• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Mobile-review.com Коментар до статті. Мій досвід використання зв'язку в роумінгу в Європі

 1. Сценарій використання зв'язку в роумінгу
 2. СІМ карта місцевих операторів або туристична сім-карта
 3. МТС
 4. «Мегафон»
 5. «Теле2»
 6. «Тінькофф»
 7. Посилання по темі

Привіт.

Дуже часто коментарі до статей виходять не менше, ніж самі статті, і несуть додаткову інформацію. У недавньому «Гіді покупця», присвяченому роумінгу, були порушені різні сценарії того, як використовувати смартфон в поїздках, а Сергій Марьясін написав свій розгорнутий коментар, і ми його публікуємо як окремий матеріал, так як він представляє інтерес для всіх. Так, так можна і було можна завжди: цікаві, розгорнуті коментарі у нас можуть виходити як статті.

Нижче наводиться коментар Сергія без купюр.

Сценарій використання зв'язку в роумінгу

За кордон я їжджу тільки на відпочинок і завжди з сім'єю або з друзями. На місці ніколи не сиджу. Катання в горах на лижах, самостійні подорожі по різних містах і країнах, часто подорожую на своєму автомобілі. Навіть коли їду за програмою «все включено», беру автомобіль напрокат і їжджу по околицях.

Зв'язок потрібна для дзвінків родичам: «я доїхав, все добре», для зв'язку між собою, коли губимося в горах або в чужому місті, а також під час обов'язкового шопінгу. Досить часто доводиться дзвонити по країні перебування: дзвінки в готель перед прибуттям, в контору прокату автомобілів, навіть під час перебування в турі за програмою «все включено» доводиться іноді дзвонити туроператорам. Дружині і мені часто телефонують по роботі. Мені дзвонять рідко, не більше 5 - 10 хвилин в тиждень, але треба відповідати. Дружині можуть дзвонити набагато частіше, їй доводиться передзвонювати самої, і кількість дзвінків може досягати 20 - 30 хвилин в день.

У Москві у нас основна сім-карта МТС плюс «Мегафон».

За останній час перепробували практично всі можливі варіанти.

СІМ карта місцевих операторів або туристична сім-карта

Місцеву сім-карту я розглядав тільки як варіант для інтернету. Для всього іншого вона не придатна. Дзвонити додому - дорого. Дзвінки з дому - ніхто не буде дзвонити на міжнародний номер. Переадресацію зі свого номера встановлювати дорого. Дзвінки між собою - незручно і дорого. Комплект на сім'ю обійдеться в суму не менше 30 євро. Треба запам'ятовувати нові номери. Сім-карту місцевих операторів потрібно купувати відразу після прибуття в країну, а це не завжди зручно.

МТС

У МТС для мене підійшла тільки опція «Забугоріще». Підключав опцію дружині, тому що у неї великий голосовий трафік. Використовував опцію в зв'язці з тарифом «Smart +», а також як тариф «Забугоріще». За ефективністю різниці не помітив ніякої. Діє абсолютно однаково. Зв'язок за кордоном фактично по домашнім тарифами. Вся різниця в домашньому тарифі. Навіть якщо у вас тариф «Забугоріще», при поїздці за кордон можна відключити опцію «Забугоріще» і не користуватися зв'язком і тільки безкоштовно приймати СМС, наприклад, з банку.

Навіть якщо у вас тариф «Забугоріще», при поїздці за кордон можна відключити опцію «Забугоріще» і не користуватися зв'язком і тільки безкоштовно приймати СМС, наприклад, з банку

Серед плюсів - можливість роздачі інтернету. Я роздавав інтернет на 3 смартфона і ноутбук. Нам цього вистачало на чотирьох чоловік для спілкування в соціальних мережах і пошуку необхідної інформації по країні. Плюс опції також в тому, що її можна підключити заздалегідь і не переживати, якщо забудеш відключити. Плата за опцію тільки за кордоном.

мінуси:

 • вартість. Якщо ви відпочиваєте 10 - 12 днів, то вартість користування одним телефоном становитиме 3 000 - 4 000 тисячі рублів.
 • платні вихідні СМС. Дія опції не поширюється на пакет СМС. Вартість СМС - 19 рублів по всій Європі. При такій вартості опції плата за СМС сприймається як жлобство. Якщо Ви розрахували до копійки витрати на зв'язок і не поклали грошей з запасом, то після відправки кількох платних СМС грошей може не вистачити на черговий платіж за опцію «Забугоріще». Витрати в даному випадку можуть бути дуже значними.
 • Найголовніший мінус. Країни Європи, за версією МТС, діляться на дві частини. В одних країнах опція діє, як рекламується, в інших країнах ця опція набагато дорожче. По-перше, вартість вище, 390 замість 290 рублів. При цьому вихідні дзвінки платні, фактично за роумінговими тарифами. Наприклад, перша хвилина вихідного дзвінка в «непопулярних» країнах, Польща - 65 рублів, Австрія - 89 рублів, Словаччина - 135 рублів! І найнеприємніше, якщо телефон зареєструється в країнах з різних груп, наприклад, в Італії та Австрії, то з вас знімуть плату 290 і 390 рублів.

Є ще пара ложок дьогтю. При першому використанні опції в Іспанії інтернет на телефоні не підключений. Довелося дзвонити в МТС, і співробітник перепідключатися мої опції. Тільки після цього з'явився доступ в інтернет. У Словаччині я підключив опцію не відразу, а тільки в робочі дні. Поки опція не була підключена, телефон через недогляд кілька разів підключався до інтернету. Але після включення опції мені так жодного разу не вдалося отримати доступ в інтернет.

«Мегафон»

У «Мегафона» в даний час є кілька пропозицій на різні потреби.

Опція «Вокруг света». За абонентську плату 9 руб. / Добу ви можете дзвонити і приймати дзвінки за 13 руб. / Хвилина. Якщо їхати на 5-7 днів, збираєшся зателефонувати пару раз і потрібно бути завжди готовим прийняти пару коротких вхідних дзвінків, то це оптимальну пропозицію. Недолік - треба вчасно включити і не забути відключити опцію після повернення додому, інакше можна витратити все, що намагався заощадити. Опція абсолютно незручна для дзвінків між собою в роумінгу, тому що вихідний дзвінок скидається, відбувається дозвон до абонента, якому ти дзвонив, він, чекає поки повернеться дзвінок до звонящему.

Опції «25 хвилин Європа і СНД», «50 хвилин Європа і СНД» дають 25 хвилин за 329 рублів (від 13,16 руб. / Хв) і 50 хвилин за 495 рублів (від 9,9 руб. / Хв). Аналогічні опції по світу стоять майже в три рази дорожче. При грамотному плануванні голосовий зв'язок при використанні даних опцій виходить досить доступною. Так, на трьох людей у ​​відпустці я витратив на 2 тижні лише трохи більше 1 300 рублів, практично без обмежень користуючись голосовим зв'язком.

«Весь Світ» за 99 руб. / Добу - до 40 хвилин безкоштовних вхідних дзвінків. Вихідні дзвінки платні. Є країни і сценарії використання зв'язку, коли ця опція вигідна, але не для мене.

Інтернет. Я не знайшов ніяких опцій, які дозволяють за нормальні гроші користуватися в роумінгу інтернетом від «Мегафона».

«Теле2»

У «Теле2» зараз дуже цікаві роумінгові пропозиції. Без всяких опцій і абонентської плати вартість вхідних і вихідних дзвінків - 15 руб. / Хвилину. За 5 рублів в день можна підключити опцію «Розмови без кордонів», з якою вартість вхідного дзвінка становитиме 5 рублів в хвилину.

Інтернет досить дорогий: пакет 10 МБ за 100 руб. Безлімітний інтернет за 350 рублів в день.

Серед плюсів - дзвінки за 15 руб. / Хвилина не тільки по країні перебування, але по всій Європі. При подорожах на автомобілі це буває істотно. Вартість сім-карти з тарифом «Класичний» без абонентської плати - 100 рублів.

«Тінькофф»

Віртуальний оператор пропонує ще більш привабливі тарифи, ніж «Теле2». Дзвінки в будь-яку точку світу - 11,9 руб. за хвилину, вхідні - також 11,9 руб. за хвилину. Інтернет - 100 МБ на день за 149 руб. Є пакети хвилин і пакет інтернету близько 1 000 руб. за 1 ГБ на поїздку.

Сім-карта безкоштовна. Після отримання можна покласти грошей рівно стільки, скільки планується витратити. Зараз у Тинькова акція - перший платіж подвоюється.

Мінус - техпідтримка тільки в режимі онлайн через додаток. Немає номера для дзвінка в техпідтримку. Мені не вдалося підключитися до інтернету через сім-карту оператора, а в готелі інтернету не було. Під час коротких сеансів зв'язку з техподдержкой по Wi-Fi з кафе мені так і не вдалося налаштувати доступ в інтернет.

Можна, звичайно, економити на зв'язку в роумінгу і використовувати для дзвінків Skype або WhatsApp від Wi-Fi в готелі або кафе. Для зв'язку на горі або між автомобілями користуватися раціями, але це дуже сильно обмежує можливості і створює великі незручності. До сих пір зустрічаються готелі, де Wi-Fi платний або взагалі відсутня.

У той же час, пропозиції «Тінькофф» і «Теле2» досить цікаві для голосового зв'язку. Навіть якщо ви користуєтеся послугами інших операторів, можна придбати на пробу сім-карти цих операторів.

Щоб приймати вхідні дзвінки, можна включити безумовну переадресацію зі свого звичайного номера.

Якщо хто замислюється про зміну оператора, то саме час це зробити до поїздки. Роумінгові тарифи будуть приємним бонусом.

На мій погляд, зараз найдоступніші ціни для використання голосового зв'язку та інтернету у «Тінькофф», а якщо тільки телефонний зв'язок і багато що входять - то «Теле2». Якщо немає бажання морочитися з купівлею сім-карт, то для абонентів «Мегафона» цікаві опції «25 або 50 хвилин Європа», В МТС цікава тільки опція «Забугоріще» з тарифами «Smart» з достатніми пакетами хвилин та інтернету, але тільки в певних країнах. Список країн - на сайті МТС.

Посилання по темі

Сергій Марьясін ( [email protected] )

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью