• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Music or Muzak, Або все про музику

 1. Жанри музики
 2. На концерті
 3. Прикметники для опису музики
 4. Музичні ідіоми

Щоб не пропустити нові корисні матеріали, підпишіться на оновлення сайту

«Все можна пережити, якщо підібрати потрібну пісню.»

Курт Кобейн

Краще й не скажеш Краще й не скажеш! Для мене забути навушники будинку - справжня трагедія, особливо якщо має бути довга поїздка в громадському транспорті. Наприклад, сьогодні вранці: сідаю в тролейбус, розплачуюсь і починаю копатися в сумці у пошуках своїх «рятівників» на найближчі 40 хвилин. Перевернувши все догори дном, я нічого не виявила. Всю дорогу довелося слухати добірні пісні про Магадан, карі очі, чиюсь душу і ще багато всякої всячини. Настрій мій неабияк зіпсувалося, бо ніколи я не була прихильником шансону.

Ну ладно, вистачить про наболіле. Тема цієї статті - музика, а натхнення - Міжнародний день музики, який відзначається у всьому світі 1 жовтня. Так, таке чудове свято існує, і рішення про його створення було прийнято ще в 1973 році в Лозанні. Це свято мистецтва, а для нас - ще один привід поповнити свій словниковий запас.

Для початку давайте розберемося в основних жанрах музики.

Жанри музики

Багато назви жанрів (genres / ʒɒnrə /), такі як rap, jazz, blues, rock, вже давно використовуються в російській мові і не вимагають перекладу. Тому зупинимося лише на деяких з них.

 • Soul - музика, яка розвинулася в 60-х роках в США і об'єднує такі напрямки, як rock 'n' roll, pop, R & B і gospel music (музика в стилі афро-американських релігійних піснеспівів). У цьому жанрі акцент робиться на співі.

  Зверніть увагу на фразу no good. Зазвичай перед прикметниками ми ставимо частку not (he is not old). Проте фразу no good ми можемо використовувати в неформальній мови.

  Важливо знати, що вчити граматику за піснями - не найкраща ідея. У текстах пісень часто порушуються правила граматики з метою дотримання ритму і певного музичного стилю. Вивчайте окремі слова і фрази з пісень.

 • Easy listening - легка, розслаблююча музика, часто має просту мелодію.

  До речі, вираз house of cards вказує на ненадійність плану або системи, які можуть впасти в будь-який момент, немов картковий будиночок.

  His plan is a house of cards. - Його план дуже ненадійний.

 • Chamber music - камерна музика (музика, що виконується невеликим колективом музикантів).
 • New age - розслаблююча, повільна музика (різновид електронної).
 • Folk - народна музика.

  Зверніть увагу на розміри тари для віскі в цій пісні - a jar (глечик, кружка).

На концерті

Що вам до душі: жива музика (live music) або музика в запису (recorded)? На мою думку, у кожної є свої плюси і мінуси (pros and cons). Концерти (gigs, concerts) і музичні фестивалі (music festivals) дають нам відмінний заряд енергії і надовго залишаються в нашій пам'яті. А музика в запису радує нас ідеальною якістю звучання.

Музика створює приємну атмосферу в ресторанах, торгових центрах і магазинах. У таких випадках вона називається background music або Muzak / mjuːzæk /. Muzak - це бренд, який спеціалізується на музиці для фонового відтворення в ресторанах, магазинах, кафе.

Виконавці діляться на професіоналів і любителів (amateurs), серед яких багато вуличних музикантів (buskers).

Давайте зупинимося на концертах детальніше. Придбати квитки на довгоочікуваний концерт ми можемо через Інтернет або у квитковій касі (a box office). На деяких концертах вам доведеться надіти паперовий браслет (a wristband) в якості квитка на захід. Порушення правил поведінки може зажадати втручання вишибали (a bouncer) :-)

На деяких концертах ви будете сидіти, але тільки не на рок-концертах! Швидше за все ви будете енергійно танцювати (to mosh). Місце, де можна це робити, називається a mosh pit. Зазвичай воно знаходиться навпроти сцени (a stage). Декорації (scenery) можуть змінюватися робочими сцени (stagehands).

У кожній музичній групі (a band / group) є соліст (a lead singer) - єдиний, чиє ім'я я зазвичай пам'ятаю з усієї групи :-) Якщо артист не перебуває в групі і виступає один, то перед нами a solo artist. Багато з solo artists є singer-songwriters, тобто самі пишуть і виконують (to perform) свої пісні.

Насолоджуватися музикою можна і не виходячи з дому, дочекавшись, коли наші улюблені виконавці (performers, artists, musicians) випустять свої альбоми (to release an album).

Перед тим як грати, музиканти налаштовують інструменти (to tune).

- What are you doing, Mike? - Що ти робиш, Майк?
- I 'm tuning my guitar. - Я налаштовую свою гітару.

Якщо ви прийшли до філармонії (a philharmonic hall), то, швидше за все, ви побачите диригента (a conductor), який керує оркестром (to lead the orchestra). Оркестр може складатися з безлічі музичних інструментів, давайте розберемося в основних.

Прикметники для опису музики

Насмілюся припустити, що у кожного з нас є одна або кілька улюблених пісень. Наприклад, для мене це неймовірна (fabulous) пісня Walking in My Shoes групи Depeche Mode. А яка ваша улюблена пісня? Тренуйтеся описувати свою улюблену пісню, використовуючи слова з таблиці.

Слово Переклад Приклад blissful доставляє величезне задоволення I find most of her songs blissful. - Більшість її пісень доставляють мені величезне задоволення. breathtaking незрівнянний This breathtaking song will surely win! - Ця незрівнянна пісня точно переможе! catchy нав'язливий Beyoncé's new song is so catchy! I've been singing it all morning! - Нова пісня Бейонсе така нав'язлива. Я наспівую її весь ранок. enigmatic загадковий Theodor composes beautiful, enigmatic melodies and, therefore, he's often asked to write soundtracks. - Теодор пише гарні, загадкові мелодії, тому його часто просять написати саундтреки. funky енергійний, танцювальний My trainer asked me to download some funky music for our next aerobics class . - Мій тренер попросив мене скачати енергійну музику для нашого наступного заняття з аеробіки. innovative новаторський, оригінальний I do find it hard to understand why her songs are believed to be innovative . - Мені дійсно складно зрозуміти, чому її пісні вважаються оригінальними. overwhelming приголомшливий It's an overwhelming piece of music! - Це приголомшливе музичний твір! peaceful спокійний I always listen to peaceful music when I do yoga . - Я завжди слухаю спокійну музику, коли займаюся йогою. rousing запальний When I'm tired and there are still many things to do , I listen to rousing music. - Коли я втомлююся, а попереду ще багато справ, я слухаю запальну музику. soft ніжний This soft melody makes me feel calm. - Ця ніжна мелодія заспокоює мене. soothing заспокійливий, заколисуючий Soothing songs help you put your baby to sleep . - заколисують пісні допомагають вам укласти малюка спати. startling вражаючий, дивовижний The band's new album is full of startling originality . - Новий альбом групи разюче оригінальний. sweet милий He wrote such a sweet song about his daughter ! - Він написав таку милу пісню про свою дочку! tuneful мелодійний, гармонійний Tuneful songs are very likely to stay in your memory . - Мелодійні пісні легко запам'ятовуються. uplifting піднімає настрій It's always a good idea to listen to uplifting songs in the morning . - Це чудова ідея слухати вранці пісні, що піднімають настрій.

Звичайно ж, не всі пісні заслуговують такої похвали. Щоб описати пісню, яка вам не подобається, використовуйте наступні слова.

Слово Переклад Приклад tuneless немелодійний, негармонійний I do not like his new song because I find it tuneless . - Мені не подобається його нова пісня, тому що я вважаю її негармонійною. deafening приголомшуючий The music my roommate listens to is absolutely deafening ! We often argue about it. - Музика, яку слухає мій сусід по кімнаті, просто приголомшуючий. Ми часто сваримося з цього приводу. discordant немилозвучний I love the lyrics but the melody seems to be discordant . - Мені подобаються слова, але мелодія якась неблагозвучна. cheesy несмачний, низькосортний These songs are so cheesy! I can not believe I liked them! - Ці пісні такі несмачні! Не віриться, що вони мені подобалися!

Музичні ідіоми

Наостанок побалуємо себе чудовими музичними ідіомами.

 1. And all that jazz - і так далі (використовується при перерахуванні чого-небудь).

  He promised me that he would never do it again , said that he was sorry and all that jazz . - Він пообіцяв мені більше так не робити, сказав, що йому шкода і так далі.

 2. To sing the same tune - бути на одній хвилі, мати однакову точку зору.

  We've never sung the same tune with my sister . - Ми ніколи не були на одній хвилі з моєю сестрою.

 3. For a song - дуже дешево, за копійки.

  I bought this awesome dress for a song! - Я купила це шалене плаття за копійки!

 4. Elvis has left the building - шоу закінчилося. Фраза використовується, щоб дати зрозуміти глядачам, що їм пора розходитися.

  Guys, Elvis has left the building. Go home! - Хлопці, шоу закінчилося. Йдіть додому!

 5. Music to one's ears - музика для чиїхось вух, тобто щось дуже приємне, саме те, що людина хоче почути.

  Hearing her talk in French was music to my ears . - Чути, як вона говорить по-французьки, було музикою для моїх вух.

Сподіваюся, стаття виявиться корисною для вас. Щоб закріпити знання, не забудьте пройти тест і завантажити таблицю зі словами. На цьому все, Elvis has left the building.

↓ Завантажити список слів і виразів по темі «Music or muzak, Або все про музику» (* .Pdf, 218 КБ)

тест

Music or Muzak, Або все про музику

А ще ми публікуємо багато цікавих статей в блозі нашої школи. Ось деякі з них:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

What are you doing, Mike?
Що ти робиш, Майк?
А яка ваша улюблена пісня?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью