• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Mobile-review.com МТС, мобільний роутер 861F 4G +

 1. Технічні характеристики
 2. Комплектація і дизайн
 3. дисплей
 4. конструкція
 5. управління
 6. Враження від роботи
 7. всякі дрібниці
 8. резюме
 9. Посилання по темі

Мобільний роутер LTE Advanced Cat. 6 з підтримкою агрегації двох смуг частот, виробник - китайська компанія Askey. Машинка легка і компактна, ціна на теперішній час більш-менш розумна. У роутере є свої явні плюси і мінуси, тому рекомендується прочитати огляд до кінця, а не обмежуватися вивченням характеристик.

Технічні характеристики

 • Стандарти зв'язку: GSM 850/900/1800/1900 МГц, UMTS 900/2100 МГц, LTE FDD 800/1800/2600 Мгц.
 • Швидкість передачі даних за технологією LTE - до 300 Мбіт / с при завантаженні даних і до 50 Мбіт / с при відправленні даних (Cat. 6).
 • Швидкість передачі даних за технологією DC-HSPA + - до 42 Мбіт / с при завантаженні даних і до 5,76 Мбіт / с при відправленні даних.
 • Швидкість передачі даних за технологією EDGE - до 236,8 Кбіт / с при завантаженні даних і до 118 Кбіт / с при відправленні даних.
 • Підтримка Wi-Fi IEEE 802.11 a / b / g / n High Speed, діапазони 2,4 і 5 ГГц, швидкість передачі даних до 600 Мбіт / с.
 • Підтримка одночасного підключення до 32 пристроїв Wi-Fi.
 • Процесор Qualcomm MDM9230.
 • Екран 1,3 дюйма, OLED, дозвіл 128 х 64.
 • Підтримка карт пам'яті microSD, максимальний обсяг - 32 ГБ.
 • Акумулятор знімний 2 400 мАг.
 • Роз'єм Micro USB 2.0.
 • Підтримка прийому і відправки SMS, підтримка USSD.
 • Габарити і вага - 106 x 56 x 16.6 мм, 70 м

Крапки над «i»

У продажу з 25 травня 2016 року в фірмових салонах МТС за ціною 5 900 руб. У комплект входять SIM-карта з тарифом «МТС Коннект-4» або «Бізнес Коннект» і 2 тижні сплаченого інтернету в рамках опції «Інтернет на 14 днів» (по Росії). Детальніше про схему тарифікації та доступному трафіку можна почитати на сторінці « Модеми та роутери »Сайту МТС. Недешево, але і не «позамежні» 15 тисяч за часів, коли мобільні роутери Cat. 6 тільки почали з'являтися. За нинішнім курсом це 861F коштує менше 90 доларів.

За нинішнім курсом це 861F коштує менше 90 доларів

Повна назва моделі виробника: Askey LTE MiFi MF-935. Апарат залочений під роботу в мережі МТС. SIM-карта формату miniSIM (звичайна). Акумулятор знімний, ємністю 2 400 мАг, що для мобільного роутера такого класу замало. За описом, його вистачає на 6 годин активного Web-серфінгу, тобто години на 3-4 скачування контенту. Виробник заявляє про 500 годинах роботи в режимі очікування. Підтримка карт пам'яті microSD до 32 ГБ, доступ до файлів на карті з Web-інтерфейсу, додатки для Android я не знайшов.

Підтримка LTE Advanced (cat.6) з теоретичної максимальної швидкістю отримання даних 300 Мбіт / с, швидкістю передачі (вивантаження) даних - до 50 Мбіт / с. Підтримки LTE TDD немає (в цьому стандарті працює друга мережа LTE МТС в Москві).

Діапазон Wi-Fi 5 ГГц є, одночасна робота Wi-Fi в діапазонах 2.4 і 5 ГГц не підтримується. Є функція репитера (підключення до зовнішньої мережі Wi-Fi), максимальне число підключень по Wi-Fi - 32 користувачів.

Інформативний дисплей 1.3 дюйма (монохромний OLED), але управління більшістю режимів і функцій тільки через web-інтерфейс. Роз'єми для зовнішніх антен MIMO є, стандарт TS9. При кабельному підключенні до порту USB комп'ютера роутер не розпізнає як Ethernet-підключення, потрібно установка додаткового ПЗ (встановлюється автоматично).

До роботи претензій немає. Чутливість середня, перемикається між 2G 3G і 4G швидко. Зі швидкістю передачі даних все в порядку. З особливостей - несподівано далекобійний модуль Wi-Fi без можливості регулювання потужності для економії енергії. Акумулятор знімний, але без нього роутер від мережі не працює.

Комплектація і дизайн

Симпатична біла коробка несподівано великих розмірів, в комплекті документація, зарядний пристрій на ток 2 А і сполучний кабель. Користуватися зарядним пристроєм на менший вихідний струм не раджу, під час активної передачі даних на високих швидкостях роутер вельми ненажерливий. Читав, що аналогічний роутер Cat. 6 споживає струм до 1.3 А під час сесії передачі даних.

Керівництво користувача скудноват, могли б і докладніше все розписати. Технічні характеристики взагалі не вказані, задовольняйтеся значком 4G + на коробці. Причому в розділі «Довідка» Web-інтерфейсу ми виявляємо те ж саме Керівництво у вигляді pdf-файлу.

Для людини «в темі» сама по собі коробка вже інформативна, але все-таки багатьох важливих тонкощів з голою цифри «300 Мбіт / с" не почерпнёшь. Проведіть «слідчий експеримент» і запитайте у продавця, чи підтримує роутер технологію LTE TDD, це важливо. Він, бідний, полізе дивитися на сайт інтернет-магазину МТС і ... Правильно, там теж не знайде, коло замкнулося. А всього-то потрібно було надрукувати табличку з характеристиками в Керівництві.

А всього-то потрібно було надрукувати табличку з характеристиками в Керівництві

Дизайн «ніякої», звичайний брусок-коритце. З незвичного - «книжкова» орієнтація дисплея, розміщеного в верхній частині корпусу. Пластик звичайний матовий, верхня половинка глянцева (під нею екран). Засмутило якість глянцевого пластика, він зовсім м'який. Начебто нічого особливого з роутером не робив, тільки фотографував в різних позах і тягав в кишені аж ніяк не разом з ключами. Однак уже з'явилися подряпини і навіть легка потертість. Я б радив не поспішати знімати заводську захисну плівку.

дисплей

Оскільки екран у наявності, то хочеться його обговорити окремо. Наявність дисплея можна вважати конкурентною перевагою, таке рішення набагато інформативніше, ніж різнокольорові світлодіоди.

Наявність дисплея можна вважати конкурентною перевагою, таке рішення набагато інформативніше, ніж різнокольорові світлодіоди

У стандартному режимі індикації дисплей відображає:

 • Тип підключення: 4G (LTE), 4G + (з агрегацією), 3G, 2G або WLAN Internet (в режимі репитера)
 • Назва мобільної мережі або мережі WLAN
 • Рівень сигналу мережі та статус роумінгу (з'являється буква R)
 • Інформацію про підключення до Інтернету
 • Індикацію активної передачі даних
 • Інформацію про наявність непрочитаних SMS і їх кількості
 • Рівень заряду батареї
 • Індикатор активності мережі Wi-Fi
 • Лічильник підключених по Wi-Fi користувачів
 • Режим Wi-Fi (2.4 ГГц або 5 ГГц)
 • Обсяг трафіку, спожитого через стільникову мережу

День початку відліку і розмір інтернет-пакета можна задати через Web-інтерфейс, а ось функцію щодобового обнулення лічильника не передбачили. Якщо потрібно, то можна обнуляти вручну через Web-інтерфейс, хоча це зайва морока.

Засмучує відсутність прямого управління функціями з корпусу роутера. Є дисплей, який цілком здатний відображати меню, є кнопки. Всього-то потрібно було додати ще одну кнопку, решта - чисто Софтова питання.

Яскравість дисплея не регулюється, і для вулиці вона явно недостатня, в приміщенні - терпимо. Роутер - не смартфон, і на його екран ми дивимося нечасто, але незрозуміла причина такої економії. Щоб більше не повертатися до питання управління і індикації, пара слів про єдину, по суті, кнопку на передній панелі (кнопки WPS і Reset не береться до уваги). Довге натиснення включає / вимикає роутер, при цьому загоряється світлодіод, який після запуску апарату гасне. Згадалося рішення Huawei з рідко пульсуючим светодиодом під час роботи роутера, зручна була індикація. Цей же світлодіод в 861F використовується як індикатор зарядки акумулятора.

конструкція

Зібрано акуратно, без щілин і люфтів, при цьому досить легко відкривається. Засувки несиметричні, і при спробі закрити кришку в перевернутому положенні можна пошкодити засувки. Напевно, можна, сильно натискати не пробував. Правильне положення підкаже напис «Дізнатися номер SIM-карти www.mts.ru», напис виявилася вельми до речі.

ru», напис виявилася вельми до речі

Центральна кнопка з вбудованим світлодіодом включає-вимикає роутер (довге натискання), коротким натисканням роутер виводиться із сплячого режиму або включається дисплей для перегляду параметрів підключення.

Центральна кнопка з вбудованим світлодіодом включає-вимикає роутер (довге натискання), коротким натисканням роутер виводиться із сплячого режиму або включається дисплей для перегляду параметрів підключення

Зліва - кнопка WPS і роз'єм Micro USB 2.0 High Speed ​​для зарядки акумулятора і / або проводового підключення роутера до комп'ютера. Вище - кнопка WPS для підключення пристроїв без введення пароля.

Вище - кнопка WPS для підключення пристроїв без введення пароля

Сам пароль і Wi-Fi SSID надруковані не лише під знімним акумулятором, але і на внутрішній стороні кришки. Корисна дрібниця, що дозволяє при необхідності подивитися пароль без відключення роутера від мережі.

Корисна дрібниця, що дозволяє при необхідності подивитися пароль без відключення роутера від мережі

Праворуч - кнопка Reset (повернення до заводських налаштувань) і гумова заглушка, щільно закриває антенні гнізда TS9, призначені для підключення зовнішніх антен MIMO.

Праворуч - кнопка Reset (повернення до заводських налаштувань) і гумова заглушка, щільно закриває антенні гнізда TS9, призначені для підключення зовнішніх антен MIMO

В черговий раз хочу нагадати тим, хто збирається використовувати додаткові антени в умовах поганого прийому: гнізда досить «кволі» і не розраховані на часті підключення / відключення роз'ємів. Смикати і ворушити дроти без потреби теж не варто. Нормальний сценарій - підключити один раз на дачі на весь сезон, навіть щотижневі підключення небажані. А вже якщо кожен день, то гнізда довго навряд чи протягнуть.

А вже якщо кожен день, то гнізда довго навряд чи протягнуть

Всередині нічого цікавого ви не побачите, гнізда під SIM-карту (звичайна miniSIM) і карту пам'яті microSD (до 32 ГБ). У Керівництві окремий абзац присвячений забороні використовувати micro / nano SIM-карти з перехідниками «щоб уникнути механічного пошкодження». На жаль, в МТС зараз видають тільки SIM-карти «три в одному», шукати звичайну miniSIM марно. Залишається порадити вставляти симкарту дуже акуратно, карта «три в одному» має властивість «спучуватися» при найменшому вигині.

Залишається порадити вставляти симкарту дуже акуратно, карта «три в одному» має властивість «спучуватися» при найменшому вигині

З акумулятором вийшла маленька інтрига. Відомий умілець vvevvevve з форуму 4PDA звернув увагу на однакових виробника (Unitac) і модель (V-B25) акумуляторів в роутері 850FT і нинішньому 861F. Але в тому 850FT ємність вказана 3 000 мАг, у нашого - 2 400 мАг. Габарити батарейки - 850FT 75 x 50 x 7 мм, нашого 861F - 76 х 45.5 х 7 мм. Якщо вимірювати не помилився (хоча навряд чи помилився на півсантиметра), то ми маємо два акумулятора різної ємності і з трохи відрізняються габаритами, при цьому виробник і номер моделі збігаються. Ще варіант - вимірюється все-таки помилився, акумулятор один і той же, а ємність китайці вказують «від балди». Про всяк випадок майте на увазі і перевіряйте, якщо буде потрібно заміна акумулятора.

управління

«Керувати» роутером безпосередньо з корпусу неможливо, тільки вмикати-вимикати. Міняти режими і налаштовувати можна з комп'ютера стандартним способом через домашню сторінку 192.168.225.1. при підключенні по Wi-Fi або безпосередньо (те ж саме меню) при провідному підключенні після установки софта.

Головна сторінка інтерфейсу виглядає якийсь плескатої, і червоний колір б'є по очах, але це добре, довго на неї все одно мало хто затримується.

Є загальна статистика, і на головній сторінці інтерфейсу навіть малюють графік споживання трафіку по днях.

Є загальна статистика, і на головній сторінці інтерфейсу навіть малюють графік споживання трафіку по днях

Причому окремо за видами трафіку плюс загальний обсяг. Раніше мені таке в інтерфейсах роутерів не траплялося, цікаво.

Як вже написав, задати щоденне обмеження трафіку неможливо, що ні порадує власників тарифу «Планшет mini», але нічого не поробиш. Є стандартні функції обмеження загального трафіку і попередження по досягненні певного обсягу. Корисність статистики помітно страждає через відсутність додатка для смартфонів.

Список підключених і можливість блокування окремих користувачів - це вже стандартна функціональність роутерів.

Список підключених і можливість блокування окремих користувачів - це вже стандартна функціональність роутерів

Знову-таки стандартний варіант вибору діапазонів. Або «Авто», або тільки один, варіанти 3G / 4G немає. Але тут вже всім відразу не догодиш, і все-таки варіант вибору певного діапазону більш затребуваний.

Але тут вже всім відразу не догодиш, і все-таки варіант вибору певного діапазону більш затребуваний

Створювати одночасно закриту і відкриту мережі Wi-Fi роутер не вміє. Також не вміє створювати одночасно мережі 2.4 і 5 ГГц. Кількість підключаються користувачів можна задати будь-яке, від 1 до 32. Взагалі, з Wi-Fi виходить цікаво. З усіх потрапляли до мене в лапи мобільних роутерів у цього 861F виявився найпотужніший модуль Wi-Fi, в діапазоні 2.4 ГГц по дальнобійності не поступається стаціонарним роутера з зовнішніми антенами. При цьому регулювання потужності передбачена тільки для діапазону 5 ГГц. З таким запасом по потужності дві-три ступені регулювання дуже не завадили б. Читав, що в умовах слабкого сигналу 4G швидкісні показники бувають радикально краще при виставленні мінімального рівня потужності Wi-Fi.

Автовідключення Wi-Fi при відсутності підключених клієнтів годі й задіяти взагалі або виставляти на інтервал 10, 20 або 30 хвилин.

Режим «Інтернет WLAN» дозволяє підключатися до іншої точки Wi-Fi і роздавати «чужий» інтернет. Простіше кажучи, режим репитера. Для включення режиму «Інтернет WLAN» потрібна була перезавантаження роутера. Добре, що такий функціонал є, але можливість управляти цим режимом тільки через Web-інтерфейс помітно зменшує його споживчу цінність. Крім того, при такій роздачі отриманого по Wi-Fi інтернету швидкість доступу сильно просідає. У мене стабільні 20 Мбіт / с при роздачі через такий ретрансляція перетворювалися в 6-8 Мбіт / с.

Враження від роботи

До швидкості претензій немає, працює дійсно швидше, ніж роутери без агрегації. Трохи засмучує відсутність підтримки LTE TDD, в цьому стандарті працює друга мережу 4G МТС в Москві. Роутер підтримує тільки LTE FDD. З іншого боку, міжстандартного агрегації TDD / FDD немає, а при роботі в двох смугах частот FDD одночасно прийом стабільніше, ймовірність «завмирань» та інших артефактів різко зменшується. Можливо, підтримку TDD не стали включати саме з цих міркувань. Щоб роутер не чіплявся за мережу TDD і господар зміг в повній мірі скористатися перевагами агрегації частотних смуг. Наявність LTE Advanced Cat. 6 (агрегація двох смуг частот на прийом даних) дозволяє сподіватися на те, що роутер зможе витягнути з мережі 4G + максимум, що мережа захоче і зможе віддати в конкретному місці. Наступний етап - Cat. 9, але це в пристроях такого класу ще нескоро.

9, але це в пристроях такого класу ще нескоро

На швидкостях вище 40 Мбіт / с починають сильно позначатися втрати в каналі передачі даних з роутера на смартфон, тому реальні швидкості напевно відсотків на 25-30 вище. Але нести ноутбук було лінь, і, чесно кажучи, інтерес до швидкісних рекордів вже пропав. Куди важливіше стабільність і короткий час відгуку (Ping), а 20-40 Мбіт / с вистачить і для невеликого офісу, якщо не вантажити канал чимось важким типу торрентів.

Куди важливіше стабільність і короткий час відгуку (Ping), а 20-40 Мбіт / с вистачить і для невеликого офісу, якщо не вантажити канал чимось важким типу торрентів

Зразки декількох вимірів швидкості. Приємно, що на дисплеї роутера присутній індикація працює агрегації, значок 4G змінюється на 4G +. Без цього здогадуватися про режим роботи можна тільки за непрямими ознаками, а так все наочно. З температурним режимом, схоже, все в порядку. Торренти через нього не ганяв, але кілька спідестов поспіль з хорошими швидкостями викликали лише малопомітне потепління пристрою.

До перемикань між стандартами претензії відсутні повністю, роутер при виході з підвалу швидко і впевнено пробігав через 2G-3G-4G. Мабуть, чутливість в 4G могла б бути трохи вище, але це вже суб'єктивні відчуття. В цілому, тут теж все в нормі.

всякі дрібниці

Як вже написав, працювати від мережі з вийнятим акумулятором роутер не захотів. Запустився, написав «Здрастуйте», потім сказав «До побачення» і відключився. Скільки протягне акумулятор в стаціонарному режимі з постійним підключенням до адаптера, науці поки невідомо.

В процесі зарядки на дисплеї видно рівень заряду, індикатор батареї пробігає всю смужку як на початку, так і в кінці заряду. Добре хоч світлодіодний індикатор змінює колір з червоного на зелений, сигналізуючи про закінчення процесу.

Пару раз у мене роутер запустився, але екран при цьому не загорівся. А світлодіодний індикатор був закритий пальцем. Можливо, випадковий глюк або палець смикнувся і вимкнув дисплей. Потім такого ефекту більше не спостерігав.

Після перезавантаження у мене з дисплея пропадав «конвертик» -індикатор непрочитаного SMS-повідомлення, потрібно мати на увазі такий ефект.

резюме

Апарат цілком працездатний і зі своїми основними функціями справляється відмінно. Основний недолік - мала ємність акумулятора, це прикро. Йому б батарейку хоча б на 3 000 мАг. Також засмутили відсутність органів управління безпосередньо на самому роутері і відсутність програми для смартфона. Втім, додаток може з'явитися, в технічному описі його побіжно згадували. Решта недоліки для більшості користувачів навряд чи критичні. Що стосується цінника в 5 900 руб., То це розплата за cat. 6 (агрегацію двох частотних смуг), що дає більшу стабільність, надійність і швидкість з'єднання.

Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью