• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Міні-Сервер своїми руками - це просто! - Порівняння процесорів

Критерії вибору процесорів не так вже й великі, коли точно знаєш, для яких потреб він нам потрібен Критерії вибору процесорів не так вже й великі, коли точно знаєш, для яких потреб він нам потрібен. Дивимося на частоту ядра в тому випадку якщо сайт не динамічний і ваш Web-сервер розрахований тільки для HTML. З метою економії багато хто замислюється про створення сервера на Intel Atom. Пошукавши в інтернеті, я знайшов багато інформації в порівнянні процесорів. Багатьох приманює ціна Intel Atom, вона в рази може бути нижче вартість материнської плати з процесором, наприклад Intel Core i3-530. Повторюся, що висновки засновані на безлічі оглядів. Тому відразу ж хотілося додати пару слів. На даний момент платформа Atom D510 Pinetrail була значно поліпшена в порівнянні з попередніми версіями Intel Atom. Як і попередники, як і раніше споживає вкрай мало енергії і коштує дуже дешево - але при цьому Вам доведеться змиритися з низькою продуктивністю і ефективністю на динамічних сайтах, і 500 відвідувачів в день може стати для процесора великою трудністю. З приводу продуктивності в деяких випадках її можна було б порівняти з продуктивність одного ядра процесора Celeron 2600 - 2700 МГц, навіть беручи до уваги, що у Atom D510 не одне ядро!

Хто то скаже що я спочатку підтягую Вас до того що в сервері повинен стояти процесор виробництва Intel. Це зовсім не так! Я ніяк не прив'язаний до якоїсь певної марки виробників і свій вибір роблю виходячи з виконуваних функцій і вартості моїх комплектуючих. Я сам читав огляди і порівняння процесорів Intel і AMD і спочатку планував як основний виробник AMD як більш доступний за ціною і з ybprbv виділенням тепла (під даний опис підходять не всі процесори AMD), але враховуючи, що відповідної материнської плати, необхідного форм фактора я не знайшов, мій вибір припав на Intel процесори. І знову повертаючись до вибору процесора під Web server. Орієнтуємося за кількістю ядер і частоту процесора не менше 2ГГц якщо наш Web сервер служить для:

 • динамічних сайтів
 • Web-сервер (IIS / Apache ...)
 • Мови програмування ASP / PHP / Python / Perl / Java
 • Бази даних MySql / Postgresql
 • Core i3 буде значно вище Atom D510 але і дорожче рази в 2 ... 2,5. Саме це я і хотіли підкреслити: ви можете вибрати недорогий Atom системи за цінами, які зазвичай починаються з $ 300, або взяти збірку на Core i3 початкового рівня. Остання обійдеться дорожче, але як показує практика, вона дає незначні переваги, щоб від них відмовлятися. Наша тестова система з процесором Core i3-530 виявилася у багато разів швидше і ефективніше конфігурацій Atom.

  І так порівнюючи процесори ми отримуємо що, Atom система початкового рівня для нечасто роботи електронної пошти, таблицями, базами даних невеликого розміру. Навантаження на такий процесор має бути мінімальна і короткочасна відео для такого процесора це ролики стандартного формату, і не в якому разі не HD. Прохання не плутати з системами Intel Atom на базі платформ NVIDIA ION. Якщо ваш сервер підходить під ці параметри тоді нічого страшного і система на базі Atom D510 буде ідеальним рішенням. Наприклад для невеликого домашнього сервера під 1 сайт, зберігання файлів як відео так і документів.

  У тому випадку якщо ви шукайте більш продуктивний і рухливий процесор здатний обробляти відео та аудіо потоки з високою роздільною здатністю, всі види конвертації форматів, як аудіо так і відео, перекодування, або робота з архівами або великими базами даних, обробку графіки (зображення). Роблячи висновок: порівняння процесорів показує що при економія невеликої різниці, Ви і отримуйте набагато більш високу продуктивність з цим процесором тому Intel Atom з самого початку розроблявся як процесор для мобільних пристроїв таких як ноутбук (нетбук), телефон, планшет, неттоп, і т.д .. Для свого сервера, я зупинився на наступній комплектації вибравши щось середнє відштовхуючись на порівняння процесорів Intel і AMD :

  1. (Оперативна пам'ять) DIMM 2Gb DDR2 PC6400 800MHz Kingston (KVR800D2N6 / 2G) - 1 500 руб
  2. (Процесор) Intel Celeron E3300 2,5GHz Socket-775 BOX - 1 890 руб
  3. (Корпус типу MiniITX) MiniITX Winsis WI-03 Black 200W - 945 руб
  4. (Материнська плата) Zotac NF630I-HE, NF 630i, GF7100 S775, 2xDDR2-800, WIFi Mini-ITX - 2 510 руб

  Разом я отримав загальну вартість 6 845 руб це не на багато більше ніж, я б навіть сказав приблизно така ж вартість якби система була зібрана на базі Atom D510 Pinetrail. У вартість не ввійшов HDD (жорсткий диск) і привід оптичних дисків придбані окремо. Розмір HDD залежить від обсягів Ваших сайтів, і з власного досвіду розміри більше 500 ГБ ставити в mini-server не рентабельно, через не високої продуктивності сервера.

  Новости
  Провайдеры:
  • 08.09.2015

   Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
   Читать полностью

  • 08.09.2015
   IPNET

   Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
   Читать полностью

  • 08.09.2015
   Boryspil.Net

   Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
   Читать полностью

  • 08.09.2015
   4OKNET

   Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
   Читать полностью

  • 08.09.2015
   Телегруп

   ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
   Читать полностью

  • 08.09.2015
   Софтлинк

   Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
   Читать полностью