• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Крок до дефолту: згадуючи криза-тисяча дев'ятсот дев'яносто вісім

До двадцятиріччя дефолту-1998 залишилося менше двох місяців До двадцятиріччя дефолту-1998 залишилося менше двох місяців. 17 серпня 1998 року РФ оголосила дефолт за основними видами державних боргових зобов'язань і перестала підтримувати завищений курс рубля по відношенню до долара. Яка ситуація в економіці і фінансах склалася до цього моменту, ми вже згадали , А тепер перенесемося в минуле і подивимося, як експерти оцінювали обстановку на ринках.

Олександр Горчаков, відомий на ринку експерт, системний трейдер, інженер-математик (в даний час керівник напрямку алготрейдінга ГК "ФІНАМ"), в червні 1998 року давав такий прогноз і такі рекомендації по портфелю в кризовій ситуації:

- Ситуація на російському ринку в червні-тисяча дев'ятсот дев'яносто вісім залишається складною. Падіння світових цін на нафту і неплатежі в бюджет привели до серйозного бюджетної кризи. В результаті в травні 1998 року почалися третя (починаючи з жовтня) хвиля виведення грошей нерезидентів з російського ринку і третя "атака на рубль". В даний час уряд вдається до відчайдушних кроків, щоб утримати фінансову ситуацію в країні під контролем. Їм запропоновано низку заходів, які в пресі називаються "антикризовою програмою".

В цілому, реалізація запропонованих заходів повинна привести до стабілізації фінансових ринків протягом двох місяців (приблизно до середини вересня). Однак в ці два місяці уряду Росії треба виплатити понад 10 млрд доларів державного боргу (в основному у вигляді погашення ДКО). І зараз головним питанням залишається питання: чи зможе зробити це уряд без девальвації рубля?

Причому зараз можливі два сценарії розвитку подій:

 1. якщо ситуацію (як фінансову, так і політичну) вдасться протягом 2-3-х місяців утримати під контролем і прибутковість протягом цих місяців по ГКО зменшиться хоча б до 60% річних, то приблизно з середини жовтня на російському фондовому ринку можна очікувати початку середньостроковій підвищувальної тенденції (приблизно до середини літа 1999 року, коли почнуть діяти політичні ризики, пов'язані з черговими виборами в Державну Думу і політичною боротьбою за крісло президента);
 2. в іншому випадку відбудуться наступні події (необов'язково в послідовності викладається нижче):
 • девальвація рубля і різке скорочення золотовалютних запасів або оголошення уряду банкрутом з подальшою відставкою і оголошенням відстрочки (на рік або більше) погашення ДКО;
 • різке збільшення інфляції і боргів із зарплати;
 • різке збільшення страйкового руху та акцій протесту, які можуть перерости в заворушення;
 • розпуск Державної Думи і встановлення надзвичайного (можливо з застереженням "економічного") положення під керівництвом чинного президента або відставка президента, створення уряду "народної довіри" і перехід до авторитарного правління під керівництвом "лівої" опозиції.

При другому сценарії в будь-якому випадку російські фінансовий і фондовий ринки до кінця року переживуть глобальна криза. Якщо ситуація залишиться під контролем "реформаторів" до весни 1999 року, то можна очікувати повернення коштів нерезидентів і початок зростання цін на фондовому ринку. В іншому випадку російський фондовий ринок не відродиться до кінця століття.

Щоб частково убезпечити капітал від ризиків, пов'язаних з ситуацій хаосу на фінансовому та фондовому ринках і в той же час отримати прибуток до 50% річних у валюті при оптимістичному розвитку подій пропонується сформувати наступний портфель.

Пропозиції по інвестиційним портфелем на другу половину 1998 року.

У загальних рисах розподіл активів пропонується наступне.

Розглянемо докладніше окремі активи.

Валютні кошти. Телевізори з таким розміщення валютних коштів

Зробимо необхідні пояснення до даного розподілу. Вкладення в валютні кошти робляться з метою отримання прибутку в разі девальвації рубля. Вкладення в нестійкі азіатські валюти безглузді, тому ми змушені вибирати з європейських валют. Курс німецької марки в даний час сильно залежить від положення в Росії, і тому в неї треба зробити найменші вкладення. У той же час, у разі загострення ситуації на Близькому Сході, курс марки може вирости і тому повністю виключати її з портфеля не слід. Курс долара може бути нестабільний і в разі виникнення ажіотажу навколо персони Президента США. Тому долари треба тримати в акціях стабільних підприємств, для яких російський ринок особливого значення не має. А оптимальної валютою є фунт стерлінгів. При нестабільності на Близькому Сході він впаде менше долара і в той же час успішна "атака на рубль" навряд чи відіб'ється на його курсі. Прибуток від цих вкладень повинна скласти приблизно 13% у валюті або приблизно 25% в рублях в разі, якщо не відбудеться девальвація рубля. У разі девальвації рубля прибуток треба помножити на величину цієї девальвації.

У міру зменшення небезпеки частку коштів в цій частині портфеля можна буде скоротити.

ОВГВЗ, ДКО-ОФЗ. Портфель з ОВГВЗ, ДКО-ОФЗ треба розділити на дві частини. З огляду на триваючі тиск на рубль, доцільно на даний момент 40% активів розмістити в ОВВГЗ, а з решти коштів основну частину активів тримати в ГКО з терміном до погашення не більше 3-х тижнів. ДКО і ОФЗ з далекими термінами погашення повинні складати не більше 10% від сумарних інвестицій в ринок ГКО-ОФЗ. У міру збільшення прибутковості від уже наявних відкритих позицій можна збільшити частку паперів з далекими термінами погашення. Якщо Уряд і ЦБ знизять дохідність до кінця року до 40-50%, то від вкладень в ГКО-ОФЗ можна отримати прибуток до 80% річних у валюті. Якщо ж станеться девальвація рубля, то прибутковість складе 90-120 %% в рублях, а в валюті може бути отриманий і збиток. Прибутковість портфеля ГКО-ОФЗ можна збільшити шляхом проведення трейдингових операцій з ДКО з короткими термінами погашення.

Акції. З огляду на нестабільність російського ринку корпоративних паперів і його обмежену ліквідність, портфель з акцій треба формувати виключно з акцій наступних підприємств: НК Лукойл, РАО ЄС Росії, Ростелеком, Мосенерго, Газпром, Сургутнефтегаз, Татнефть, Ощадбанк і, можливо, Іркутськенерго. Причому цей портфель не повинен бути постійним до кінця року, а повинен знаходиться під постійним динамічним управлінням. З цим портфелем необхідно проведення активних трейдингових операцій. Формуючи портфель з довгостроковими гривневими активами, бажано також захеджировать валютну вартість цієї частини портфеля шляхом покупки ф'ючерсів на курс USD.

І нарешті зробимо кілька зауважень по портфелю акцій і проведення трейдингу.

Трейдинговий портфель. При формуванні трейдингового портфеля треба:

 • включити в портфель тільки абсолютно ліквідні акції і ГКО, за якими середня кількість угод не менше 8 в день і немає ознак до зменшення цього числа;
 • не вкладати в акції одного підприємства або однієї галузі більш 40% коштів, виділених на трейдинговие операції.

При відкритті позиції по трейдингу строго застосовувати метод установки "стопів", т. Е. Обов'язкове закриття позиції з невеликим збитком. А також, в разі невизначеності ситуації, яка має виконуватися фіксацію прибутку в валютному обчисленні. І тільки при повністю сприятливих прогнозах дозволити тримати позицію далі, але з "стопом" на рівні отриманого прибутку. Крім цього, треба активно використовувати надійні ф'ючерсні контракти для хеджування ризиків.

Крім цього, треба активно використовувати надійні ф'ючерсні контракти для хеджування ризиків

І зараз головним питанням залишається питання: чи зможе зробити це уряд без девальвації рубля?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью