• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Моніторинг компонентів ПК; скачати програми для вимірювання температури процесора і відеокарти

 1. Чому перегрівається комп'ютер
 2. Як дізнатися температуру процесора і відеокарти
 3. Яких температур необхідно побоюватися

Будь-яка більш-менш досвідчений користувач знає, що температура комплектуючих системного блоку грає дуже важливу роль в роботі комп'ютера Будь-яка більш-менш досвідчений користувач знає, що температура комплектуючих системного блоку грає дуже важливу роль в роботі комп'ютера. Якщо температура процесора, відеокарти або будь-якої іншої складової ПК багаторазово перевищує норму, це чревато поломкою компонента і перспективою дорогого ремонту. Тому важливо вміти вимірювати показники комплектуючих комп'ютера.

Чому перегрівається комп'ютер


У переважній більшості випадків причиною перегріву настільного ПК є скупчення пилу в системному блоці У переважній більшості випадків причиною перегріву настільного ПК є скупчення пилу в системному блоці. Як і будь-яку іншу річ, комп'ютер необхідно періодично чистити - не тільки зовні, але і зсередини.

Друга ймовірна причина - стандартний пристрій охолодження (т. Е. Встановлений кулер) не справляється зі своїм завданням, і його необхідно замінити на новий, більш потужний і справний. Крім того, не можна скидати з рахунків і такий чинник, як літня спека, оскільки в жарку погоду кулерам набагато складніше утримувати в системному блоці прийнятну температуру.

Перегрів комп'ютера позначається збоями в його роботі, а саме:

 • Раптово виникають подвисания і лаги.
 • Мимовільне вимикання або перезавантаження.
 • Поява на екрані різних артефактів - кольорових смуг або плям.
 • Мимовільне закриття додатків з виходом на робочий стіл.
 • Часта поява «екранів смерті» з різноманітними помилками.
 • При спробі завантажити ПК відбувається викидання в BIOS з пропозицією перевірити роботу охолоджуючих систем.

Краще за все не доводити комп'ютер до перегріву комплектуючих, а своєчасно дізнаватися їх температурні показники (зокрема, проводити моніторинг температури процесора і відеокарти), і вчасно приймати відповідні заходи.

Як дізнатися температуру процесора і відеокартиОкремі особистості радять для визначення температури компонентів ПК просто помацати їх рукою - мовляв, якщо залізо гаряче, можна впадати в паніку Окремі особистості радять для визначення температури компонентів ПК просто помацати їх рукою - мовляв, якщо залізо гаряче, можна впадати в паніку. Природно, користуватися такими методами ні в якому разі не можна - по-перше, ваша шкіра не оснащена термодатчиками, які можуть визначити температуру з точністю до градуса, а по-друге, ви ризикуєте сильно обпектися або отримати удар струмом.

Щоб з'ясувати, перегріваються комплектуючі, необхідно скористатися однією зі спеціальних утиліт:

 • AIDA64 (колишній Everest) - найпопулярніша умовно-безкоштовна програма, яка надасть про вашому ПК практично всю інформацію, починаючи від того, яке залізо і драйвера на ньому встановлені, і закінчуючи тим, відкрита або закрита зараз кришка системного блоку. Величезним плюсом утиліти є наявність російськомовного інтерфейсу. Перейшовши на вкладку «Комп'ютер - Датчик» ви побачите показники всіх комплектуючих в режимі простою, а за допомогою пункту «Сервіс» зможете провести тест стабільності системи при її повному завантаженні (в стрес-режимі). Останнє дуже важливо для отримання точного результату, оскільки під час простою температура компонентів зазвичай знаходиться в межах норми. Отже, перейдіть на вкладку «Сервіс» і виберіть пункт «Тест стабільності системи». Встановіть в віконці галочки біля всіх пунктів і натисніть Start. При критичному збої будь-якого з компонентів програма сама зупинить тест і сповістить вас про результати перевірки.
 • ОССТ Perestroika - повністю безкоштовна російська програма, що представляє собою потужний інструмент для діагностики стабільності комплектуючих ПК. Результат кожного тесту виводиться на екран у вигляді графіків, що унаочнюють дані, що цікавлять. Майте на увазі, що додаток створює дуже сильне навантаження на компоненти, тому його краще не використовувати на ноутбуках, а також на ПК, що виявляють характерні ознаки перегріву - це загрожує виходом комплектуючих з ладу. Перша вкладка (CPU: OCCT) запускає комбіновану перевірку центрального процесора, оперативної пам'яті і материнської плати, друга (CPU: LINPACK) тестує виключно процесор, третя (GPU: OCCT) перевіряє стабільність відеокарти, а четверта (POWER SUPPLY) - блоку живлення в цілому . Кожен з тестів триває 60 хвилин. На слабких і неякісних комп'ютерах утиліту використовувати не можна.
 • HW Monitor - швидка і проста програма для вимірювання температури і вольтаж комплектуючих. Утиліта повністю безкоштовна, проста у використанні і не вимагає установки. Незважаючи на відсутність русифікатора, програма є інтуїтивно зрозумілою. Єдиний істотний недолік - в HW Monitor не передбачено проведення тестів під навантаженням.

Є і ще один спосіб дізнатися температуру комплектуючих ПК абсолютно безкоштовно і без встановлення сторонніх додатків - подивитися значення в BIOS. Для цього на початку завантаження комп'ютера натисніть клавішу Del або F2 (в залежності від биоса) і перейдіть в меню Power / Monitor - там з'являться ваші показники.

Яких температур необхідно побоюватися

Розглянемо детальніше температурні показники, яких потрібно уникати: Розглянемо детальніше температурні показники, яких потрібно уникати:

 • Для процесора. Стелею допустимої температури вважається 60 градусів. У нормі температура процесора повинна коливатися від 30-40 (у режимі простою) до 45-55 (при багатогодинний навантаженні) градусів.
 • Для материнської плати. В ідеалі показник чіпсета не повинен перевищувати 35 градусів, однак прийнятними вважаються коливання в межах 45-55 градусів.
 • для відеокарти . Тут багато що залежить від потужності і моделі самої відеокарти. Сучасні моделі в повній багатогодинний навантаженні витримують нагрівання до 65-75 градусів, для стареньких же відеокарт такі показники можуть бути критичними.
 • Для жорстких дисків. Оптимальна температура жорсткого диска - не більше 30 градусів. Максимально допустиме значення - 45.

Крім того, дуже важлива і температура повітря всередині корпусу ПК. На жаль, точно визначити її не вийде, проте для підтримки нормальних значень необхідно подбати про гарну системі охолодження, встановивши в корпус кілька кольорів.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью