• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Материнські плати для Майнінг [огляд + таблиця]

 1. Як вибрати материнську плату
 2. Чи має значення модель?
 3. Кращі материнські плати для Майнінг
 4. ASUS
 5. ASRock
 6. Gigabyte
 7. Підбираємо плату під кількість відеокарт
 8. Рекомендації по вибору материнської плати

Однією з важливих складових частин ферми для Майнінг є материнська плата. Саме до неї підключаються відеокарти, і від кількості слотів на ній залежить кількість можливих пристроїв в клуні. У даній статті ми постараємося розібратися з тим, наскільки має значення модель материнки для Майнінг і як вона впливає на продуктивність відеокарт, яку модель краще вибрати. Ми також наведемо таблицю зі списком найпопулярніших моделей різного рівня.

Як вибрати материнську плату

Якщо ви хочете зібрати ферму для Майнінг , То вибираючи материнську плату, слід звернути увагу на деякі важливі моменти.

Так, наприклад, важливим є кількість слотів PCI-E. При цьому пропускна здатність і, відповідно, версія слота значення не має. Допускається застосування і версії 2.0, і версії 3.0. На ринку представлені плати з кількістю роз'ємів від 1 до майже двох десятків. Оптимальним вибором стане пристрій, який підтримує від 4 до 6 GPU . Детальніше це буде пояснюється трохи нижче в даній статті.

Слід також звернути увагу на систему охолодження пристрою. Це важливо, якщо планується використання центрального процесора, який додатково вимагає охолодження зони харчування. Якщо до даної рекомендації не прислухатися, то є досить велика ймовірність того, що елементи просто згорять під навантаженням. Майнер не з чуток відомо, як нагріваються майнінговие ферми під час видобутку криптовалюта.

Має також сенс зробити упор на призначення певної плати. В даний момент на ринку є не одна модель, яка призначена в першу чергу для Майнінг. Найчастіше такі рішення мають позначку "BTC" в назві моделі і не мають зайвих функцій, таких, які не знадобляться для Майнінг. Однією з головних особливостей таких моделей є посилена підсистема живлення для портів і збільшення товщини самої плати.

Якщо є можливість, то Майнінг ферма повинна бути побудована саме з компонентів, які спеціально для цього призначені. Також непогано підходить залізо , Яке призначене для геймерів. Воно також стійке до високих навантажень і часто може похвалитися необхідною кількістю слотів. Якість у таких моделей зазвичай теж на високому рівні.

Слід зазначити, що велика кількість слотів pci express 3.0 не є обов'язковою умовою. Існують спеціальні перехідники, які дозволяють підключати додаткові кілька відеокарт до слотів pci-e. З їх допомогою також можна винести пристрої з корпусу для кращого охолодження і встановити на стенд. Однак такий спосіб дещо відрізняється від звичної збірки ПК. Тому рекомендуємо вам ознайомитися з матеріалами про те, як зібрати такий комп'ютер на стенді за допомогою райзерів.

Уявімо, що ваша материнська плата має слоти для двох відеокарт, але за допомогою вищезазначених перехідників можна підключити ще шість пристроїв. Таким чином, на материнке може бути встановлено до восьми карток. Однак такий підхід має і недолік. Якщо з будь-яким компонентом ферми щось трапиться, то всі вісім карток стануть марні. Більш вдалим варіантом стане збірка двох ферм по чотири карти. Якщо одна з них вийде з ладу, то друга продовжить працювати і ви будете отримувати хоча б половину звичного доходу. Однак збірка двох ферм буде дорожче, так як доведеться також витратитися на додатковий процесор, жорсткий диск, блок живлення і інші компоненти. Такий варіант буде актуальний для тих, у кого в наявності є досить потужні зайві комплектуючі, які можуть бути задіяні для кріптоферми.

Чи має значення модель?

З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що важлива не модель плати, а її відповідність усім критеріям, яким повинна відповідати материнка для Майнінг. Однак бажано все ж орієнтуватися на моделі, які були розроблені спеціально для Майнер, або хоча б ігрові рішення. Слід розуміти, що важлива не модель як така, а відповідність моделі плати вимогам, які висуваються до материнку для Майнінг. Ферма для Майнінг має на увазі високе навантаження, в тому числі і температурну, а також підтримку певної кількості відеокарт. Це саме ті речі, на які потрібно звернути увагу в першу чергу.

Кращі материнські плати для Майнінг

Вибір материнської плати для Майнінг майже завжди призводить користувача до декільком компаніям, які можна назвати лідерами ринку. Вони пропонують якісне і продумане обладнання, яке встигли оцінити багато Майнер. Збирання та налагодження ферми для Майнінг з використанням даних компонентів стане відмінним рішенням. Найпопулярнішими є компанії:

Нижче ми детальніше розглянемо в чому перевага продуктів кожної з них.

ASUS

ASUS

У випадку з компанією Асус ми маємо вибір між залізом для геймерів і спеціалізованими материнськими платами для видобутку криптовалюта. Обидва рішення добре підходять для ферм, але не є бюджетними.

У материнських платах для геймерів реалізовується функція GPU Boost, яка допомагає моментально розганяти графічний процесор . Для поліпшення контролю охолодження комп'ютера використовується інтелектуальна система Fan Expert 3, яка дозволяє управляти вентиляторами і регулювати рівень шуму. Крім того, виробник використовує якісні компоненти, наприклад, кращі твердотільні конденсатори виробництва Японії, ферритові сердечники дроселів і різні запобіжники, які захистять пристрій від статичної електрики і перепадів напруги.

Ще краще у Асус йдуть справи з лінійкою для Майнінг. Тут використовуються не тільки вищезгадані компоненти й системи налаштувань, але збільшено кількість слотів для відеокарт. Саме ця компанія розробила материнську плату, яка призначена для Майнінг і має рекордну кількість слотів. Цією платою є Asus B250 Mining Expert і на ній розташовано 19 слотів для підключення відеокарт. Майнер, які встигли протестувати дану розробку, запевняють, що ферма на її основі здатна досягти неймовірних показників продуктивності. При цьому харчування забезпечується за допомогою трьох блоків, які підключаються безпосередньо до материнке.

ASRock

ASRock

В останні пару років компанія ASRock змогла стати одним з фаворитів у співтоваристві кріптодобитчіков. Їх секрет полягає в наданні хорошого вибору узконаправленного обладнання. Плати даної компанії дозволяють збирати ферми на самих різних процесорах від компаній Інтел і АМД.

Компанія також пропонує на ринку хороший вибір моделей, що не заточені під кріптоферми, але все одно часто застосовуються в їх створенні. Найчастіше їх вибирають з-за добре продуманого розташування слотів для підключення відеокарт.

Якщо говорити про вибір материнок цієї фірми, то слід звернути увагу на кілька речей. У їх число входить розташування роз'ємів, вартість і призначення, а також сумісність з процесорами.

Головна перевага плат від даного виробника - це їх багатий функціонал. Вони часто оснащені настройками, які дозволяють Майнер збільшити свій дохід. Так, наприклад, багато моделей компанії оснащені харчуванням через PCI-E і дозволяють підключити додаткову напругу від блоку живлення за допомогою спеціальних роз'ємів.

Плати ASRock містять достатню кількість налаштувань, які дозволяють організувати стабільну роботу навіть при зайвих навантаженнях при Майнінг. Якщо ваш бюджет дозволяє, то рекомендується віддавати перевагу саме моделям з позначкою "BTC", які спочатку призначаються саме для кріптовалютних ферм.

Gigabyte

Gigabyte

Відповідні моделі є і у виробника Gigabyte. На їхньому офіційному сайті представлено цілий список, де перераховані всі рекомендовані топові мат плати для Майнінг. В деякі з них підтримка видобутку криптовалюта вбудована прямо в Біос.

У Gigabyte кожна плата для ферми виготовляється з використанням високоякісних конденсаторів із збільшеним терміном служби. Також всі компоненти мають додатковий захист від впливу високих температур та інші поліпшення для збільшення стабільності роботи при високих навантаженнях. Окремим плюсом даних материнок можна вважати їх вартість, яка нижче, ніж у Asus і ASRock.

Дана компанія також може похвалитися наявністю технологій для оптимізації потужності системи і зниження нагріву. Спеціальний модуль забезпечує якісне надходження харчування в процесор без будь-яких стрибків. Однак досягається це не тільки за рахунок фаз живлення. Компанія використовує цілий комплекс технологій і схемотехнічних рішень, які забезпечують максимальну стабільність.

Підбираємо плату під кількість відеокарт

У таблиці, яка розташована нижче, ви можете ознайомитися з найпопулярнішими моделями, починаючи з простих рішень для двох відеокарт і закінчуючи топовими рішеннями. Список не є вичерпним і ферма відеокарт може бути успішно створена і на основі інших компонентів від інших виробників.

Слід також зазначити, що деякі користувачі шукають відповідь на питання про те, як дізнатися, чи підтримує материнська плата відеокарту. Однак сьогодні сумісність материнської плати і відеокарти гарантована, якщо використовується стандартний роз'єм pci express.

Кількість відеокарт Моделі 2 відеокарти Gigabyte Z370 HD3
Asus Prime H270-plus
MSI Z270-A Pro
ASRock H270 Pro4 3 відеокарт ASRock Z370 Extreme4
ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6 4 відеокарти ASRock B250 pro4
ASUS H81M-PLUS Sockel 1150 M-ATX
MSI 970A-G43 Sockel AM3
ASRock FM2A88X
5 відеокарт Gigabyte GA-F2A88X-D3HP
Gigabyte GA-970A-DS3P Socket AM3 +
Gigabyte GA-970A-UD3P
Gigabyte FM1 GA-A55-S3P A55-S3P
6 відеокарт ASRock H81 PRO BTC R2.0
GIGABYTE H110-D3A Bitcoin Edition
BIOSTAR TB85 LGA 1150 Intel B85
7 відеокарт MSI Z170 A GAMING PRO CARBON
MSI Z170A Krait Gaming 3x
ASUS STRIX Z270F GAMING
8 відеокарт ASUS Prime H270-PLUS
ASUS Prime Z270-A
12 відеокарт Biostar TB250-BTC TB250 тисячі сто п'ятьдесят одна DDR4
13 відеокарт ASRock H110 Pro BTC + Bitcoin
19 відеокарт Asus B250 Mining Expert

Рекомендації по вибору материнської плати

Отже, з вищесказаного випливає, що основним критерієм для вибору материнської плати є співвідношення вартості і кількості слотів в залежності від потреб користувача. Звичайно, краще купити продукт, який був розроблений саме для даної сфери, але якщо у вас недостатньо коштів, то підійде і недорога материнська плата для Майнінг. Бюджетна плата повинна влаштувати середньостатистичного Майнера і з тієї причини, що центральний процесор не задіюється при видобутку більшості монет і зовсім не важливо, який сокет буде використовуватися - LGA1150, LGA 1151, LGA 1155 або інший.

Однак і найдешевша мати для Майнінг - це поганий вибір. Компоненти, так чи інакше, повинні бути якісними, щоб біткоіни ферма функціонувала без перебоїв відразу після того, як була проведена її налаштування. Що стосується кількості відеокарт, то тут відповідь також був уже дано вище. Оптимальним варіантом можна вважати підтримку чотирьох карт. Навіть 6 pci-e - це вже багато для малої домашньої ферми і краще розділити всі наявні відеокарти на дві системи. Слід пам'ятати, що в одну збірку можна встановити і відеокарти від Nvidia, і відеокарти від AMD.

На закінчення слід сказати, що вибір материнської плати - це важливий етап збірки ферми. Саме материнка відповідає за цілісність всієї системи та взаємодію її компонентів, а значить і гарантує те, що крипто ферма працюватиме стабільно. Виробники заліза вчасно відреагували на запити споживачів і заповнили ринок якісними компонентами для Майнінг, тому проблем з вибором виникнути не повинно. Сподіваємося, що цей матеріал допоміг вам розібратися в темі і зробити висновки щодо того, якою має бути краща материнська плата для ферми.

Чи має значення модель?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью