• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Корисні системні утиліти для Windows. Обговорення на LiveInternet

В операційній системі Windows досить часто доводиться змінювати ті чи інші настройки: видаляти непотрібні програми з автозапуску, відключати незрозуміло звідки взялися служби, шукати і ліквідувати віруси в списку процесів В операційній системі Windows досить часто доводиться змінювати ті чи інші настройки: видаляти непотрібні програми з автозапуску, відключати незрозуміло звідки взялися служби, шукати і ліквідувати віруси в списку процесів. Для роботи з системою зручно використовувати безкоштовні перевірені часом програми, після яких не довелося б реанімувати систему. У даній статті ми розглянемо корисні утиліти, які допоможуть вам розібратися з автозавантаженням, процесами і сервісами Windows.

Srvinstw.exe


Всі ми знаємо, що в Windows є служби (сервіси), які можна побачити, клацнувши по значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою мишки і вибравши в контекстному меню пункт «Управління». Якщо якась із служб запускається разом з операційною системою, її можна відключити, встановивши замість «Авто» режим запуску «Вручну» або «Відключено». Але не всі знають, що службу можна легко і швидко видалити зі списку системних сервісів назавжди. Дана можливість дуже стане в нагоді, якщо ви любите підчищати віруси вручну або хочете позбутися від будь-якої настирливої ​​програми, загордився себе системною службою. Іноді також виникає необхідність встановити запуск будь-якої програми в якості сервісу.
Розібратися з системними службами допоможе маленька програма srvinstw.exe, що складається всього з одного файлик. Програма виконана у вигляді зручного Майстри, при запуску якого вам буде запропоновано вибрати дію - видалення вже існуючої системної служби або установка запуску будь-якої програми в якості сервісу.

Програма виконана у вигляді зручного Майстри, при запуску якого вам буде запропоновано вибрати дію - видалення вже існуючої системної служби або установка запуску будь-якої програми в якості сервісу


Програма вміє видаляти не тільки служби Windows, але і завантажувані з операційною системою драйвера пристроїв. Відзначте опцію «Include device drivers» і в списку сервісів ви зможете вибрати підлягає видаленню драйвер.

Відзначте опцію «Include device drivers» і в списку сервісів ви зможете вибрати підлягає видаленню драйвер


Srvinstw дозволяє управляти службами, як на вашій рідній ПК, так і на інших комп'ютерах локальної мережі. Для цього достатньо зазначити опцію «Remote machine» і ввести ім'я віддаленого комп'ютера в поле «Computer name».

Для цього достатньо зазначити опцію «Remote machine» і ввести ім'я віддаленого комп'ютера в поле «Computer name»


Srvinstw - маленька, але дуже корисна утиліта, яка не вимагає інсталяції і відмінно працює як в Windows XP, так і в Windows Vista. Майте на увазі, що в Windows Vista програму необхідно запускати від імені адміністратора.


Process Explorer


Будучи гідною заміною стандартному Диспетчер завдань Windows, програма Process Explorer в зручному вигляді показує список запущених процесів. Програма відноситься до утиліт Sysinternals і може бути завантажена з офіційного сайту Microsoft

У головному вікні програми відображається практично повна інформація про кожного процесі: опис, ідентифікатор, використання системних ресурсів комп'ютера, розробник програми-джерела процесу, шлях до виконуваного файлу, версія програми, що завантажуються процесом динамічні бібліотеки (DLL) і інші дані, визначені в меню « View »-« Select Columns ». При бажанні список процесів може бути збережений у файлі формату txt.


Всі процеси представлені у вигляді дерева і групуються відповідно до ієрархічною структурою. Так, до групи services.exe входять системні служби, а в групу explorer.exe - програми, запущені Провідником Windows. При наведенні курсора миші на вас процес, Process Explorer відобразить папку відповідної йому програми. Для процесів svchost.exe у спливаючому вікні буде показана не тільки папка процесу, а й перераховані запускаються їм системні служби Windows.


Process Explorer вміє завершувати окремі процеси і дерево процесів, перезапускати процеси і змінювати їх пріоритет, а також здійснювати пошук інформації про процес в інтернеті за допомогою Google. Дані можливості доступні в контекстному меню кожного процесу.


Одним з незаперечних переваг Process Explorer є отримання вичерпної інформації про обраний процесі: версія програми, використання процесора, пам'яті і мережі, призначені для користувача дозволу і т.д. Для цього в контекстному меню процесу досить вибрати пункт «Properties». Дані тут можуть бути корисні не тільки рядовим користувачам, але також системним адміністраторам і програмістам.


Істотну допомогу розробникам програмного забезпечення і адміністраторам надасть зручна функція пошуку процесів, які відкривають певний дескриптор або завантажують деяку DLL. Для цього в меню «Find» виберіть «Find Handle or DLL ...» або натисніть у вікні Process Explorer поєднання клавіш «Ctrl» + «F».


Process Explorer прекрасно уживеться не тільки з Windows XP, але і з Windows Vista. Програма, природно, безкоштовна і не вимагає інсталяції. Process Explorer відноситься до тієї категорії програм, які повинні бути на комп'ютері у кожного користувача. Утиліта зможе виручити і при зависанні будь-якої програми, і при пошуку вірусу в системі.

Є декілька платформ версії російською мовою:


Process Explorer - компактна, але потужна програма зі зручним інтерфейсом для моніторингу в режимі реального часу відбуваються в системі дій. Видає докладну інформацію про всі запущені діях, включаючи володаря, впровадження пам'яті, задіяні бібліотеки і т.д.
Додаткова інформація:
Робоча область програми Process Explorer складається з 2-ух вікон. У верхньому вікні відображається перелік активних дій, включаючи імена облікових записів, яким належать ці процеси. Інформація, яка відображається в нижньому вікні, залежить від обраного режиму роботи програми. У режимі дескрипторів в нижньому вікні показуються всі відкриті дескриптори вибраного у верхньому вікні процесу, а в режимі бібліотек DLL - всі завантажені дією динамічні бібліотеки і відображені в пам'ять файли. Крім цього в програмі Process Explorer також є потужні можливості пошуку, завдяки яким можна швидко з'ясувати, у якого процесу відкрито певний дескриптор або завантажена певна бібліотека DLL.

Завдяки своїм неповторним можливостям, програма Process Explorer корисна для вирішення проблем з версіями бібліотек DLL і витоками дескрипторів, а також для усвідомлення принципів роботи ОС Windows і додатків
Завдяки своїм неповторним можливостям, програма Process Explorer корисна для вирішення проблем з версіями бібліотек DLL і витоками дескрипторів, а також для усвідомлення принципів роботи ОС Windows і додатків

Завдяки своїм неповторним можливостям, програма Process Explorer корисна для вирішення проблем з версіями бібліотек DLL і витоками дескрипторів, а також для усвідомлення принципів роботи ОС Windows і додатків

Оновилася найкраща програма для перегляду запущених процесів - Process Explorer.
Крім цього, Process Explorer допускає зміну пріоритетів процесів, їх "заморожування" і "вбивство". Має потужну систему пошуку, що дозволяє шукати процеси, що завантажує певну DLL або відкривають специфічний дескриптор. Ви можете шукати опису по імені модуля в Google і MSN.

Що нового в цій нам версії:  VMMap v3
Що нового в цій нам версії:
VMMap v3.1: VMMap, процес віртуальної і фізичної пам'яті аналізатора тепер показує ASLR статус зображень і звітів "непридатними" віртуальних областей пам'яті. RAMMap v1.11: Це оновлення для RAMMap, використання системної пам'яті аналізатора, додає характеристики командного рядка для завантаження файлів і експорту сканування ...


Autoruns


Всім нам деколи доводиться боротися за чистоту автозавантаження, видаляючи з автозапуску Windows нахабно приписати там утиліти, плагіни, агенти та інші непотрібні, але гальмують завантаження операційної системи додатки. Autoruns покаже вам не тільки програми з автозапуску, але і все, що стартує разом в Windows: тулбари і доповнення до Internet Explorer, перехоплювачі, список Планувальника завдань, розширення Провідника Windows, служби, драйвери, кодеки, динамічні бібліотеки.
Досить заглянути на вкладку «Everything», щоб побачити повний список додатків і модулів, що завантажуються разом з Windows. Більш того, для зручності і наочності всі елементи автозавантаження також згруповані по розділах на окремих вкладках Autoruns: «Explorer» (Провідник), «Services» (Служби), «Drivers» (Драйвери), «KnownDLLs» (Динамічні бібліотеки), «Internet Explorer »(Доповнення до браузеру, включаючи Browser Helper Об'єкти) і т.д. Для кожного об'єкта автозавантаження також показана запускає його гілка реєстру Windows.


Поруч з кожним елементом автозапуску наводиться його опис, інформація про розробника, шлях до завантажуваного файлу, що дозволить вам з великою часткою ймовірності визначити серед мирних програм вірус або шкідливу DLL. Інформація про виділений в списку елементі автозавантаження також доступна в його контекстному меню (пункт «Properties») і нижній частині вікна Autoruns.

На щастя адміністраторів і користувачів Autoruns дозволяє не тільки переглядати, але і відключати або назавжди видаляти непотрібні елементи з автозапуску
На щастя адміністраторів і користувачів Autoruns дозволяє не тільки переглядати, але і відключати або назавжди видаляти непотрібні елементи з автозапуску. Для відключення елемента зніміть галочку поруч з неугодним об'єктом. Дозволити автозагрузку раніше заблокованої програми так само просто - достатньо повернути раніше прибрану галочку на місце. Якщо ж ви виділите програму і на Панелі інструментів Autoruns клацніть кнопочку «Delete», вона буде видалена з автозавантаження назавжди.

Якщо ж ви виділите програму і на Панелі інструментів Autoruns клацніть кнопочку «Delete», вона буде видалена з автозавантаження назавжди


Контекстне меню об'єкта автозапуску дозволяє не тільки видалити даний елемент, але і знайти інформацію про нього в інтернеті ( «Search Online»), перейти до параметру реєстру, запускающему дану програму або модуль ( «Jump to ...»), і нарешті, знайти відповідний об'єкту процес в Process Explorer (пункт «Process Explorer»). При цьому програма Process Explorer вже повинна бути запущена на комп'ютері.


Корисними функціями Autoruns є пошук елементів автозавантаження і експорт списку автозапуску в файл формату txt. Крім того, програма дозволяє переглядати елементи автозавантаження не тільки поточного користувача, а й інших облікових записів. Для цього в меню «Users» досить вибрати потрібний обліковий запис.


Порадувало, що за допомогою Autoruns можна відредагувати автозавантаження не тільки в Windows XP, але і в Vista. Врахуйте, що для продуктивної роботи програми в даній операційній системі її рекомендується запустити від імені адміністратора. Як і Process Explorer, Autoruns відносяться до утиліт Sysinternals і може бути завантажена з офіційного сайту Microsoft : http://technet.microsoft.com/ru-ru/sysinternals/


Starter

Раніше ми розглянули системні утиліти, кожна з яких покликана вирішувати свої вузькоспеціалізовані завдання: видаляти і встановлювати системні служби, керувати списком процесів і автозавантаженням. Але існує чимало програм, в яких зібрані всі ці функції. Одна з них - безкоштовна утиліта Starter, яка має в своєму арсеналі не настільки розширені інструменти роботи з системою як Autoruns і Process Explorer, однак дозволить швидко відредагувати автозапуск, завершити неугодні або завислі програми і управляти сервісами Windows.
Starter можна інсталювати на ПК звичним чином, а потім скопіювати папку з програмою на будь-які носії та інші комп'ютери. Starter відмінно русифікований і володіє приємним інтерфейсом. Функціонал програми зосереджений на трьох вкладках, кожна з яких відповідає за вирішення спеціалізованих завдань:
• Автозавантаження - управління автозапуском;
• Процеси - перегляд списку процесів і виконання над ними різних дій;
• Служби - управління сервісами Windows.
Крім усього іншого, в нижній частині вікна програми відображається використання процесора і оперативної пам'яті (у відсотках). Також є можливість зберігати списки служб, процесів і автозавантаження не тільки в форматі txt, але і у вигляді html-файлу.

Також є можливість зберігати списки служб, процесів і автозавантаження не тільки в форматі txt, але і у вигляді html-файлу


Вкладка «Автозавантаження» показує елементи автозапуску, грунтуючись на ключах реєстру, папці Автозавантаження в Windows і вміст файлу Win.ini. У правій частині вікна представлений список завантажуються разом з Windows програм та модулів. Для кожного елемента автозавантаження відображається опис, розділ реєстру, ключ в реєстрі або виконуваний файл, виробник. Коротке резюме даної інформації також дублюється в нижній частині вікна Starter. Для видалення програми з автозавантаження досить зняти галочку поруч з нею і підтвердити своє рішення. При цьому в реєстрі Windows з'явиться гілка «Disable by Starter». У будь-який момент галочку можна повернути на місце, дозволивши програмі завантажуватися разом з операційною системою.

У будь-який момент галочку можна повернути на місце, дозволивши програмі завантажуватися разом з операційною системою


На жаль, можливості управління автозавантаженням в Starter не настільки значні, як у програми Autoruns, зате контекстне меню настройки автозавантаження дещо багатші. Воно дозволяє додати програму до списку автозапуску, переглянути розширені властивості запускається файлу, відкрити папку з програмою і відповідальний за її запуск розділ реєстру прямо з вікна Starter, а також знайти додаткову інформацію про завантажується програмою в інтернеті не тільки за допомогою Google, але і інших пошукових систем.
На вкладці «Процеси» ви можете спостерігати за списком запущених на комп'ютері процесів, змінювати їх пріоритет, завершувати і знову запускати процеси, переглядати властивості виконуваних файлів, одним кліком мишки переходити в папку з файлом-джерелом процесу і, звичайно ж, отримувати інформацію про процес в глобальній мережі. Тут представлена ​​значна інформація про кожному процесі, включаючи його ідентифікатор, виконуваних файл, використання оперативної пам'яті, число помилок, пріоритет і інші корисні непересічному користувачеві відомості. У порівнянні з програмою Process Explorer в Starter засмутила відсутність можливості переглянути список служб, що запускаються процесами svchost.exe.

exe


Вкладка «Служби» надає широкі можливості по управлінню сервісами Windows, включаючи їх видалення і зміна режиму запуску. Всі сервіси для зручності розподілені по групах, які перераховані в лівій частині вікна Starter.

Всі сервіси для зручності розподілені по групах, які перераховані в лівій частині вікна Starter


У правій частині вікна представлена ​​розширена інформація про кожну службі: назва, ім'я, статус, тип запуску, тип служби, виконуваний файл, опис, обліковий запис, від імені якої запущена служба та інші дані. Інструментарій роботи Starter з системними службами вражає, дозволяючи програмі претендувати на заміну стандартного засобу Windows з управління сервісами. Окинувши поглядом весь список служб можна без праці зупинити непотрібні сервіси, знайти джерело проблем в роботі будь-якого мережевого компонента Windows або видалити сервіс зі списку служб назавжди.

Окинувши поглядом весь список служб можна без праці зупинити непотрібні сервіси, знайти джерело проблем в роботі будь-якого мережевого компонента Windows або видалити сервіс зі списку служб назавжди


Для видалення служби досить контекстного меню сервісу вибрати пункт «Змінити», а в віконці натиснути кнопку «Видалити». Пильний Starter запитає вашої підтвердження на тотальну ліквідацію сервісу, адже в разі вашої помилки повернути службу назад буде вже неможливо. Хоча за допомогою програми, описаної на початку нашої статті, і це не важко, якщо, звичайно, ви пам'ятаєте, який файл запускав ненавмисно віддалений сервіс.

Хоча за допомогою програми, описаної на початку нашої статті, і це не важко, якщо, звичайно, ви пам'ятаєте, який файл запускав ненавмисно віддалений сервіс


Програма Starter стабільно працює в Windows XP і Vista, допомагаючи вирішувати весь спектр тривіальних завдань, пов'язаних з управлінням автозавантаженням, процесами і службами. А зрозумілий інтерфейс з підтримкою російської мови дозволить швидко розібратися в можливостях програми навіть недосвідченому користувачу.
висновок
Перевагою розглянутих нами додатків є безкоштовне виконання цих робіт, невимогливість до системних ресурсів і стабільна робота без звичної процедури інсталяції в найпоширеніших на сьогоднішній день операційних системах сімейства Windows. За допомогою Process Explorer ви одним кліком мишки зможете завершити зависла програму, обчислити розробника підозрілого додатка, визначити, скільки системних ресурсів забирає у комп'ютера той чи інший процес, а також знайти потрібний дескриптор або DLL. Якщо у вас час від часу виникає необхідність встановити або видалити будь-яку службу Windows, вам стане в нагоді крихітна програма srvinstw.exe, виконана у вигляді покрокового Майстра. Вирішити проблеми з автозавантаженням допоможуть Autoruns і Starter. Причому, якщо перша програма призначена виключно для настройки автозапуску і володіє величезним функціоналом, то друга показує лише деякі завантажуються з операційною системою об'єкти, зате до всього іншого дозволяє керувати запущеними процесами і системними службами Windows.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью