• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Microsoft Office 2013: новий інтерфейс, нові ціни

Yardena Arar. Microsoft Office 2013: New Look, New Prices. PCWorld. March 2013, c. 40.

Оновлений офісний пакет Microsoft відрізняється істотно переробленим дизайном і інтеграцією з хмарою. Втім, і ціни на нього зросли.

Остання редакція Office 2013, флагманського офісного пакету Microsoft, вже доступна і на корпоративному, і на споживчому ринку.

Користувачі як автономного пакета Office 2013, так і хмарного сервісу Office 365 можуть організувати зберігання документів і їх спільну обробку в Мережі. Причому Office 365 оновлюється безперервно і дозволяє працювати з документами навіть далеко від основного ПК за допомогою віртуального інструменту Office on Demand. Крім того, клієнти отримують доступ до додаткового мережевого сховища і (в окремих версіях) до модулів розширення, до яких відносяться, наприклад, спільно використовувані календарі і відеоконференції високої чіткості.

Крім підтримки хмарних функцій, слід відзначити поліпшення зовнішнього вигляду нових додатків Робочого столу Office і включення в них цілого ряду корисних удосконалень.

цінові варіанти

На жаль, також зросла і вартість пакета. Версія Office 2013 Home and Student, до складу якої входять додатки Word, Excel, PowerPoint і OneNote, пропонується за 3499 руб. Версію Home & Business, в яку додана програма Outlook, можна придбати за 8599 руб. А пакет Office 2013 Professional, доповнений додатками Publisher і Access, продається вже за 15 499 руб. Ціни ці трохи вище цін на порівнянні версії Office 2010. При цьому кожен з продуктів дозволяється встановлювати тільки один раз, і Microsoft не планує надавати знижки тим клієнтам, яким потрібно кілька автономних інсталяцій.

Якщо Office потрібен вам тільки на одному ПК, вартість підписки на Office 365 вже через рік перевершить витрати на покупку Office 2013. Але якщо необхідно використовувати Office на кількох ПК, підписка на кілька років обійдеться дешевше.

модернізація інтерфейсу

Оновлений інтерфейс Microsoft Office має білий фон, що створює відчуття меншою захаращеності. Ще одним тонким поліпшенням стало застосування анімації, що робить переходи більше плавними (цей ефект при бажанні можна відключити). Крім того, розробники Microsoft спростили виконання декількох рутинних операцій.

У додатках Word, Excel і PowerPoint при створенні і повторному відкритті документа користувачеві пропонується широкий вибір шаблонів та інших параметрів.

Пакет забезпечує простоту інтеграції з мережевими сховищами Microsoft за допомогою безкоштовного сервісу SkyDrive, а в корпоративному середовищі - за допомогою комерційних облікових записів сервера SharePoint. При такому підході доступ до документів можна отримувати де завгодно. Корпорація Microsoft спробувала зробити Office більш дружнім по відношенню до планшетних комп'ютерів і сенсорних екранів.

Режим читання в Word

Одним з нововведень Word став режим читання, що дозволяє переглядати документи так, немов вони представляють собою надруковану книгу. Редагування в цьому режимі заборонено, але допустимо здійснювати пошук фрагментів, пов'язаних з виділеним контентом.

Якщо клацнути мишею на графічних елементах в режимі читання, можна збільшити їх, щоб більш детально розглянути. Повторне клацання повертає розміри зображення в початковий стан.

Коли відбувається закриття документа, Word автоматично реєструються сторінку, на якій користувач зупинився. При повторному відкритті документа програма повертає його на ту ж сторінку.

Підтримується пошук зображень на популярних сайтах обміну фотографіями. Сподобалися знімки вставляються в документ прямо в середовищі Word. Нова команда «Знімок» (Insert Screenshot) служить для захоплення мініатюр додатків, які виконуються в даний час на ПК, і вставки однієї з них в документ. (Після цього краю графічного зображення можна обрізати.) Якщо відбувається вставка зображення або іншого об'єкта, Word на льоту переформатує текст, завдяки чому відразу можна оцінити отриманий результат.

На новій вкладці «Дизайн» (Design) зібрана інформація про стилях і деяких інших параметрах. Тепер додаток Word вміє перетворювати PDF-файли в свій власний формат і конвертувати їх назад в формат PDF. Правда, в моїх тестах після виконання цієї операції форматування складних файлів виявилося порушено.

Крім обміну інформацією через SkyDrive, підтримується можливість перегляду документів Word тим користувачам, у яких додаток Word не встановлено. Для цього необхідно створити і відправити адресату спеціальну посилання. Одержувач зможе переглянути документ в браузері, а при наявності відповідних прав і відредагувати його. Також в програмі з'явилася команда для публікації документів в соціальних мережах.

Тепер Word підтримує можливість відповіді на коментарі. Після отримання коментаря на ньому можна поставити позначку «виконано». При бажанні документ захищається паролем від внесення приміток і виправлень.

Аналітичні функції Excel

У додатку Excel 2013 з'явився цілий ряд нових функцій, які допомагають вводити, аналізувати і потрібним чином представляти дані електронних таблиць.

Нова функція «Миттєве заповнення» (Flash Fill) здатна виявляти закономірності в таблиці і виконувати автозаповнення порожніх полів.

Крім того, в Excel спрощуються обробка і візуалізація даних в електронній таблиці. Виділіть таблицю, і в правому нижньому кутку з'явиться маленька кнопка «Швидкий аналіз» (Quick Analysis). Клацніть на ній, і з'являться мініатюри підтримуваних графіків і діаграм, з яких можна вибрати потрібні. В Excel є кнопка, при натисканні на яку видаються рекомендації з побудови діаграм і зведених таблиць. Обмежувач тимчасової шкали полегшує вивчення великих наборів даних у конкретний період часу.

Серед інших корисних змін слід зазначити можливість відкривати відразу кілька електронних таблиць. У середовищі Office 2013 кожна робоча книга має власне вікно, що помітно спрощує одночасний перегляд двох і більше книг. Як і у випадку з Word, можна обмінюватися електронними таблицями з користувачами, у яких не встановлено Office, направляючи їм спеціальне посилання (при цьому одержувачі можуть або просто переглядати документ, або переглядати і редагувати його в середовищі браузера) або публікуючи файл в соціальній мережі.

оновлення PowerPoint

Як і в новій версії Word, в PowerPoint 2013 з'явилися режим читання, можливість додавати знімки з екрану і фотографії з сайтів засобами самого додатка, функції масштабування об'єктів, розширені коментарі, миттєвий перегляд змін форматування і вкладка «Дизайн».

Налаштування елементів макета в PowerPoint 2013 спрощена завдяки відображенню нової панелі форматування в правій частині слайда. Панель викликається з контекстного меню клацанням правою кнопкою миші на вибраному об'єкті.

Мультимедійні функції PowerPoint включають можливість відтворення нових форматів відео і фонового звукового супроводу, яке звучить протягом всієї презентації.

При наявності двох екранів режим доповідача (Presenter View) допомагає ведучому презентацію звертатися до раніше зроблених приміток і попередньо переглядати ще не демонструвалися слайди. Якщо зображення в режимі доповідача з'явилося раптом не на тому екрані, пункт «Параметри відображення» (Swap Display) допоможе виправити ситуацію.

покращений Outlook

Вікно Outlook 2013 по замовчуванням складається з двох панелей. На одній з них відображається список повідомлень, на інший - вміст поточного повідомлення. Щоб оперативно відправити відповідь, досить натиснути кнопку «Відповісти» (Reply) на панелі попереднього перегляду.

Якщо ви побажаєте, Outlook 2013 допоможе вивести на екран додаткові панелі. Виберіть потрібну схему на вкладці «Вид» (View). Тут представлені спеціальні панелі для календаря і списку планованих заходів, а також панель «Люди» (раніше вона називалася «Контакти»).

У нижній частині екрана можна переключитися в режим Calendar (Календар), People (Люди) або Tasks (Завдання). Затримавши покажчик миші над одним з елементів, ви можете переглянути його в невеликому спливаючому вікні, не змінюючи при цьому уявлення основного екрану.

Нова функція Mailtips привертає увагу користувача до подій, пояснюючи ситуацію, що виникла (наприклад, в разі помилок при пересиланні приєднаних файлів).

OneNote, Publisher і інші

Додаток OneNote дозволяє легко розміщувати знімки екранів Word і PowerPoint. Крім того, воно містить поліпшені інструменти для модифікації таблиць і вміє оновлювати вбудовані файли Excel і Visio при зміні їх вмісту. Як і в інших додатках Office, замітки OneNote можна пересилати, відправляючи спеціальну посилання для їх подальшого перегляду (а якщо є і необхідні дозволи, то і для їх редагування) в середовищі браузера.

Додаток Publisher 2013 пропонує ті ж засоби компонування і форматування, що і PowerPoint або Word. Можна розмістити набір зображень поруч з документом, а потім переглядати отримані результати, вставляючи картинки по одній з допомогою кнопки Swap Image.

Додаток для побудови ділових діаграм Visio 2013 включає в себе ряд нових стилів і шаблонів. Підтримується спільна робота з користувачами SharePoint і передплатниками Office 365. Новий майстер допомагає пов'язувати графічні елементи діаграм з джерелами даних. Після цього при зміні даних зміниться і зовнішній вигляд діаграми.

**** 15 499 руб. (Версія Professional); Microsoft; go.pcworld.com/office2013

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью