• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Легка оптимізація з редактором блогів

 1. Завантажити редактор блогів
 2. Як працювати в редакторі блогів
 3. Оптимізація зовнішніх посилань в редакторі блогів
 4. Оптимізація внутрішніх посилань в редакторі блогів
 5. Оптимізація картинок в редакторі блогів
 6. Інші можливості і переваги редактора блогів

Доброго часу доби, шановні читачі. Багато я чула про такий чудовий продукт, як Windows Live Writer, а за більш, ніж півроку ведення блогу , Жодного разу його не спробувала, а даремно. Мені дуже сподобався. Ось вирішила і вам порадити. Отже, що це таке, Windows Live Writer? Це редактор блогів. Програма, в якій ви можете писати свої статті, зберігати на своєму комп'ютері, відправляти в свій блог. Ви можете сказати, ну і що? Подумаєш. А я в цій статті розповім про її переваги перед візуальним редактором Blogger. А вони є, і значні. Але постараюся бути послідовною і почну з самого початку.

План статті:

 • Завантажити редактор блогів
 • Як працювати в редакторі блогів
 • Оптимізація зовнішніх посилань в редакторі блогів
 • Оптимізація внутрішніх посилань в блозі
 • Оптимізація картинок в блозі
 • Інші можливості і переваги редактора блогів

Завантажити редактор блогів

Завантажити Windows Live Writer можна з офіційного сайту . Коли запустіть програму установки, вам буде запропоновано вибрати і інші продукти. Тут вибирайте на свій розсуд. Нас цікавить продукт Writer, його то вже точно вибирайте і слідуючи інструкція встановлюйте на свій комп'ютер.

Шкода, я не робила скріншоти установки, тому що не думала, що буду писати про цю програму, тому що не знала, що вона дійсно володіє значними перевагами перед стандартним візуальним редактором Blogger. Постараюся словами звернути вашу увагу на деякі нюанси установки.

Ближче до завершення установки, вам буде запропоновано встановити стартовою сторінкою сайт live.com (або щось в цьому дусі), а так само їх тулбар - відмовляйтеся від цього не замислюючись, вам це ні до чого. У якийсь момент вам потрібно буде ввести свій логін і пароль до блогу, після чого вам запропонують опублікувати тестове повідомлення в блозі, яке буде автоматично видалено, тут погоджуйтеся. По завершенні установки буде повідомлення про те, що потрібно зареєструватися на їхньому сайті. Реєстрація мінімальна, і зводиться до створення поштової скриньки, логін і пароль якого будуть служити входом в програму Writer. І ось редактор блогів на вашому комп'ютері. Чому то він не запропонував встановити значок на робочий стіл, якщо у вас так само, то шукаємо програму через Пуск.

Як працювати в редакторі блогів

Ось ми і в програмі. Подивіться, через те, що ми дозволили їй опублікувати тестове повідомлення, ми відразу можемо писати тим шрифтом, який використовується на блозі, колір шрифту, так само, той же, що і в блозі, і заголовок такий же. Так, цю статтю я пишу в редакторі і відразу демонструю вам переваги редактора.

Внизу вікна повідомлення є три вкладки:

 • На вкладці Редагування ви пишіть своє повідомлення, як ніби ви знаходитесь в своєму блозі.
 • На вкладці Перегляд ви можете подивитися, як ваша стаття буде виглядати на блозі. Пишу ще одну статтю в редакторі, а все ніяк не можу звикнути до цієї функції. Коли відкриваю перегляд, завжди думаю, що в браузері перебуваю. Повертаю його, тисну в панелі завдань на іконку редактора, а знову відкривається вікно браузера. Я в ступорі, потім міркую, що я в редакторі, просто в режимі перегляду.
 • На вкладці Вихідний код - вихідний код повідомлення.

Ви ж знаєте, як часто нам доводиться лазити в нього, коли ми пишемо повідомлення у візуальному редакторі. Те посилання поправити - вставити параметр nofollow, якщо не хочемо щоб посилання враховувалася, то картинки відредагувати - видалити посилання на велике зображення, якщо необхідно, а щоб індексувалися картинки потрібно кожної проставляти alt, чого не передбачено в блогерів. І все це вручну, по крайней мере так роблять всі, хто піклується про те, щоб їх блог максимально відповідав вимогам пошукових систем і був добре оптимізований.

Вічне редагування вихідного коду через недоробки розробників є досить серйозним мінусом, який, хоч і не дозволяє нам відмовитися від нашої улюбленої платформи, але постійно тримає в тонусі, не дозволяючи розслаблятися. Скільки разів бувало, що після публікації готової статті я відкривала її редагування, щоб поправити зображення, тому що, елементарно, забула це зробити відразу.

Я не буду детально описувати вам весь процес використання програми, думаю, все вміють користуватися Word і візуальними редакторами, всі вони однакові, але ось деяким моментам, які, дійсно корисні і їх немає в блогерів, я приділю увагу.

Оптимізація зовнішніх посилань в редакторі блогів

Отже, в процесі написання свого шедевра прийшов час вставити посилання. Алгоритм роботи простий, як і в блогер. Написали текст, ті слова, які повинні бути посиланням виділили і натиснули на значок Гіперпосилання. Відкривається віконце Вставка гіперпосилання.

Якщо посилання веде на зовнішній ресурс, то в поле URL-адресу вставляєте посилання, в поле Текст для відображення той, який ви виділили до цього. Нижче ви можете обрати пункт Відкрити посилання в новому вікні, опускаємо очі нижче і бачимо пункт Тема - це параметр title у заслання, в ньому вказується короткий опис, куди веде посилання.

Під заголовком пункт Пристрій прийому. В даному прикладі я написала, що, якщо посилання зовнішня , І ми не хочемо, щоб вона передавала свою вагу ресурсу, на який ми посилаємося, то в списку вибираємо nofollow. Ось як можуть виглядати настройки зовнішнього посилання:

Оптимізація внутрішніх посилань в редакторі блогів

Тепер розглянемо приклад, коли ми хочемо послатися на свою ж статтю, поставити внутрішню посилання. У вікні Вставка гіперпосилання URL відразу не вставляємо, а тиснемо на кнопку Посилання на і вибираємо пункт Попередній запис. Якщо ви тільки почали користуватися редактором, то попередні повідомлення завантажувати з блогу, натиснувши на посилання вашого блогу.

Відбудеться завантаження і там виберете, що потрібно, користуючись фільтром. Якщо потрібно послатися на статтю, яка була написана вже в цьому редакторі, то вибрати посилання на Недавно опубліковані. Посилання вставиться автоматично, вам не потрібно для цього йти в браузер, відкривати блог, шукати статтю, копіювати посилання, все це робиться автоматично прям в вікні Writer. Природно, для внутрішньої посилання не потрібно ставити значення Відкрити посилання в новому вікні, не потрібно виставляти параметр nofollow, але обов'язково вказуйте Тема. Це важливо.

До речі, в візуальному редакторі Blogger заголовок посилання вставляється автоматично, але вставляється не той текст, який потрібен вам, а URL посилання, при спробі поміняти текст у мене нічого не вийшло, а тут (в редакторі блогів) все правильно організовано, можна і потрібно задати правильний title посилання.

Так само редактор блогів дозволяє задати автоматичну посилання. Спробуйте самі. Я поки не пробувала, але так зрозуміла, що можна задати посилання, наприклад, на головну сторінку свого блогу, і вставляти її в кінці кожної статті, як підпис. З посиланнями покінчено. Тепер перейдемо до оформлення картинок. Буде ще цікавіше, ніж з посиланнями.

Оптимізація картинок в редакторі блогів

Пишіть ви свою статтю, пишіть, і ось потрібно вставити картинку. Природно, вставляєте використовуючи функцію Зображення. Але перша вставка виглядає якось не дуже. Ось як у мене вийшло:

Криво, і не красиво. Бачите, по краях моєї картинки білі квадратики, це означає, що картинку можна редагувати. А в правому меню у нас з'явилися інструменти для настройки зображень.
Криво, і не красиво

На цій картинці я вже виставила ті значення, які найчастіше вживаю в блозі до картинок. Ви теж можете задати значення, і зробити їх налаштуванням за замовчуванням. У правому нижньому кутку буде посилання Зберегти параметри як параметри за замовчуванням. Після цього всі ваші картинки вставлятимуться саме так, як ви це визначили і зберегли. А якщо якась картинка повинні бути по іншому, то в кожному конкретному випадку параметри не складно поміняти.

Зверніть увагу на останній пункт Посилання на, у мене стоїть Ні - це означає, що картинка не буде посиланням на більшу зображення, а в статті я використовую оригінальні розміри, які не потребують збільшення. Як не раз про це писалося, подібний крок зменшує час завантаження сторінки, що в цілому впливає на швидкість завантаження блогу . А ручне редагування забирало дуже багато часу.

Але це не все настройки, які ви можете робити. Для редагування нам доступні ще дві вкладки. Переходимо на другу.

Тут зверніть увагу на те, що можна виставити розміри картинок за замовчуванням. Рекомендую звернути на це увагу. В принципі, редактор сам встановив ті значення, які підходять під мій дизайн блогу:

В принципі, редактор сам встановив ті значення, які підходять під мій дизайн блогу:

Дрібний - приблизно таких розмірів я публікую картинки на початку статей, які просто служать ілюстрацією до повідомлення. Середній розмір - це розмір поля моїх повідомлень в блозі. Великий - це досить поширений розмір моніторів, щоб картинка відкривалася в розмір монітора.

З настройками розмірів закінчили, повернемося до інших доступних налаштувань картинок. Як видно з скріншоту вище, можна виконати деякі дії з зображенням - повернути, налаштувати контрастність, обрізати, нахилити і водяний знак. Останній мене цікавив найбільше. Одного разу вписавши адресу або назву свого блогу і зберігши цю настройку за умовчанням, в майбутньому всі завантажені зображення автоматично будуть з цим знаком. Дуже зручно, чи не так?

Замісник текст - це текст параметра alt, який в Blogger нам доводилося завжди вписувати вручну, редагуючи HTML. Тут цього робити не потрібно. Більше взагалі не потрібно лазити в вихідний код повідомлення. Всі необхідні настройки робить редактор блогів Windows Live Writer.

Інші можливості і переваги редактора блогів

Щоб продемонструвати ще одна перевага редактора блогів Writer, я склала таку табличку:

функції

Blogger

Writer

оформлення посилань

-

+

оформлення картинок

-

+

Перевірка орфографії

-

+

вставка таблиць

-

+

Збереження на комп'ютері *

- +

Статистика **

-

+

Інтернет ***

- +

* Збереження на комп'ютері - можна статті зберігати на свій домашній комп'ютер ** Статистика - можна подивитися кількість знаків у статті Сервіс - Статистика. *** Інтернет - можна писати повідомлення в редакторі без підключення до інтернету (в даний момент для мене це актуально, тому що тимчасово є з цим проблеми).
Впевнена, в процесі використання спливуть ще якісь плюси, яких немає в Blogger. Я свій вибір зробила, тепер вибір за вами.

Маленька ложка дьогтю в бочці з медом. Це друга стаття, яку я пишу в редакторі. Вчора, коли публікувала статтю в блозі мені не сподобалося, як редактор переніс форматування списків. А я досить часто використовую марковані списки в своїх статтях. Тому, довелося все таки трохи відредагувати в блогерів. Може я ще не в усьому розібралася і зробила щось не так.

У зв'язку з цим, коли почнете користуватися редактором, на перших порах зберігайте готову статтю в чернетках, вгорі команда Зберегти чернетку і в випадаючому списку можна вибрати Надіслати чернетку в блог. Ну а вже в блогерів розберетеся, як робити далі. Ваше повідомлення буде в чернетках на сторінці Змінити повідомлення. А як звикнете, все дізнаєтеся трохи краще, можна буде відразу публікувати в блог, тільки пам'ятайте, що заголовки потрібно спочатку писати по-англійськи, а потім змінювати і публікувати по-російськи.

А ви зрозуміли, чому стаття називається оптимізатор статей? Якщо не зрозуміли, то поясню. Оформлення посилань і картинок, присвоювання їм параметра title і alt - важливий пункт у внутрішній оптимізації блогу, а розробники Blogger поки пропустили цей пункт і нам багато доводилося робити вручну, редагуючи код HTML. А редактор дозволяє це робити з легкістю і невимушено. Тому, я вважаю, редактор блогів Windows Live Writer кращим помічником у внутрішній оптимізації наших блогів на Blogger.

Отже, що це таке, Windows Live Writer?
Ви можете сказати, ну і що?
Дуже зручно, чи не так?
А ви зрозуміли, чому стаття називається оптимізатор статей?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью