• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Кросбраузерності сумісність сайту - що це, і як її перевірити

 1. Що таке тестування кросбраузерності сумісності?
 2. Чому важливо тестувати кросбраузерності сумісність?
 3. Що впливає на труднощі при перегляді мого сайту?
 4. налагодження

За допомогою красивого дизайну і професійної верстки можна створювати воістину красиві і багатофункціональні сайти. Природа любить різноманітність, і це також відноситься і до сучасних веб-сайтів. Якщо ви розробляєте веб-сайти, ви, швидше за все, знаєте, що процес розробки сучасного сайту не закінчується після його проектування і верстки. Крім усього іншого є ще й саме різне тестування: валідність коду, юзабіліті, підтримка різних девайсів, кросбраузерності сумісність і т.д.

У цій статті ми приділимо більше уваги саме кросбраузерності сумісності (сумісності веб-сайту з різними сучасними браузерами). Навіщо це потрібно? Короткий відповідь така: якщо ви не приділите уваги цьому питанню, ви можете втратити тисячі потенційних відвідувачів свого сайту. Тестування кросбраузерності сумісності - це важлива складова частина розробки сайту.

Що таке тестування кросбраузерності сумісності?

Тестування кросбраузерності сумісності - це, коротко кажучи, перевірка того, як виглядають всі ваші веб-сторінки при перегляді в різних браузерах (наприклад, Chrome, Firefox або Internet Explorer). Навіть якщо ви не знали, що практично всі браузери надають вашому сайту різний зовнішній вигляд, на жаль, але так і є, і тільки шляхом тестування це можна виявити і виправити. Зрозуміло, що під абсолютно всі браузери адаптувати сайт не вийде, але можна почати з тих, якими користуються більшість ваших користувачів (дізнатися це можна, наприклад, з статистики Google Analytics).

Чому важливо тестувати кросбраузерності сумісність?

Сучасні користувачі мережі Інтернет мають широкий вибір браузерів. Якщо ви не проведете тестування та / або не проведете зміна верстки і стилів під найпопулярніші браузери, ви просто втратите багатьох потенційних відвідувачів, оскільки для них ваш сайт буде недоступним або важким для перегляду. Це ж стосується і мобільного верстки (оптимізації сайту під мобільні пристрої).

Що впливає на труднощі при перегляді мого сайту?

Існує ряд труднощів, які можуть бути у користувачів при відвідуванні вашого сайту. Зважаючи на велику кількість змінних - в тому числі і тих, що не залежать від вас, - кожен відвідувач, можливо, буде бачити ваш сайт трохи інакше, ніж ви того хотіли.

Ось основні елементи, які можуть викликати проблеми з відображенням сайту:

 • Апаратне забезпечення користувача: встановлена ​​в комп'ютері графічна карта, настройки кольору і дозвіл екрана, які використовуються відвідувачем
 • Програмне забезпечення: використовувана операційна система і встановлені шрифти
 • Більш ранні версії браузерів. Деякі відвідувачі можуть не оновлювати свої браузери протягом дуже довгого часу, і це може викликати конфлікти сумісності при перегляді вашого сайту (особливо, якщо він виконаний з використанням найсучасніших технологій)

Якщо ви не експерт з тестування в веб-розробці, не хвилюйтеся: в мережі Інтернет досить і платних і безкоштовних ресурсів для цього, і вам не потрібно буде створювати свою власну систему тестування. Нижче представлений перелік найпопулярніших інструментів для тестування вашого сайту на браузерну сумісність, який підійде практично для будь-яких рівнів знань і досвіду. Основне «але»: російськомовних ресурсів немає, всі вони на англійській мові.

Browserling

Browserling досить простий у використанні. Ця програма не потрібно встановлювати, досить ввести адресу свого сайту і вибрати браузер для тесту. Іноді потрібно почекати кілька хвилин в черзі, а іноді результат тесту виводиться відразу на екран. Інструмент безкоштовний, через що можливі деякі обмеження, але для простої перевірки свого сайту він підійде. У безкоштовної версії час життя сесії обмежена 3 хвилинами.

Browsershots

Це досить просте онлайн-додаток для тесту кросбраузерності сайту. На відміну від попереднього ресурсу, цей не дає доступ до перегляду сайту, а робить знімки екрану (скріншоти) для кожного з обраних браузерів. Безкоштовний.

turbo.net Browser Sandbox

Цей сайт пропонує випробувати запуск сайту для тесту в браузерах Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera і Safari з пісочниці. Потрібна реєстрація.

Дешево і сердито

Ви також можете завантажити і встановити на своєму комп'ютері всі необхідні версії браузерів, але це рішення не для людей зі слабкими нервами. Врахуйте також, що деякі браузери оновлюються у фоновому режимі і без вашого дозволу.

Платні ресурси

Для професійних цілей підійдуть тільки платні рішення. Практично всі вони вимагають наявність підписки, але надають невеликий безкоштовний тестовий період. До таких ресурсів можна віднести: BrowserStack, Cross Browser Testing, Sauce Labs.

налагодження

 • Для визначення підтримки елементів HTML5 та CSS3 в різних версіях браузерів скористайтеся сайтом Can I use .
 • Якщо для вашого сайту критично важлива підтримка в старих браузерах, можете скористатися наступними плагінами і JavaScript-бібліотеками: HTML5 Shiv, Modernizr, Respond.
 • При підключених вищевказаних плагинах вам потрібно буде писати окремі стилі CSS, додавати потрібні медіа-запити , А в деяких випадках і браузерні префікси css-стилів. Це дозволить вам значно розширити кросбраузерності підтримку для вашого сайту.

Хоча тестування браузерної сумісності - не найприємніший або надихаючий аспект створення нового веб-сайту, але це один з наріжних каменів успішного сайту, на якому відвідувачі стають клієнтами завдяки простоті використання і професійного оформлення.

Що таке тестування кросбраузерності сумісності?
Чому важливо тестувати кросбраузерності сумісність?
Що впливає на труднощі при перегляді мого сайту?
Навіщо це потрібно?
Що таке тестування кросбраузерності сумісності?
Чому важливо тестувати кросбраузерності сумісність?
Що впливає на труднощі при перегляді мого сайту?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью