацію на жорсткому диску і перезаписував Flash BIOS. У деяких випадках це призводило до заміни мікросхеми, або навіть до заміни материнської плати. Епідемія вірусу «Чорнобиль» припала на 1999 рік. Тоді з ладу було виведено більш 300 тисяч комп'ютерів. Також вірус ще носив шкоди комп'ютерам по всьому світу в наступні роки.

Melissa

26 березня 1999 року було випущено перший всесвітньо відомий поштовий черв'як. Черв'як заражав файли MS Word і розсилав свої копії в повідомленнях MS Outlook. Вірус поширювався з величезною швидкістю. Сума завданих збитків оцінюється більш ніж в $ 100 млн.

ILOVEYOU ( «Лист щастя»)

З'явився в 2000 році. На пошту приходив лист з темою «I LOVE YOU» до якого був прикріплений файл. Завантаживши вкладення, користувач заражав свій комп'ютер. Вірус відсилав неймовірну кількість листів з комп'ютера невдалого користувача. Також він видаляв важливі файли на комп'ютері. За деякими оцінками, він обійшовся користувачам ПК по всьому світу більше ніж в 10 млрд $. Вірусом ILOVEYOU було заражено 10% всіх існуючих на той момент комп'ютерів. Погодьтеся, досить шокуючі цифри.

Nimda

Назва цього комп'ютерного вірусу є слово «admin», написане в зворотному порядку. З'явився цей вірус в 2001 році. Потрапляючи на комп'ютер, вірус відразу призначав собі права адміністратора і починав свою деструктивну діяльність. Він зраджував і порушував конструкцію сайтів, блокував доступ на хости, IP-адреси і т.п. Для поширення вірус використовував відразу кілька різних способів. Робив він це настільки ефективно, що вже через 22 хвилини після свого запуску в мережу став найпоширенішим комп'ютерним вірусом в мережі Інтернет.

Sasser

У 2004 році цей черв'як наробив багато шуму. Найбільше від вірусу постраждали домашні комп'ютери і невеликі фірми, хоча серйозні проблеми випробували і деякі великі компанії. Тільки в поштовій службі Німеччини зараженими виявилися до 300 тис. Терміналів, через що співробітники не могли видавати готівку клієнтам. Жертвами хробака стали також комп'ютери інвестиційного банку Goldman Sachs, Єврокомісії, 19 регіональних офісів управління берегової охорони Британії. В одному з терміналів лондонського аеропорту Hithrow у авіакомпанії British Airways відмовила половина всіх комп'ютерів на стійках реєстрації пасажирів, а в американському місті Новий Орлеан до 500 лікарень були закриті протягом декількох годин. Постраждали також соціальні та організації охорони установи у Вашингтоні.

Щоб заразитися цим хробаком, досить було просто підключити свій комп'ютер до Інтернету і почекати кілька хвилин. Черв'як проникав на комп'ютер, сканував Інтернет для пошуку інших комп'ютерів з незакритих дірою і розсилав їм вірус. Особливої ​​шкоди вірус не заподіював - він просто перезавантажувати комп'ютер. До пошуку хробака підключилося спеціальне кібберагенство ФБР. Головна жертва корпорація Microsoft призначила ціну 250.000 $ за злоумишленніка.І ним виявився ... учень середньої школи Свен Яшан з німецького міста Роттенбурга. Як вважають деякі оглядачі, підліток створив Sasser не тільки для того, щоб прославитися, а й з синівської любові - щоб поправити справи невеликої компанії PC-Help по обслуговуванню ПК, що належить його матері.

My Doom

Цей черв'як був запущений в січні 2004 року. На той момент він стає найшвидшим хробаком, який поширюється по електронній пошті. Кожен наступний заражений комп'ютер відправляв спаму більше ніж попередній. Крім цього, він зраджував операційну систему, блокуючи доступ до сайтів антивірусних компаній, сайту Microsoft, новинних стрічках. Цим вірусом була навіть зроблена спроба DDOS-атаки на сайт Microsoft. Одночасно все безліч заражених комп'ютерів обрушило величезна кількість запитів з різних кінців світу на сайт Microsoft. Сервер спрямовує всі свої ресурси на обробку цих запитів і стає практично недоступним для звичайних користувачів. Користувачі комп'ютерів, з яких йде атака, можуть навіть і не підозрювати про те, що їх машина використовується хакерами.

Conficker

Вперше з'явився в мережі в 2008 році. Один з найнебезпечніших на сьогоднішній день комп'ютерних черв'яків. Цей вірус атакує операційні системи сімейства Microsoft Windows. Черв'як знаходить уразливості Windows, пов'язані з переповненням буфера і за допомогою обманного RPC-запиту виконує код. На січень 2009 року вірус вразив 12 мільйонів комп'ютерів у всьому світі. Вірус завдав такої шкоди, що компанія Microsoft обіцяла 250 000 доларів за інформацію про творців вірусу.

Цей список, як ви самі розумієте, не закінчений. Кожен день виходять нові віруси, і немає гарантії що прямує з них не викличе чергову епідемію. Установка ліцензійного антивіруса від авторитетної компанії-виробника антивірусного ПО на ліцензійну операційну систему з останніми оновленнями допоможе максимально убезпечити ваш комп'ютер. Крім того, існують певні запобіжні заходи при роботі на комп'ютері від зараження комп'ютерними вірусами, про які ми розповімо в наших наступних статтях.

Найкращий вибір антивірусів в Україні в інтернет-магазині ліцензійних програм OnlySoft: https://onlysoft.ua

Рейтинг: 4.4 з 5. Оцінок: 35.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью