• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Mobile-review.com MacBook Pro 13 (2017) і зовнішній монітор з Type C

 1. Передісторія
 2. Дизайн
 3. екран
 4. управління
 5. Підключення і порти
 6. Враження від зв'язки
 7. враження

Нові MacBook Pro 13/15 ви можете підключати до зовнішнього монітора за допомогою одного єдиного кабелю Type C. У цій статті я розповім про те, наскільки це зручно, на прикладі монітора Acer H7 і 13-дюймового MacBook Pro (2017).

Передісторія

Після апдейта Yosemite я почав замислюватися про те, щоб оновити свій основний комп'ютер, тому що стало очевидно, що моєму старенькому iMac 21.5 2012 просто не вистачає дозволу для нормального відображення нових шрифтів. На жаль, Apple змінила алгоритми згладжування в системі і сам системний шрифт при низькій роздільній здатності він виглядає більш розмито.

На жаль, Apple змінила алгоритми згладжування в системі і сам системний шрифт при низькій роздільній здатності він виглядає більш розмито

Втім, це був лише привід для оновлення, насправді просто мені захотілося пересісти на монітор з високою роздільною здатністю.

Очевидним рішенням для мене був перехід на iMac 4k / 5k, однак вони мені не підійшли через те, що при масштабуванні втрачається чіткість картинки, а стандартний розмір елементів для мого зору був дрібнуватий.

Тоді я почав замислюватися про стороннє моніторі, однак він повинен працювати або в зв'язці з Mac Mini, або в парі з MacBook. Варіант з макбуком виглядав цікавіше хоча б тому, що один ноутбук відразу заміняв би мені і домашній комп'ютер, і друкарську машинку в поїздках. А тут у Apple як раз з'явилися нові MBPr13 з портами Type C, що дозволяють підключати до нього зовнішній монітор і подавати живлення на ноутбук одним кабелем. Сторонні виробники оперативно відреагували на анонс Apple і випустили свої монітори з підтримкою підключення по Type C.

Подібне рішення сильно спрощувало життя новим власникам, які бажають використовувати свій MacBook в якості домашнього комп'ютера, тепер не потрібно було вибирати між зручним Thudnerbolt Display або сторонніми моніторами з купою кабелів. Це дає величезну свободу вибору, враховуючи, що Thunderbolt Display безнадійно застарів, а його оновлення не виходить вже котрий рік. Я використовував MacBook Pro в парі з монітором Acer, так що буде справедливо розповісти і про сам монітор теж.

Дизайн

Взагалі монітори Acer у мене асоціюються з масовими офісними рішеннями, проте компанія поступово відходить від цього образу, досить згадати їх стильний Acer S7 або ігровий монітор Predator. Це моделі топового рівня і зрозуміло, що Acer планують зайняти в цьому сегменті своє місце.

Це моделі топового рівня і зрозуміло, що Acer планують зайняти в цьому сегменті своє місце

Взятий для тесту Acer H7 теж відноситься до іміджевого сегменту, модель нагадує S7, тільки трохи відрізняється підставкою. До слова, монітор дуже легкий, він важить всього 4.5 кілограма. Мені подобається світла колірна гамма, в якій він зроблений, по дизайну модель прекрасно підходила до техніки Apple.

Мені подобається світла колірна гамма, в якій він зроблений, по дизайну модель прекрасно підходила до техніки Apple

екран

У монітора невеликі рамки, але назвати його безрамковий я не можу, все-таки невеликі чорні смужки ви все одно побачите. Втім, на тлі мого iMac'a зображення в H7 займає майже весь екран.

Втім, на тлі мого iMac'a зображення в H7 займає майже весь екран

Монітор із роздільною здатністю відносно невисоку - 2560 х 1440 пікселів. Використовується IPS-матриця з WLED-підсвічуванням. Мені дуже подобається екран в моєму iMac, але при прямому порівнянні видно, що він сильно програє цього Acer'у по максимальної яскравості і контрастності. Цікаво, що при схожих розмірах, у H7 діагональ 27 дюймів, а у iMac'a - 21.5 дюйма.

Присутній відмінне покриття антивідблиску, картинка не блякне навіть під прямими сонячними променями. А ось кути нахилу навпаки невеликі, втім, особисто мені вистачало їх діапазону. По вертикалі монітор не піднімається.

управління

Для управління і настройки використовується панель кнопок під екраном, цей елемент управління був і в ігровому Predator, і в стильному Acer S7. І я просто терпіти не можу ці кнопки! Їх доводиться намацувати наосліп, ти постійно промахується по ним, в результаті замість переходу до іншого пункту меню, випадково вимикаєш монітор або починаєш перемикатися між режимами підключення. Я розумію, що кнопки сховали під екран, щоб не псувати дизайн моделі, але особисто я хотів би бачити їх, а не намагатися намацати наосліп.

Я розумію, що кнопки сховали під екран, щоб не псувати дизайн моделі, але особисто я хотів би бачити їх, а не намагатися намацати наосліп

Сама панель налаштувань виглядає не дуже сучасно і через кнопок навігація по ній стає незручною. Більш того, немає окремих клавіш для регулювання гучності або яскравості. Для зміни цих параметрів доводиться йти в налаштування.

Для зміни цих параметрів доводиться йти в налаштування

Підключення і порти

Процес підключення дуже простий, все що вам знадобиться, це відповідний Type C кабель з підтримкою Thunderbolt 3, у мене на руках була версія від Bellkin.

Процес підключення дуже простий, все що вам знадобиться, це відповідний Type C кабель з підтримкою Thunderbolt 3, у мене на руках була версія від Bellkin

Крім Type C біля монітора є і кілька інших портів (HDMI, DP), в тому числі і два USB 3.0. Якщо ваш ноутбук підключений до монітора, то ви можете вставити флешку або USB-хаб в USB-порт і він теж буде працювати. У мене як раз був такий хаб, це дуже зручно. При цьому таке рішення виглядає акуратно і не дратує. Плюс не доводиться миритися з різними перехідниками.

Плюс не доводиться миритися з різними перехідниками

Цікаво, що по Type C порту також передається і звук, і йде зарядка ноутбука. В мережі я бачив відгуки про те, що при важкій обробці відео ноут розряджається швидше, ніж заряджається, але сам з такими проблемами не стикався, мабуть мова йде про дуже важкому монтажі.

Враження від зв'язки

Мені сподобалося, що для підключення до монітора вам достатньо одного єдиного кабелю, при цьому за ним йде не тільки звук і зображення, але і харчування. Майте на увазі, що потрібен не простий Type C-Type C, а з підтримкою Thunderbolt 3.

Майте на увазі, що потрібен не простий Type C-Type C, а з підтримкою Thunderbolt 3

Окремо порадувала можливість використовувати монітор як USB-хаба за допомогою вбудованого USB-порту. На MacBook'е відмовилися від них, а для домашнього комп'ютера вони бувають потрібні, як мінімум для принтера і флешок.

На MacBook'е відмовилися від них, а для домашнього комп'ютера вони бувають потрібні, як мінімум для принтера і флешок

Дуже зручно, що вам не потрібно тягати всі ці перехідники та кабелі з собою, коли ви берете ноутбук з собою, його досить просто відключити від кабелю і все. Всі ваші дані будуть з собою, а комп'ютер завжди буде заряджений.

Однак без недоліків теж не обійшлося. Я дуже звик, що на iMac можна змінювати яскравість і гучність за допомогою «ефок» на клавіатурі, на жаль з Acer H7 такий фокус не пройде. Я спеціально пошукав в інтернеті інформацію про це, як виявилося, лише деякі монітори підтримують регулювання яскравості / гучності з клавіатури, відзначалися останні моделі від LG.

Іншою проблемою стала періодична втрата з'єднання біля монітора після перезавантаження або відключення MacBook'а. Я довго не міг зрозуміти, хто з пристроїв в цьому винен, в техпідтримку обох компаній говорили, що проблема не на їхньому боці. В результаті проблема вирішується при включенні / відключенні харчування на Acer H7.

І не можу не відзначити, що при такому сценарії використання вам просто необхідна підставка для ноутбука, інакше він буде займати дуже багато місця на столі.

Класні рішення для цього є у TwelveSouth, наприклад їх модель BookArc ставить MacBook вертикально і має спеціальні пази для проводів.

Класні рішення для цього є у TwelveSouth, наприклад їх модель BookArc ставить MacBook вертикально і має спеціальні пази для проводів

враження

Я з великим задоволенням користувався подібною зв'язкою з ноутбука і монітора, найбільше підкупило підключення по одному кабелю, можливість використання дисплея як USB-хаба і перетворення ноутбука в повноцінний комп'ютер.

Я вважаю, що це прекрасне рішення для тих, хто періодично працює то в офісі, то в дорозі. Ось у вас стоїть на роботі монітор з усіма кабелями, а в поїздку ви просто берете з собою тонкий ноутбук і все.

З недоліків конкретного Acer H7 виділю перш за все незручні навігаційні кнопки і неможливість змінювати яскравість / гучність прямо з макбука. Також, особисто я звик використовувати вбудований мікрофон і веб-камеру в iMac, у стороннього монітора їх швидше за все не буде.

У роздробі за Acer H7 просять 40 000 рублів, думаю, що ціна пов'язана перш за все з модним новим портом для підключення, адже зараз за 40 тисяч вже можна знайти і монітори з роздільною здатністю 4k. Мені здається, що при своїх характеристиках H7 поки дорогий, але при зниженні ціни його можна розглядати в якості зовнішнього монітора для нових ноутбуків, адже слідом за Apple моделі з Type C почали випускати і інші виробники.

Подібна зв'язка стане гідною альтернативою тим, кому потрібен новий ноутбук і настільний комп'ютер, але вони не готові додатково витрачатися на iMac / Mac Mini.

PS Я користувався новим MacBook Pro 13 (2017) пару місяців і днями підготую порівняння цієї моделі зі старою версією, яку використовував до неї. Розповім про сильні і слабкі сторони кожного ноутбука і про те, чи варто оновлюватися.

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью