• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Mesh Wi-Fi під маркою Tenda: сам собі стільниковий оператор

 1. Чи не заMESHкаться в мережі
 2. До сMESHного просто

Можливість з легкістю підключити до Wi-Fi ноутбук або смартфон і негайно одержати високошвидкісний вихід в Інтернет з низькими затримками сигналу, не покладаючись на вічно перевантажену стільникову мережу, затребувана повсюдно: в офісі, вдома, в кафе, на стадіоні. Класична структура організації бездротового доступу з централізованим маршрутизатором або точкою доступу вже не справляється зі зростанням вимог користувачів до якості з'єднання. На виручку приходять mesh-мережі та обладнання для них, таке, як Ноди сімейства MW під маркою Tenda.

Чи не заMESHкаться в мережі

Сучасні мережі Wi-Fi зручні для користувачів, прості в адмініструванні і рішуче необхідні в безлічі бізнес-додатків. Якість доступного бездротового з'єднання - один з найважливіших критеріїв, за якими клієнти оцінюють готелі, коворкінговие простору, ресторани та інші громадські заклади на сайтах-агрегаторах бронювання послуг. Бізнесмену, який прагне забезпечити своєму підприємству високий рейтинг, необхідно подбати про гідний рівень організації Wi-Fi для відвідувачів і співробітників.

Класичний спосіб вирішити цю проблему - взяти маршрутизатор потужніший і там, де рівень створюваного ним сигналу з об'єктивних причин падає, розширити зону покриття за рахунок бездротових репітерів і екстендерів. Однак подібне рішення виходить дорогим, централізованим і не завжди оптимальним. Збій в роботі центрального маршрутизатора призводить до відмови всієї мережі, а високе навантаження, яку створюють десятки і сотні одночасних підключень, стає серйозним випробуванням навіть для самого потужного «заліза».

У багатьох будинках і офісах сьогодні навантаження на бездротової сегмент локальної мережі також стрімко наростає. Розумними стають чи не всі навколишні людини пристрої, від електролампочок і аудіоколонок до принтерів, здатних приймати завдання на друк з будь-якого авторизованого гаджета і вести персоніфікований облік витратних матеріалів. Підключають ж такі пристрої до локальної мережі найчастіше через Wi-Fi.

Так дійсно зручніше, але разом з тим зростання числа бездротових підключень не кращим чином позначається на роботі навіть самого передового маршрутизатора. Наприклад, якщо серед налагоджують з ним контакт пристроїв деякі забезпечені не найпередовішими модулями Wi-Fi, маршрутизатора доведеться перемикатися в режим сумісності з застарілими стандартами (наприклад, з 20-МГц шириною каналу замість більш актуальною 80- або 160-МГц), уповільнюючи тим самим швидкість обміну навіть з найновішим і дорогим обладнанням.

Вирішити проблеми, породжені надлишкової централізованість перевантажених клієнтськими пристроями бездротових мереж, покликана технологія мереж пористих (mesh). Місце єдиного центрального маршрутизатора тут займає безліч рівних за статусом (в тому ж сенсі, в якому рівні пирингові клієнти торрент-мережі) вузлів, або нод (nodes).

Принцип роботи mesh-мережі схожий з тим, за яким функціонує мережа мобільна. Клієнтський пристрій фіксує сигнал відразу від декількох розташованих поблизу нод, але з'єднується і налагоджує обмін з тієї, для якої рівень сигналу в даний момент найбільш високий. При переміщенні (клієнта по залу ресторану, співробітника по офісу, користувача по дому) може вийти так, що сигнал від іншого Ноди виявиться сильнішим. Тоді клієнтський пристрій автоматично переключиться на роботу з більш кращою нодою, непомітно для користувача і без шкоди для вже налагоджених потоків обміну даними, будь то перегляд відеоролика з YouTube, сеанс конференц-зв'язку, редагування відкритого в Google Docs документа і т. П.

Ніздрюваті мережі Wi-Fi мають цілу низку очевидних переваг в порівнянні з централізованими. Вони набагато впевненіше забезпечують належну якість сигналу абонентам, що знаходяться в русі. Побудована з їх допомогою бездротової мережі на великій території працює ефективніше, оскільки за відсутності виділеного центру комунікації між окремими вузлами такої мережі маршрутизируются найбільш оптимально. Нарешті, розширювати порожнисту мережу новими нодамі надзвичайно просто: її пірінгова структура допускає майже необмежену масштабування.

Актуальні інсталяції розумних будинків і офісів, так само як і бездротове покриття великих громадських просторів (стадіонів і концертних залів та ін.) Все частіше втілюють сьогодні mesh-стратегію замість централізованого підходу. В першу десятку найбільш продаваних пристроїв для організації мереж Wi-Fi в північноамериканської роздробі вже входять три різновиди mesh-комплектів, в тому числі Tenda MW6. Тонкість при виборі відповідного обладнання для пористих мереж полягає в тому, щоб знайти оптимальний баланс між його можливостями, ціною і зручністю адміністрування.

До сMESHного просто

Mesh-мережі - відмінно масштабовані, придатні для використання в русі, стійкі до перешкод і навіть виходу з ладу відразу декількох нод, спочатку створювалися для військових цілей. Не дивно, що обладнання для побудови пористих мереж Wi-Fi з'явився в широкому доступі по не демократичною ціною. Однак у міру того, як зростав до них інтерес СМБ-замовників і приватних споживачів, mesh-мережі ставали доступнішими. Правда, нерідко за рахунок досить прямолінійного урізання функціональності.

Компанія Tenda, заснована в 1999 р в Шеньчжені, розширила свій асортимент mesh-продуктами порівняно недавно, але вже встигла зарекомендувати себе серед покупців цих пристроїв з найкращої сторони. На відміну від безлічі торгових марок з Піднебесної, Tenda не вдається до послуг ODM-виробників, маючи в своєму розпорядженні власним виробництвом з 25 монтажними і 18 складальними лініями на площі 50 000 м². Російським споживачам і замовникам Tenda пропонує повну локалізацію своїх продуктів, підтримку в режимі 24/7, мережа авторизованих сервісних центрів, поставки зі складу в РФ і індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Чим же виділяються серед наявних на ринку mesh-рішень розробки Tenda? Головна їхня особливість - поєднання великої функціональності з простотою розгортання і адміністрування. Завдяки смартфон додаток Tenda WiFi встановлення та підключення до Інтернету першої Ноди, а також додавання наступних вузлів в порожнисту мережу не уявляють проблеми навіть для малопідготовлені користувача. Інтерфейс програми повністю русифікований, а повний доступ до всіх налаштувань нод, включаючи «батьківський контроль», можливий зі смартфона з будь-якої точки світу.

Принципова схема дії технології Mesh Nova
Принципова схема дії технології Mesh Nova

Tenda MW3-2 позиціонується як mesh-система стандарту АС1200 для будинку, однак з успіхом може застосовуватися і в малих офісах або філіях, і в невеликих громадських закладах з безперервним потоком відвідувачів, наприклад в кафе, закусочних. Побудована на платформі Realtek система - двосмугова, що надає Wi-Fi стандарту 802.11ac в діапазонах 5 і 2,4 ГГц. Технологія формування спрямованого пучка (beamforming), характерна для істотно більш дорогих маршрутизаторів, дозволяє Tenda MW3-2 оптимізувати характеристики каналу радіообміну з найбільш вимогливими до смуги пропускання клієнтськими пристроями.

Кожна нода цієї mesh-системи забезпечена двома портами 100 Mbit Ethernet, а всього ячеистую конфігурацію здатні утворювати до шести вузлів Tenda MW3-2. Для безлічі інсталяцій, від триповерхових заміських котеджів до досить великих офісів або ресторанів, такого доступного за ціною і не вимагає надмірних адміністраторських зусиль рішення буде більш ніж достатньо.

Весною 2019 року на російський ринок вийде новинка в сімействі Tenda Nova - модель MW5, призначена для великих приватних будинків або квартир, підключених до інтернету зі швидкісного каналу (100 Мбіт / с і більше). У комплект поставки буде входити центральна нода з портами Gigabit Ethernet, а також дві вторинні Ноди, вже попередньо налаштовані і готові до побудови mesh-мережі в комбінації з першої. Їх досить просто включити в електричну розетку і відразу ж отримати високошвидкісну порожнисту мережу.

Пристрої Tenda Nova MW6 вже присутні у всіх федеральних російських торгових мережах. Вони готові стати основою для побудови найбільш вигідних по співвідношенню можливостей і ціни mesh-мереж в приміщеннях зі складною внутрішньою організацією (цегляні стіни, металеві двері) площею до 500 м². Реалізована в них технологія Smart Auto-Path Selection визначає оптимальний шлях передачі пакетів від клієнта до ресурсу інтернету і назад, забезпечуючи максимальну продуктивність. У інших вендорів вона носить назву Open Shortest Path First (OSPF).

Tenda Nova MW6 з гігабітними портами Ethernet в повній мірі заслуговує назви розумної mesh-системи, оскільки управління внутрішніми параметрами її конфігурації проводиться в істотному ступені автономно. Адміністратору достатньо змінити налаштування на основному вузлі, підключеному до інтернету, а потім вже сама головна нода передасть відповідні команди на зміну конфігурації всім іншим блокам комірчастої мережі. Прямий контроль над всією системою користувачеві дає додаток Tenda WiFi, доступне під Android 4.0+ і iOS 8.0+.

Як і звичний централізований маршрутизатор, mesh-система реалізує цілий ряд необхідних для сучасної мережі технологій Wi-Fi. Це і багатоканальний спосіб з'єднання з клієнтськими пристроями MU-MIMO, і підтримка різних способів підключення до обладнання інтернет-провайдера (DHCP, статичний IP, PPPоE, PPTP, L2TP), і «батьківський контроль», і переадресація портів, UPnP і резервування IP- адрес, і можливість організації гостьового доступу. Система готова навіть до роботи з Amazon Alexa, хоча на російському ІТ-ринку тема розумних колонок так до сих пір толком і не розкрита.

Центральна і ведені Ноди Mesh системи Tenda органічно впишуться в будь-який інтер'єр
Центральна і ведені Ноди Mesh системи Tenda органічно впишуться в будь-який інтер'єр

У наступному році в арсеналі Tenda з'являться і ще більш функціональні рішення для організації пористих мереж. Ці Ноди класу high end будуть оснащуватися трьома антенами і трьохсмуговим радіомодулем (один канал 2,4 ГГц і два незалежних 5 ГГц). Практично для будь-якої mesh-інсталяції, за винятком хіба що промислових, для яких існують серйозні вимоги до пило- і вологостійкості корпусів, таке обладнання підійде і дозволить одночасно підключатися до Wi-Fi кільком десяткам осіб.

Та не просто підключатися, а отримувати в своє розпорядження гідний за характеристиками бездротової канал, властивості якого будуть визначатися одним лише якістю з'єднання з провайдером, а не тим, яке ще бездротове обладнання в даний момент звертається до сервера свого виробника за оновленням. Чим більше навколо нас буде розумних електронних гаджетів і речей, тим актуальніше буде проблема надання всім їм адекватного доступу в інтернет. І без mesh-мереж проблему цю, судячи з усього, ніяк не вирішити.

СПЕЦПРОЕКТ КОМПАНІЇ TENDA

інші спецпроекти

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

Чим же виділяються серед наявних на ринку mesh-рішень розробки Tenda?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью