• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Кращі браузери 2018: рейтинг і огляд для Windows 10

 1. 1 місце - Google Chrome
 2. 2 місце - Opera
 3. 3 місце - Mozilla Firefox
 4. 4 місце - яндекс.браузер
 5. 5 місце - Microsoft Edge

Доброго дня, друзі Доброго дня, друзі! Вибачте, що давно не було оновлень в блозі, обіцяю виправитися і радувати вас статтями частіше. Сьогодні я підготував для вас рейтинг кращих браузерів 2018 роки для Windows 10. Я користуюся саме цією операційною системою, тому я буду орієнтуватися саме на неї, але особливої різниці для користувачів попередніх версій Windows не буде.

У переддень минулого року я робив огляд кращих браузерів 2016 року . Зараз ситуація трохи змінилася, про що я і розповім вам в цій статті. Буду радий вашим коментарям і зауваженням. Поїхали!

Не думаю, що для когось буде подивом, якщо я скажу, що більше 90% населення використовує на своїх комп'ютерах операційну систему Windows. Найпопулярнішою версією залишається Windows 7 , Що цілком зрозуміло величезним переліком переваг (але про це в іншій статті). Я буквально пару місяців тому перейшов на Windows 10 і тому ця стаття буде особливо актуальна для користувачів «десятки».

1 місце - Google Chrome

Google Chrome знову лідирує серед браузерів Google Chrome знову лідирує серед браузерів. Він досить потужний і ефективний, просто ідеально підходить для власників сучасних комп'ютерів. За даними відкритої статистики LiveInternet можна побачити, що майже 56% користувачів віддають перевагу саме хрому. І число його фанатів росте з кожним місяцем:

І число його фанатів росте з кожним місяцем:

Частка використання Google Chrome серед користувачів

Не знаю, як вважаєте ви, але я думаю, що майже 108 мільйонів відвідувачів не можуть помилятися! А тепер розглянемо переваги Хрому і розкриємо секрет його по-справжньому шаленої популярності.

Порада: завжди завантажуйте програми лише з офіційного сайту виробника!

Переваги Google Chrome

 • Швидкість. Це, мабуть, основна причина, чому користувачі віддають перевагу саме йому. тут я знайшов цікавий тест швидкості різних браузерів. Молодці хлопці, провели досить об'ємну роботу, але результати цілком очікувані: Google Chrome - лідер за швидкістю серед конкурентів. Крім цього у Хрома є можливість попереднього завантаження сторінки, тим самим швидкість роботи стає ще вище.
 • Зручність. Інтерфейс продуманий «до дрібниць». Немає нічого зайвого, реалізований принцип: «відкривай і працюй». Chrome один з перших реалізував можливість швидкого доступу. Адресний рядок працює спільно з обраної в налаштуваннях пошуковою системою, що економить ще кілька секунд користувачеві.
 • Стабільність. На моїй пам'яті лише пару раз Chrome зупиняв роботу і повідомляв про збій, та й то причиною були віруси на комп'ютері. Така надійність роботи забезпечується поділом процесів: якщо один з них зупинено, інші все одно працюють.
 • Безпека. Google Chome має власну регулярно оновлювану базу шкідливих ресурсів, а також браузер вимагає додаткове підтвердження на завантаження виконуваних файлів.
 • Режим «Інкогніто». Особливо актуально для тих, хто не хоче залишати сліди відвідування певних сайтів, а історію і куки чистити колись.
 • Диспетчер завдань. Дуже зручна функція, яку я регулярно користуюся. Її можна знайти в меню Додаткові інструменти. За допомогою такого інструменту можна відстежити, яка з вкладок або яке розширення вимагає багато ресурсів і завершити процес, щоб позбавити від «гальм».

Диспетчер завдань Google Chrome

 • Розширення. Для Google Chrome є величезна кількість різних безкоштовних плагінів, розширень і тем оформлення. Відповідно, ви буквально зможете зробити свою збірку браузера, яка буде відповідати саме вашим потребам. Список доступних розширень можна знайти по цим посиланням .

Розширення для Google Chrome

 • Вбудований перекладач сторінок. Надзвичайно корисна функція для тих, хто любить посерфити в іншомовному інтернеті, але абсолютно не знає іноземних мов. Переклад сторінок здійснюється автоматично за допомогою Google Перекладач.
 • Регулярні оновлення. Google ретельно стежить за якістю своїх продуктів, тому браузер оновлюється автоматично і ви навіть не будете цього помічати (на відміну від оновлень в Firefox, наприклад).
 • Окей, Гугл. У Google Chrome доступна функція голосового пошуку.
 • Синхронізація. Вирішили ви, припустимо, перевстановити Вінду або купити новий комп'ютер, а половину паролів вже забули. Google Chrome дає вам можливість взагалі не думати про це: при вході в аккаунт всі ваші налаштування і паролі будуть імпортовані на новий пристрій.
 • Блокування реклами. Про це я писав окрему статтю .

Завантажити Google Chrome з офіційного сайту

Недоліки Google Chrome

Але не може ж все бути настільки райдужно і прекрасно, запитаєте ви? Звичайно, є і своя «ложка дьогтю». Основним недоліком Google Chrome можна назвати його «вага». Якщо у вас старенький комп'ютер з досить скромними продуктивними ресурсами, краще відмовитися від використання Хрома і розглянути інші варіанти браузерів. Мінімальний обсяг оперативної пам'яті для коректної роботи Хрома повинен бути 2 Гб. Є й інші негативні особливості цього браузера, але звичайному користувачеві вони навряд чи будуть цікаві.

2 місце - Opera

Один з найстаріших браузерів, який останнім часом почав відроджуватися Один з найстаріших браузерів, який останнім часом почав відроджуватися. Розквіт його популярності був за часів обмеженого і повільного інтернету (пам'ятаєте Opera Mini на пристроях Simbian?). Але і зараз у Опери є своя «фішка», якої немає ні в кого з конкурентів. Але про це ми поговоримо нижче.

Чесно кажучи, я всім рекомендую мати про запас ще один встановлений браузер. Як чудовою альтернативи (а іноді і повного заміщення) розглянутого вище Google Chrome особисто я використовую браузер Opera.

переваги Opera

 • Швидкість. Є чарівна функція Opera Turbo, яка дозволяє значно збільшити швидкість завантаження сайтів. Крім цього Опера прекрасно оптимізована для роботи на повільних комп'ютерах зі слабкими технічними характеристиками, таким чином стаючи відмінною альтернативою Гугл хром.
 • Економія. Дуже актуально для власників інтернету з обмеженнями за обсягом трафіку. Opera не тільки збільшує швидкість завантаження сторінок, але і значно скорочує обсяг одержуваного і переданого трафіку.
 • Інформативність. Опера може попередити про те, що сайт, який ви хочете відвідати, є небезпечним. Різні значки допоможуть зрозуміти, що відбувається і що в даний момент використовує браузер:

Різні значки допоможуть зрозуміти, що відбувається і що в даний момент використовує браузер:

 • Експрес-панель закладок. Чи не інновація, звичайно, але все одно дуже зручна фішка цього браузера. Також передбачені «гарячі» клавіші для моментального доступу до управління браузером прямо з клавіатури.
 • Вбудована блокування реклами. В інших браузерах блокування нескінченних рекламних блоків і нав'язливих спливаючих вікон реалізується за допомогою сторонніх плагінах. Розробники Opera передбачили цей момент і вбудували блокування реклами в сам браузер. При це швидкість роботи збільшується в 3 рази! При необхідності цю функцію можна відключити в налаштуваннях.
 • Режим економії енергії. Опера дозволяє економити до 50% заряду батареї планшета або ноутбука.
 • Вбудований VPN. В епоху закону Яровий і розквіту діяльності Роскомнадзора немає нічого кращого, ніж браузер з безкоштовним вбудованим VPN-сервером. З його допомогою ви без праці зайдете на заборонені сайти, або зможете подивитися фільми, які заблоковані у вашій країні на вимогу правовласника. Саме через цю неймовірно корисною функції я використовую Оперу постійно.
 • Розширення. Як і Гугл Хром, Опера може похвалитися великою кількістю (понад 1000+) різних розширень і тем оформлення.

недоліки Opera

 • Безпека. За результатами деяких тестів і досліджень браузер Опера не є безпечним, часто він не бачить потенційно небезпечний сайт і не позбавляє вас від шахраїв. Тому ви користуєтеся їм на свій страх і ризик.
 • Може не працювати на старих комп'ютерах, високі системні вимоги.

Завантажити Opera з офіційного сайту

3 місце - Mozilla Firefox

Досить дивний, але все одно популярний вибір багатьох користувачів - браузер Mozilla Firefox (відомий як «Лиса») Досить дивний, але все одно популярний вибір багатьох користувачів - браузер Mozilla Firefox (відомий як «Лиса»). У Росії він знаходиться на третьому місці за популярністю серед браузерів для ПК. Не буду засуджувати чийсь вибір, я і сам користувався ним досить довгий час, поки не перейшов на Google Chrome.

У будь-якого продукту є свої прихильники і Хейтер, Фаерфокс - не виняток. Об'єктивно, у нього безумовно є свої переваги, розгляну їх докладніше.

Переваги Mozilla Firefox

 • Швидкість. Досить спірне показник для Лисиці. Цей браузер є вельми жвавим до того прекрасного моменту, поки ви не поставите кілька плагінів. Після цього бажання користуватися Firefox у вас зникне на певний термін.
 • Бічна панель. Багато шанувальників відзначають, що бічна панель (швидкий доступ Ctrl + B) - неймовірно зручна річ. Практично миттєвий доступ до закладок з можливістю їх редагування.
 • Тонка настройка. Можливість зробити браузер абсолютно унікальним, «заточити» його під свої потреби. Доступ до них - about: config в адресному рядку.
 • Розширення. Величезна кількість різних плагінів і доповнень. Але, як я вже писав вище, ніж їх більше встановлено - тим сильніше тупить браузер.

Але, як я вже писав вище, ніж їх більше встановлено - тим сильніше тупить браузер

недоліки Firefox

 • Тор-мо-за. Це саме те, чому величезна кількість користувачів відмовилося від використання Лисиці і віддали переваги будь-якого іншого браузеру (найчастіше Google Chrome). Гальмує жахливо, доходило до того, що мені доводилося чекати, коли відкриється нова порожня вкладка.

Скорочення частки використання Mozilla Firefox

Завантажити Firefox з офіційного сайту

4 місце - яндекс.браузер

Досить молодий і сучасний браузер від російської пошукової системи Яндекс Досить молодий і сучасний браузер від російської пошукової системи Яндекс. У лютому 2017 року цей браузер для ПК посів друге місце за популярністю після Хрома. Особисто я користуюся ним дуже рідко, мені складно довіряти програмі, яка намагається обдурити мене всяку ціну і мало не змусити встановити себе на комп'ютер. Плюс іноді підміняє інші браузери при скачуванні ні з офіціалок.

Проте це цілком гідний продукт, який користується довірою 8% користувачів (за даними статистики LiveInternet). А по даними Вікіпедії - 21% користувачів. Розглянемо основні переваги та недоліки.

переваги яндекс.браузер

 • Тісна інтеграція з іншими продуктами від Яндекс. Якщо ви регулярно користуєтеся Яндекс.Поштою або Яндекс.Діск , То яндекс.браузер буде для вас справжньою знахідкою. Ви по суті отримаєте повний аналог Google Chrome, тільки ідеально заточений під іншу пошукову систему - російський Яндекс.
 • Турбо-режим. Як і багато інших російські розробники, Яндекс любить підглянути ідеї у конкурентів. Про чарівну функцію Опера Турбо я писав вище, тут по суті те ж саме, повторюватися не буду.
 • Яндекс.Дзен. Ваші персональні рекомендації: різні статті, новини, огляди, відео та багато іншого прямо на стартовій сторінці. Відкрили нову вкладку і ... прокинулись через 2 години :) В принципі те ж саме є і з розширенням Візуальні Закладки від Яндекса для інших браузерів.

Так виглядають мої персональні рекомендації, засновані на історії пошуку, соціальних мережах і інший магії.

 • Синхронізація. Нічого дивного в цій функції немає - при перевстановлення Windows, всі ваші налаштування і закладки збережуться в браузері.
 • Розумна рядок. Реально корисний інструмент - відповіді на питання прямо в пошуковому рядку, без необхідності переходити в результати пошуку і шукати по інших сторінок.

Реально корисний інструмент - відповіді на питання прямо в пошуковому рядку, без необхідності переходити в результати пошуку і шукати по інших сторінок

 • Безпека. У Яндекса є власна технологія - Protect, яка попереджає користувача про відвідування потенційно небезпечного ресурсу. Protect включає в себе кілька самостійних режимів захисту від різних мережевих погроз: шифрування даних, що передаються по каналу WiFi, захист паролів і антивірусні технології.
 • Налаштування зовнішнього вигляду. Вибір з величезної кількості готових фонів або можливість завантажити власну картинку.
 • Швидкі жести мишею. Управляти браузером стало ще простіше: досить затиснути праву кнопку миші і провести конкретна дія для отримання потрібної операції:

Управляти браузером стало ще простіше: досить затиснути праву кнопку миші і провести конкретна дія для отримання потрібної операції:

 • Яндекс.Табло. Теж дуже зручний інструмент - на стартовій сторінці буде розташовано 20 закладок найбільш відвідуваних вами сайтів. Панель з плитками цих сайтів можна налаштувати за власним бажанням.

Як ви бачите, це реально повноцінний сучасний інструмент для перегляду веб-сторінок. Я думаю, що його частка на ринку браузерів буде постійно зростати, а сам продукт розвиватися і надалі.

недоліки яндекс.браузер

 • Нав'язливість. Яку б програму я не намагався встановити, в який сервіс б не заліз - ось він тут як тут: яндекс.браузер. Прямо ходить по п'ятах і ниє: «Установи мене». Постійно хоче змінити стартову сторінку. І ще багато чого хоче. Він схожий на мою дружину :) В якийсь момент це починає дратувати.
 • Швидкість. Багато користувачів скаржаться на швидкість відкриття нових вкладок, яка навіть затьмарює сумну славу Mozilla Firefox. Особливо актуально для слабких комп'ютерів.
 • Ні гнучких налаштувань. На відміну від того ж Google Chrome або Опери, яндекс.браузер не має широких можливостей адаптації під власні індивідуальні потреби.

Завантажити яндекс.браузер з офіційного сайту

5 місце - Microsoft Edge

Наймолодший із сучасних браузерів, був запущений компанією Microsoft в березні 2015 року Наймолодший із сучасних браузерів, був запущений компанією Microsoft в березні 2015 року. Цей браузер прийшов на зміну ненависний багатьма Internet Explorer (що досить дивно, оскільки за статистикою IE є найбезпечнішим браузером!). Я почав користуватися Edge з моменту установки «десятки», тобто досить недавно, але вже склав своє уявлення про нього.

Я почав користуватися Edge з моменту установки «десятки», тобто досить недавно, але вже склав своє уявлення про нього

Microsoft Edge стрімко увірвався на ринок браузерів і його частка зростає з кожним днем

Переваги Microsoft Edge

 • Повна інтеграція з Windows 10. Це, мабуть, найсильніша риса Еджа. Він працює як повноцінне додаток і використовує всі можливості найсучаснішої операційної системи.
 • Безпека. Edge перейняв у свого «старшого брата» IE найсильніші сторони, в тому числі і безпечний серфінг по мережі.
 • Швидкість. За швидкість я можу поставити його на третє місце після Google Chrome і Opera, але все одно його показники досить хороші. Браузер не напружує, сторінки відкриваються швидко і завантажуються за пару секунд.
 • Режим читання. Цією функцією я найчастіше користуюся на мобільних пристроях, але можливо комусь буде корисно і в версії для PC.
 • Голосовий помічник Cortana. Чесно кажучи, я поки її ще не використовував, але за чутками вона значно поступається «Окей, Гугл» і Сірі.
 • Нотатки. У Microsoft Edge реалізована функція рукописного введення і створення заміток. Цікава річ, повинен я вам сказати. Ось як це виглядає в дійсності:

Створення замітки в Microsoft Edge. Крок 1.

Крок 1

Створення замітки в Microsoft Edge. Крок 2.

Недоліки Microsoft Edge

 • Тільки Windows 10. Цей браузер доступний тільки власникам останньої версії операційної системи Windows - «десятки».
 • Іноді тупить. У мене це відбувається так: вводиш урл сторінки (або здійснюєш перехід), відкривається вкладка і користувач бачить білий екран до повного завантаження сторінки. Особисто мене це напружує.
 • Некоректне відображення. Браузер досить новий і деякі старі сайти в ньому «пливуть».
 • Погане контекстне меню. Воно виглядає так:

Воно виглядає так:

 • Відсутність персоналізації. На відміну від інших браузерів, Edge буде складно налаштувати під конкретні потреби і завдання.

Завантажити Microsoft Edge з офіційного сайту

А яким браузером користуєтесь ви? чекаю ваших варіантів в коментарях. Якщо є питання - задавайте, буду по можливості відповідати!

Пам'ятаєте Opera Mini на пристроях Simbian?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью