• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Консоль. Перемикання між графічними і текстовими консолями


Next: файлова система Up: Введення в ОС Linux Previous: Завантаження ОС Linux Contents Index

Консоллю називається сукупність основних пристроїв введення інформації в комп'ютер (клавіатура і миша) і виведення інформації (монітор). Linux працює з декількома так званими віртуальними консолями, з яких в кожен момент часу тільки одна може бути пов'язана з реальною (фізичної) консоллю (тобто, є активною). Надалі слово `` консоль '' буде означати саме віртуальну консоль.

Деякі з консолей представляють інформацію лише в текстовому вигляді з використанням екранних шрифтів в форматах відеосистеми комп'ютера. Такі консолі називаються текстовими. Сама ОС Linux і основні автоматично запускаються (такі як командний процесор) використовують в таких консолях інтерфейс командного рядка. Інші додатки (наприклад, менеджер файлів Midnight Commander) можуть використовувати віконний інтерфейс, виділення об'єктів і вибір в меню і списках за допомогою миші або клавіатури і т.п.

Інші консолі (графічні) представляють інформацію в графічному вигляді, використовуючи Графічний користувальницький інтерфейс (GUI). Як правило, робота в таких консолях відбувається за допомогою розвинених графічних середовищ, таких як GNOME або KDE.

Для потреб ОС консолі перенумеровані цілими позитивними числами. Їх загальна кількість може змінюватися в залежності від налаштувань ОС і досягати декількох десятків, хоча в стандартному налаштуванні воно не перевищує десяти. Кілька перших консолей - текстові, далі йдуть графічні (в стандартному налаштуванні - одна).

Якщо Ви працюєте в графічній консолі, Для того щоб зробити активної іншу консоль з номером n (де n знаходиться в інтервалі від 1 до 12), натисніть на клавіші [Ctrl] - [Alt] - [Fn], тобто, наприклад клавішу [ Ctrl] - [Alt] - [F2], якщо хочете перейти в консоль з номером 2. Для того щоб зробити активної іншу консоль замість поточного текстового консолі, натисніть на клавіші [Alt] - [Fn].

Якщо в результаті запуску коректно налагодженої системи або при переході з іншої консолі активної стає текстова консоль, в якій Ви хочете працювати, Вам слід ввести ім'я користувача. Ім'я користувача вводиться в позицію текстового курсора після запрошення localhost login: (слово localhost є ім'ям за умовчанням комп'ютера в локальній мережі; якщо при установці системи або пізніше Ви налаштовували локальну мережу, це ім'я може бути іншим).

Після того як Ви введете ім'я користувача, в наступному рядку буде виведено запрошення Password: Наберіть на клавіатурі пароль користувача і натисніть на клавішу Enter (при цьому ніякі символи на екрані не з'являються, і курсор переміщатися не буде).

Якщо пароль або ім'я користувача невірні, Вам буде запропоновано повторити всю процедуру ідентифікації користувача. У разі успішного проходження ідентифікації з'явиться запрошення командного процесора, яке має вигляд

[User \ _name @ localhost dir \ _name] $ (замість user \ _name буде стояти ім'я користувача, під реєстраційної записом якого Ви працюєте, а замість dir \ _name - назва поточного каталогу). Подальша робота полягає в запуску різних програм в режимі командного рядка.

Якщо Ви увійшли під ім'ям root, запрошення буде мати вигляд

[Root @ localhost dir \ _name] # Зверніть увагу на зміну символу запрошення!

Для завершення роботи ОС і всіх додатків і перезавантаження комп'ютера натисніть на клавіші [Ctrl] - [Alt] - [Del] або введіть команду reboot. В останньому випадку на екран буде виведено запрошення Password: і Ви повинні будете ввести пароль користувача, під ім'ям якого Ви працюєте. Для того щоб припинити роботу і вимкнути комп'ютер, введіть команду halt.

Alex Otwagin 2002-12-16

Спонсори:

Хостинг:Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью