• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Кращі антивірусні сканери (ТОП 6)

 1. Dr. Web Curelt
 2. Kaspersky Virus Removal Tool
 3. переваги:
 4. Emsisoft Anti-Malware
 5. VirusTotal
 6. AVZ Antiviral Toolkit
 7. переваги:
 8. USB Disk Security

Комп'ютерний вірус - спеціально написаний додаток, шкідливий софт, який має здатність таємно впроваджуватися в пристрій, завдаючи йому серйозної шкоди. Існує ціла класифікація різних за функціональністю видів цього «злого інтелекту»: від зниження продуктивності пристрою, шпигунських дій на користь «господаря», серйозних збоїв в роботі до часткової або повної блокування системи.

Незважаючи на постійну боротьбу з несанкціонованими шкідливими програмами, вони продовжують залишатися сьогодні однією з найпоширеніших причин втрати інформації. Періодично ЗМІ буквально вибухають новинами про масовані вірусні атаки на державні установи, урядові організації або приватні корпорації. Звичайні користувачі також страждають, «зловивши» чергового «трояна», «хробака» та іншу гидоту, яка може зіпсувати потрібні файли на комп'ютері, заблокувати доступ до системи з вимогою викупу або взагалі вивести пристрій з ладу.

зміст

Для захисту комп'ютера використовуються спеціальні антивірусні програми, що перешкоджають попаданню шкідливого софту в файлову систему пристрою, а також його лікування в разі виявлення вірусів.

Умовно всі антивірусне ПЗ можна розділити на дві категорії:

 • Традиційні антивіруси. Постійно діючі програми, які встановлюються на комп'ютерний пристрій для перевірки трафіку входить інтернет-потоку на предмет виявлення і не допуску вірусів.
 • Програми-сканери, що запускаються періодично для одноразової ревізії стану файлів і «чистки» комп'ютера при виявленні шкідливого ПО.
 • Спеціалізовані (фаєрвол, сканер вразливостей, захищений браузер і ін.). додатковий список захисних програм доступних до установки .

В ідеалі, на комп'ютерному пристрої повинні бути встановлені обидва варіанти захисту, причому, найкраще від різних розробників.

Сканери-детектори - відносяться до перших програмами, створеними для боротьби з шкідливим ПЗ. Їх робота заснована на порівнянні антивірусних масок (описів) в своїй основі з програмними кодами передбачуваних вірусів. Ефективність утиліти залежить від швидкості поповнення цього сховища кодів, тому так важливо користуватися останньою версією програми.

Перевірка на віруси не є повноцінною захистом файлової системи комп'ютера від вірусів, проте це важлива профілактична міра, що дозволяє «виловити» шкідливий код до того, як він встиг розмножитися і доставити купу неприємностей користувачеві (докладніше про шляхи зараження комп'ютерними вірусами ).

Головна перевага антивірусних сканерів - портативність і актуальність баз сигнатур. Не секрет, що вірусні програми мають тенденцію до постійного поповнення новими видами, тому важливо, щоб комп'ютер завжди був в змозі вчасно затримати і розпізнати чергове шкідливе «послання». Саме ці утиліти, завдяки постійному оновленню бази, здатні виявити і ліквідувати новий шкідливий код. Однак їм під Сіду не всі ( докладніше про типи вірусів ).

Іншою перевагою сканерів є те, що вони не потребують інсталяції, так як деякі віруси можуть блокувати установку антивірусної програми. Крім того, сканери можуть працювати поза операційною системою Widows, завантажуючи її з завантажувального антивірусного диска і скануючи файли комп'ютера за допомогою технології Rescue Disk. Завдяки евристичному аналізу, що є основою роботи сучасних антивірусних сканерів, значно підвищується можливість швидкого розпізнавання присутності вірусу, навіть, якщо його код немає в базі утиліти. Технологія алгоритмічного мови і система автоматичної дешифрування дає можливість розпізнати код вірусу у всіх його змінах.

Найбільший ефект проявляється в швидкому виявленні та блокуванні інтернет- «черв'яків», а також в здатності видаляти віруси з заражених файлів і завантажувальних секторів диска, попутно відновлюючи їх працездатність.

Бонусом для всіх є вільна доступність користувачеві більшості ефективних сучасних сканерів, так як вони є безкоштовними і легко встановлюються. Найголовніше, не забувати періодично запускати процедуру сканування комп'ютера, а оновлення утиліти до актуальної версії з новою базою антивірусних кодів відбудеться автоматично. У деяких випадках такі утиліти дозволяють розблокувати Windows без переустановлення системи .

Недоліком є ​​громіздкість, так як вони змушені утримувати в собі велику кількість сигнатур, а також вимогливість до системних ресурсів і невелика швидкість сканування.

Не всі антивірусні сканери заслуговують на повну довіру. Нажаль, сьогодні шкідливі програми, як «вовк в овечій шкурі», можуть проникати в комп'ютери під виглядом лечащей утиліти.

Ми зібрали для вас ТОП-6 найбільш ефективних і надійних безкоштовних антивірусних утиліт, які перевіряють файли комп'ютера в онлайн-режимі.

Dr. Web Curelt

Найпопулярніший і ефективний безкоштовний антивірусний сканер, перевірений часом і безліччю виловлених шкідливих програм.

Основний напрямок: виявляє і видаляє шкідливий софт широкого профілю - поштові і мережеві черв'яки, файлові віруси, трояни, стелс-віруси, поліморфні, безтілесні і макровіруси, шпигунські програми, програми-кейлогери, програми-дозвонщики, рекламні модулі та інші поширені і рідкісні типи небезпечного програмного забезпечення.

переваги:

Після завершення процедури сканування, інфіковані файли будуть вилікувані, а ті, що не піддалися лікуванню, переводяться на «карантин».

Примітка: для більш ефективного використання сканера при кожній перевірці комп'ютера необхідно завантажувати нову версію утиліти.

Kaspersky Virus Removal Tool

Безкоштовна утиліта-сканер, створена в знаменитій лабораторії Касперського для перевірки комп'ютера на наявність шкідливих програм з використанням евристичного аналізу.

Основний напрямок: віруси, трояни, черв'яки, шпигунські та рекламні модулі, всі типи руткітів і інші подібні шкідливі програми.

переваги:

 • ефективно виявляє шкідливий софт, ізолює, відправляє в «карантин»;
 • володіє інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом;
 • встановлюється навіть в інфіковану середу, працюючи в безпечному режимі;
 • має вибір автоматичного або ручного лікування від шкідливого ПО.
 • виконує збір інформації про систему і створює скрипти.

виконує збір інформації про систему і створює скрипти

Оновлення утиліти відбувається кілька разів на день, для сканування необхідно кожен раз завантажувати нову версію.

Emsisoft Anti-Malware

Багатофункціональний безкоштовний сканер шкідливого ПО, призначений для персонального використання.

Основний напрямок: програми-шпигуни, рекламне ПО (надсилає браузер на сайти з платної рекламою), інтернет- «черв'яки», клавіатурні шпигуни (крадіжки паролів за допомогою ідентифікації клавіш) і інші варіанти.

переваги:

одночасне використання двох видів сканерів - AntiMalware і AntiVirus;  можливість ручного управління ліквідацією шкідливих програм (модуль HiJackFree);  вибір настройки сканування при мінімальному завантаженні процесора;  контроль роботи плагінів провідника, браузера і автозавантаження;  простий і доступний інтерфейс

Робота сканера заснована на комбінації двох механізмів виявлення шкідливого ПО: шляхом сигнатурного аналізу та аналізу поведінки програми.

VirusTotal

Є безкоштовна десктопна утиліта (підтримка припинена в 2017 році), але перш за все цікава веб-версія. Використовується для аналізу підозрілих файлів і посилань URL, створена на основі евристичного аналізу.

Основний напрямок: виявлення вірусів, «черв'яків», «троянів» та всіляких шкідливих програм.

переваги:

зручний і зрозумілий інтерактивний інтерфейс: в зазначеному полі програми досить ввести URL-посилання або вказати шлях до файлу;  використовує кілька десятків антивірусних систем і має величезну номенклатуру антивірусних движків;  постійне оновлення всіх баз антивірусів

Після завершення процедури сканування відсилає підозрілі файли виробникам антивірусів на аналіз.

AVZ Antiviral Toolkit

Безкоштовна антивірусна утиліта для боротьби з трудноудаляємиє шкідливими програмами. Працює в комплексі з іншими додатками - AVZGuard: чистка зазначених користувачем файлів, AVZPM: моніторинг процесів і драйверів, BootCleaner: чистка системи (служб, ключів реєстру і т.п.).

Основний напрямок: виявлення і ліквідація шпигунських і рекламних модулів, а також Діалер, троянів, руткітів, мережевих черв'яків і іншого шкідливого програмного забезпечення.

переваги:

 • має диспетчер процесів, сервісів, драйверів;
 • аналізує відкриті порти TCP / UDP;
 • виявляє клавіатурні шпигуни і троянські DLL;
 • відновлює налаштування браузерів і інші системні параметри в разі пошкодження шкідливими програмами.

Працює на основі евристичної перевірки. Необхідно завантажувати останні оновлення бази.

USB Disk Security

Багатофункціональна безкоштовна антивірусна утиліта, призначена для перевірки флеш-накопичувача.

Основний напрямок: виявлення і видалення шкідливого ПО, який намагається заразити комп'ютер через встановлену в USB-порт «флешку» або зовнішній накопичувальний диск. Крім того, дана програма перевіряє підозрілі сайти, виконує очищення тимчасових файлів і дозволяє редагувати список автозавантаження.

переваги:

простий і зрозумілий інтерфейс;  низьке споживання ресурсів комп'ютера;  сумісність з іншими антивірусними програмами;  миттєве автоматичне сканування при виявленні флеш-накопичувача;  можливість ручного сканування;  блокування несанкціонованого копіювання даних на USB-накопичувачі;  відновлення частин реєстру, змінених вірусами;  автоматичне оновлення

При запуску даної утиліти може бути запропонована заміна браузера.

Незважаючи на достаток різноманітних програмних засобів, що захищають комп'ютер від шкідливого ПО, необхідно пам'ятати, що тільки правильні дії користувача гарантують безпечну роботу. Для того щоб максимально запобігти від несанкціонованого вторгнення потрібно дотримуватися ряду нехитрих правил:

З додатковими профілактичними заходами щодо захисту від вірусів можете ознайомитися тут .

Обережність, уважність і надійне антивірусне ПЗ - ось головні аспекти захисту ПК або ноутбука від вторгнення комп'ютерних «паразитів».

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью