• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Мобільна версія сайту і мобільна аналітика

На XIX Російському Інтернет Форумі ( РИФ + КІБ 2015 ), Який пройшов 22-24 квітня 2015 року в Підмосков'ї, в рамках секції «Ефективні мобільна версія сайту і мобільний додаток і їх аналітика», прозвучали доповіді провідних експертів SEO і веб-аналітики з компаній Kokoc Group і Calltouch .

В роботі секції також брали участь представники компанії Google - фахівець зі зв'язків з веб-майстрами команди якості пошуку Андрій Ліпатцев і аналітик команди Webmaster Trends Марія моево ( читати огляд доповіді # длямобільних ). Вів секцію директор з розвитку клієнтської мережі Kokoc.com Іван Красюк.

Частка мобільного трафіку зростає щодня. Якщо раніше його можна було списати на погрішність, то зараз його потрібно вміти рахувати і потрібно вміти з ним працювати. Особливо в умовах запуску нового алгоритму ранжирування Google mobile-friendly, який був анонсований 21 квітня 2015 року. Значне збільшення частки мобільного трафіку змушує інтернет-маркетологів зважати на любителями смартфонів і приділяти особливу увагу адаптації мобільної версії сайту: з точки зору мобільного пошуку, юзабіліті мобільного версій сайту і додатки, їх конверсії і створення окремих рекламних кампаній для користувачів мобільних пристроїв.

Користувачі мобільного інтернету в патернах поведінки дуже істотно відрізняються від користувачів десктопного. У останнього зовсім інші звички - він може довше побродити по сайту, вибрати товар і прийняти рішення про покупку. Мобільний користувач робить все це набагато швидше - швидше переглядає інформацію і швидше робить такі дії - як, наприклад, дзвінок. Цих користувачів потрібно аналізувати у відриві один від одного, і відповідно до цього вже вибудовувати свою стратегію.

Просування сайтів в мобільному пошуку присвятив свою доповідь Артем Яськов, керівник відділу SEO-аналітики Kokoc.com.

2014 рік показав найшвидшу динаміку збільшення частки мобільного трафіку за всю історію існування інтернету. Сьогодні це 25% і вище, далі - більше. Очевидно, що без адаптації сайту під перегляди з мобільних пристроїв сьогодні не обійтися. C чого почати?

Починати, як завжди, потрібно з статистики. І Яндекс.Метрика і Google Analytics показують мобільний трафік, що приходить на сайт, сегментуємо його за типами пристроїв. Ретельно проаналізувавши свій мобільний трафік, можна зрозуміти, чи є сайт зручним для мобільних користувачів, а також розробити стратегію його просування в мобільному пошуку.

Далі Артем назвав чотири тренда мобільного розробки: - адаптивна верстка - динамічний показ - розробка мобільного додатка - мобільний сайт

Адаптивна верстка передбачає створення «гумового» макету з урахуванням пропорцій кожного елемента, створення «гумових» зображень, використання різних стилів залежно від типу пристрою і розмірів екрану, а також розподіл пріоритетів на відображення кожного елемента.

Переваги адаптивної верстки:

 • Сайт однаково відображається на різних типах пристроїв
 • Сайт має єдину структуру і контент
 • Економія часу на створення додаткових версій сайту
 • Нижче ймовірність допустити помилки
 • Відсутність переадресації знижує час завантаження
 • Економія ресурсів при скануванні сайту роботами ПС

До мінусів адаптивної верстки Артем відніс обмеження в рамках одного сайту (контент, структура, навігація, функціонал), а також той факт, що швидкість завантаження контенту не для всіх однакова.

Мобільна версія сайту, на думку доповідача, повинна відрізнятися від основної контентом, шрифтом, кількістю представлених товарів, розміром кнопок, навігацією, внутрішнім кодом і пошуком по сайту.

Мобільна версія сайту, на думку доповідача, повинна відрізнятися від основної контентом, шрифтом, кількістю представлених товарів, розміром кнопок, навігацією, внутрішнім кодом і пошуком по сайту

При створенні окремого мобільного сайту, обмеження в рамках одного сайту знімаються (контент, структура, навігація, функціонал), а швидкість завантаження сторінок оптимізується під мобільні пристрої. Серед мінусів доповідач наголосив на необхідності продумувати текстову оптимізацію, високу ймовірність допустити технічні помилки при реалізації, додаткові тимчасові і матеріальні витрати. Технічна підтримка Google, наприклад, рекомендує сильно не змінювати контент на мобільній версії сайту, а відображати контент вибірково, непотрібні елементи тексту ховаючи за допомогою display: none, наприклад. Є й нюанси: важливо не перестаратися з приховуванням контенту, щоб пошукова система не запідозрила сайт в клоакінг

Для просування мобільних сайтів в пошуку Яндекса Артем рекомендує використовувати сервіс Яндекс.Детектор, який визначає модель і характеристики мобільного пристрою по заголовкам HTTP-запитів, що передаються його браузером.

API Яндекс.Детектора показує наступні параметри і настройки:

 • модель і виробник
 • Роздільна здатність екрану
 • різновид використовуваної платформи
 • можливості Java-додатків (доступ до камери і файлової системи пристрою, тип кореневого сертифіката і розмір значка додатка)

За допомогою цього інструменту, можна зробити так, щоб кожен відвідувач бачив відповідну для його пристрою версію сайту. Можна вибірково відображати контент користувачам різних пристроїв - наприклад, створити сторінку, видиму тільки на iOS і Android.

Просування мобільного сайту в Google. При адаптивної верстці використовується тег meta name = "viewport", щоб вказати браузеру, як коригувати зміст сторінки. Для адаптивних зображень використовується елемент <picture>.

Динамічний показ. HTTP-заголовок Vary, щоб сигналізувати про зміни в залежності від агента користувача. Необхідно коректне розпізнавання рядки агентів користувача.

Мобільний сайт. Два URL-адреси співвідносяться за допомогою тегів rel = "canonical" і rel = "alternate". Коректне визначення рядка агента користувача для перенаправлення на потрібну версію сайту.

Для доопрацювання мобільних сайтів Артем рекомендує використовувати всі інструменти, що надаються Google вебмастерам - Mobile Friendly Test , PageSpeed ​​Insights .

Ілля Сабуров, директор виробництва WebProfy, представив доповідь під назвою «Митниця дає добро: досвід взаємодії веб-студії і зовнішнього відділу веб-аналітики», де на прикладі власної компанії розповів про те, як подружити відділ аналітики та відділ розробки для проектування сайтів, включаючи мобільні версії.

Ілля Сабуров, директор виробництва WebProfy, представив доповідь під назвою «Митниця дає добро: досвід взаємодії веб-студії і зовнішнього відділу веб-аналітики», де на прикладі власної компанії розповів про те, як подружити відділ аналітики та відділ розробки для проектування сайтів, включаючи мобільні версії

Відділ веб-аналітики проводить Usability-аудити (як існуючих, так і проектів, що розробляються), займається конверсійної оптимізацією (CRO) і тонким налаштуванням лічильників (GA, ЯМ, call-tracking, e-commerce), а також комплексної веб-аналітикою (стратегія присутності в інтернеті, postclick-аналіз рекламних компаній). Він здійснює точкову модернізацію існуючих сайтів клієнтів, займається Front-end і back-end розробкою (проектування, дизайн, верстка, js), а також креативом (презентації, спецпроекти). Ілля розповів про досвід взаємодії двох відділів протягом майже 2 років:

Перша фаза співпраці - послуги один одному:

 • Отримання на регулярній основі рекомендацій від відділу аналітики по конверсійної оптимізації сайтів клієнтів ( «спостерігаємо просідання конверсії на такий-то сторінці, давайте зробимо ось так і ось так»)
 • Закупівля інтерактивних прототипів інтерфейсу в відділі аналітики
 • Допомога в тонкій настройці лічильників (по ТЗ від аналітиків)
 • Спільна продаж комплексних проектів (аналітика + SEO + веб-розробка)

Друга фаза, що характеризується бурхливим зростанням відділу комерційної аналітики, призвела до виділення окремих напрямків - CPA, веб-аналітики та юзабіліті, комерційної аналітики, VIP-відділу і поглинанню веб-студій WebProfy.ru і Antarion.ru.

Третя фаза - сегментація і запозичення послуг. У Kokoc Group багато різних клієнтів, яким потрібні принципово різні продукти. У зв'язку з цим і відбувається сегментація продуктів веб-розробки.

З'являється три чітких сегмента:

LITE (готові рішення). Для шаблонних сайтів: ніякого взаємодії, крім тонкої настройки лічильників після старту проекту (дуже рідко, практично ніколи). Юзабіліті-аудити і CRO незастосовні. Для готових сайтів «Бітрікс маркетплейс»: спільне проектування і спільний розвиток. Відділи аналітики виступають або як консультанти, або як повноцінні власники продукту (product owner'и).

OPTIMA (оптимізований процес розробки проектів, aka конвеєр):

 • Реалізація прототипів - силами дизайнерів WebProfy.ru під контролем арт-директорів WebProfy.ru
 • Спільне розвиток сховища прототипів (регулярний юзабіліті-аудит бази напрацьованих рішень аналітиками)
 • Попроектние юзабіліті-аудити незастосовні (так як неможливо зберегти бюджет проекту невеликим)
 • Після запуску проекту - тонка настройка лічильників, CRO і точкова модернізація.

DELUXE (кастомізіруемий процес розробки унікальних проектів). Чи можливо застосувати всі продукти відділу аналітики (стратегії присутності в інтернеті, юзабіліті-аудити, конверсійна оптимізація, тонка настройка лічильників, комплексна веб-аналітика після запуску проекту і т.д.). Особливий шик: продаж комплексних пропозицій, з невеликою фіксованою вартістю розробки сайту на першому етапі і наступним поступовим поліпшенням досягнутої конверсії з оплатою за досягнутий результат. Мрії про продаж проектів по моделі «Revenue Share».

Олексій Авдєєв, директор з продажу Calltouch, представив доповідь на тему «Ефективна аналітика звернень з мобільних пристроїв», в якому навів результати проведеного дослідження конверсії з різних типів пристроїв.

Олексій Авдєєв, директор з продажу Calltouch, представив доповідь на тему «Ефективна аналітика звернень з мобільних пристроїв», в якому навів результати проведеного дослідження конверсії з різних типів пристроїв

Якщо проводити аналіз трафіку по відвідинах, то статистика показує, що 70% трафіку дають десктопи, 19% - смартфони і 11% - планшети. За зверненнями ж, з десктопів приходить - 74%, зі смартфонів - 16% і з планшетів - 11%.

Конверсія в дзвінки і заявки при цьому становить:

Конверсія за типом операційної системи:

Висновок: Офлайн-конверсії живі - 70% звернень приходять через дзвінки. І якщо сьогодні, за допомогою систем веб-аналітики, таких як Яндекс.Метрика та GoogleAnalytics, можна дізнатися практично все про тих, хто клікає, - про тих, хто дзвонить, здебільшого невідомо взагалі нічого.

У цьому випадку може допомогти система коллтрекінга - технологія відстеження джерел дзвінків. Коллтрекінг може бути статичним (одне джерело = один номер) і динамічним (кожен одноразовий відвідувач = унікальний номер).

За допомогою систем коллтрекінга (наприклад, CallTouch) можна вивчати конверсію за приладами, аналізувати ефективність наявних джерел, оптимізувати контекстну рекламу, працюючи з тими ключами і рекламними кампаніями, які не приносять цільових дій:

Результативні запити необхідно посилювати, а не результативні відключати.

Олексій рекомендує також експериментувати з дизайном, порівнюючи його ефективність за методом А / В- тестування, так як іноді, навіть найнезначніші зміни в розташуванні функціональних елементів сторінки здатне дати значний плюс до конверсії.

C чого почати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью