• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

На що впливає оперативна пам'ять на комп'ютері і в іграх?

При складанні або покупці комп'ютера варто звертати увагу навіть на незначні деталі, які, як вам може здатися, не мають ніякого значення

При складанні або покупці комп'ютера варто звертати увагу навіть на незначні деталі, які, як вам може здатися, не мають ніякого значення. Наприклад, в магазині менеджер може стверджувати, що чим більше оперативної пам'яті в комп'ютері, тим швидше він буде працювати. Чи так це насправді чи ж менеджер просто намагається витягнути з вас побільше грошей?

Оперативна пам'ять або ОЗУ (оперативне запам'ятовуючий пристрій) - це енергозалежна частина системи комп'ютерної пам'яті, в якій під час роботи комп'ютера зберігається виконуваний машинний код, а також вхідні, вихідні та проміжні дані, що обробляються процесором. ОЗУ дійсно впливає на збільшення швидкодії вашого комп'ютера при виконанні певних процесів, а тому є однією з головних складових. У ОЗУ зберігається частина даних, які потребують обробки. Чим краще показники оперативної пам'яті, тим швидше буде виконана та чи інша задача, яку ставить користувач.

На практиці збільшення обсягу оперативної пам'яті дійсно збільшує продуктивність ПК. Наприклад, якщо ви любите відкривати в браузерах по десятку-іншому вкладок, то просто не зможете не помітити збільшення швидкодії відгуку при збільшенні обсягу оперативної пам'яті, скажімо, з 4 Гб до 8 Гб. Це ж можна сказати і про запуск додатків. Правда, збільшення швидкодії може бути не настільки очевидним, до того ж залежить не тільки від обсягу пам'яті, але і її типу. Наприклад, продуктивність плати DDR3 трохи вище, ніж у плати DDR2, але в реальності відчути цю різницю виходить не завжди.

Таким чином, відповідаючи на питання про обсяг оперативної пам'яті , Можна сказати так: чим більший обсяг оперативної пам'яті, тим краще. Але при цьому варто відзначити, що багато чого залежить від ваших уподобань. Якщо ви плануєте використовувати комп'ютер тільки для роботи (браузери, програми типу Word і т.п.), досить 4-8 Гб пам'яті, більше просто немає сенсу використовувати. Якщо комп'ютер ігровий, то краще обзавестися об'ємом пам'яті в 8-16 Гб з запасом для потужних іграшок.

Вище було написано, що якщо мова йде про ігровому комп'ютері, то на оперативній пам'яті не варто економити. Чому? Тому, що для повноцінної роботи іграшки може знадобитися великий обсяг ОЗУ, про що ви можете прочитати в характеристиках іграшки.

Припустимо, що у вас встановлено 2 Гб ОЗУ, а гра вимагає 3 Гб. Що буде?

При завантаженні іграшки все текстури, локації та інші дані вивантажуються з жорсткого диска в оперативну пам'ять, а вже потім при необхідності подгружается в пам'ять відеокарти, яка ці дані обробляє і виводить на екран. Оскільки в нашому випадку відбувається нестача обсягу ОЗУ, то не всі дані містяться в оперативну пам'ять, частина з них переміщається в пам'ять віртуальну ( файл підкачки , Про який я вже розповідав), звідки і подгружается. Проблема полягає в тому, що ОЗУ працює в безліч разів швидше, ніж жорсткий диск, а тому при створенні нових локацій або рівнів користувача можуть очікувати пригальмовування і лаги тривалістю в кілька секунд, а іноді і більше. І все це відбувається через брак оперативної пам'яті. Отже, сама гра завантажиться навіть при нестачі ОЗУ, але пригальмовування змажуть все задоволення від ігрового процесу.

Ось чому на ігровому комп'ютері не варто економити на оперативній пам'яті.

Чи так це насправді чи ж менеджер просто намагається витягнути з вас побільше грошей?
Чому?
Що буде?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью