• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Криптовалюта біткоіни - що таке і як заробити на ньому

 1. 1. криптовалюта біткоіни - що це таке простими словами
 2. 1.1. Хто створив біткоіни
 3. 1.2. Навіщо потрібен біткоіни
 4. 1.3. Як ще називають біткоіни
 5. 2. Створення нових монет біткоіни
 6. 2.1. Що таке Майнінг біткоіни
 7. 2.2. Як зайнятися Майнінг
 8. 3. Емісія біткоіни - 21 млн. Монет
 9. 4. Як почати користуватися біткоіни
 10. 4.2. Як купити / отримати біткоіни простому користувачеві
 11. 4.3. Комісії за переказ в біткоіни
 12. 5. Плюси криптовалюта біткоіни
 13. 2. Bitcoin - альтернатива існуючим грошей
 14. 3. Відсутність податків
 15. 4. Міжнародна валюта
 16. 5. Відсутність контролю
 17. 6. Мінімальні комісії
 18. 7. Надійність біткоіни
 19. 8. Обмежена емісія випуску
 20. 9. Прозорість перекладів
 21. 10. Швидкість транзакції
 22. 6. Мінуси криптовалюта біткоіни
 23. 2. Поки що поза законом
 24. 3. Про безпеку треба дбати самостійно
 25. 4. Нелегальність
 26. 5. Сильні коливання курсу вартості
 27. 6. Альтернативні криптовалюта

В інтернеті та навіть по телебаченню все частіше можна почути про вже не нової віртуальної криптовалюта - біткоіни (BitCoin). На даний момент інформації про неї стало набагато більше, ніж ще в 2013-2016 роках. Але все одно її поки мало хто знає.

Популярність біткоіни швидко набирає обертів. Навіть держави вже почали висловлювати свої думки з приводу біткоіни. Відома всьому світу чиказька біржа відкрила торгівлю на ф'ючерси біткоіни 18 грудня 2017 року, що говорить багато про що. У цій статті я розповім простими словами, що таке bitcoin, як його можна купити, заробити і інші вступні питання. А почнемо ми з визначення.

1. криптовалюта біткоіни - що це таке простими словами

Біткоіни ( "Bitcoin" від англ. Слів "Bit" - біт, "Coin" - монета) - перша в світі криптовалюта, що використовує однойменну цифрову валюту за технологією P2P

Стікер біткоіни - BTC (в народі "биток"). У майбутньому розглядається варіант перейменування на "XBT". знак Стікер біткоіни - BTC (в народі биток) затверджений для включення в планований стандарт юнікода версії 9.0. Його номер U + 20BF.

Якщо прочитати визначення в Вікіпедії, то там воно досить складне. Навряд чи звичайний користувач зможе розібратися в цьому формулюванні, не кажучи вже про всі тонкощі. З вікіпедії: "біткоіни - пірінгова система електронної готівки, яка використовує однойменну цифрову валюту, яку часто називають криптовалюта або віртуальною валютою".

Якщо говорити простими словами, що таке біткоіни

Біткоіни - перша в світі віртуальна децентралізована валюта, яка нікому не належить і не під владна. Їй можна оплачувати покупки. Ці гроші існує тільки в мережі, але їх можна легко обмінювати на звичні нам гроші (рублі, долари, євро)

Головна "фішка" біткоіни в тому, що це одночасно і валюта, і платіжна система. А це означає, що немає необхідності платити посередникам комісію за перекази грошей між гаманцями. Така технологія називається p2p (peer-to-peer).

1.1. Хто створив біткоіни

Її творець і розробник Японець Сатоши Накамото , Який в 2008-2009 році вперше розповів світові про криптовалюта на основі Блокчейна (див. історія створення біткоіни ). Ніякої інформації про особу Сатоши в мережі не було знайдено, тому все припускають, що він всього лише легенда. Швидше за все, це просто назва групи програмістів (як в Яндексі є Платон Щукін , Якого насправді не існує).

1.2. Навіщо потрібен біткоіни

Головною особливістю біткоіни є відсутність центрального адміністратора мережі, а це значить, що ця валюта повністю децентралізована. Відправлений переказ ніяк не можна повернути - тому помилка в адресах відправки неприпустимі.

Всі платежі тут абсолютно анонімні. Є загальна база всіх транзакцій, зроблена по технології Блокчейн (Ланцюжок блоків), де у відкритому доступі можна подивитися з якого гаманця і куди пішли кошти. Однак на цьому доступна інформація закінчується. Ніхто не знає кому належить гаманець і де він знаходиться територіально.

За рахунок того, що кожну транзакцію в мережі Блокчейн повинні підтвердити інші учасники мережі, то підробити якийсь або переклад в біткоіни неможливо. Щоб гроші дійсно дійшли з однієї адреси в інший, потрібно підтвердження мережі. Підробити переклад ніяк неможливо, якщо тільки у Вас немає такого потужного комп'ютера, який має потужність перевищує 50% від всієї мережі, а це мільйони комп'ютерів по всьому світу.

1.3. Як ще називають біткоіни

Користувачі також називають біткоіни наступними синонімами:

 • криптовалюта
 • биток
 • Віртуальна валюта
 • цифрова валюта
 • Електронна готівка
 • віртуальне золото
 • Bitcoin (BTC)
 • біткойн

2. Створення нових монет біткоіни

Багато починаючі запитують: "Якщо біткоіни ніхто не друкує і не випускає, то звідки вони беруться?" Будь-яка криптовалюта створюється в процесі складних математичних обчислень розгадування "хеш". Цей процес називається "Майнінг". У Bitcoin використовується алгоритм SHA-256. Давайте поговоримо більш докладно про цей процес.

2.1. Що таке Майнінг біткоіни

Біткоіни можна добувати і навіть робити на цьому гроші, проте далеко не завжди це буде вигідно. Процес видобутку називається Майнінг. Завдяки йому відбуваються транзакції в мережі, а завдяки величезним потужностям її неможливо зламати.

Займатися в поодинці Майнінг - це безглузда затія, оскільки винагороду отримує лише один комп'ютер. А оскільки конкуренція понад висока, то шанси, що це буде саме Ваш ПК дуже низькі. Це як шанс виграти в лотерею.

Знайшли вихід: Майнер об'єднуються в великі групи через спеціальні сайти - пули і займаються спільною здобиччю. Разом добути блок набагато більш імовірно. Винагороди ділиться між всьому учасниками в пропорціях від його вкладення.

З урахуванням великої конкурентності та зростання складності видобутку, заробити стає все проблематичніше. благо зростання курсу біткоіни це компенсує сповна.

Чим більше випущено монет, тим важче створення нових. Але все ж за рахунок зростання курсу ціни біткоіни, шанси на заробіток все ж є. Коли вони тільки почали з'являтися, то добувати їх було в тисячі разів легше за рахунок меншої складності. Розмір винагороди створення нової ланцюжка блоків був 25 BTC, з літа 2016 року його становить 12.5 BTC. У 2020 році буде 6.25 BTC.

Більш докладно про Майнінг можна прочитати в спеціальних статтях:

2.2. Як зайнятися Майнінг

Як ми вже сказали трохи вище, будь-яка криптовалюта видобувається в процесі Майнінг. Будь-який бажаючий може брати участь в цьому. Для цього потрібно всього лише комп'ютер та інтернет.

Оскільки складність видобутку дуже сильно виросла, то боротися на домашньому ПК з великими фермами для хмарного Майнінг малоефективно. Плюс до того ж необхідно стежити за процесом видобутку.

З 2014 року великою популярністю стали користуватися спеціальні сайти по оренді обчислювальної потужності. На них можна купити в оренду Хешрейт за оптовими цінами і добувати криптовалюта. Стабільний дохід і виплати за запитом. Ось список кращих сайтів:

Це не хайпи, а великі портали, які мають реальні офіси і реальне обладнання в різних куточках планети. Ці компанії виступають на конференціях по криптовалюта.

Більш докладно про ці сервіси можна прочитати в статті

3. Емісія біткоіни - 21 млн. Монет

Всього може бути випущено рівно 21 000 000 біткоіни і не одним більше. Це строгий межа, до якого поступово буде прагне їх кількість. На початок 2014 року налічується близько 12 000 000 BTC, на початок 2017 року 16 000 000, в травні 2018: 17 000 000. Причому процес створення відомий і навіть побудована крива, по якій можна визначити дату створення самого останньої монети:

Може здатися, що 21 мільйон це дуже мало для всього світу. Однак тут є вихід. Справа в тому, що біткоіни ділиться на більш дрібні одиниці - Сатоши . 1 Сатоши = 0.00000001 BTC. Завдяки цьому, можна відправляти скільки завгодно малі величини криптовалюта.

Незважаючи на те, що кількість криптовалюта стає кожен день все більше, але їх курс до реальних грошей за останній час досить різко йде вгору:

Вартість одного біткоіни доходила до 1200 $ в грудні 2013 року, а ще влітку 2013 валюта коштувала в 100 разів дешевше. Це колосальний ріст, на якому можна було заробити 10000%.

На літо 2017 року курс біткоіни становить понад 4000 $. 1 вересня 2017 був встановлений абсолютний максимум - 5000 $. У жовтні 2017 вартість вже підійшла до 6000 $, в листопаді вже 9700 $, в грудні 19500 $.

існують безліч біржа біткоіни і криптовалюта для торгівлі і спекуляцій. Наприклад, кріптобіржі з російським інтерфейсом і підтримкою:

Про те, що до криптовалюта є великий інтерес свідчить постійне зростання кількості транзакцій здійснюваний в цій валюті:

Криптовалюта часто порівнюють з "електронним золотом". У реальному світі золото - це просто метал, який має свою вартість, оскільки на нього є великий попит і золото на планеті обмежена. Bitcoin мають таке ж значення, але не менше одного разу помацати або потримати їх не можна - це все віртуально.

Він матимуть якусь цінність до тих пір, поки на них є попит. А попит на нову валюту поки що стабільно зростає, а це дає великі перспективи біткоіни , А це ще більше збільшує інтерес до них. До речі, в майбутньому можливий випуск реальних монет, але поки це тільки перспективи.

Багато вже зараз називають біткоіни валютою майбутнього, але поки про це говорити рано. Це може статися тільки в тому випадку, якщо її узаконять всі країни (див. закони на біткоіни ). Але поки у всіх країн це питання знаходиться на розгляді і точної ясності немає. У Росії, наприклад, питання з криптовалюта залишається підвішеною. У 2019/2020 році обіцяють їх узаконити.

Ще однією проблемою для біткоіни виступають інші перспективні криптовалюта - Ефіріум, Деш, Ріппл, монери. Є ймовірність, що якась із них очолить першість в боротьбі за масовість використання.

4. Як почати користуватися біткоіни

4.1. Створення гаманця біткоіни

Для зберігання біткоіни потрібно створити спеціальний гаманець або ж скористатися яким-небудь сервісом, який надасть таку можливість. Про те як це зробити можете прочитати: як створити біткоіни гаманець . У кожного гаманця є свій номер (його найчастіше називають адресою гаманця).

Популярні онлайн гаманці біткоіни :

4.2. Як купити / отримати біткоіни простому користувачеві

Якщо Ви хочете накопичувати або для якихось цілей отримати біткоіни, то простіше за все це зробити через обмінники . Нижче представлений список надійних і з прийнятним курсом обміну:

Виберіть відповідний для Вас обмінник і купите біткоіни за рублі або долари. Найчастіше його купують за Яндекс Гроші, Qiwi, перекладом картою Ощадбанку.

4.3. Комісії за переказ в біткоіни

Комісія при відправці Bitcoin розраховується кожен раз індивідуально. Зазвичай вона не перевищує 50-250 рублів при будь-якій сумі, яку Ви відправляєте (в січня 2018 був "бум" в транзакціях, тому вони сильно подорожчали, але потім все повернулося до типових значень). При відправленнях великих сум таку мізерну комісію взагалі можна не розглядати. Також можливі переклади і без комісії, але їх пріоритет підтвердження транзакції буде нижче, тому час їх підтвердження може сильно збільшитися.

5. Плюси криптовалюта біткоіни

1. Анонімність біткоіни

Оскільки мережа децентралізована, то все переклади відбуваються абсолютно анонімно. Адреси гаманців також анонімні. Можна тільки відслідковувати останні транзакції, але кому і за що були переведені біткоіни визначити неможливо навіть спецслужбам. Однак у цього плюса є протилежний мінус, який буде описаний в розділі мінусів трохи нижче.

2. Bitcoin - альтернатива існуючим грошей

Bitcoin - це альтернативний і досить зручний спосіб платежів в світі. Зараз вже існує безліч місць, як в інтернеті, так і в реальному житті, які приймають біткоіни до оплати. Див. де приймають біткоіни .

У самому центрі міста Відня (столиця Австрії) вже існує Bitcoin Store (біткоіни магазин).

3. Відсутність податків

При оплаті біткоіни не стягується податків, оскільки офіційно він не є валютою. Це дає можливість придбати товар трохи дешевше.

4. Міжнародна валюта

Біткоіни є по істині міжнародною валютою. Наприклад, можна і в Росії, і в інших країнах оплачувати всі з одного гаманця не думаючи про обмін валют.

5. Відсутність контролю

Біткоіни не підконтрольні нікому. Вони належать тільки громадськості, а значить політично на них важко впливати. Хоча, звичайно, говорити про повну відсутність контролю неможливо.

6. Мінімальні комісії

Мінімальні комісії за переказ (при чому від суми вона не залежить). Однак, якщо переклад потрібно здійснити моментально, то доведеться заплатити комісію, яку Ви самі вирішите заплатити (чим більше заплатите, тим швидше буде переклад).

7. Надійність біткоіни

Біткоіни неможливо підробити, оскільки це дуже важко. Набагато простіше добути нові монети. За весь час існування мережі вона жодного разу не була зламана.

8. Обмежена емісія випуску

Більше 21 млн. Біткоіни точно не буде. Це обмежує інфляцію і робить гроші більш цінними.

9. Прозорість перекладів

Можна відстежувати всі переклади через офіційний сайт блокчейна (blockchain.info). Тут зберігаються всі послідовні ланцюжки блоків. Так що, якщо Ви відправляєте кошти з одного гаманця на інший, то цей переклад можна відстежити в блокчейне.

10. Швидкість транзакції

Швидкість перекладів біткоіни дуже швидка (10-30 хвилин). У реальному житті, щоб перевести гроші з одного рахунку на інший може знадобитися три робочих дні, плюс Ви залежите від сторонніх банків і ще заплатите комісію.

6. Мінуси криптовалюта біткоіни

1. Великі ризики

Нова віртуальна валюта нічим не забезпечена, окрім як попитом користувачів. Якщо інтерес впаде, то ціна на нього теж каменем піде вниз. В іншому проблема із забезпеченістю властива не тільки біткоіни, всі інші криптовалюта так само нічим не забезпечені.

Примітка

Зараз все валюти в світі нічим не забезпечені (нагадаю, що раніше вони були забезпечені золотом).

2. Поки що поза законом

Є небезпека, що країни не стануть узаконювати цю валюту, а це сильно підірве до неї інтерес і багато хто може відмовитися від її використання.

3. Про безпеку треба дбати самостійно

Відсутність належної безпеки від крадіжки в криптовалюта біткоіни, втрати та інші ризики. Оскільки все це поки не офіційно, то є ризик бути обманутим який-небудь системою обміну. Також не варто забувати про загрози від вірусів, які можуть вкрасти доступ до гаманця і т.п. А повернути гроші буде неможливо, тому що в законах на даний момент не передбачені повернення віртуальних грошей.

4. Нелегальність

Через відсутність контролю і анонімності платежів, їй легко можуть скористатися терористи, оплачуватися наркотики і т.д. Це створює велику проблему в узаконення біткоіни і поки ця проблема ніяк не вирішена.

5. Сильні коливання курсу вартості

Сильні коливання курсу Біткоінта відлякує багатьох бажаючих від її придбання. Наприклад, зараз 1 BTC коштує 15000 $, на наступного тижня 20000 $, а після наступного тижня 12000 $ і т.п. Коротше кажучи, ціна сильно визначаться попитом, який, як відомо, дуже мінливий і спекулятивний. А на даний момент, через відсутність великих обертів на біржах біткоіни, ними легше маніпулювати, тому ми спостерігаємо вкрай високу волатильність. Але з розвитком ринку різких стрибків буде стає все менше і менше.

Зате це привернуло велику кількість трейдерів, які стали заробляти на торгівлі криптовалюта .

6. Альтернативні криптовалюта

Згодом є ризик, що Bitcoin стане менш актуальним через втечу в якусь іншу більш перспективну валюту. Наприклад, Dash, Cardano, Nano, Iota або Ethereum. Звичайно, все не перейдуть на іншу валюту, але сам ризик втрати актуальності існує завжди.

Хоча інша думка вважає, що біткоіни ніколи не втратить свою актуальність через те, що його завжди вважатимуть "еталоном" в кріптоміре.

Раджу також подивитися наступне відео про те, що таке біткоіни:

Читайте також:
Як отримати біткоіни безкоштовно
обмінники криптовалюта
Біткоіни крани - що це таке
Як купити біткоіни за рублі
Купити криптовалюта Dash
Купити Лайткоін за рублі
Купити Ріппл за рублі
Купити криптовалюта на біржі
обмінники Ethereum
Як заробити криптовалюта без вкладень
Що таке криптовалюта

← Повернутися до каталогу BitCoin

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью