• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Конкурентний аналіз зовнішніх факторів сайту

 1. Підбір конкурентів
 2. аналіз трафіку
 3. Загальний трафік
 4. Структура каналів трафіку
 5. Динаміка пошукового трафіку
 6. соціальні сигнали
 7. довідкові чинники
 8. Кількість посилаються доменів
 9. Динаміка вхідних посилань
 10. Основні параметри індексації
 11. Порівняльний аналіз сайтів

Використовуючи такі сервіси, як Similarweb і Ahrefs , Можна вивчити не тільки трафік конкурентів, а й ключові запити без доступу в статистику. Ви зможете зрозуміти, які рекламні активності вашого конкурента призводять трафік, а які - марна трата грошей. Це дає можливість вчитися на помилках інших і економити свій бюджет. Сьогодні ми розповімо, як провести аналіз зовнішніх факторів сайтів сайтів конкурентів, на які показники варто звертати увагу і чому.

Підбір конкурентів

Найкраще виділити 3-5 основних конкурентів (але не більше 10) і вести порівняльні таблиці по всіх параметрах, які ви хочете збільшити. Аналіз просування сайту конкурента дасть об'єктивну картину вашого ринку.

При підборі конкурентів для аналізу, звичайно, можна піти в видачу пошукача і знайти там ТОП-5 сайтів по найбільш конверсійним запитам в даній тематиці. Але з точки зору бізнесу правильніше аналізувати ті компанії, з якими ви перетинаєтеся по клієнтам.

Чому не варто аналізувати дуже велика кількість сайтів? По-перше, це досить великий обсяг даних, на постійний аналіз яких доведеться витрачати багато часу. По-друге, насправді реальних конкурентів, з якими йде перетин по клієнтам, продуктів або послуг, на які можуть переключитися ваші поточні або потенційні покупці, не так вже й багато. Зазвичай у компанії не більше 5 ключових конкурентів.


В якості ілюстрації до даної статті ми будемо порівнювати п'ять сайтів-конкурентів, що пропонують послуги оренди комерційного транспорту.

аналіз трафіку

Спершу необхідно визначити обсяг і характер трафіку. Це дозволить зрозуміти, хто з ваших конкурентів найбільш популярний в мережі і отримує максимальний трафік і потенційних клієнтів, а що ще цінніше, з яких джерел. Обсяг трафіку є важливим SEO-показником, який допоможе в побудові ефективної стратегії просування сайту.

Загальний трафік

Використовуючи сервіс Similarweb аналізуємо загальний трафік на сайти конкурентів, який дозволить нам визначити лідера, динаміку приросту трафіку, сезонність (якщо вона є). Як видно на прикладі з графіків нижче, лідером за кількістю і приросту загального трафіку за 6 місяців є сайт Prokatauto-m.ru, на частку якого припадає майже 30% від загального трафіку порівнюваних сайтів.

У даній тематиці не простежується явна сезонність, але ми бачимо тенденцію до спаду трафіку у всіх досліджуваних сайтів, що може свідчити, наприклад, про те, що в даній тематиці алгоритми ранжирування посилилися, а дані ресурси ще не встигли відреагувати.

Структура каналів трафіку

Далі ми розглянемо структуру трафіку по каналах. У нашому прикладі основна частина трафіку приходить з пошуку, в цілому це зараз загальна тенденція для багатьох галузей економіки - 28% світового трафіку приходить з пошуку .

На другому місці - прямий і реферальний трафік (переходи з інших сайтів). Великий обсяг прямого трафіку говорить про сильний бренд компанії. Реферальний трафік побічно свідчить про високу PR-активності компанії для одних тематик, для інших - про хорошу роботу «сарафанного радіо», або про зручний функціонал якихось сервісів, наприклад, онлайн-калькулятора.

На діаграмі нижче в статистиці сайту Greeden.ru частка пошукового трафіку складає 88,87%. При цьому у всіх сайтів низька рекламна і соціальна активність.

Динаміка пошукового трафіку

Окремо розглянемо трафік в кожному каналі і визначимо його джерела. Так як ми хочемо побудувати ефективну SEO-стратегію на основі даних конкурентів, в першу чергу нас цікавить трафік з пошукових систем. Як видно на графіку нижче, органічний трафік у всіх представлених конкурентів падає. Проте, лідерами за кількістю пошукового трафіку є сайти Prokatauto-m.ru і Greeden.ru. Цього говорить про те, що у них успішна тактика просування в пошуку. Беручи до уваги цей факт, можна порівняти SEO-показники даних сайтів і виявити, чому пошуковики вважають дані сайти краще конкурентів.

Зараз лічильники пошукових систем приховують пошукові запити, за якими відвідувачі приходять на сайт. Сервіс Similarweb дозволяє проаналізувати відсоткове співвідношення трафіку по найпопулярнішим ключовими фразами в тематиці. Так ми зможемо побачити, по яких запитах просуваються конкуренти.

Так ми зможемо побачити, по яких запитах просуваються конкуренти

Розглянувши більш детально, наприклад, реферальний трафік, можна визначити, які ще джерела використовують конкуренти для залучення трафіку на свої сайти.

соціальні сигнали

Наступний важливий показник - соціальні сигнали, який все більше враховується пошуковими системами і має поки опосередкований вплив на формування видачі. Окремо розглянемо соціальну активність конкурентів - в таблиці нижче показано кількість дій користувачів в соціальних мережах. Наприклад, за кількістю соціальних взаємодій лідирує сайт Prokatauto-m.ru. Але в цілому у всіх ресурсів в даній тематиці низька соціальна активність.

Порівняння соціальних сигналів за даними сервісу Ahrefs
Порівняння соціальних сигналів за даними сервісу Ahrefs.com

Розглянувши більш детально, наприклад, реферальний трафік, можна визначити, які ще джерела використовують конкуренти для залучення трафіку на свої сайти.

довідкові чинники

Вкрай важливий показник для SEO. Обсяг, характер і динаміка посилальної маси можуть багато розповісти про ваших конкурентів і їх стратегії просування.

Кількість посилаються доменів

На графіку нижче показані кількість і динаміка приросту посилаються доменів - донорів. Чим їх більше, ніж вони якісніше, тим більше трастовим вважається сайт для пошукової системи. За кількістю донорів і динамікою приросту лідирує сайт Prokatauto-m.ru.

Динаміка вхідних посилань

Крім кількості донорів, не менш важлива динаміка зростання вхідних посилань. В ідеалі необхідно дотримуватися стратегії плавного приросту посилальної маси.

Як видно з графіка, динаміка приросту посилальної маси для всіх досліджуваних сайтів, крім Prokatauto-m.ru, з різкими стрибками. Для пошукової системи цей сигнал говорить про можливу штучної природи приросту посилальної маси, за що сайти можуть бути забанені пошуковими системами.

Для пошукової системи цей сигнал говорить про можливу штучної природи приросту посилальної маси, за що сайти можуть бути забанені пошуковими системами

Також ми можемо подивитися сторінки, на які найбільш часто посилаються інші ресурси. Це фактично посадочні сторінки кожного сайту, які знаходяться в просуванні. З таблиці нижче стає зрозуміло, які продукти або послуги просуває кожна компанія. А також можна визначити коректність URL сайтів, наприклад, http://www.greeden.ru/ index.php? razdel = rent_Gazel буде менш ефективно рухатися ніж http://www.prokatauto-m.ru/item/ prokat-gazel-biznes /.

ru/item/  prokat-gazel-biznes /

Основні параметри індексації

Тут ми будемо порівнювати основні SEO-показники, які безпосередньо чи опосередковано впливають на просування сайту в пошукових системах. Найбільш важливими показниками вважаються: видимість в ТОП-10, трафік з пошукових систем, кількість сторінок в індексі і ТИЦ.

З таблиці видно, що за кількістю запитів в індексі (ТОП-10 і ТОП-50) лідирує Greeden.ru, за показниками індексації - сайт Grand-prokat.ru, а за показниками цитованості лідирує сайт Prokatauto-m.ru.

Параметр Portprokat.ru Grand-prokat.ru Greeden.ru Mosfurgon.ru Prokatauto-m.ru ТІЦ 130 30 60 10 275 PR 0 1 1 0 2 Кількість сторінок в індексі Яндекс 56 304 30 28 61 Кількість сторінок в індексі Google 64 201 46 30 96 Кількість запитів в ТОП-10 2 131 358 50 372 Кількість запитів в ТОП-50 217 645 1 297 520 778

Порівняльний аналіз сайтів

На основі отриманих даних можна скласти зведену таблицю, в якій порівнюються сайти конкурентів по групах показників по за п'ятибальною шкалою, де 1 - це найкращий показник, а 5 - найгірший. Така таблиця наочно демонструє сильні і слабкі сторони кожного конкурента по важливим для нас показниками (які ви формуєте в залежності від ваших цілей і бізнес завдань). У нашому прикладі ми сконцентрувалися на SEO-показниках, які допоможуть зрозуміти сильні і слабкі сторони конкурентів і виділити для себе пріоритетні напрямки в стратегії просування. В результаті нашого аналізу лідирує сайт Prokatauto-m.ru з кращими SEO-показниками.

На основі аналізу сайтів конкурентів можна розробити стратегію зростання, розвитку і просування сайту в пошуку. Зрозуміти, які канали сприяють зростанню конверсії і розвитку бізнесу, а які не приносять ніякої користі. Все це дозволяє сформувати не тільки ефективну стратегію просування, але і якісні маркетингові та PR-кампанії. Ви побачите ефективні канали трафіку, які вже сьогодні приносять вашим конкурентам прибуток.

Чому не варто аналізувати дуже велика кількість сайтів?
Php?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью