• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Ландшафтний дизайн дачної ділянки в 10 соток своїми руками. фото

За останній час все більше людей отримують заміські ділянки, площа яких часто не більше 10 соток. Одні хочуть, щоб отримана земля використовувалася як місце вирощування різних культур. Для інших же важливо просто мати місце, де завжди можна добре відпочити.

І тут потрібно відзначити, що облаштування дачної ділянки своїми руками - це не проста робота, але з нею поступово зможе справлятися кожен власник ділянки. На присадибній ділянці в першу чергу необхідно провести планування комунікацій і ландшафтного дизайну.

Справа в тому, що тут може бути включено безліч елементів. Як правило, готуються проекти ділянки на десять соток.

Як правило, готуються проекти ділянки на десять соток

Найкраще використовувати для проектування комп'ютерні програми, які наочно дають можливість оцінити майбутній ділянку. Сьогодні є безліч програм, з якими впорається навіть новачок. У будь-якому випадку у вас вийде те, що ви хочете.

Насамперед, потрібно відзначити на папері ті об'єкти, які можуть поміститися на ділянці в 10 соток. Ідеально, якщо всі предмети будуть відображатися в масштабі, якого ви будете дотримуватися в процесі робіт. Найважливіше в ландшафтному дизайні ділянки - використовувати вільний простір для насаджень. Обов'язково плануйте місце для будівель.

Далі необхідно розподілити ландшафтні зони на ділянці. Відображаємо в проектній документації город, сад, а також споруди. Отже, у нас є 10 соток. Можна планувати площа так:

 • на дитячий майданчик необхідно відвести 150 квадратних метрів;
 • басейн, альтанка і альпійська гірка в цілому будуть займати приблизно 150 квадратів;
 • 130 квадратних метрів відводиться на город (грядки і клумби);
 • 25 квадратних метрів відводиться для парника.

на дитячий майданчик необхідно відвести 150 квадратних метрів;  басейн, альтанка і альпійська гірка в цілому будуть займати приблизно 150 квадратів;  130 квадратних метрів відводиться на город (грядки і клумби);  25 квадратних метрів відводиться для парника

Обов'язково відводимо частину території для господарських будівель. Коли говоримо про стиль ділянки, потрібно визначитися, де будуть розміщені певні споруди. Сьогодні пропонується кілька видів планування ландшафту:

 1. прямокутне планування. Все залежить від того, яка форма будівель на ділянці. Наприклад, доріжки можна розміщувати так, щоб вони організовували прямокутну форму. Таке планування найчастіше зустрічається;
 2. кругла планування. Для реалізації такого планування на 10 сотках необхідно залучати професіоналів, які зможуть все гармонійно вписати на ділянці;
 3. діагональна планування. Якщо ви хочете візуально збільшити площу ділянки, то необхідно вибирати цей тип планування;
 4. вільне планування має на увазі максимальне заповнення вільного простору на ділянці. Вибирати на ділянці можна все що завгодно, головне, щоб була гармонія і краса. Простота в догляді - це головна перевага цієї планування.

Фото приклади проектування ландшафтного дизайну в 10 соток

Ще один проект дизайну прямокутного дачної ділянки:

Отже, перед нами є кілька видів ландшафтної планування. В результаті потрібно визначитися, яка планування буде найкращою для ділянки в 10 соток. Багато в чому на вибір впливає фактор місцевості. Бажано, якщо ви накресліть кілька планувань, щоб можна було порівняти їх. Звідси можна зрозуміти, що краще на ділянці при наявності тих чи інших елементів ландшафтного дизайну.

Примітно, що можна поєднувати між собою кілька планувань, якщо це доречно. Найкраще це робити своїми руками тоді, коли ваш ділянка має неправильну геометричну форму.

Дачний будиночок - це найважливіше будова на території. Отже, будинок повинен бути розташований на відстані не менше п'яти метрів від дороги. При цьому врахуйте, що південні вікна будівлі завжди будуть висвітлюватися сонцем, значить, там буде жарко. Північна частина навпаки - постійно буде холодною. Тому враховуйте те, що для одних приміщень світло - це добре (наприклад, вітальня), в той час, як для інших приміщень (спальня) - світло небажаний.

Для господарських приміщень відводиться далеке місце на ділянці. Тут же створюються альтанки, лазні або басейн. На заміській ділянці обов'язково повинна бути зона відпочинку. Як правило, для цього виділяється бічне простір від будинку. Зрештою, потрібно зрозуміти, де виділити зону для гри та відпочинку дітей. Найкраще, щоб місце гри дітей завжди було на видною території. Так ви завжди зможете контролювати своїх малюків.

Біля будинку може бути автомобільна стоянка. Відводиться місце, яке максимально захищене від впливу сонячних променів.

Відводиться місце, яке максимально захищене від впливу сонячних променів

Дуже важливо правильно скомпонувати рослини на дачній ділянці. Врахуйте, що кожна рослина має доповнювати інше. Для тінистій місцевості і для сонячних ділянок вибираються відповідні чагарники і квіти.

Читайте також: оформлення клумб і квітників у дворі своїми руками

Отже, правильне планування дачної ділянки дозволяє створити естетичний вигляд території. Крім того, ландшафтний дизайн та правильне планування дозволить отримувати хороший урожай на городі. Як доповнення на ділянці в 10 соток знайдеться місце для відпочинку і розваг.

Щороку власник заміського ділянки змушений вирішувати деякі проблеми. Облаштування території та ландшафтний дизайн дачі - це першочергове завдання для будь-якого дачника. Тому уважно підійдіть до вирішення цього питання, щоб в подальшому було якомога менше проблем, пов'язаних з доглядом за дачною ділянкою.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью