• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220

 1. Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220 Фотографії Nokia 3220 в інтер'єрі Комплект поставки:...
 2. враження
 3. Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220
 4. Меню
 5. Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220
 6. Меню
 7. Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220
 8. Меню
 9. Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220
 10. Меню
 11. враження

Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220

Фотографії Nokia 3220 в інтер'єрі

Комплект поставки:

 • Телефон
 • Зарядний пристрій
 • Дві додаткових накладки під задню панель
 • Інструкція

Усі пам'ятають модель Nokia 3200, яка вперше в своєму класі запропонувала ряд інновацій, зокрема, вбудоване FM-радіо, наявність ІК-порту, щодо великий обсяг пам'яті, можливість використання своїх фотографій в панелях. Єдиною перешкодою для Nokia 3200 на шляху до становлення в якості бестселера стало не наявність великої кількості конкуруючих моделей, а висока ціна. Вартість автоматично відтинала безліч потенційних споживачів цього продукту, робила його непопулярним. Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель Nokia 3220 .

Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель  Nokia 3220

Дизайн телефону молодіжний, на бічних сторонах знаходиться по дві опуклі гумові вставки, вони білого кольору. За рахунок них апарат не ковзає в руці, надійно зафіксований. На правій стороні верхня накладка має отвір, тут знаходиться вихід динаміка відповідає за дзвінки.

Бічні вставки приховують під собою світлодіоди, які при надходить дзвінок можуть висвітлювати бічні сторони зеленим і червоним кольором. Ця функція виглядає цікавою, вона співвідноситься з різними подіями (пропущені дзвінки, ігри ітп). В якійсь мірі це проста реалізація Haptics від Motorola (моделі Е398 , v80 ) Або аналог динамічного світла в телефонах від Siemens ( M55 , CX65 , M65 ). Користувач Nokia 3220 не має можливості налаштувати параметри світіння індикаторів, є тільки їх включення або виключення. Причому дана функція глобальна, налаштувати їх для різних подій не можна. Відсутність можливості налаштувати світіння в такт зовнішньої музиці виглядає недоглядом з боку Nokia (така функція є у телефонів Motorola), адже тоді б телефон був унікальний в своєму сегменті. В цілому можна сказати, що бічні індикатори вельми цікаві і урізноманітнюють вигляд телефону, надають йому молодіжний наліт.
Несподіваним відкриттям для багатьох стане можливість заміни бічних накладок (grips), вони можуть бути не тільки білого, але і червоного, синього, зеленого, блакитного кольорів. Заміна не представляє особливих складнощів, досить зняти задню кришку, потягнути вгору накладку і вона у вас в руках. Безумовно, такий аксесуар не буде широко поширений, але він дуже цікавий.

Розміри телефону стандартні для свого класу (104.5x44.2x18.7 мм), то ж можна сказати і про його вагу (86 грам). В руках апарат лежить як влитий, їм зручно користуватися.

Модель має п'ять стандартних кольорів або точніше назвати їх розмальовками корпусу. Відмінність в кольорі клавіатури, окантовці на лицьовій панелі, кольорі корпусу (червоний, чорний або білий). Найцікавіше і виграшно виглядають колірні рішення з чорним корпусом.

За доброю традицією в комплект входять підкладки під задню панель, ви можете в будь-який момент змінити вигляд апарата, і він дійсно сильно змінюється. Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду).

Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду)

Користувач може за допомогою лекала створити і свої підкладки під задню панель (Cut Out Covers), це може бути фотографія, вирізка з журналу, картинка намальована від руки. Простір для творчості необмежений і тут компанія Nokia повторила те, що вперше представила в Nokia 3200. Окремо можна придбати набори з різних підкладок.

Окремо можна придбати набори з різних підкладок

Як додатковий аксесуар до моделі можна придбай дві панелі Fun Shells. Але крім незвичайного малюнка панелі відрізняє і той факт, що це не просто шматок пластику з картинкою, а досить складний пристрій, оснащений власною пам'яттю (512 Кб), датчиком руху в двох площинах, світловими індикаторами. З такою панеллю змінюється вага і розміри телефону (103.8 x 44.7 x 14.0 мм, 96 грам).

0 мм, 96 грам)

Посередині задньої панелі знаходиться 12 помаранчевих світлодіодів. З їх допомогою користувач може малювати в повітрі картинки, які будуть видні в темряві на відстані до 6 метрів. У самій панелі зашито Java-додаток для створення таких повідомлень, вони можуть чергувати графіком, текст (до 15 символів). При першому підключенні панелі до телефону додаток автоматично встановлюється в пам'ять (а її не так багато, всього 2.5 Мб). Перевірити, як працює комерційний варіант панелей, нам не вдалося, їх просто не виявилося ніде в наявності. Те, що показували раніше, не надто вражає в умовах штучного освітлення або сутінках, напис ледве помітна. Найкраще застосування панелі знайдуть на дискотеках, концертах, де працюють smoke-машини. У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра.

У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра

Крім цього додатка в пам'ять панелі завантажено дві гри - Swamp racer, Air Express. У першій грі ви керуєте літаком, який летить крізь джунглі, уникаючи перешкод. Друга гра однотипна, але тут ви вивчаєте архіпелаг, а в ньому є вулкани, берегова лінія, піки гір. Картинка виводиться на екран телефону, природно вона не дуже реалістична (не забувайте про дозвіл екрана), але гри захоплюють тим, що в них не потрібно тиснути на кнопки, досить відхиляти телефон в сторони (літак слухняно відхиляється слідом вашому руху). Нові ігри отримали назву - Motion Games, воно і зрозуміло, адже їх основа це рух.

Панелі Fun Shells не мають на ринку аналогів, але складно очікувати їх масової появи. Компанія заявляє про те, що вони будуть доступні в кінці третього кварталу, вартість панелей офіційно не заявляли. Можна припускати, що комплект Fun Shell буде коштувати близько 55-65 доларів. Це досить дорого для молодіжного апарату, що робить покупку цього аксесуара невиправданою. Лише одиниці бажаючих виділитися будуть купувати такі панелі. Для Росії це означає, що панелі можна буде купити лише у фірмових магазинах Nokia, або великих мережах в великих містах.

Екран в даній моделі має роздільну здатність 128х128 пікселів (27.5х27.5 мм), відображає до 65000 кольорів. За якістю екрану модель не має відмінностей від Nokia 6230 , Екрани в цих апаратах однакові. Попередньо колірні схеми, набори картинок, та й вигляд меню не надто яскраві і лише частково використовують можливості екрану. У своєму класі екран один з кращих, адже дозвіл в 128х128 пікселів стандартно для апаратів такого класу. Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному.

Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному

На жаль, багато в чому недоліки програмного забезпечення 6230 в області роботи з екраном відносяться і до Nokia 3220. Так, при виборі навіть стандартної картинки підписи до софт-клавішам бувають погано помітні (занадто тонкий шрифт). У той же час є і певні поліпшення, при наборі номера з'являється білий фон, індикатори рівня сигналу і заряду батареї зроблені рельєфними, що підвищує їх читаність. Забігаючи вперед, відзначу, що дизайн телефону, оформлення меню, якість екрану укупі створюють дуже приємне враження від апарату, це дійсно молодіжний апарат.

На сонці екран вицвітає, за рахунок його невеликого розміру інформацію можна прочитати з працею.

Клавіатура апарату виконана з гуми, що створює приємні тактильні відчуття. Джойстик п'ятипозиційний, він зручний в роботі, випадкового позиціонування вже під кінець першої години роботи з телефоном немає. Цифрові клавіші виконані «хвилею», це зручно, якщо ви любите набирати номер наосліп. При натисканні клавіші видають механічний клацання, робота з ними не завдає клопоту. Підсвічування клавіатури білого кольору, позначення добре видно в різних умовах (в тому числі і для локалізованих версій з двома рядами букв на клавіатурі).

На верхньому торці апарату розташовується клавіша включення / виключення, вона виконана з пластика. З одного боку вона досить зручна в роботі, легко натискається, з іншого боку випадкові спрацьовування виключені. Підкреслю, що вперше серед останніх моделей дана клавіша виконана дуже якісно, ​​не доводиться напружуватися, щоб натиснути на неї. Це дозволяє комфортно використовувати швидке перемикання профілів призначених також на неї.

На нижньому торці знаходиться стандартний Pop-port роз'єм, а також роз'єм для зарядного пристрою. За задньою панеллю ховається акумулятор (BL-5B, Li-Ion, 760 мАч). За заявою виробника він забезпечує до 3.5 годин роботи в режимі розмови і до 350 годин в режимі очікування. В умовах московської мережі МТС апарат працював близько 5 діб при 45 хвилинах розмов і до 25 хвилин використання інших функцій. Для апарату цього сегмента показники дуже непогані, вони одні з кращих, особливо беручи до уваги наявність якісного дисплея. Час повної зарядки телефону близько 1.5 годин.

5 годин

Роз'єм для SIM-карти стандартний, ніяких особливостей немає. Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця.

Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця

Меню

Модель Nokia 3220 побудована на платформі 40 версії 2, відповідно має рівно ті ж можливості в області інтерфейсу, що і топ представник лінійки Nokia 6230. Так, у всіх списках є можливість застосувати різні варіанти їх відображення. За замовчуванням це список з іменами, також можливий простій список і відображення файлів у вигляді значків. Останній режим найбільш цікавий, він ідеально підходить для відображення графіки, фотографій. Тут не такі важливі назви файлів, скільки самі зображення. В якійсь мірі папки з фотографіями схожі на ті, що ви можете бачити на настільному ПК.

До плюсів інтерфейсу слід віднести можливість переходу з тієї чи іншої функції до інших можливостей апарату. Наприклад, при виборі картинки в якості шпалер екрану ви прокрутити всі папки, потім з меню Опцій на лівій софт-клавіші можете встановити картинку, або налаштувати її контрастність. Приємно, що з'явилися додаткові можливості, неприємно, що доводиться підтверджувати багато дій, які раніше відбувалися в одне натискання. Відчуття неоднозначне, з одного боку можливості розширилися, з іншого боку для всіх зросло час роботи з телефоном, не все меню збудовані логічно, що також викликає труднощі, особливо у непідготовлених користувачів. Найчастіше ловив себе на думці, що в телефоні не вистачає функції Швидкого або контекстного меню, аналогічного тому, що застосовується в телефонах Sony Ericsson.

Останнє спостереження, яке буде незвично для шанувальників телефонів від Nokia. Вибір того чи іншого пункту, функції призначений натискання на джойстик, а не лівою софт-клавіші. Часом мимоволі рука тягнеться до лівої клавіші, але там немає нічого, тільки порожнє поле. З огляду на насиченість апарату функціями, не бачу сенсу в нагромадженні різних пунктів всередині меню та ігнорування вільного місця.

Меню можна викликати натисканням на центральну клавішу, в головному меню ви бачите ряди ікон. Одночасно на екрані поміщається до 9 іконок, якщо їх більше (наприклад, SIM - Menu), то можна скористатися смугою прокруткою, тобто прокрутити екран нижче.

Відхилення джойстика в різних напрямках це також швидкий запуск тієї чи іншої функції, що полегшує спілкування з апаратом. Лівою софт-клавіші можна призначити будь-яку функцію (вибір з визначеного списку), також можна скласти список найбільш використовуваних пунктів меню. Перед розглядом окремих функцій телефону варто зупинитися на розподілі пам'яті в апараті. Всього в телефоні встановлено 2.5 Мб пам'яті. Обмеження на розмір програми в цьому апараті дорівнює 128 Кб.

Телефонна книга. У пам'яті телефону можна зберегти до 1000 імен, це максимальне число записів. Воно досяжно, якщо ви заносите на ім'я не дуже багато інформації, а одне, два поля. При середньому наповненні, тобто близько 6-7 полів на ім'я, ви зможете зберегти близько 500 записів, не більше. Як вже стало зрозумілим для одного імені можна внести до 5 номерів телефонів, вибрати тип номера (основний, мобільний, домашній, офісний, факс). Перший внесений номер стає номером за умовчанням, пізніше його можна змінити за вашим бажанням. У процесі первинного введення ви вносите тільки ім'я і один основний номер, інші дії здійснюються пізніше з меню редагування. Кому-то такий введення здасться не зовсім зручним, хтось навпаки скаже, що вводить тільки один номер на одне ім'я. Матимуть рацію і ті й інші. З огляду на, що подібний введення реалізований у всіх телефонах Nokia, скажімо з упевненістю, що він не становить проблем.

В якості додаткової інформації до кожного номеру можна занести адресу електронної пошти, адреса сайту, поштову адресу, текстову замітку. Серед нових функцій варто відзначити USER ID, це ідентифікатор користувача для сервісу присутності. В цілому свого роду аналог ICQ, який сигналізує про те, що той чи інший користувач з вашого списку доступний в даний конкретний момент. Наскільки це буде цікаво неясно.

Для кожного номера можна додати фотографію (тільки портретний режим, або автоматичну зміну фото до відповідного розміру). При перегляді інформації для окремого імені ви не побачите автоматично фотографію, для її перегляду вам доведеться відкрити відповідний пункт. З іншого боку в загальному списку можна встановити перегляд Ім'я та відповідного зображення. У такому режимі іконка невелика, дає не дуже велике уявлення про фотографію. Інші режими перегляду списку вище традиційні - тільки імена, імена з основним номером. У загальному списку можуть відображатися як номери з пам'яті SIM-карти, так і з пам'яті телефону.

З іменами в телефонній книзі можна співвіднести до 10 голосових міток, функція працює стабільно, в тому числі і на вулиці. Традиційно клавішах 2-9 можна призначити номери швидкого набору.

Всього з іменами можна співвіднести до 100 фотографій. При дзвінку відображається номер абонента і відповідна фотографія. На екрані фотографія трохи більше того розміру, що ви бачите в списку, але менше розумного. Вам доведеться докласти уяву, щоб зрозуміти, хто ж зображений на фото, адже при зменшенні фото в ньому з'являються додаткові спотворення. В цілому малюнок займає дуже маленьку область екрану, це незрозуміло з позиції логіки. На даний момент реалізація даної функції в телефонах від Nokia найбільш слабка серед всіх виробників, будемо сподіватися, що в майбутньому настануть зміни.

У телефоні є тільки 5 груп абонентів, що нетипово для телефонів від Nokia. Для кожної з груп можна призначити свою мелодію дзвінка.

Оцінюючи загальну зручність телефонної книги можна сказати, що вона середня. З одного боку в ній є багато полів, з іншого боку реалізація введення пристосована в більшій мірі для роботи з ПК, а не самого телефону. Підкреслю, що в цілому телефонна книга типова для апаратів від Nokia, в ній немає принципових змін, читай поліпшень. Найбільш багаті можливості телефонної книги представлені в апаратах від Siemens, потім слідують телефони від Sony Ericsson і тільки потім Nokia.

Повідомлення. Апарат підтримує стандарт Nokia Smart Messaging, що дозволяє відправляти і приймати з сумісних апаратів мелодії і прості чорно-білі картинки. Крім телефонів Nokia даний стандарт підтримують телефони від Samsung, LG, частина нових апаратів від Motorola. Спеціально для таких повідомлень в пам'яті телефону можна виявити до 10 графічних шаблонів. На жаль, фірмовий стандарт компанії обмежує користувачів, адже альтернативний стандарт EMS поширений сьогодні більш широко і дозволяє не тільки відправляти мелодії, картинки, але і форматувати текст. Для європейських країн поширеність стандарту EMS максимальна, ігнорування його в продуктах Nokia можна вважати серйозним мінусом. У Росії підтримка EMS є тільки у великих операторів, в регіонах наявність або відсутність даного стандарту для користувачів не критично. Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia.

Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia

Компанія вважає, що повноцінною заміною EMS, може вважатися MMS. Дійсно, дана технологія стає буденною, а з її допомогою можна створювати більш цікаві повідомлення, що включають фотографії, кольорові малюнки, мелодії ітп. Кожне повідомлення може мати розмір до 100 Кб. Реалізація MMS в телефоні хороша, жодних проблем з нею немає.

Апарат має вбудований поштовий клієнт, він працює з POP3 / SMTP протоколами. Можливості поштового клієнта вкрай малі, не підтримуються вкладення, апарат розуміє тільки одну російську кодування. При відсутності альтернатив можна використовувати і цей поштовий клієнт, але будемо сподіватися, що для платформи 40 з'явиться Java-додаток з більш багатими можливостями. Благо і даний поштовий клієнт є Java-програмою.

Окремо в апараті з'явився рядок Flash message, тобто ви можете відправити повідомлення, яке буде тільки на екрані іншого телефону, але не збережеться в його пам'яті. Подібна функція доступна з будь-якого телефону із застосуванням кодів, тут же вона реалізована програмно.

Списки викликів. У телефоні є три списки - отримані, пропущені, зроблені дзвінки. У кожному списку може міститися до 20 записів. Уже в самому списку відображається дата дзвінка та його час, це зручно. З режиму очікування після натискання на клавішу виклику відображається список останніх набраних номерів.

Установки. Профілі можна актівуваті з даного меню, або Швидко Включити после натіскання клавіші включення / вімікання. Кожен профіль може бути активований тимчасово, в заданий інтервал, після чого перейти на профіль за замовчуванням. Звукові сигнали можуть бути налаштовані для всіх подій, вхідний дзвінок для всіх дзвінків, або для певних груп користувачів. Реалізація профілів в телефонах Nokia одна з кращих на ринку.

Реалізація профілів в телефонах Nokia одна з кращих на ринку

Установки екрана дозволяють вибрати його колірну схему, шпалери, заставку. Під заставкою розуміється картинка, яка відображається в режимі очікування з неактивній підсвічуванням екрану. Варто вибирати одну з попередньо зображень, в такому режимі вони видно краще, ніж завантажені повнокольорові зображення. Для зберігача екрану виставляється інтервал протягом якого він буде працювати, потім його місце займуть стандартні цифровий годинник.

Для зберігача екрану виставляється інтервал протягом якого він буде працювати, потім його місце займуть стандартні цифровий годинник

З інших настройок варто відзначити автоматичний контроль гучності динаміка, апарат автоматично вибирає рівень звуку залежно від поточних умов. Ви не помітите великої різниці в звуці в приміщеннях, але на вулиці часом дана функція корисна.

У телефоні є автоматичне блокування клавіатури, ви також можете виставити спеціальний код безпеки, щоб вашим телефоном ніхто не зміг скористатися. Для аксесуарів з'явилася можливість задати спочатку поведінка апарату, наприклад, вибрати профіль який активується при підключенні гарнітури або зарядного пристрою. Цікава можливість, яка дозволяє більш тонко налаштувати апарат згідно вашим уявленням про необхідний.

Галерея. Тут зібрані всі папки, що містять різні файли, вони мають відповідні назви. Можна переглядати папки у вигляді списку, списку з іменами або іконок. Ви завжди можете створити свої папки, відсортувати файли.

Медіа. В даному розділі зібрані всі налаштування пов'язані з мультимедійними можливостями апарату, почнемо розглядати їх з Камери. Вбудована камера дозволяє отримувати знімки в VGA-дозволі, а також в режимі портрета (80х96 пікселів). Якість знімків на екрані середнє. Після їх передачі на ПК не все так погано, але і хорошими знімки назвати не можна. Налаштування камери аскетичні, є режим нічної зйомки, три типи якості, стиснення знімків. Формат файлів і файлів JPEG.

Приклади фотографій (630 Кб, ZIP)

Відео отримується на апараті, це 15 секундні ролики в форматі 3GP (дозвіл 128х96 точок, зі звуком - AMR). Ви маєте можливість встановити максимальну тривалість ролика, тоді отримаєте можливість знімати до чотирьох хвилин (1.5 Мб). Якість роликів середнє, звук не завжди відповідає тому, що говорили. На комп'ютері ролики виглядають також не дуже добре, скоріше це розважальна функція для самого телефону.

Приклад відео 1 (68 Кб, 3GP)

Приклад відео 2 (108 Кб, 3GP)

Приклад відео 3 (180 Кб, 3GP)

Приклад відео 4 (200 Кб, 3GP)

Диктофон дозволяє записувати до 5 хвилин промови, він працює і під час розмови. Число записів обмежено лише вільним місцем у пам'яті.

Число записів обмежено лише вільним місцем у пам'яті

Організатор. Ви можете внести в пам'ять від 100 до 250 записів, все залежить від їх довжини, є автоматичне видалення старих записів (за ознакою часу). Переглянути календар можна за місяць, тиждень з розбивкою по годинах, є швидкий перехід на введену дату. Підтримується введення до 5 різних типів подій (зустріч, дзвінок, день народження, нагадування, пам'ятка), для кожної події можна виставити попередження, події можуть бути повторюваними.

Підтримується введення до 5 різних типів подій (зустріч, дзвінок, день народження, нагадування, пам'ятка), для кожної події можна виставити попередження, події можуть бути повторюваними

Список справ дозволяє створити події з трьома пріоритетами (високий, нормальний, низький), виставити критичну дату для кожного з подій.

Список справ дозволяє створити події з трьома пріоритетами (високий, нормальний, низький), виставити критичну дату для кожного з подій

Нотатки - кожна замітка може містити до 3000 символів. В цілому цього більш, ніж достатньо навіть для самого вибагливого користувача. Як і в повідомленнях підтримується два розміри шрифту.

Як і в повідомленнях підтримується два розміри шрифту

Будильник дозволяє виставити як одноразовий сигнал, так і щоденний.

Будильник дозволяє виставити як одноразовий сигнал, так і щоденний

Додатки. Тут розташовуються всі попередньо Java-додатка, а також стандартні функції, такі як калькулятор, таймер зворотного відліку, секундомір (є проміжні значення).

Тут розташовуються всі попередньо Java-додатка, а також стандартні функції, такі як калькулятор, таймер зворотного відліку, секундомір (є проміжні значення)

Електронний гаманець - місце, в якому можна зберігати під паролем найбільш важливу інформацію, наприклад, дані про ваших кредитних картах. З іншого боку отримати дану інформацію при втраті вами телефону не складе труднощів, тому обмежте себе лише найнеобхіднішим.

У телефоні 5 ігор - Water Rapids (гонки по річці з вирами), Adventure Race (велосипедний пробіг), Phantom Spider (стрілялка космічна), Club Pinball (в представлення не потребує, гра хороша), Dance DeLight (гра на розвиток пам'яті, вельми не погана).

Послуги. Тут ховається wap-браузер, він версії 2.0. Особливість цього апарату в тому, що серед налаштувань GPRS є тільки установка точки доступу, а серед профілів для wap-браузера її вибір. Інші налаштування або повинні бути завантажені в апарат спочатку, або надані по мережі (оператором). Це дуже незручно, так на наш апарат чомусь настройки МТС (замовлення з SMS) не прийшли протягом двох тижнів, по суті браузером скористатися так і не вдалося.

Продуктивність. Згідно з тестом Jbenchmark 2.0 бал для цього апарата становить 254. Це дещо менше, ніж у Nokia 6230, але значно більше, ніж у всіх конкуруючих апаратів такого класу. Можу відзначити, що за цим параметром телефон виглядає явним переможцем.

Синхронізація з ПК. Апарат підтримує роботу зі стандартним Nokia Suite, вам лише потрібно докупити кабель. За відсутності ІК-порту модель виглядає не дуже привабливо. Наявність EDGE, поки не виглядає необхідним, до моменту комерційного появи послуги за прийнятними цінами більшість користувачів Nokia 3220 матимуть вже інші апарати.


враження

За якістю зв'язку ця модель типова для Nokia, ніяких проблем немає, все на висоті. Гучність 16-тонального поліфонічного дзвінка досить висока, його можна почути в різних умовах. Мелодії звичні, ніяких поліпшень немає, поліфонія програє більшості апаратів на ринку від різних виробників. В апараті немає підтримки мр3 файлів, але зате є можливість встановити в якості дзвінка диктофонний запис (AMR-файл). Інша зміна, пов'язане з дзвінками, це підтримка «розширених» midi файлів. Спеціально для цієї моделі і бічних світлодіодів компанія створила програму Nokia Light Suite (доступна поки у вигляді бета версії на форумі розробників Nokia). З її допомогою можна відредагувати світлові ефекти для окремої мелодії, вони записуються як додаткова інформація до midi-файлу.

З її допомогою можна відредагувати світлові ефекти для окремої мелодії, вони записуються як додаткова інформація до midi-файлу

Вібродзвінок в даній моделі середній по силі, його можна як відчути з верхнього одягу, так і пропустити.

Апарат покликаний стати молодіжним, має ряд унікальних можливостей (Fun Shells, Grips), але при цьому має лише базову функціональність. Він підійде молодим людям, які орієнтуються на торговельну марку, хочуть мати за невеликі гроші світлові ефекти (вони відмінні, поступаються Motorola v80, але і ціна менша). Хороша телефонна книга, органайзер залишаються річчю в собі, немає синхронізації з ПК у відсутності кабелю. Екран, що викликав нарікання у разі Nokia 6230 тут стає одним з кращих і цілком доречний. Власне і виходить, що в даній моделі упор був зроблений на максимальній зовнішньої привабливості. Відмова від деяких функцій був зроблений, щоб не знижувати продажу старших моделей.

На мій погляд, Nokia 3220 не вистачає всього двох речей - вбудованого радіо і ІК-порту з можливістю синхронізації з ПК. Ці функції були в попередній моделі Nokia 3200, шкода, що від них відмовилися. Саме при такому функціональному наповненні ціна на модель в 230 доларів була б виправданою, апарат став би хітом продажів. В даний момент основними конкурентами цієї моделі виступає Siemens C65 (наявність ІК-порту, 11 Мб пам'яті, краще поліфонія, але трохи гірше екран, камера, дешевше дизайн, немає можливості використовувати як модем), Motorola C650 (гірше екран, немає світлових ефектів, дешевше кабель для синхронізації).

В даний момент основними конкурентами цієї моделі виступає Siemens C65 (наявність ІК-порту, 11 Мб пам'яті, краще поліфонія, але трохи гірше екран, камера, дешевше дизайн, немає можливості використовувати як модем), Motorola C650 (гірше екран, немає світлових ефектів, дешевше кабель для синхронізації)

В реальності вартість Nokia 3220 вище, так як основна функція Wave Messaging доступна тільки з додатковою панеллю Fun Shell. Додайте до ціни як мінімум 60 доларів, ще додайте доларів 30-35 на кабель і тоді ми отримаємо повну вартість цього рішення. Разом трохи більше 320 доларів, це висока вартість за молодіжну модель, в цій ціновій групі виступають вже зовсім інші апарати, з більшою функціональністю. На жаль, компанія Nokia не може перебудуватися і виставляти адекватні ціни для тієї функціональності, що пропонує. У цій моделі, як і в більшості інших за вартість марки стягується як мінімум 20 відсотків націнки. Можна сказати, що того варті унікальні функції, але ж вони і не включені в повний комплект поставки. Світлові ефекти є лише відповіддю компанії на появу подібних функцій в апаратах інших виробників.

Завершуючи розповідь, можу сказати, що модель вийшла цікавою, протягом року її вартість в роздрібних мережах впаде до 150 доларів. Потім цей апарат мабуть піде з ринку. На модель варто звернути увагу молодим людям, що цінують зовнішню помітність, готовим заплатити за неї трохи більше (імідж в молодіжному сегменті). Все це дозволяє з упевненістю говорити, що Nokia 3220 залишиться нишевой моделлю і не повторить успіх Nokia 3200. Її продажі будуть знаходитися на рівні Nokia 3200.

Значення SAR для цієї моделі 0.78 W / kg.

Приклади поліфонічних мелодій (мр3, 371 Кб)

Є, что Додати?! Пишіть ... [email protected]

Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220

Фотографії Nokia 3220 в інтер'єрі

Комплект поставки:

 • Телефон
 • Зарядний пристрій
 • Дві додаткових накладки під задню панель
 • Інструкція

Усі пам'ятають модель Nokia 3200, яка вперше в своєму класі запропонувала ряд інновацій, зокрема, вбудоване FM-радіо, наявність ІК-порту, щодо великий обсяг пам'яті, можливість використання своїх фотографій в панелях. Єдиною перешкодою для Nokia 3200 на шляху до становлення в якості бестселера стало не наявність великої кількості конкуруючих моделей, а висока ціна. Вартість автоматично відтинала безліч потенційних споживачів цього продукту, робила його непопулярним. Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель Nokia 3220 .

Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель  Nokia 3220

Дизайн телефону молодіжний, на бічних сторонах знаходиться по дві опуклі гумові вставки, вони білого кольору. За рахунок них апарат не ковзає в руці, надійно зафіксований. На правій стороні верхня накладка має отвір, тут знаходиться вихід динаміка відповідає за дзвінки.

Бічні вставки приховують під собою світлодіоди, які при надходить дзвінок можуть висвітлювати бічні сторони зеленим і червоним кольором. Ця функція виглядає цікавою, вона співвідноситься з різними подіями (пропущені дзвінки, ігри ітп). В якійсь мірі це проста реалізація Haptics від Motorola (моделі Е398 , v80 ) Або аналог динамічного світла в телефонах від Siemens ( M55 , CX65 , M65 ). Користувач Nokia 3220 не має можливості налаштувати параметри світіння індикаторів, є тільки їх включення або виключення. Причому дана функція глобальна, налаштувати їх для різних подій не можна. Відсутність можливості налаштувати світіння в такт зовнішньої музиці виглядає недоглядом з боку Nokia (така функція є у телефонів Motorola), адже тоді б телефон був унікальний в своєму сегменті. В цілому можна сказати, що бічні індикатори вельми цікаві і урізноманітнюють вигляд телефону, надають йому молодіжний наліт.
Несподіваним відкриттям для багатьох стане можливість заміни бічних накладок (grips), вони можуть бути не тільки білого, але і червоного, синього, зеленого, блакитного кольорів. Заміна не представляє особливих складнощів, досить зняти задню кришку, потягнути вгору накладку і вона у вас в руках. Безумовно, такий аксесуар не буде широко поширений, але він дуже цікавий.

Розміри телефону стандартні для свого класу (104.5x44.2x18.7 мм), то ж можна сказати і про його вагу (86 грам). В руках апарат лежить як влитий, їм зручно користуватися.

Модель має п'ять стандартних кольорів або точніше назвати їх розмальовками корпусу. Відмінність в кольорі клавіатури, окантовці на лицьовій панелі, кольорі корпусу (червоний, чорний або білий). Найцікавіше і виграшно виглядають колірні рішення з чорним корпусом.

За доброю традицією в комплект входять підкладки під задню панель, ви можете в будь-який момент змінити вигляд апарата, і він дійсно сильно змінюється. Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду).

Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду)

Користувач може за допомогою лекала створити і свої підкладки під задню панель (Cut Out Covers), це може бути фотографія, вирізка з журналу, картинка намальована від руки. Простір для творчості необмежений і тут компанія Nokia повторила те, що вперше представила в Nokia 3200. Окремо можна придбати набори з різних підкладок.

Окремо можна придбати набори з різних підкладок

Як додатковий аксесуар до моделі можна придбай дві панелі Fun Shells. Але крім незвичайного малюнка панелі відрізняє і той факт, що це не просто шматок пластику з картинкою, а досить складний пристрій, оснащений власною пам'яттю (512 Кб), датчиком руху в двох площинах, світловими індикаторами. З такою панеллю змінюється вага і розміри телефону (103.8 x 44.7 x 14.0 мм, 96 грам).

0 мм, 96 грам)

Посередині задньої панелі знаходиться 12 помаранчевих світлодіодів. З їх допомогою користувач може малювати в повітрі картинки, які будуть видні в темряві на відстані до 6 метрів. У самій панелі зашито Java-додаток для створення таких повідомлень, вони можуть чергувати графіком, текст (до 15 символів). При першому підключенні панелі до телефону додаток автоматично встановлюється в пам'ять (а її не так багато, всього 2.5 Мб). Перевірити, як працює комерційний варіант панелей, нам не вдалося, їх просто не виявилося ніде в наявності. Те, що показували раніше, не надто вражає в умовах штучного освітлення або сутінках, напис ледве помітна. Найкраще застосування панелі знайдуть на дискотеках, концертах, де працюють smoke-машини. У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра.

У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра

Крім цього додатка в пам'ять панелі завантажено дві гри - Swamp racer, Air Express. У першій грі ви керуєте літаком, який летить крізь джунглі, уникаючи перешкод. Друга гра однотипна, але тут ви вивчаєте архіпелаг, а в ньому є вулкани, берегова лінія, піки гір. Картинка виводиться на екран телефону, природно вона не дуже реалістична (не забувайте про дозвіл екрана), але гри захоплюють тим, що в них не потрібно тиснути на кнопки, досить відхиляти телефон в сторони (літак слухняно відхиляється слідом вашому руху). Нові ігри отримали назву - Motion Games, воно і зрозуміло, адже їх основа це рух.

Панелі Fun Shells не мають на ринку аналогів, але складно очікувати їх масової появи. Компанія заявляє про те, що вони будуть доступні в кінці третього кварталу, вартість панелей офіційно не заявляли. Можна припускати, що комплект Fun Shell буде коштувати близько 55-65 доларів. Це досить дорого для молодіжного апарату, що робить покупку цього аксесуара невиправданою. Лише одиниці бажаючих виділитися будуть купувати такі панелі. Для Росії це означає, що панелі можна буде купити лише у фірмових магазинах Nokia, або великих мережах в великих містах.

Екран в даній моделі має роздільну здатність 128х128 пікселів (27.5х27.5 мм), відображає до 65000 кольорів. За якістю екрану модель не має відмінностей від Nokia 6230 , Екрани в цих апаратах однакові. Попередньо колірні схеми, набори картинок, та й вигляд меню не надто яскраві і лише частково використовують можливості екрану. У своєму класі екран один з кращих, адже дозвіл в 128х128 пікселів стандартно для апаратів такого класу. Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному.

Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному

На жаль, багато в чому недоліки програмного забезпечення 6230 в області роботи з екраном відносяться і до Nokia 3220. Так, при виборі навіть стандартної картинки підписи до софт-клавішам бувають погано помітні (занадто тонкий шрифт). У той же час є і певні поліпшення, при наборі номера з'являється білий фон, індикатори рівня сигналу і заряду батареї зроблені рельєфними, що підвищує їх читаність. Забігаючи вперед, відзначу, що дизайн телефону, оформлення меню, якість екрану укупі створюють дуже приємне враження від апарату, це дійсно молодіжний апарат.

На сонці екран вицвітає, за рахунок його невеликого розміру інформацію можна прочитати з працею.

Клавіатура апарату виконана з гуми, що створює приємні тактильні відчуття. Джойстик п'ятипозиційний, він зручний в роботі, випадкового позиціонування вже під кінець першої години роботи з телефоном немає. Цифрові клавіші виконані «хвилею», це зручно, якщо ви любите набирати номер наосліп. При натисканні клавіші видають механічний клацання, робота з ними не завдає клопоту. Підсвічування клавіатури білого кольору, позначення добре видно в різних умовах (в тому числі і для локалізованих версій з двома рядами букв на клавіатурі).

На верхньому торці апарату розташовується клавіша включення / виключення, вона виконана з пластика. З одного боку вона досить зручна в роботі, легко натискається, з іншого боку випадкові спрацьовування виключені. Підкреслю, що вперше серед останніх моделей дана клавіша виконана дуже якісно, ​​не доводиться напружуватися, щоб натиснути на неї. Це дозволяє комфортно використовувати швидке перемикання профілів призначених також на неї.

На нижньому торці знаходиться стандартний Pop-port роз'єм, а також роз'єм для зарядного пристрою. За задньою панеллю ховається акумулятор (BL-5B, Li-Ion, 760 мАч). За заявою виробника він забезпечує до 3.5 годин роботи в режимі розмови і до 350 годин в режимі очікування. В умовах московської мережі МТС апарат працював близько 5 діб при 45 хвилинах розмов і до 25 хвилин використання інших функцій. Для апарату цього сегмента показники дуже непогані, вони одні з кращих, особливо беручи до уваги наявність якісного дисплея. Час повної зарядки телефону близько 1.5 годин.

5 годин

Роз'єм для SIM-карти стандартний, ніяких особливостей немає. Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця.

Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця

Меню

Модель Nokia 3220 побудована на платформі 40 версії 2, відповідно має рівно ті ж можливості в області інтерфейсу, що і топ представник лінійки Nokia 6230. Так, у всіх списках є можливість застосувати різні варіанти їх відображення. За замовчуванням це список з іменами, також можливий простій список і відображення файлів у вигляді значків. Останній режим найбільш цікавий, він ідеально підходить для відображення графіки, фотографій. Тут не такі важливі назви файлів, скільки самі зображення. В якійсь мірі папки з фотографіями схожі на ті, що ви можете бачити на настільному ПК.

До плюсів інтерфейсу слід віднести можливість переходу з тієї чи іншої функції до інших можливостей апарату. Наприклад, при виборі картинки в якості шпалер екрану ви прокрутити всі папки, потім з меню Опцій на лівій софт-клавіші можете встановити картинку, або налаштувати її контрастність. Приємно, що з'явилися додаткові можливості, неприємно, що доводиться підтверджувати багато дій, які раніше відбувалися в одне натискання. Відчуття неоднозначне, з одного боку можливості розширилися, з іншого боку для всіх зросло час роботи з телефоном, не все меню збудовані логічно, що також викликає труднощі, особливо у непідготовлених користувачів. Найчастіше ловив себе на думці, що в телефоні не вистачає функції Швидкого або контекстного меню, аналогічного тому, що застосовується в телефонах Sony Ericsson.

Останнє спостереження, яке буде незвично для шанувальників телефонів від Nokia. Вибір того чи іншого пункту, функції призначений натискання на джойстик, а не лівою софт-клавіші. Часом мимоволі рука тягнеться до лівої клавіші, але там немає нічого, тільки порожнє поле. З огляду на насиченість апарату функціями, не бачу сенсу в нагромадженні різних пунктів всередині меню та ігнорування вільного місця.

Меню можна викликати натисканням на центральну клавішу, в головному меню ви бачите ряди ікон. Одночасно на екрані поміщається до 9 іконок, якщо їх більше (наприклад, SIM - Menu), то можна скористатися смугою прокруткою, тобто прокрутити екран нижче.

Відхилення джойстика в різних напрямках це також швидкий запуск тієї чи іншої функції, що полегшує спілкування з апаратом. Лівою софт-клавіші можна призначити будь-яку функцію (вибір з визначеного списку), також можна скласти список найбільш використовуваних пунктів меню. Перед розглядом окремих функцій телефону варто зупинитися на розподілі пам'яті в апараті. Всього в телефоні встановлено 2.5 Мб пам'яті. Обмеження на розмір програми в цьому апараті дорівнює 128 Кб.

Телефонна книга. У пам'яті телефону можна зберегти до 1000 імен, це максимальне число записів. Воно досяжно, якщо ви заносите на ім'я не дуже багато інформації, а одне, два поля. При середньому наповненні, тобто близько 6-7 полів на ім'я, ви зможете зберегти близько 500 записів, не більше. Як вже стало зрозумілим для одного імені можна внести до 5 номерів телефонів, вибрати тип номера (основний, мобільний, домашній, офісний, факс). Перший внесений номер стає номером за умовчанням, пізніше його можна змінити за вашим бажанням. У процесі первинного введення ви вносите тільки ім'я і один основний номер, інші дії здійснюються пізніше з меню редагування. Кому-то такий введення здасться не зовсім зручним, хтось навпаки скаже, що вводить тільки один номер на одне ім'я. Матимуть рацію і ті й інші. З огляду на, що подібний введення реалізований у всіх телефонах Nokia, скажімо з упевненістю, що він не становить проблем.

В якості додаткової інформації до кожного номеру можна занести адресу електронної пошти, адреса сайту, поштову адресу, текстову замітку. Серед нових функцій варто відзначити USER ID, це ідентифікатор користувача для сервісу присутності. В цілому свого роду аналог ICQ, який сигналізує про те, що той чи інший користувач з вашого списку доступний в даний конкретний момент. Наскільки це буде цікаво неясно.

Для кожного номера можна додати фотографію (тільки портретний режим, або автоматичну зміну фото до відповідного розміру). При перегляді інформації для окремого імені ви не побачите автоматично фотографію, для її перегляду вам доведеться відкрити відповідний пункт. З іншого боку в загальному списку можна встановити перегляд Ім'я та відповідного зображення. У такому режимі іконка невелика, дає не дуже велике уявлення про фотографію. Інші режими перегляду списку вище традиційні - тільки імена, імена з основним номером. У загальному списку можуть відображатися як номери з пам'яті SIM-карти, так і з пам'яті телефону.

З іменами в телефонній книзі можна співвіднести до 10 голосових міток, функція працює стабільно, в тому числі і на вулиці. Традиційно клавішах 2-9 можна призначити номери швидкого набору.

Всього з іменами можна співвіднести до 100 фотографій. При дзвінку відображається номер абонента і відповідна фотографія. На екрані фотографія трохи більше того розміру, що ви бачите в списку, але менше розумного. Вам доведеться докласти уяву, щоб зрозуміти, хто ж зображений на фото, адже при зменшенні фото в ньому з'являються додаткові спотворення. В цілому малюнок займає дуже маленьку область екрану, це незрозуміло з позиції логіки. На даний момент реалізація даної функції в телефонах від Nokia найбільш слабка серед всіх виробників, будемо сподіватися, що в майбутньому настануть зміни.

У телефоні є тільки 5 груп абонентів, що нетипово для телефонів від Nokia. Для кожної з груп можна призначити свою мелодію дзвінка.

Оцінюючи загальну зручність телефонної книги можна сказати, що вона середня. З одного боку в ній є багато полів, з іншого боку реалізація введення пристосована в більшій мірі для роботи з ПК, а не самого телефону. Підкреслю, що в цілому телефонна книга типова для апаратів від Nokia, в ній немає принципових змін, читай поліпшень. Найбільш багаті можливості телефонної книги представлені в апаратах від Siemens, потім слідують телефони від Sony Ericsson і тільки потім Nokia.

Повідомлення. Апарат підтримує стандарт Nokia Smart Messaging, що дозволяє відправляти і приймати з сумісних апаратів мелодії і прості чорно-білі картинки. Крім телефонів Nokia даний стандарт підтримують телефони від Samsung, LG, частина нових апаратів від Motorola. Спеціально для таких повідомлень в пам'яті телефону можна виявити до 10 графічних шаблонів. На жаль, фірмовий стандарт компанії обмежує користувачів, адже альтернативний стандарт EMS поширений сьогодні більш широко і дозволяє не тільки відправляти мелодії, картинки, але і форматувати текст. Для європейських країн поширеність стандарту EMS максимальна, ігнорування його в продуктах Nokia можна вважати серйозним мінусом. У Росії підтримка EMS є тільки у великих операторів, в регіонах наявність або відсутність даного стандарту для користувачів не критично. Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia.

Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia

Компанія вважає, що повноцінною заміною EMS, може вважатися MMS. Дійсно, дана технологія стає буденною, а з її допомогою можна створювати більш цікаві повідомлення, що включають фотографії, кольорові малюнки, мелодії ітп. Кожне повідомлення може мати розмір до 100 Кб. Реалізація MMS в телефоні хороша, жодних проблем з нею немає.

Апарат має вбудований поштовий клієнт, він працює з POP3 / SMTP протоколами. Можливості поштового клієнта вкрай малі, не підтримуються вкладення, апарат розуміє тільки одну російську кодування. При відсутності альтернатив можна використовувати і цей поштовий клієнт, але будемо сподіватися, що для платформи 40 з'явиться Java-додаток з більш багатими можливостями. Благо і даний поштовий клієнт є Java-програмою.

Окремо в апараті з'явився рядок Flash message, тобто ви можете відправити повідомлення, яке буде тільки на екрані іншого телефону, але не збережеться в його пам'яті. Подібна функція доступна з будь-якого телефону із застосуванням кодів, тут же вона реалізована програмно.

Списки викликів. У телефоні є три списки - отримані, пропущені, зроблені дзвінки. У кожному списку може міститися до 20 записів. Уже в самому списку відображається дата дзвінка та його час, це зручно. З режиму очікування після натискання на клавішу виклику відображається список останніх набраних номерів.

Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220

Фотографії Nokia 3220 в інтер'єрі

Комплект поставки:

 • Телефон
 • Зарядний пристрій
 • Дві додаткових накладки під задню панель
 • Інструкція

Усі пам'ятають модель Nokia 3200, яка вперше в своєму класі запропонувала ряд інновацій, зокрема, вбудоване FM-радіо, наявність ІК-порту, щодо великий обсяг пам'яті, можливість використання своїх фотографій в панелях. Єдиною перешкодою для Nokia 3200 на шляху до становлення в якості бестселера стало не наявність великої кількості конкуруючих моделей, а висока ціна. Вартість автоматично відтинала безліч потенційних споживачів цього продукту, робила його непопулярним. Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель Nokia 3220 .

Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель  Nokia 3220

Дизайн телефону молодіжний, на бічних сторонах знаходиться по дві опуклі гумові вставки, вони білого кольору. За рахунок них апарат не ковзає в руці, надійно зафіксований. На правій стороні верхня накладка має отвір, тут знаходиться вихід динаміка відповідає за дзвінки.

Бічні вставки приховують під собою світлодіоди, які при надходить дзвінок можуть висвітлювати бічні сторони зеленим і червоним кольором. Ця функція виглядає цікавою, вона співвідноситься з різними подіями (пропущені дзвінки, ігри ітп). В якійсь мірі це проста реалізація Haptics від Motorola (моделі Е398 , v80 ) Або аналог динамічного світла в телефонах від Siemens ( M55 , CX65 , M65 ). Користувач Nokia 3220 не має можливості налаштувати параметри світіння індикаторів, є тільки їх включення або виключення. Причому дана функція глобальна, налаштувати їх для різних подій не можна. Відсутність можливості налаштувати світіння в такт зовнішньої музиці виглядає недоглядом з боку Nokia (така функція є у телефонів Motorola), адже тоді б телефон був унікальний в своєму сегменті. В цілому можна сказати, що бічні індикатори вельми цікаві і урізноманітнюють вигляд телефону, надають йому молодіжний наліт.
Несподіваним відкриттям для багатьох стане можливість заміни бічних накладок (grips), вони можуть бути не тільки білого, але і червоного, синього, зеленого, блакитного кольорів. Заміна не представляє особливих складнощів, досить зняти задню кришку, потягнути вгору накладку і вона у вас в руках. Безумовно, такий аксесуар не буде широко поширений, але він дуже цікавий.

Розміри телефону стандартні для свого класу (104.5x44.2x18.7 мм), то ж можна сказати і про його вагу (86 грам). В руках апарат лежить як влитий, їм зручно користуватися.

Модель має п'ять стандартних кольорів або точніше назвати їх розмальовками корпусу. Відмінність в кольорі клавіатури, окантовці на лицьовій панелі, кольорі корпусу (червоний, чорний або білий). Найцікавіше і виграшно виглядають колірні рішення з чорним корпусом.

За доброю традицією в комплект входять підкладки під задню панель, ви можете в будь-який момент змінити вигляд апарата, і він дійсно сильно змінюється. Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду).

Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду)

Користувач може за допомогою лекала створити і свої підкладки під задню панель (Cut Out Covers), це може бути фотографія, вирізка з журналу, картинка намальована від руки. Простір для творчості необмежений і тут компанія Nokia повторила те, що вперше представила в Nokia 3200. Окремо можна придбати набори з різних підкладок.

Окремо можна придбати набори з різних підкладок

Як додатковий аксесуар до моделі можна придбай дві панелі Fun Shells. Але крім незвичайного малюнка панелі відрізняє і той факт, що це не просто шматок пластику з картинкою, а досить складний пристрій, оснащений власною пам'яттю (512 Кб), датчиком руху в двох площинах, світловими індикаторами. З такою панеллю змінюється вага і розміри телефону (103.8 x 44.7 x 14.0 мм, 96 грам).

0 мм, 96 грам)

Посередині задньої панелі знаходиться 12 помаранчевих світлодіодів. З їх допомогою користувач може малювати в повітрі картинки, які будуть видні в темряві на відстані до 6 метрів. У самій панелі зашито Java-додаток для створення таких повідомлень, вони можуть чергувати графіком, текст (до 15 символів). При першому підключенні панелі до телефону додаток автоматично встановлюється в пам'ять (а її не так багато, всього 2.5 Мб). Перевірити, як працює комерційний варіант панелей, нам не вдалося, їх просто не виявилося ніде в наявності. Те, що показували раніше, не надто вражає в умовах штучного освітлення або сутінках, напис ледве помітна. Найкраще застосування панелі знайдуть на дискотеках, концертах, де працюють smoke-машини. У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра.

У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра

Крім цього додатка в пам'ять панелі завантажено дві гри - Swamp racer, Air Express. У першій грі ви керуєте літаком, який летить крізь джунглі, уникаючи перешкод. Друга гра однотипна, але тут ви вивчаєте архіпелаг, а в ньому є вулкани, берегова лінія, піки гір. Картинка виводиться на екран телефону, природно вона не дуже реалістична (не забувайте про дозвіл екрана), але гри захоплюють тим, що в них не потрібно тиснути на кнопки, досить відхиляти телефон в сторони (літак слухняно відхиляється слідом вашому руху). Нові ігри отримали назву - Motion Games, воно і зрозуміло, адже їх основа це рух.

Панелі Fun Shells не мають на ринку аналогів, але складно очікувати їх масової появи. Компанія заявляє про те, що вони будуть доступні в кінці третього кварталу, вартість панелей офіційно не заявляли. Можна припускати, що комплект Fun Shell буде коштувати близько 55-65 доларів. Це досить дорого для молодіжного апарату, що робить покупку цього аксесуара невиправданою. Лише одиниці бажаючих виділитися будуть купувати такі панелі. Для Росії це означає, що панелі можна буде купити лише у фірмових магазинах Nokia, або великих мережах в великих містах.

Екран в даній моделі має роздільну здатність 128х128 пікселів (27.5х27.5 мм), відображає до 65000 кольорів. За якістю екрану модель не має відмінностей від Nokia 6230 , Екрани в цих апаратах однакові. Попередньо колірні схеми, набори картинок, та й вигляд меню не надто яскраві і лише частково використовують можливості екрану. У своєму класі екран один з кращих, адже дозвіл в 128х128 пікселів стандартно для апаратів такого класу. Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному.

Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному

На жаль, багато в чому недоліки програмного забезпечення 6230 в області роботи з екраном відносяться і до Nokia 3220. Так, при виборі навіть стандартної картинки підписи до софт-клавішам бувають погано помітні (занадто тонкий шрифт). У той же час є і певні поліпшення, при наборі номера з'являється білий фон, індикатори рівня сигналу і заряду батареї зроблені рельєфними, що підвищує їх читаність. Забігаючи вперед, відзначу, що дизайн телефону, оформлення меню, якість екрану укупі створюють дуже приємне враження від апарату, це дійсно молодіжний апарат.

На сонці екран вицвітає, за рахунок його невеликого розміру інформацію можна прочитати з працею.

Клавіатура апарату виконана з гуми, що створює приємні тактильні відчуття. Джойстик п'ятипозиційний, він зручний в роботі, випадкового позиціонування вже під кінець першої години роботи з телефоном немає. Цифрові клавіші виконані «хвилею», це зручно, якщо ви любите набирати номер наосліп. При натисканні клавіші видають механічний клацання, робота з ними не завдає клопоту. Підсвічування клавіатури білого кольору, позначення добре видно в різних умовах (в тому числі і для локалізованих версій з двома рядами букв на клавіатурі).

На верхньому торці апарату розташовується клавіша включення / виключення, вона виконана з пластика. З одного боку вона досить зручна в роботі, легко натискається, з іншого боку випадкові спрацьовування виключені. Підкреслю, що вперше серед останніх моделей дана клавіша виконана дуже якісно, ​​не доводиться напружуватися, щоб натиснути на неї. Це дозволяє комфортно використовувати швидке перемикання профілів призначених також на неї.

На нижньому торці знаходиться стандартний Pop-port роз'єм, а також роз'єм для зарядного пристрою. За задньою панеллю ховається акумулятор (BL-5B, Li-Ion, 760 мАч). За заявою виробника він забезпечує до 3.5 годин роботи в режимі розмови і до 350 годин в режимі очікування. В умовах московської мережі МТС апарат працював близько 5 діб при 45 хвилинах розмов і до 25 хвилин використання інших функцій. Для апарату цього сегмента показники дуже непогані, вони одні з кращих, особливо беручи до уваги наявність якісного дисплея. Час повної зарядки телефону близько 1.5 годин.

5 годин

Роз'єм для SIM-карти стандартний, ніяких особливостей немає. Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця.

Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця

Меню

Модель Nokia 3220 побудована на платформі 40 версії 2, відповідно має рівно ті ж можливості в області інтерфейсу, що і топ представник лінійки Nokia 6230. Так, у всіх списках є можливість застосувати різні варіанти їх відображення. За замовчуванням це список з іменами, також можливий простій список і відображення файлів у вигляді значків. Останній режим найбільш цікавий, він ідеально підходить для відображення графіки, фотографій. Тут не такі важливі назви файлів, скільки самі зображення. В якійсь мірі папки з фотографіями схожі на ті, що ви можете бачити на настільному ПК.

До плюсів інтерфейсу слід віднести можливість переходу з тієї чи іншої функції до інших можливостей апарату. Наприклад, при виборі картинки в якості шпалер екрану ви прокрутити всі папки, потім з меню Опцій на лівій софт-клавіші можете встановити картинку, або налаштувати її контрастність. Приємно, що з'явилися додаткові можливості, неприємно, що доводиться підтверджувати багато дій, які раніше відбувалися в одне натискання. Відчуття неоднозначне, з одного боку можливості розширилися, з іншого боку для всіх зросло час роботи з телефоном, не все меню збудовані логічно, що також викликає труднощі, особливо у непідготовлених користувачів. Найчастіше ловив себе на думці, що в телефоні не вистачає функції Швидкого або контекстного меню, аналогічного тому, що застосовується в телефонах Sony Ericsson.

Останнє спостереження, яке буде незвично для шанувальників телефонів від Nokia. Вибір того чи іншого пункту, функції призначений натискання на джойстик, а не лівою софт-клавіші. Часом мимоволі рука тягнеться до лівої клавіші, але там немає нічого, тільки порожнє поле. З огляду на насиченість апарату функціями, не бачу сенсу в нагромадженні різних пунктів всередині меню та ігнорування вільного місця.

Меню можна викликати натисканням на центральну клавішу, в головному меню ви бачите ряди ікон. Одночасно на екрані поміщається до 9 іконок, якщо їх більше (наприклад, SIM - Menu), то можна скористатися смугою прокруткою, тобто прокрутити екран нижче.

Відхилення джойстика в різних напрямках це також швидкий запуск тієї чи іншої функції, що полегшує спілкування з апаратом. Лівою софт-клавіші можна призначити будь-яку функцію (вибір з визначеного списку), також можна скласти список найбільш використовуваних пунктів меню. Перед розглядом окремих функцій телефону варто зупинитися на розподілі пам'яті в апараті. Всього в телефоні встановлено 2.5 Мб пам'яті. Обмеження на розмір програми в цьому апараті дорівнює 128 Кб.

Телефонна книга. У пам'яті телефону можна зберегти до 1000 імен, це максимальне число записів. Воно досяжно, якщо ви заносите на ім'я не дуже багато інформації, а одне, два поля. При середньому наповненні, тобто близько 6-7 полів на ім'я, ви зможете зберегти близько 500 записів, не більше. Як вже стало зрозумілим для одного імені можна внести до 5 номерів телефонів, вибрати тип номера (основний, мобільний, домашній, офісний, факс). Перший внесений номер стає номером за умовчанням, пізніше його можна змінити за вашим бажанням. У процесі первинного введення ви вносите тільки ім'я і один основний номер, інші дії здійснюються пізніше з меню редагування. Кому-то такий введення здасться не зовсім зручним, хтось навпаки скаже, що вводить тільки один номер на одне ім'я. Матимуть рацію і ті й інші. З огляду на, що подібний введення реалізований у всіх телефонах Nokia, скажімо з упевненістю, що він не становить проблем.

В якості додаткової інформації до кожного номеру можна занести адресу електронної пошти, адреса сайту, поштову адресу, текстову замітку. Серед нових функцій варто відзначити USER ID, це ідентифікатор користувача для сервісу присутності. В цілому свого роду аналог ICQ, який сигналізує про те, що той чи інший користувач з вашого списку доступний в даний конкретний момент. Наскільки це буде цікаво неясно.

Для кожного номера можна додати фотографію (тільки портретний режим, або автоматичну зміну фото до відповідного розміру). При перегляді інформації для окремого імені ви не побачите автоматично фотографію, для її перегляду вам доведеться відкрити відповідний пункт. З іншого боку в загальному списку можна встановити перегляд Ім'я та відповідного зображення. У такому режимі іконка невелика, дає не дуже велике уявлення про фотографію. Інші режими перегляду списку вище традиційні - тільки імена, імена з основним номером. У загальному списку можуть відображатися як номери з пам'яті SIM-карти, так і з пам'яті телефону.

З іменами в телефонній книзі можна співвіднести до 10 голосових міток, функція працює стабільно, в тому числі і на вулиці. Традиційно клавішах 2-9 можна призначити номери швидкого набору.

Всього з іменами можна співвіднести до 100 фотографій. При дзвінку відображається номер абонента і відповідна фотографія. На екрані фотографія трохи більше того розміру, що ви бачите в списку, але менше розумного. Вам доведеться докласти уяву, щоб зрозуміти, хто ж зображений на фото, адже при зменшенні фото в ньому з'являються додаткові спотворення. В цілому малюнок займає дуже маленьку область екрану, це незрозуміло з позиції логіки. На даний момент реалізація даної функції в телефонах від Nokia найбільш слабка серед всіх виробників, будемо сподіватися, що в майбутньому настануть зміни.

У телефоні є тільки 5 груп абонентів, що нетипово для телефонів від Nokia. Для кожної з груп можна призначити свою мелодію дзвінка.

Оцінюючи загальну зручність телефонної книги можна сказати, що вона середня. З одного боку в ній є багато полів, з іншого боку реалізація введення пристосована в більшій мірі для роботи з ПК, а не самого телефону. Підкреслю, що в цілому телефонна книга типова для апаратів від Nokia, в ній немає принципових змін, читай поліпшень. Найбільш багаті можливості телефонної книги представлені в апаратах від Siemens, потім слідують телефони від Sony Ericsson і тільки потім Nokia.

Повідомлення. Апарат підтримує стандарт Nokia Smart Messaging, що дозволяє відправляти і приймати з сумісних апаратів мелодії і прості чорно-білі картинки. Крім телефонів Nokia даний стандарт підтримують телефони від Samsung, LG, частина нових апаратів від Motorola. Спеціально для таких повідомлень в пам'яті телефону можна виявити до 10 графічних шаблонів. На жаль, фірмовий стандарт компанії обмежує користувачів, адже альтернативний стандарт EMS поширений сьогодні більш широко і дозволяє не тільки відправляти мелодії, картинки, але і форматувати текст. Для європейських країн поширеність стандарту EMS максимальна, ігнорування його в продуктах Nokia можна вважати серйозним мінусом. У Росії підтримка EMS є тільки у великих операторів, в регіонах наявність або відсутність даного стандарту для користувачів не критично. Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia.

Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia

Компанія вважає, що повноцінною заміною EMS, може вважатися MMS. Дійсно, дана технологія стає буденною, а з її допомогою можна створювати більш цікаві повідомлення, що включають фотографії, кольорові малюнки, мелодії ітп. Кожне повідомлення може мати розмір до 100 Кб. Реалізація MMS в телефоні хороша, жодних проблем з нею немає.

Апарат має вбудований поштовий клієнт, він працює з POP3 / SMTP протоколами. Можливості поштового клієнта вкрай малі, не підтримуються вкладення, апарат розуміє тільки одну російську кодування. При відсутності альтернатив можна використовувати і цей поштовий клієнт, але будемо сподіватися, що для платформи 40 з'явиться Java-додаток з більш багатими можливостями. Благо і даний поштовий клієнт є Java-програмою.

Окремо в апараті з'явився рядок Flash message, тобто ви можете відправити повідомлення, яке буде тільки на екрані іншого телефону, але не збережеться в його пам'яті. Подібна функція доступна з будь-якого телефону із застосуванням кодів, тут же вона реалізована програмно.

Списки викликів. У телефоні є три списки - отримані, пропущені, зроблені дзвінки. У кожному списку може міститися до 20 записів. Уже в самому списку відображається дата дзвінка та його час, це зручно. З режиму очікування після натискання на клавішу виклику відображається список останніх набраних номерів.

Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220

Фотографії Nokia 3220 в інтер'єрі

Комплект поставки:

 • Телефон
 • Зарядний пристрій
 • Дві додаткових накладки під задню панель
 • Інструкція

Усі пам'ятають модель Nokia 3200, яка вперше в своєму класі запропонувала ряд інновацій, зокрема, вбудоване FM-радіо, наявність ІК-порту, щодо великий обсяг пам'яті, можливість використання своїх фотографій в панелях. Єдиною перешкодою для Nokia 3200 на шляху до становлення в якості бестселера стало не наявність великої кількості конкуруючих моделей, а висока ціна. Вартість автоматично відтинала безліч потенційних споживачів цього продукту, робила його непопулярним. Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель Nokia 3220 .

Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель  Nokia 3220

Дизайн телефону молодіжний, на бічних сторонах знаходиться по дві опуклі гумові вставки, вони білого кольору. За рахунок них апарат не ковзає в руці, надійно зафіксований. На правій стороні верхня накладка має отвір, тут знаходиться вихід динаміка відповідає за дзвінки.

Бічні вставки приховують під собою світлодіоди, які при надходить дзвінок можуть висвітлювати бічні сторони зеленим і червоним кольором. Ця функція виглядає цікавою, вона співвідноситься з різними подіями (пропущені дзвінки, ігри ітп). В якійсь мірі це проста реалізація Haptics від Motorola (моделі Е398 , v80 ) Або аналог динамічного світла в телефонах від Siemens ( M55 , CX65 , M65 ). Користувач Nokia 3220 не має можливості налаштувати параметри світіння індикаторів, є тільки їх включення або виключення. Причому дана функція глобальна, налаштувати їх для різних подій не можна. Відсутність можливості налаштувати світіння в такт зовнішньої музиці виглядає недоглядом з боку Nokia (така функція є у телефонів Motorola), адже тоді б телефон був унікальний в своєму сегменті. В цілому можна сказати, що бічні індикатори вельми цікаві і урізноманітнюють вигляд телефону, надають йому молодіжний наліт.
Несподіваним відкриттям для багатьох стане можливість заміни бічних накладок (grips), вони можуть бути не тільки білого, але і червоного, синього, зеленого, блакитного кольорів. Заміна не представляє особливих складнощів, досить зняти задню кришку, потягнути вгору накладку і вона у вас в руках. Безумовно, такий аксесуар не буде широко поширений, але він дуже цікавий.

Розміри телефону стандартні для свого класу (104.5x44.2x18.7 мм), то ж можна сказати і про його вагу (86 грам). В руках апарат лежить як влитий, їм зручно користуватися.

Модель має п'ять стандартних кольорів або точніше назвати їх розмальовками корпусу. Відмінність в кольорі клавіатури, окантовці на лицьовій панелі, кольорі корпусу (червоний, чорний або білий). Найцікавіше і виграшно виглядають колірні рішення з чорним корпусом.

За доброю традицією в комплект входять підкладки під задню панель, ви можете в будь-який момент змінити вигляд апарата, і він дійсно сильно змінюється. Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду).

Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду)

Користувач може за допомогою лекала створити і свої підкладки під задню панель (Cut Out Covers), це може бути фотографія, вирізка з журналу, картинка намальована від руки. Простір для творчості необмежений і тут компанія Nokia повторила те, що вперше представила в Nokia 3200. Окремо можна придбати набори з різних підкладок.

Окремо можна придбати набори з різних підкладок

Як додатковий аксесуар до моделі можна придбай дві панелі Fun Shells. Але крім незвичайного малюнка панелі відрізняє і той факт, що це не просто шматок пластику з картинкою, а досить складний пристрій, оснащений власною пам'яттю (512 Кб), датчиком руху в двох площинах, світловими індикаторами. З такою панеллю змінюється вага і розміри телефону (103.8 x 44.7 x 14.0 мм, 96 грам).

0 мм, 96 грам)

Посередині задньої панелі знаходиться 12 помаранчевих світлодіодів. З їх допомогою користувач може малювати в повітрі картинки, які будуть видні в темряві на відстані до 6 метрів. У самій панелі зашито Java-додаток для створення таких повідомлень, вони можуть чергувати графіком, текст (до 15 символів). При першому підключенні панелі до телефону додаток автоматично встановлюється в пам'ять (а її не так багато, всього 2.5 Мб). Перевірити, як працює комерційний варіант панелей, нам не вдалося, їх просто не виявилося ніде в наявності. Те, що показували раніше, не надто вражає в умовах штучного освітлення або сутінках, напис ледве помітна. Найкраще застосування панелі знайдуть на дискотеках, концертах, де працюють smoke-машини. У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра.

У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра

Крім цього додатка в пам'ять панелі завантажено дві гри - Swamp racer, Air Express. У першій грі ви керуєте літаком, який летить крізь джунглі, уникаючи перешкод. Друга гра однотипна, але тут ви вивчаєте архіпелаг, а в ньому є вулкани, берегова лінія, піки гір. Картинка виводиться на екран телефону, природно вона не дуже реалістична (не забувайте про дозвіл екрана), але гри захоплюють тим, що в них не потрібно тиснути на кнопки, досить відхиляти телефон в сторони (літак слухняно відхиляється слідом вашому руху). Нові ігри отримали назву - Motion Games, воно і зрозуміло, адже їх основа це рух.

Панелі Fun Shells не мають на ринку аналогів, але складно очікувати їх масової появи. Компанія заявляє про те, що вони будуть доступні в кінці третього кварталу, вартість панелей офіційно не заявляли. Можна припускати, що комплект Fun Shell буде коштувати близько 55-65 доларів. Це досить дорого для молодіжного апарату, що робить покупку цього аксесуара невиправданою. Лише одиниці бажаючих виділитися будуть купувати такі панелі. Для Росії це означає, що панелі можна буде купити лише у фірмових магазинах Nokia, або великих мережах в великих містах.

Екран в даній моделі має роздільну здатність 128х128 пікселів (27.5х27.5 мм), відображає до 65000 кольорів. За якістю екрану модель не має відмінностей від Nokia 6230 , Екрани в цих апаратах однакові. Попередньо колірні схеми, набори картинок, та й вигляд меню не надто яскраві і лише частково використовують можливості екрану. У своєму класі екран один з кращих, адже дозвіл в 128х128 пікселів стандартно для апаратів такого класу. Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному.

Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному

На жаль, багато в чому недоліки програмного забезпечення 6230 в області роботи з екраном відносяться і до Nokia 3220. Так, при виборі навіть стандартної картинки підписи до софт-клавішам бувають погано помітні (занадто тонкий шрифт). У той же час є і певні поліпшення, при наборі номера з'являється білий фон, індикатори рівня сигналу і заряду батареї зроблені рельєфними, що підвищує їх читаність. Забігаючи вперед, відзначу, що дизайн телефону, оформлення меню, якість екрану укупі створюють дуже приємне враження від апарату, це дійсно молодіжний апарат.

На сонці екран вицвітає, за рахунок його невеликого розміру інформацію можна прочитати з працею.

Клавіатура апарату виконана з гуми, що створює приємні тактильні відчуття. Джойстик п'ятипозиційний, він зручний в роботі, випадкового позиціонування вже під кінець першої години роботи з телефоном немає. Цифрові клавіші виконані «хвилею», це зручно, якщо ви любите набирати номер наосліп. При натисканні клавіші видають механічний клацання, робота з ними не завдає клопоту. Підсвічування клавіатури білого кольору, позначення добре видно в різних умовах (в тому числі і для локалізованих версій з двома рядами букв на клавіатурі).

На верхньому торці апарату розташовується клавіша включення / виключення, вона виконана з пластика. З одного боку вона досить зручна в роботі, легко натискається, з іншого боку випадкові спрацьовування виключені. Підкреслю, що вперше серед останніх моделей дана клавіша виконана дуже якісно, ​​не доводиться напружуватися, щоб натиснути на неї. Це дозволяє комфортно використовувати швидке перемикання профілів призначених також на неї.

На нижньому торці знаходиться стандартний Pop-port роз'єм, а також роз'єм для зарядного пристрою. За задньою панеллю ховається акумулятор (BL-5B, Li-Ion, 760 мАч). За заявою виробника він забезпечує до 3.5 годин роботи в режимі розмови і до 350 годин в режимі очікування. В умовах московської мережі МТС апарат працював близько 5 діб при 45 хвилинах розмов і до 25 хвилин використання інших функцій. Для апарату цього сегмента показники дуже непогані, вони одні з кращих, особливо беручи до уваги наявність якісного дисплея. Час повної зарядки телефону близько 1.5 годин.

5 годин

Роз'єм для SIM-карти стандартний, ніяких особливостей немає. Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця.

Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця

Меню

Модель Nokia 3220 побудована на платформі 40 версії 2, відповідно має рівно ті ж можливості в області інтерфейсу, що і топ представник лінійки Nokia 6230. Так, у всіх списках є можливість застосувати різні варіанти їх відображення. За замовчуванням це список з іменами, також можливий простій список і відображення файлів у вигляді значків. Останній режим найбільш цікавий, він ідеально підходить для відображення графіки, фотографій. Тут не такі важливі назви файлів, скільки самі зображення. В якійсь мірі папки з фотографіями схожі на ті, що ви можете бачити на настільному ПК.

До плюсів інтерфейсу слід віднести можливість переходу з тієї чи іншої функції до інших можливостей апарату. Наприклад, при виборі картинки в якості шпалер екрану ви прокрутити всі папки, потім з меню Опцій на лівій софт-клавіші можете встановити картинку, або налаштувати її контрастність. Приємно, що з'явилися додаткові можливості, неприємно, що доводиться підтверджувати багато дій, які раніше відбувалися в одне натискання. Відчуття неоднозначне, з одного боку можливості розширилися, з іншого боку для всіх зросло час роботи з телефоном, не все меню збудовані логічно, що також викликає труднощі, особливо у непідготовлених користувачів. Найчастіше ловив себе на думці, що в телефоні не вистачає функції Швидкого або контекстного меню, аналогічного тому, що застосовується в телефонах Sony Ericsson.

Останнє спостереження, яке буде незвично для шанувальників телефонів від Nokia. Вибір того чи іншого пункту, функції призначений натискання на джойстик, а не лівою софт-клавіші. Часом мимоволі рука тягнеться до лівої клавіші, але там немає нічого, тільки порожнє поле. З огляду на насиченість апарату функціями, не бачу сенсу в нагромадженні різних пунктів всередині меню та ігнорування вільного місця.

Меню можна викликати натисканням на центральну клавішу, в головному меню ви бачите ряди ікон. Одночасно на екрані поміщається до 9 іконок, якщо їх більше (наприклад, SIM - Menu), то можна скористатися смугою прокруткою, тобто прокрутити екран нижче.

Відхилення джойстика в різних напрямках це також швидкий запуск тієї чи іншої функції, що полегшує спілкування з апаратом. Лівою софт-клавіші можна призначити будь-яку функцію (вибір з визначеного списку), також можна скласти список найбільш використовуваних пунктів меню. Перед розглядом окремих функцій телефону варто зупинитися на розподілі пам'яті в апараті. Всього в телефоні встановлено 2.5 Мб пам'яті. Обмеження на розмір програми в цьому апараті дорівнює 128 Кб.

Телефонна книга. У пам'яті телефону можна зберегти до 1000 імен, це максимальне число записів. Воно досяжно, якщо ви заносите на ім'я не дуже багато інформації, а одне, два поля. При середньому наповненні, тобто близько 6-7 полів на ім'я, ви зможете зберегти близько 500 записів, не більше. Як вже стало зрозумілим для одного імені можна внести до 5 номерів телефонів, вибрати тип номера (основний, мобільний, домашній, офісний, факс). Перший внесений номер стає номером за умовчанням, пізніше його можна змінити за вашим бажанням. У процесі первинного введення ви вносите тільки ім'я і один основний номер, інші дії здійснюються пізніше з меню редагування. Кому-то такий введення здасться не зовсім зручним, хтось навпаки скаже, що вводить тільки один номер на одне ім'я. Матимуть рацію і ті й інші. З огляду на, що подібний введення реалізований у всіх телефонах Nokia, скажімо з упевненістю, що він не становить проблем.

В якості додаткової інформації до кожного номеру можна занести адресу електронної пошти, адреса сайту, поштову адресу, текстову замітку. Серед нових функцій варто відзначити USER ID, це ідентифікатор користувача для сервісу присутності. В цілому свого роду аналог ICQ, який сигналізує про те, що той чи інший користувач з вашого списку доступний в даний конкретний момент. Наскільки це буде цікаво неясно.

Для кожного номера можна додати фотографію (тільки портретний режим, або автоматичну зміну фото до відповідного розміру). При перегляді інформації для окремого імені ви не побачите автоматично фотографію, для її перегляду вам доведеться відкрити відповідний пункт. З іншого боку в загальному списку можна встановити перегляд Ім'я та відповідного зображення. У такому режимі іконка невелика, дає не дуже велике уявлення про фотографію. Інші режими перегляду списку вище традиційні - тільки імена, імена з основним номером. У загальному списку можуть відображатися як номери з пам'яті SIM-карти, так і з пам'яті телефону.

З іменами в телефонній книзі можна співвіднести до 10 голосових міток, функція працює стабільно, в тому числі і на вулиці. Традиційно клавішах 2-9 можна призначити номери швидкого набору.

Всього з іменами можна співвіднести до 100 фотографій. При дзвінку відображається номер абонента і відповідна фотографія. На екрані фотографія трохи більше того розміру, що ви бачите в списку, але менше розумного. Вам доведеться докласти уяву, щоб зрозуміти, хто ж зображений на фото, адже при зменшенні фото в ньому з'являються додаткові спотворення. В цілому малюнок займає дуже маленьку область екрану, це незрозуміло з позиції логіки. На даний момент реалізація даної функції в телефонах від Nokia найбільш слабка серед всіх виробників, будемо сподіватися, що в майбутньому настануть зміни.

У телефоні є тільки 5 груп абонентів, що нетипово для телефонів від Nokia. Для кожної з груп можна призначити свою мелодію дзвінка.

Оцінюючи загальну зручність телефонної книги можна сказати, що вона середня. З одного боку в ній є багато полів, з іншого боку реалізація введення пристосована в більшій мірі для роботи з ПК, а не самого телефону. Підкреслю, що в цілому телефонна книга типова для апаратів від Nokia, в ній немає принципових змін, читай поліпшень. Найбільш багаті можливості телефонної книги представлені в апаратах від Siemens, потім слідують телефони від Sony Ericsson і тільки потім Nokia.

Повідомлення. Апарат підтримує стандарт Nokia Smart Messaging, що дозволяє відправляти і приймати з сумісних апаратів мелодії і прості чорно-білі картинки. Крім телефонів Nokia даний стандарт підтримують телефони від Samsung, LG, частина нових апаратів від Motorola. Спеціально для таких повідомлень в пам'яті телефону можна виявити до 10 графічних шаблонів. На жаль, фірмовий стандарт компанії обмежує користувачів, адже альтернативний стандарт EMS поширений сьогодні більш широко і дозволяє не тільки відправляти мелодії, картинки, але і форматувати текст. Для європейських країн поширеність стандарту EMS максимальна, ігнорування його в продуктах Nokia можна вважати серйозним мінусом. У Росії підтримка EMS є тільки у великих операторів, в регіонах наявність або відсутність даного стандарту для користувачів не критично. Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia.

Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia

Компанія вважає, що повноцінною заміною EMS, може вважатися MMS. Дійсно, дана технологія стає буденною, а з її допомогою можна створювати більш цікаві повідомлення, що включають фотографії, кольорові малюнки, мелодії ітп. Кожне повідомлення може мати розмір до 100 Кб. Реалізація MMS в телефоні хороша, жодних проблем з нею немає.

Апарат має вбудований поштовий клієнт, він працює з POP3 / SMTP протоколами. Можливості поштового клієнта вкрай малі, не підтримуються вкладення, апарат розуміє тільки одну російську кодування. При відсутності альтернатив можна використовувати і цей поштовий клієнт, але будемо сподіватися, що для платформи 40 з'явиться Java-додаток з більш багатими можливостями. Благо і даний поштовий клієнт є Java-програмою.

Окремо в апараті з'явився рядок Flash message, тобто ви можете відправити повідомлення, яке буде тільки на екрані іншого телефону, але не збережеться в його пам'яті. Подібна функція доступна з будь-якого телефону із застосуванням кодів, тут же вона реалізована програмно.

Списки викликів. У телефоні є три списки - отримані, пропущені, зроблені дзвінки. У кожному списку може міститися до 20 записів. Уже в самому списку відображається дата дзвінка та його час, це зручно. З режиму очікування після натискання на клавішу виклику відображається список останніх набраних номерів.

Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 3220

Фотографії Nokia 3220 в інтер'єрі

Комплект поставки:

 • Телефон
 • Зарядний пристрій
 • Дві додаткових накладки під задню панель
 • Інструкція

Усі пам'ятають модель Nokia 3200, яка вперше в своєму класі запропонувала ряд інновацій, зокрема, вбудоване FM-радіо, наявність ІК-порту, щодо великий обсяг пам'яті, можливість використання своїх фотографій в панелях. Єдиною перешкодою для Nokia 3200 на шляху до становлення в якості бестселера стало не наявність великої кількості конкуруючих моделей, а висока ціна. Вартість автоматично відтинала безліч потенційних споживачів цього продукту, робила його непопулярним. Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель Nokia 3220 .

Компанія Nokia вирішила продовжити лінійку молодіжних апаратів і представила модель  Nokia 3220

Дизайн телефону молодіжний, на бічних сторонах знаходиться по дві опуклі гумові вставки, вони білого кольору. За рахунок них апарат не ковзає в руці, надійно зафіксований. На правій стороні верхня накладка має отвір, тут знаходиться вихід динаміка відповідає за дзвінки.

Бічні вставки приховують під собою світлодіоди, які при надходить дзвінок можуть висвітлювати бічні сторони зеленим і червоним кольором. Ця функція виглядає цікавою, вона співвідноситься з різними подіями (пропущені дзвінки, ігри ітп). В якійсь мірі це проста реалізація Haptics від Motorola (моделі Е398 , v80 ) Або аналог динамічного світла в телефонах від Siemens ( M55 , CX65 , M65 ). Користувач Nokia 3220 не має можливості налаштувати параметри світіння індикаторів, є тільки їх включення або виключення. Причому дана функція глобальна, налаштувати їх для різних подій не можна. Відсутність можливості налаштувати світіння в такт зовнішньої музиці виглядає недоглядом з боку Nokia (така функція є у телефонів Motorola), адже тоді б телефон був унікальний в своєму сегменті. В цілому можна сказати, що бічні індикатори вельми цікаві і урізноманітнюють вигляд телефону, надають йому молодіжний наліт.
Несподіваним відкриттям для багатьох стане можливість заміни бічних накладок (grips), вони можуть бути не тільки білого, але і червоного, синього, зеленого, блакитного кольорів. Заміна не представляє особливих складнощів, досить зняти задню кришку, потягнути вгору накладку і вона у вас в руках. Безумовно, такий аксесуар не буде широко поширений, але він дуже цікавий.

Розміри телефону стандартні для свого класу (104.5x44.2x18.7 мм), то ж можна сказати і про його вагу (86 грам). В руках апарат лежить як влитий, їм зручно користуватися.

Модель має п'ять стандартних кольорів або точніше назвати їх розмальовками корпусу. Відмінність в кольорі клавіатури, окантовці на лицьовій панелі, кольорі корпусу (червоний, чорний або білий). Найцікавіше і виграшно виглядають колірні рішення з чорним корпусом.

За доброю традицією в комплект входять підкладки під задню панель, ви можете в будь-який момент змінити вигляд апарата, і він дійсно сильно змінюється. Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду).

Картинка на цих підкладках змінюється в залежності від кута зору (аналогічно багатьом листівкам такого роду)

Користувач може за допомогою лекала створити і свої підкладки під задню панель (Cut Out Covers), це може бути фотографія, вирізка з журналу, картинка намальована від руки. Простір для творчості необмежений і тут компанія Nokia повторила те, що вперше представила в Nokia 3200. Окремо можна придбати набори з різних підкладок.

Окремо можна придбати набори з різних підкладок

Як додатковий аксесуар до моделі можна придбай дві панелі Fun Shells. Але крім незвичайного малюнка панелі відрізняє і той факт, що це не просто шматок пластику з картинкою, а досить складний пристрій, оснащений власною пам'яттю (512 Кб), датчиком руху в двох площинах, світловими індикаторами. З такою панеллю змінюється вага і розміри телефону (103.8 x 44.7 x 14.0 мм, 96 грам).

0 мм, 96 грам)

Посередині задньої панелі знаходиться 12 помаранчевих світлодіодів. З їх допомогою користувач може малювати в повітрі картинки, які будуть видні в темряві на відстані до 6 метрів. У самій панелі зашито Java-додаток для створення таких повідомлень, вони можуть чергувати графіком, текст (до 15 символів). При першому підключенні панелі до телефону додаток автоматично встановлюється в пам'ять (а її не так багато, всього 2.5 Мб). Перевірити, як працює комерційний варіант панелей, нам не вдалося, їх просто не виявилося ніде в наявності. Те, що показували раніше, не надто вражає в умовах штучного освітлення або сутінках, напис ледве помітна. Найкраще застосування панелі знайдуть на дискотеках, концертах, де працюють smoke-машини. У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра.

У повній темряві напис добре видно, реальне відстань, на якому вона добре помітна 2-3 метра

Крім цього додатка в пам'ять панелі завантажено дві гри - Swamp racer, Air Express. У першій грі ви керуєте літаком, який летить крізь джунглі, уникаючи перешкод. Друга гра однотипна, але тут ви вивчаєте архіпелаг, а в ньому є вулкани, берегова лінія, піки гір. Картинка виводиться на екран телефону, природно вона не дуже реалістична (не забувайте про дозвіл екрана), але гри захоплюють тим, що в них не потрібно тиснути на кнопки, досить відхиляти телефон в сторони (літак слухняно відхиляється слідом вашому руху). Нові ігри отримали назву - Motion Games, воно і зрозуміло, адже їх основа це рух.

Панелі Fun Shells не мають на ринку аналогів, але складно очікувати їх масової появи. Компанія заявляє про те, що вони будуть доступні в кінці третього кварталу, вартість панелей офіційно не заявляли. Можна припускати, що комплект Fun Shell буде коштувати близько 55-65 доларів. Це досить дорого для молодіжного апарату, що робить покупку цього аксесуара невиправданою. Лише одиниці бажаючих виділитися будуть купувати такі панелі. Для Росії це означає, що панелі можна буде купити лише у фірмових магазинах Nokia, або великих мережах в великих містах.

Екран в даній моделі має роздільну здатність 128х128 пікселів (27.5х27.5 мм), відображає до 65000 кольорів. За якістю екрану модель не має відмінностей від Nokia 6230 , Екрани в цих апаратах однакові. Попередньо колірні схеми, набори картинок, та й вигляд меню не надто яскраві і лише частково використовують можливості екрану. У своєму класі екран один з кращих, адже дозвіл в 128х128 пікселів стандартно для апаратів такого класу. Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному.

Те, що виглядає як слабкість для апарату високого цінового сегмента, аж ніяк не є такою в молодіжному

На жаль, багато в чому недоліки програмного забезпечення 6230 в області роботи з екраном відносяться і до Nokia 3220. Так, при виборі навіть стандартної картинки підписи до софт-клавішам бувають погано помітні (занадто тонкий шрифт). У той же час є і певні поліпшення, при наборі номера з'являється білий фон, індикатори рівня сигналу і заряду батареї зроблені рельєфними, що підвищує їх читаність. Забігаючи вперед, відзначу, що дизайн телефону, оформлення меню, якість екрану укупі створюють дуже приємне враження від апарату, це дійсно молодіжний апарат.

На сонці екран вицвітає, за рахунок його невеликого розміру інформацію можна прочитати з працею.

Клавіатура апарату виконана з гуми, що створює приємні тактильні відчуття. Джойстик п'ятипозиційний, він зручний в роботі, випадкового позиціонування вже під кінець першої години роботи з телефоном немає. Цифрові клавіші виконані «хвилею», це зручно, якщо ви любите набирати номер наосліп. При натисканні клавіші видають механічний клацання, робота з ними не завдає клопоту. Підсвічування клавіатури білого кольору, позначення добре видно в різних умовах (в тому числі і для локалізованих версій з двома рядами букв на клавіатурі).

На верхньому торці апарату розташовується клавіша включення / виключення, вона виконана з пластика. З одного боку вона досить зручна в роботі, легко натискається, з іншого боку випадкові спрацьовування виключені. Підкреслю, що вперше серед останніх моделей дана клавіша виконана дуже якісно, ​​не доводиться напружуватися, щоб натиснути на неї. Це дозволяє комфортно використовувати швидке перемикання профілів призначених також на неї.

На нижньому торці знаходиться стандартний Pop-port роз'єм, а також роз'єм для зарядного пристрою. За задньою панеллю ховається акумулятор (BL-5B, Li-Ion, 760 мАч). За заявою виробника він забезпечує до 3.5 годин роботи в режимі розмови і до 350 годин в режимі очікування. В умовах московської мережі МТС апарат працював близько 5 діб при 45 хвилинах розмов і до 25 хвилин використання інших функцій. Для апарату цього сегмента показники дуже непогані, вони одні з кращих, особливо беручи до уваги наявність якісного дисплея. Час повної зарядки телефону близько 1.5 годин.

5 годин

Роз'єм для SIM-карти стандартний, ніяких особливостей немає. Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця.

Знявши задню кришку, ви побачите вгорі зелений шматочок пластика, це кріплення для ремінця

Меню

Модель Nokia 3220 побудована на платформі 40 версії 2, відповідно має рівно ті ж можливості в області інтерфейсу, що і топ представник лінійки Nokia 6230. Так, у всіх списках є можливість застосувати різні варіанти їх відображення. За замовчуванням це список з іменами, також можливий простій список і відображення файлів у вигляді значків. Останній режим найбільш цікавий, він ідеально підходить для відображення графіки, фотографій. Тут не такі важливі назви файлів, скільки самі зображення. В якійсь мірі папки з фотографіями схожі на ті, що ви можете бачити на настільному ПК.

До плюсів інтерфейсу слід віднести можливість переходу з тієї чи іншої функції до інших можливостей апарату. Наприклад, при виборі картинки в якості шпалер екрану ви прокрутити всі папки, потім з меню Опцій на лівій софт-клавіші можете встановити картинку, або налаштувати її контрастність. Приємно, що з'явилися додаткові можливості, неприємно, що доводиться підтверджувати багато дій, які раніше відбувалися в одне натискання. Відчуття неоднозначне, з одного боку можливості розширилися, з іншого боку для всіх зросло час роботи з телефоном, не все меню збудовані логічно, що також викликає труднощі, особливо у непідготовлених користувачів. Найчастіше ловив себе на думці, що в телефоні не вистачає функції Швидкого або контекстного меню, аналогічного тому, що застосовується в телефонах Sony Ericsson.

Останнє спостереження, яке буде незвично для шанувальників телефонів від Nokia. Вибір того чи іншого пункту, функції призначений натискання на джойстик, а не лівою софт-клавіші. Часом мимоволі рука тягнеться до лівої клавіші, але там немає нічого, тільки порожнє поле. З огляду на насиченість апарату функціями, не бачу сенсу в нагромадженні різних пунктів всередині меню та ігнорування вільного місця.

Меню можна викликати натисканням на центральну клавішу, в головному меню ви бачите ряди ікон. Одночасно на екрані поміщається до 9 іконок, якщо їх більше (наприклад, SIM - Menu), то можна скористатися смугою прокруткою, тобто прокрутити екран нижче.

Відхилення джойстика в різних напрямках це також швидкий запуск тієї чи іншої функції, що полегшує спілкування з апаратом. Лівою софт-клавіші можна призначити будь-яку функцію (вибір з визначеного списку), також можна скласти список найбільш використовуваних пунктів меню. Перед розглядом окремих функцій телефону варто зупинитися на розподілі пам'яті в апараті. Всього в телефоні встановлено 2.5 Мб пам'яті. Обмеження на розмір програми в цьому апараті дорівнює 128 Кб.

Телефонна книга. У пам'яті телефону можна зберегти до 1000 імен, це максимальне число записів. Воно досяжно, якщо ви заносите на ім'я не дуже багато інформації, а одне, два поля. При середньому наповненні, тобто близько 6-7 полів на ім'я, ви зможете зберегти близько 500 записів, не більше. Як вже стало зрозумілим для одного імені можна внести до 5 номерів телефонів, вибрати тип номера (основний, мобільний, домашній, офісний, факс). Перший внесений номер стає номером за умовчанням, пізніше його можна змінити за вашим бажанням. У процесі первинного введення ви вносите тільки ім'я і один основний номер, інші дії здійснюються пізніше з меню редагування. Кому-то такий введення здасться не зовсім зручним, хтось навпаки скаже, що вводить тільки один номер на одне ім'я. Матимуть рацію і ті й інші. З огляду на, що подібний введення реалізований у всіх телефонах Nokia, скажімо з упевненістю, що він не становить проблем.

В якості додаткової інформації до кожного номеру можна занести адресу електронної пошти, адреса сайту, поштову адресу, текстову замітку. Серед нових функцій варто відзначити USER ID, це ідентифікатор користувача для сервісу присутності. В цілому свого роду аналог ICQ, який сигналізує про те, що той чи інший користувач з вашого списку доступний в даний конкретний момент. Наскільки це буде цікаво неясно.

Для кожного номера можна додати фотографію (тільки портретний режим, або автоматичну зміну фото до відповідного розміру). При перегляді інформації для окремого імені ви не побачите автоматично фотографію, для її перегляду вам доведеться відкрити відповідний пункт. З іншого боку в загальному списку можна встановити перегляд Ім'я та відповідного зображення. У такому режимі іконка невелика, дає не дуже велике уявлення про фотографію. Інші режими перегляду списку вище традиційні - тільки імена, імена з основним номером. У загальному списку можуть відображатися як номери з пам'яті SIM-карти, так і з пам'яті телефону.

З іменами в телефонній книзі можна співвіднести до 10 голосових міток, функція працює стабільно, в тому числі і на вулиці. Традиційно клавішах 2-9 можна призначити номери швидкого набору.

Всього з іменами можна співвіднести до 100 фотографій. При дзвінку відображається номер абонента і відповідна фотографія. На екрані фотографія трохи більше того розміру, що ви бачите в списку, але менше розумного. Вам доведеться докласти уяву, щоб зрозуміти, хто ж зображений на фото, адже при зменшенні фото в ньому з'являються додаткові спотворення. В цілому малюнок займає дуже маленьку область екрану, це незрозуміло з позиції логіки. На даний момент реалізація даної функції в телефонах від Nokia найбільш слабка серед всіх виробників, будемо сподіватися, що в майбутньому настануть зміни.

У телефоні є тільки 5 груп абонентів, що нетипово для телефонів від Nokia. Для кожної з груп можна призначити свою мелодію дзвінка.

Оцінюючи загальну зручність телефонної книги можна сказати, що вона середня. З одного боку в ній є багато полів, з іншого боку реалізація введення пристосована в більшій мірі для роботи з ПК, а не самого телефону. Підкреслю, що в цілому телефонна книга типова для апаратів від Nokia, в ній немає принципових змін, читай поліпшень. Найбільш багаті можливості телефонної книги представлені в апаратах від Siemens, потім слідують телефони від Sony Ericsson і тільки потім Nokia.

Повідомлення. Апарат підтримує стандарт Nokia Smart Messaging, що дозволяє відправляти і приймати з сумісних апаратів мелодії і прості чорно-білі картинки. Крім телефонів Nokia даний стандарт підтримують телефони від Samsung, LG, частина нових апаратів від Motorola. Спеціально для таких повідомлень в пам'яті телефону можна виявити до 10 графічних шаблонів. На жаль, фірмовий стандарт компанії обмежує користувачів, адже альтернативний стандарт EMS поширений сьогодні більш широко і дозволяє не тільки відправляти мелодії, картинки, але і форматувати текст. Для європейських країн поширеність стандарту EMS максимальна, ігнорування його в продуктах Nokia можна вважати серйозним мінусом. У Росії підтримка EMS є тільки у великих операторів, в регіонах наявність або відсутність даного стандарту для користувачів не критично. Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia.

Бути може даний момент і суперечливий, але відсутність EMS все-таки мінус для телефонів від Nokia

Компанія вважає, що повноцінною заміною EMS, може вважатися MMS. Дійсно, дана технологія стає буденною, а з її допомогою можна створювати більш цікаві повідомлення, що включають фотографії, кольорові малюнки, мелодії ітп. Кожне повідомлення може мати розмір до 100 Кб. Реалізація MMS в телефоні хороша, жодних проблем з нею немає.

Апарат має вбудований поштовий клієнт, він працює з POP3 / SMTP протоколами. Можливості поштового клієнта вкрай малі, не підтримуються вкладення, апарат розуміє тільки одну російську кодування. При відсутності альтернатив можна використовувати і цей поштовий клієнт, але будемо сподіватися, що для платформи 40 з'явиться Java-додаток з більш багатими можливостями. Благо і даний поштовий клієнт є Java-програмою.

Окремо в апараті з'явився рядок Flash message, тобто ви можете відправити повідомлення, яке буде тільки на екрані іншого телефону, але не збережеться в його пам'яті. Подібна функція доступна з будь-якого телефону із застосуванням кодів, тут же вона реалізована програмно.

Списки викликів. У телефоні є три списки - отримані, пропущені, зроблені дзвінки. У кожному списку може міститися до 20 записів. Уже в самому списку відображається дата дзвінка та його час, це зручно. З режиму очікування після натискання на клавішу виклику відображається список останніх набраних номерів.

Установки. Профілі можна актівуваті з даного меню, або Швидко Включити после натіскання клавіші включення / вімікання. Кожен профіль може бути активований тимчасово, в заданий інтервал, після чого перейти на профіль за замовчуванням. Звукові сигнали можуть бути налаштовані для всіх подій, вхідний дзвінок для всіх дзвінків, або для певних груп користувачів. Реалізація профілів в телефонах Nokia одна з кращих на ринку.

Реалізація профілів в телефонах Nokia одна з кращих на ринку

Установки екрана дозволяють вибрати його колірну схему, шпалери, заставку. Під заставкою розуміється картинка, яка відображається в режимі очікування з неактивній підсвічуванням екрану. Варто вибирати одну з попередньо зображень, в такому режимі вони видно краще, ніж завантажені повнокольорові зображення. Для зберігача екрану виставляється інтервал протягом якого він буде працювати, потім його місце займуть стандартні цифровий годинник.

Для зберігача екрану виставляється інтервал протягом якого він буде працювати, потім його місце займуть стандартні цифровий годинник

З інших настройок варто відзначити автоматичний контроль гучності динаміка, апарат автоматично вибирає рівень звуку залежно від поточних умов. Ви не помітите великої різниці в звуці в приміщеннях, але на вулиці часом дана функція корисна.

У телефоні є автоматичне блокування клавіатури, ви також можете виставити спеціальний код безпеки, щоб вашим телефоном ніхто не зміг скористатися. Для аксесуарів з'явилася можливість задати спочатку поведінка апарату, наприклад, вибрати профіль який активується при підключенні гарнітури або зарядного пристрою. Цікава можливість, яка дозволяє більш тонко налаштувати апарат згідно вашим уявленням про необхідний.

Галерея. Тут зібрані всі папки, що містять різні файли, вони мають відповідні назви. Можна переглядати папки у вигляді списку, списку з іменами або іконок. Ви завжди можете створити свої папки, відсортувати файли.

Медіа. В даному розділі зібрані всі налаштування пов'язані з мультимедійними можливостями апарату, почнемо розглядати їх з Камери. Вбудована камера дозволяє отримувати знімки в VGA-дозволі, а також в режимі портрета (80х96 пікселів). Якість знімків на екрані середнє. Після їх передачі на ПК не все так погано, але і хорошими знімки назвати не можна. Налаштування камери аскетичні, є режим нічної зйомки, три типи якості, стиснення знімків. Формат файлів і файлів JPEG.

Приклади фотографій (630 Кб, ZIP)

Відео отримується на апараті, це 15 секундні ролики в форматі 3GP (дозвіл 128х96 точок, зі звуком - AMR). Ви маєте можливість встановити максимальну тривалість ролика, тоді отримаєте можливість знімати до чотирьох хвилин (1.5 Мб). Якість роликів середнє, звук не завжди відповідає тому, що говорили. На комп'ютері ролики виглядають також не дуже добре, скоріше це розважальна функція для самого телефону.

Приклад відео 1 (68 Кб, 3GP)

Приклад відео 2 (108 Кб, 3GP)

Приклад відео 3 (180 Кб, 3GP)

Приклад відео 4 (200 Кб, 3GP)

Диктофон дозволяє записувати до 5 хвилин промови, він працює і під час розмови. Число записів обмежено лише вільним місцем у пам'яті.

Число записів обмежено лише вільним місцем у пам'яті

Організатор. Ви можете внести в пам'ять від 100 до 250 записів, все залежить від їх довжини, є автоматичне видалення старих записів (за ознакою часу). Переглянути календар можна за місяць, тиждень з розбивкою по годинах, є швидкий перехід на введену дату. Підтримується введення до 5 різних типів подій (зустріч, дзвінок, день народження, нагадування, пам'ятка), для кожної події можна виставити попередження, події можуть бути повторюваними.

Підтримується введення до 5 різних типів подій (зустріч, дзвінок, день народження, нагадування, пам'ятка), для кожної події можна виставити попередження, події можуть бути повторюваними

Список справ дозволяє створити події з трьома пріоритетами (високий, нормальний, низький), виставити критичну дату для кожного з подій.

Список справ дозволяє створити події з трьома пріоритетами (високий, нормальний, низький), виставити критичну дату для кожного з подій

Нотатки - кожна замітка може містити до 3000 символів. В цілому цього більш, ніж достатньо навіть для самого вибагливого користувача. Як і в повідомленнях підтримується два розміри шрифту.

Як і в повідомленнях підтримується два розміри шрифту

Будильник дозволяє виставити як одноразовий сигнал, так і щоденний.

Будильник дозволяє виставити як одноразовий сигнал, так і щоденний

Додатки. Тут розташовуються всі попередньо Java-додатка, а також стандартні функції, такі як калькулятор, таймер зворотного відліку, секундомір (є проміжні значення).

Тут розташовуються всі попередньо Java-додатка, а також стандартні функції, такі як калькулятор, таймер зворотного відліку, секундомір (є проміжні значення)

Електронний гаманець - місце, в якому можна зберігати під паролем найбільш важливу інформацію, наприклад, дані про ваших кредитних картах. З іншого боку отримати дану інформацію при втраті вами телефону не складе труднощів, тому обмежте себе лише найнеобхіднішим.

У телефоні 5 ігор - Water Rapids (гонки по річці з вирами), Adventure Race (велосипедний пробіг), Phantom Spider (стрілялка космічна), Club Pinball (в представлення не потребує, гра хороша), Dance DeLight (гра на розвиток пам'яті, вельми не погана).

Послуги. Тут ховається wap-браузер, він версії 2.0. Особливість цього апарату в тому, що серед налаштувань GPRS є тільки установка точки доступу, а серед профілів для wap-браузера її вибір. Інші налаштування або повинні бути завантажені в апарат спочатку, або надані по мережі (оператором). Це дуже незручно, так на наш апарат чомусь настройки МТС (замовлення з SMS) не прийшли протягом двох тижнів, по суті браузером скористатися так і не вдалося.

Продуктивність. Згідно з тестом Jbenchmark 2.0 бал для цього апарата становить 254. Це дещо менше, ніж у Nokia 6230, але значно більше, ніж у всіх конкуруючих апаратів такого класу. Можу відзначити, що за цим параметром телефон виглядає явним переможцем.

Синхронізація з ПК. Апарат підтримує роботу зі стандартним Nokia Suite, вам лише потрібно докупити кабель. За відсутності ІК-порту модель виглядає не дуже привабливо. Наявність EDGE, поки не виглядає необхідним, до моменту комерційного появи послуги за прийнятними цінами більшість користувачів Nokia 3220 матимуть вже інші апарати.


враження

За якістю зв'язку ця модель типова для Nokia, ніяких проблем немає, все на висоті. Гучність 16-тонального поліфонічного дзвінка досить висока, його можна почути в різних умовах. Мелодії звичні, ніяких поліпшень немає, поліфонія програє більшості апаратів на ринку від різних виробників. В апараті немає підтримки мр3 файлів, але зате є можливість встановити в якості дзвінка диктофонний запис (AMR-файл). Інша зміна, пов'язане з дзвінками, це підтримка «розширених» midi файлів. Спеціально для цієї моделі і бічних світлодіодів компанія створила програму Nokia Light Suite (доступна поки у вигляді бета версії на форумі розробників Nokia). З її допомогою можна відредагувати світлові ефекти для окремої мелодії, вони записуються як додаткова інформація до midi-файлу.

З її допомогою можна відредагувати світлові ефекти для окремої мелодії, вони записуються як додаткова інформація до midi-файлу

Вібродзвінок в даній моделі середній по силі, його можна як відчути з верхнього одягу, так і пропустити.

Апарат покликаний стати молодіжним, має ряд унікальних можливостей (Fun Shells, Grips), але при цьому має лише базову функціональність. Він підійде молодим людям, які орієнтуються на торговельну марку, хочуть мати за невеликі гроші світлові ефекти (вони відмінні, поступаються Motorola v80, але і ціна менша). Хороша телефонна книга, органайзер залишаються річчю в собі, немає синхронізації з ПК у відсутності кабелю. Екран, що викликав нарікання у разі Nokia 6230 тут стає одним з кращих і цілком доречний. Власне і виходить, що в даній моделі упор був зроблений на максимальній зовнішньої привабливості. Відмова від деяких функцій був зроблений, щоб не знижувати продажу старших моделей.

На мій погляд, Nokia 3220 не вистачає всього двох речей - вбудованого радіо і ІК-порту з можливістю синхронізації з ПК. Ці функції були в попередній моделі Nokia 3200, шкода, що від них відмовилися. Саме при такому функціональному наповненні ціна на модель в 230 доларів була б виправданою, апарат став би хітом продажів. В даний момент основними конкурентами цієї моделі виступає Siemens C65 (наявність ІК-порту, 11 Мб пам'яті, краще поліфонія, але трохи гірше екран, камера, дешевше дизайн, немає можливості використовувати як модем), Motorola C650 (гірше екран, немає світлових ефектів, дешевше кабель для синхронізації).

В даний момент основними конкурентами цієї моделі виступає Siemens C65 (наявність ІК-порту, 11 Мб пам'яті, краще поліфонія, але трохи гірше екран, камера, дешевше дизайн, немає можливості використовувати як модем), Motorola C650 (гірше екран, немає світлових ефектів, дешевше кабель для синхронізації)

В реальності вартість Nokia 3220 вище, так як основна функція Wave Messaging доступна тільки з додатковою панеллю Fun Shell. Додайте до ціни як мінімум 60 доларів, ще додайте доларів 30-35 на кабель і тоді ми отримаємо повну вартість цього рішення. Разом трохи більше 320 доларів, це висока вартість за молодіжну модель, в цій ціновій групі виступають вже зовсім інші апарати, з більшою функціональністю. На жаль, компанія Nokia не може перебудуватися і виставляти адекватні ціни для тієї функціональності, що пропонує. У цій моделі, як і в більшості інших за вартість марки стягується як мінімум 20 відсотків націнки. Можна сказати, що того варті унікальні функції, але ж вони і не включені в повний комплект поставки. Світлові ефекти є лише відповіддю компанії на появу подібних функцій в апаратах інших виробників.

Завершуючи розповідь, можу сказати, що модель вийшла цікавою, протягом року її вартість в роздрібних мережах впаде до 150 доларів. Потім цей апарат мабуть піде з ринку. На модель варто звернути увагу молодим людям, що цінують зовнішню помітність, готовим заплатити за неї трохи більше (імідж в молодіжному сегменті). Все це дозволяє з упевненістю говорити, що Nokia 3220 залишиться нишевой моделлю і не повторить успіх Nokia 3200. Її продажі будуть знаходитися на рівні Nokia 3200.

Значення SAR для цієї моделі 0.78 W / kg.

Приклади поліфонічних мелодій (мр3, 371 Кб)

Є, что Додати?! Пишіть ... [email protected]

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью