• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Міжмісто 4free: нові способи безкоштовно дзвонити на міжмісто

 1. Зміст статті Кругом одні витрати! Ось взяти хоча б телефонні розмови. Здається дрібниця, але обходиться...
 2. Але рішення з обмеженнями
 3. невелике розслідування
 4. А як же мобіли?
 5. Шукаємо SIP-проксі
 6. Що робити далі
 7. Не працює!
 8. Поїхали!

Зміст статті

Кругом одні витрати! Ось взяти хоча б телефонні розмови. Здається дрібниця, але обходиться недешево. А частенько взагалі влітає в копієчку, особливо якщо ввечері спаде на думку зателефонувати давній подружці з Камчатки. Або, що ще гірше, з США - ось адже куди її занесло! Звичайно, Skype - це вихід з положення, але швидкий інет і комп'ютер є під рукою далеко не завжди. А розмовляти безкоштовно хочеться і бажано по звичайному телефону. Тому-то ми і поставили собі великий і значущою метою - навчитися дзвонити безкоштовно. І адже навчилися ж!

У давні часи для того, щоб зателефонувати куди-небудь на халяву, доводилося обманювати АТС. Це було непросто, і без знання спеціальної системи сигналізації №7 (Signaling System 7, SS7) рипатися було марно. Освоївши величезну купу документації, можна було по-справжньому пишатися собою і вважати себе авторитетним фрикером. Існував також варіант застосування навичок соціальної інженерії при спілкуванні з оператором, але і це не гарантувало результатів. Тим більше постійних. Зараз же все змінилося і підходи стали зовсім іншими.

Втім, і зв'язок вже не та. Всюди цифрові АТС, в метро - реклама численних альтернативних операторів, що пропонують дзвінки на міжмісто і за кордон за копійки. А по мережі і зовсім - телефонуй в будь-якої точки світу через той же Skype. А все завдяки чому? Все завдяки технології VoIP, за допомогою якої, як з'ясувалося, можна дзвонити не тільки дешево, але і взагалі безкоштовно!

Ось воно, рішення

Зізнатися, на можливість безкоштовно дзвонити на міжмісто я натрапив абсолютно випадково. На очі потрапила посилання на програму, що нібито дозволяє здійснювати дзвінки в інші міста і країни абсолютно 4free. І якби не пара захоплених коментарів від авторизованих користувачів, то я тут же б визначив для себе цю програму як чергове засіб виманювання численних паролів користувачів або тупий маркетинговий хід. Але немає. Виявилося, що за посиланням www.poivy.com дійсно можна скачати якесь додаток, зовнішній вигляд якого говорив про те, що зателефонувати з його допомогою все-таки реально. Але куди, поки було неясно. ніякого
натяку на приналежність до Росії не було, тому в можливість дзвінків на російські міські телефони я вірив насилу. Але все-таки вирішив спробувати!

Як і в будь-якій мережі, для роботи потрібно завести собі аккаунт. У випадку з PoivY все, що потрібно, - це бажане ім'я користувача, пароль і робочий email. Після цього можна користуватися. У нижній частині інтерфейсу є текстове поле; воно ніяк не позначено, але іконка із зеленою і червоною трубкою телефону нескладно здогадатися, що призначене воно для введення номера. Отже, спробуємо. Я ввожу свій домашній телефон в міжнародному форматі (+ 7484ххххххх) і дзвоню.

Яке ж було моє здивування, коли стоїть поруч телефон дійсно запищав. я зняв трубку, з'єднання було встановлено практично моментально. Тут же почалися експерименти зі дзвінками в Москву, Пітер, Рязанську область - куди б я не дзвонив, з'єднання встановлювалося миттєво. Зв'язок на найвищому рівні, з невеликими і цілком пробачити затримками. На жаль, радість тривала недовго, і дуже скоро сервіс повідомив про те, що ліміт безкоштовних хвилин вичерпаний. Далі - увага: я просто вибрав в меню «Файл -> Вхід як новий користувач» і отримав нову порцію безкоштовних дзвінків. Ось це сервіс :).

Але рішення з обмеженнями

Без ложки дьогтю, звичайно, не обійшлося. Найголовніший недолік цього сервісу - відсутність можливості дзвонити на мобільні телефони (забігаючи вперед, скажу, що для цього довелося шукати інший спосіб). Але зате широта всіляких напрямків безкоштовних дзвінків вражає. Хоча і тут є свої тонкощі. Відразу після реєстрації оператор виділяє невелику суму для пробного дзвінка (0,151 євро). Дзвінки з позначкою Free, тобто безкоштовні, насправді коштують грошей (нехай і незначних). Залежно від обраного напрямку, безкоштовних розмов з одного аккаунта може вистачити на 5-30 хвилин. Повторна реєстрація вирішує проблему, але лише частково, тому як кількість облікових записів з
одного IP обмежена і кожен раз доведеться не тільки реєструвати, але ще і періодично дбати про зміну свого мережевого адреси. Вихід з цієї ситуації - покласти на рахунок 10 євро. Після цього у тебе протягом трьох місяців буде 300 безкоштовних хвилин в тиждень, а самі гроші ти можеш витратити на мегадешевие дзвінки (набагато вигідніше іменитого Skype), наприклад, на мобіли. Втім, на цьому тонкощі не закінчуються.

невелике розслідування

В ході невеликого розслідування з'ясувалося, що подібних PoivY-сервісів як мінімум з десяток. Вони мають різні назви і різні клієнти, але все як один є посередниками (тобто звичайними перепродавцями) великої телекомунікаційної компанії Betamax ( www.betamax.com ). Але нам це навіть на руку!

У кожного з реселерів є свій список безкоштовних напрямків, що залежить від орієнтованості їх клієнтів. Тому якщо з одного сервісу дзвінки в ту ж Туреччину платні (як, наприклад, у випадку з описаним PoivY), то є всі шанси знайти оператора, який надає їх безкоштовно. До речі, такий дійсно є - www.12voip.com . Залишається тільки питання: як знайти потрібного? Для цього є спеціальний сайт, на якому автоматично збираються і групуються тарифи всіх реселерів. Тримай його в секреті: http://backsla.sh/betamax . Для довідки: відразу 16 сервісів
надають безкоштовні дзвінки в Росію.

І ще один момент. Кожен з Betamax-сервісів надає чудову послугу - Direct Call, що дозволяє обом співрозмовникам обходитися одним тільки телефоном без будь-якої гарнітури. Отже, сенс в наступному. В одне із запропонованих текстових полів ти вводиш свій телефон, в інше - телефон свого співрозмовника, тут же натискаючи кнопку «З'єднати». Не мине й кількох секунд, як пролунає телефонний дзвінок. Один на зв'язку! Тепер сервіс подзвонить твоєму співрозмовникові. Як тільки той візьме трубку, між вами буде встановлений прямий зв'язок. Ось так просто і ефектно. Причому стан ( «йде дзвінок», «зайнято», «немає відповіді») ти в реальному часі можеш подивитися на сайті
(Якщо, звичайно, для дзвінка використовуєш саме його).

А як же мобіли?

Неприємне обмеження, пов'язане з відсутністю можливості зателефонувати на мобільні телефони, змусило нас продовжити експерименти. Нова задумка з'явилася досить скоро. А чому б самим не влаштувати безкоштовне направлення туди, куди потрібно? Для того щоб краще зрозуміти суть ідеї, давай розберемося, яким чином влаштовані популярні VoIP-сервіси.

Величезну роль у всій індустрії відіграє чудова технологія SIP (Session Initiation Protocol), що відповідає за передачу голосу, трансляцію відео та надсилати факсимільні повідомлення. Це не єдиний протокол, який використовується для передачі даних в цифровому вигляді, проте саме він набув найбільшого поширення за рахунок своєї відкритості. І саме його використовує абсолютна більшість додатків, як клієнтських для здійснення дзвінків користувачами, так і серверних, які ці дзвінки обробляють.

Загальна схема роботи наступна. Є клієнти, які за допомогою спеціальних VoIP-телефонів або чисто програмних засобів (той же Skype або Gizmo) з'єднуються зі спеціальним координуючим ланкою - АТС (в англійських термінах - BPX, Private Branch eXchange). BPX управляє дзвінками між своїми користувачами або, в разі необхідності, спрямує його на звичайні телефони (стільникові або міські), тобто в так звану телефонну мережу загального користування (PSTN, Public Switched Telephone Network). Перенаправлення здійснюється за рахунок спеціальних шлюзів - SIP-проксі. Тому загальна ідея полягала в тому, щоб знайти SIP-проксі, просканувавши
діапазон IP-адрес, отримати до них доступ (в разі якщо вони закриті), а потім використовувати отримані акаунти в налаштованому нами VoIP-софт. Ось тобі і безкоштовні дзвінки.

Шукаємо SIP-проксі

Реалізувати цю затію можна за допомогою SIPVicious . Це відомий набір утиліт, написаних на Python, який ідеально підходить для SIP-хакинга. Складається він з декількох додатків:

 • svmap - сканер SIP-пристроїв в мережах;

 • svwar - сканер активних підключень на PBX;

 • svcrack - пас-крякери для SIP PBX.

Найчастіше на VoIP-пристроях використовуються поширені паролі, тому підібрати їх не складає труднощів. Цим колись скористався VoIP-хакер Робер Муре (Moorer). Їм було вкрадено кредитів на 10 мільйонів хвилин розмови загальною вартістю 1 мільйон доларів. Не погано. Однак після цього стався його арешт ФБР, але це вже інша історія :), а факт залишається фактом.

Отже, приступимо. Качаємо пакет з сайту code.google.com/p/sipvicious і за допомогою інтерпретатора Python запускаємо сканер:

python swmap.py 10.1.1.1/24 -p (порт) -o scan.csv

Через деякий час буде готовий звіт про сканування scan.csv, в якому ми побачити список знайдених пристроїв для підключення. У тих же цілях можна використовувати ніксовую утиліту smap, в цьому випадку команда для початку сканування виглядає приблизно так:

smap -0 -t 10.1.1./24

Рухаємося далі. Серед знайдених шлюзів велика частина, напевно, буде запаролено, тому нацьковував на них брутфорс (файл з паролями для перебору ти знайдеш на нашому диску):

python swcrack.py хост -p (порт) -u (можливе ім'я користувача) -d (файл з паролями для перебору)

Що робити далі

Отже, у нас є сервери, параметри облікового запису. Що робити далі? Потрібно зрозуміти, що за допомогою цих даних можна направити дзвінки в чужі мережі, що мають вихід на PSTN-гейт, а значить, дзвонити фактично на будь-які номери! Тому відразу після того, як ми обзавелися SIP-акаунтами, ми підняли свою власну PBX, тобто невелику АТС. Тут ми могли зробити двома способами: або купити дороге фізичне устаткування, що для нас явно не варіант, або ж використовувати програмні реалізації. Найавторитетнішим інструментом, звичайно, є ніксовий Asterix , Але мучитися з ним не хотілося. У наших цілях був цілком придатний його
віндовий порт
або рішення від компанії Brekeke . Останнє поставляється в практично налаштованому вигляді, і все, що від нас вимагається, - це створити нового користувача і вказати насканенний SIP-gate (Voip provider), позначивши його IP-адреса (або ім'я), а також порт, що, власне, ми і зробили. Як програмне телефону (softphone) був узятий вже перевірений варіант - програма X-Lite from Xten , В якій потрібно лише вказати сервер, а також параметри створеного користувача. Готово!

Не працює!

Здавалося б: є шлюз на PSTN, є своя PBX, є Софтова телефон. Дзвони не хочу. Але і тут є нюанси. По-перше, номер набирати потрібно обов'язково в міжнародному форматі, про це докладно написано в журналі, в урізанні. Але це дурниця в порівнянні з другим нюансом. Справа в тому, що заздалегідь визначити, в які напрямки дозволяє переадресацію дзвінків зламаний SIP-проксі, ми не можемо. Можливо, тільки в Штати. Або тільки в Європу. Цілком реально, що в усі напрямки або взагалі нікуди. Визначити це можна фактично тільки методом тику. Хоча подивитися географію сервера (скориставшись сервісом www.ip2location.com ) Теж не завадить. Якщо з'ясується, що
SIP-проксі знаходиться в Німеччині, то
є всі підстави вважати, що туди-то дзвінки будуть перенаправлені точно. З іншими країнами все аналогічно!

Поїхали!

Запускаємо X-Lite. Йде з'єднання з нашої BPX. Все ОК. Втім, по-іншому і бути не може. Тепер вводимо московський мобільний номер і, практично не дихаючи, тиснемо на клавішу виклику ... А-а-а! Телефон на столі завібрував, вказавши якийсь дивний німецький номер. Ми додзвонилися!

Повну версію статті  читай в  вересневому номері  Хакера, так само на нашому DVD ти знайдеш весь софт, згаданий в статті, і численні мануали за технологією VoIP
Повну версію статті
читай в вересневому номері
Хакера, так само на нашому DVD ти знайдеш весь софт, згаданий в статті, і численні мануали за технологією VoIP!

А все завдяки чому?
Залишається тільки питання: як знайти потрібного?
А як же мобіли?
А чому б самим не влаштувати безкоштовне направлення туди, куди потрібно?
Що робити далі?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью