• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Методика відображення операцій по утриманню і перерахуванню аліментів в бухгалтерському обліку

 1. загальні положення
 2. Угода про сплату аліментів
 3. приклад 1
 4. Виконавчий лист
 5. приклад 2
 6. перерахування аліментів

1С: Підприємство 8.2 /
Управління виробничим підприємством для України /
Зарплата і Управління Персоналом

Зміст

загальні положення

Угода про сплату аліментів

приклад 1

Виконавчий лист

приклад 2

перерахування аліментів

Перевірка правильності утримання і виплати аліментів

Наведені в методиці рекомендації моделювалися в конфігурації « Управління торговим підприємством для України », Редакція 1.2.

Стаття також актуальна для типової конфігурації « Управління виробничим підприємством для України », Редакція 1.3.

загальні положення

Існують наступні варіанти стягнення аліментів:

 • Добровільно за згодою сторін. У цьому випадку батьки укладають договір-угоду про добровільну сплату аліментів на дитину і стягнення аліментів проводитиметься на підставі цієї угоди.
 • Примусово за рішенням суду. У разі якщо батьки не прийшли до добровільної згоди щодо виплати аліментів, стягнення аліментів проводиться на підставі виконавчого листа, який видається за рішенням суду.

В конфігурації для відображення факту утримання аліментів з співробітника призначений документ « Виконавчий лист ». Документ «Виконавчий лист» дозволяє зареєструвати необхідність планових утримань за виконавчим документом суду або за угодою про сплату аліментів.

Правила розрахунку утримань за виконавчим листом залежать від значення реквізиту «Вид документа» документа «Виконавчий лист» (Рис. 1).

При заповненні шапки документа «Виконавчий лист» слід:

 • У реквізиті «Отримувач» вказати одержувача сум, утриманих за виконавчим листом. Одержувач вибирається з довідника «Контрагенти», в якому для контрагента можна вказати всю необхідну контактну інформацію.
 • У реквізиті «Дата з» вказати дату початку утримання аліментів за даними самого виконавчого листа. Наприклад, виконавчий лист або угоду по аліментах могло починатися ще до того, як співробітник прийнятий на роботу в організацію.
 • У реквізиті «Дата по» вказати дату закінчення дії утримання. Після цієї дати утримання вже не буде потрапляти в документ « Нарахування зарплатні працівникам організацій ».

Заповнення цього реквізиту не обов'язково в наступних випадках:

 • якщо ця угода про сплату аліментів та заповнена інформація про дітей;
 • якщо це утримання до виплати певної суми.
Звернути увагу!

Установка прапора «Суму аліментів збільшувати до мінімуму» дозволяє утримувати суму на кожну дитину в розмірі 30% прожиткового мінімуму соціальної групи, до якої відноситься дитина, якщо розрахована відсотком від заробітку сума аліментів менше цього розміру.

Угода про сплату аліментів

При виборі виду документа «Угода про сплату аліментів» необхідно:

 • У групі показників «Утримання»:
  • в реквізиті «Дата початку дії» вказати початок місяця, з якого в системі почне вироблятися розрахунок утримань за виконавчим листом;
  • задати правила розрахунку суми утримання: відсотком від заробітку або фіксованою сумою, до певної дати або до досягнення певної суми. При цьому вказується розмір щомісячних утримань і при необхідності, гранична сума, до досягнення якої слід робити утримання;
  • задати правила передачі утриманих сум одержувачу. Для цього слід в реквізиті «Спосіб перерахування» вибрати необхідний спосіб: через касу , через банк , Поштовим переказом. Якщо суми утриманих аліментів передбачається відправляти одержувачам поштовим переказом, то з працівника крім основної суми слід утримувати і поштовий збір (реквізит «Тариф пошти»).

Ставки поштових зборів для кожного з поштових тарифів можна подивитися і при необхідності змінити в регістрі відомостей «Шкала поштових зборів» (Рис. 2).

 • У табличній частині «Діти» документа «Виконавчий лист» ввести інформацію по кожній дитині і вказати рік закінчення виплати аліментів на нього. Дана інформація може бути введена як вручну, так і за допомогою кнопки «Заповнити дітей». Для коректного заповнення інформації необхідно попередньо ввести дані про дітей (ПІБ, дату народження) в довідник « Фізичні особи »І вказати на них посилання в картці фіз. особи - платника аліментів.
Звернути увагу!

У колонці «Рік» слід вказувати рік 18ти річчя (в загальному випадку) або іншого віку дитини, до якого слід утримувати аліменти згідно з виконавчим документом.

Якщо аліменти утримуються на двох і більше дітей (одним загальним відсотком), і після досягнення одним з дітей повноліття ніхто з батьків не звернувся до суду для зміни розміру аліментів на інших дітей (тобто не оформлений новий виконавчий лист), аліменти на них утримуються за вирахуванням тієї рівної частини, яка відноситься до досяг повноліття дитини.

Наприклад, якщо виконавчий лист передбачає утримання аліментів у розмірі 33% до 2014 р на одну дитину, і до 2018 р - на другого, то до кінця 2014 р аліменти будуть утримуватися в розмірі 33% від заробітку загальною сумою на обох дітей, а з початку 2015 року сума утримання складе 1/2 від 33% доходу.

приклад 1

До бухгалтерії підприємства Піксель ТОВ надійшло Угода про сплату аліментів, на підставі якого з працівника Панова А. Д. слід утримувати аліменти в розмірі 33,33% від суми заробітної плати на неповнолітню дитину Панова О. А., 2011 народження. Відповідно до умов Угоди одержувачем аліментів є Горбунова О. Н., аліменти відправляються одержувачу через поштове відділення.

Для відображення цієї ситуації необхідно виконати наступні дії:

1. У довіднику «Фізичні особи» в картку фізичної особи Панов А. Д. на закладці «Додаткові» заповнити інформацію про дитину Панове О. А. (Рис. 3).

2. Створити документ «Виконавчий лист» з видом документа «Угода про сплату аліментів». У документі відбивається вся необхідна для утримання аліментів інформація (Рис. 4).

3. Утримати аліменти і поштовий збір в кінці місяця документом « Нарахування зарплати працівникам організацій »(Рис. 5).

Виконавчий лист

Виконавчим листом називається документ, заснований на судовому рішенні, яке було прийнято у справі, яке з'явилося з цивільних або адміністративних правовідносин.

Таким чином, на підставі виконавчого листа, можуть утримуватися з працівника організації крім аліментів, інші стягнення, накладені судовими органами.

Методика заповнення основних реквізитів при виборі виду документа «Виконавчий лист» в разі утримання аліментів аналогічна заповнення документа «Виконавчий лист» з видом документа «Угода про сплату аліментів».

Звернути увагу!

Якщо вибирається вид документа «Виконавчий лист», внесення інформації про дітей в картку фізичної особи, платника аліментів, не є обов'язковим.

приклад 2

До бухгалтерії підприємства Піксель ТОВ надійшов виконавчий лист, на підставі якого з працівника Маркіна В. С. слід утримувати аліменти фіксованою сумою в розмірі 620,00 грн. на неповнолітню дитину Маркину Е. В., 2008 року народження. Відповідно до виконавчим листом одержувачем аліментів є Маркіна А. Ю., аліменти відправляються одержувачу на картковий рахунок в банку.

Для відображення цієї ситуації необхідно виконати наступні дії:

1. Створити документ «Виконавчий лист» з видом документа «Виконавчий лист». У документі відбивається вся необхідна для утримання аліментів інформація (Рис. 6).

2. Утримати аліменти в кінці місяця документом « Нарахування зарплати працівникам організацій »(Рис. 7).

перерахування аліментів

Перерахування аліментів одержувачу відбивається у відповідності зі способом перерахування, зазначеним у документі «Виконавчий лист»:

Інші матеріали по темі:
дата початку дії , виконавчий лист , Угода , відсотком , одержувач , фіксованою сумою , зареєструвати , загальні положення , розмір , утримання , загальні , нарахування зарплати працівникам , нарахування зарплати працівникам організацій , нарахування зарплатні , редакція , на підставі , дата , управління торговим підприємством , управління виробничим підприємством , управління , співробітник , дії , конфігурації , документа , документ

Матеріали з розділу: 1С: Підприємство 8.2 / Управління виробничим підприємством для України / Зарплата і Управління Персоналом

Інші матеріали по темі:

Порядок оформлення документів прийому працівника, для якого враховується пільга для одиноких матерів в розрахунку на кожну дитину

Загальносистемні механізми і принципи

Методика оформлення операцій з підзвітними особами

Порядок застосування мінімальної заробітної плати при розрахунку ЄСВ на ФОП

Основні принципи обліку операцій в іноземній валюті


Нас знаходять: поштовий збір за АЛІМЕНТИ В УКРАЇНІ, проводкт в 1 с по аліментах 2018 у України, проводки по аліментах в 1 з в Україні, картка обліку аліментів, проводки по аліментах в 1с, бухгалтерія не вираховує аліменти, звіт про аліменти в 1 з , аліменти бухгалтерський облік проводки України, чи можуть аліментв нараховуватися безготівковим розрахунком, _some_qunique_referrer_placeholder_


1С: Підприємство 8

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью