• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Компонент блогу Joomla - RSBlog

 1. налаштування
 2. Захист від спаму
 3. віддалена публікація
 4. Twitter
 5. Facebook
 6. очищення блогу
 7. оновлення
 8. модулі RSBlog
 9. Пункти меню Joomla для RSBlog
 10. Інтеграція з RScomments
 11. Схожі матеріали

У попередніх статтях «Огляд RSBlog (частина 1 , 2 ) »Ми розглянули деякі можливості даного розширення. У цій частині буде закінчений огляд компонента блогу Joomla RSBlog.

налаштування

У попередній статті були розглянуті такі настройки компонента як:

Нижче будуть розглянуті всі залишилися вкладки.

Захист від спаму

Для захисту Вашого блогу на Joomla 2.5 від спаму, в RSBlog передбачена інтеграція з reCAPTCHA і наявність власної капчи.

Додаткові питання щодо захисту від спаму розглянуті в статтях «Захист Joomla (частина 5 , 12 ) ».

Для підвищення захисту всього Вашого сайту та блогу на Joomla, рекомендую звернути увагу на розширення захист від SQL ін'єкцій RSFirewall .

На вкладці Захист від спаму (малюнок нижче) Ви можете вибирати або використання вбудованої капчи або використання reCAPTCHA при підписці користувачів на новини блогу.

На вкладці Захист від спаму (малюнок нижче) Ви можете вибирати або використання вбудованої капчи або використання reCAPTCHA при підписці користувачів на новини блогу

Для вбудованої капчи можна задати кількість символів на зображенні, нанесення додаткових ліній поверх символів на зображенні, а також вказати чутливість або не чутливі до регістру.

Для використання reCAPTCHA Вам необхідно зареєструватися на сайті цієї системи і отримати приватний і публічний ключ, який буде внесений до відповідних поля в налаштуваннях RSBlog. Для reCAPTCHA доступно 4 колірні схеми оформлення.

 1. Червона.
 2. Біла.
 3. Чорне скло.
 4. Чистий.

Особисто я рекомендую відмовитися від капчи взагалі. По крайней мере, якщо не виникне в тому гостра необхідність. Так як процес підписки на новини і \ або коментування повинен протікати максимально швидко і просто. А капча, як раз та перешкода, яка може позбавити Вас передплатника або коментаря до статті, а можливо і не одного. Але якщо є необхідність у використанні капчи, то зробіть зображення максимально простим. Використовуйте вбудовану в RSBlog капчу, 1-2 символу, нечутливий до регістру і без ліній.

віддалена публікація

Блог на Joomla, зроблений за допомогою RSBlog, дозволяє здійснювати віддалену публікацію записів блогу через електронну пошту. Тобто можна написати замітку і відправити її в блог в листі зі своєї електронної пошти. Вкладка Віддалена публікація (малюнок нижче) містить опції, які допоможуть Вам налаштувати цю можливість.

 • Включити можливість публікації по електронній пошті. Включає \ відключає можливість віддаленої публікації записів у блозі за допомогою електронної пошти.
 • Тестування з'єднання. Після внесення всіх необхідних налаштувань, дана кнопка допоможе Вам протестувати з'єднання з поштовим сервером.
 • Дозволені адреси. Список адрес електронної пошти користувачів, яким дозволена віддалена публікація.
 • Поштовий сервер. Адреса поштового сервера.
 • Поштовий протокол. Поштовий протокол підключення до сервера (IMAP або POP3).
 • Порт. Порт підключення до поштового сервера.
 • Метод аутентифікації. Метод аутентифікації на поштовому сервері (SSL, TLS, або без шифрування (Ні)).
 • Самоподпісанний сертифікат. Якщо для шифрування з'єднання з поштовим сервером використовується самоподпісанний сертифікат, то необхідно активувати цю опцію.
 • Ім'я користувача. Ім'я користувача облікового запису поштового сервера.
 • Пароль. Пароль користувача облікового запису поштового сервера.
 • Перевірка e-mail. Можна вибрати спосіб перевірки адреси електронної пошти на наявність нових листів. Доступно 3 способи: Вручну, Автоматично, Вручну і Автоматично. При «ручний» перевірці перевірка повідомлень відбуватиметься кожного разу при завантаженні RSBlog. Зверніть увагу, що це буде впливати на час завантаження сторінки. Автоматичний режим має на увазі перевірку листів за розкладом (планувальник (cron)).
 • Кількість листів для обробки. Кількість листів, які RSBlog буде обробляти під час одного сеансу перевірки пошти.
 • Інтервал перевірки (в хвилинах). Часовий інтервал між підключеннями RSBlog до поштового сервера. Рекомендую зробити його максимально великим, щоб поштовий сервер не прийняв спроби підключення Вашого блогу для Joomla 2.5 як спроби атаки.
 • Видалити лист після обробки. Для видалення оброблених листів з поштового сервера можна активувати цю опцію.
 • Категорія отримання за замовчуванням. Категорія Вашого блогу в яку, за замовчуванням, будуть публікуватися записи, додані віддалено.

Twitter

Для автоматичної публікації заміток про записи у Вашому блозі на Joomla в соціальній мережі Twitter, про що було згадано в попередній статті « Огляд RSBlog (частина 1). Блог на Joomla », Вам необхідно зробити прості настройки RSBlog. Для цього служить вкладка Twitter (малюнок нижче).

За великим рахунком, якщо немає ніяких перешкод, то настройка відбудеться буквально при натисканні двох кнопок. Вам потрібен аккаунт у соціальній мережі Twitter. На вкладці Twitter в настройках RSBlog. Виберіть Так навпроти опції Включити Twitter (збережіть зміни). Після чого натисніть на кнопку Sign in with twitter. Врахуйте, що при натисканні на цю кнопку Вас перенаправляють на сайт Twitter.com, де Ви зможете увійти в свій обліковий запис Twitter і дозволити доступ RSBlog до цього запису. Значення нижче будуть автоматично заповнені, якщо процес налаштування буде успішним.

Існує компонент, який дозволяє налаштувати автоматичний кросспостінг матеріалів в Twitter. Детальніше про нього Ви можете прочитати в статті « Огляд Social Backlinks. Кросспостінг в Твіттер ».

Facebook

Для автоматичної публікації заміток про записи у Вашому блозі на Joomla в соціальній мережі Facebook, про що було згадано в попередній статті « Огляд RSBlog (частина 1). Блог на Joomla », Вам необхідно зробити прості настройки RSBlog. Для цього служить вкладка Facebook (малюнок нижче).

Налаштування відбувається аналогічно налаштуванню автоматичної публікації в Twitter. З невеликою різницею в тому, що можна публікувати замітки про нові записи блога не тільки на своїй сторінці, а й на сторінках інших користувачів (якщо вони дозволять у себе доступ додатки RSBlog до своєї сторінки).

Існує ще один компонент, який дозволяє налаштувати кросспостінг в різні соціальні мережі. Детальніше про нього Ви можете прочитати в статті « Огляд Social Backlinks. кросспостінг Joomla ».

очищення блогу

Якщо у Вас досить великий блог на Joomla, то в ньому, напевно, багато категорій, тегів і так далі. Безумовно, щоб блог був «живим» і «доглянутим» за ним необхідно стежити. Крім додавання нових записів, необхідно стежити за своєчасним приміщенням старих записів в архів, видаленням спорожнілих категорій і так далі.

Спеціально для цього в RSBlog передбачена автоматизація подібних дій. На вкладці Очищення блогу (малюнок нижче) Ви зможете запустити операції видалення порожніх категорій, невикористаних тегів і порожніх груп користувачів RSBlog (не група користувачів Joomla).

На вкладці Очищення блогу (малюнок нижче) Ви зможете запустити операції видалення порожніх категорій, невикористаних тегів і порожніх груп користувачів RSBlog (не група користувачів Joomla)

Крім цього Ви можете задати часовий інтервал, з моменту публікації записи (через 1, 2 тижні, 1, 2, 4 місяці), після якого, вона автоматично буде переміщена в архів.

Інтервал перевірки (в хвилинах) дозволить задати вам часовий інтервал для перевірки дат записів на необхідність розміщення їх в архів. Зверніть Вашу увагу на те, що в разі великої кількості записів у блозі і маленького інтервалу перевірки (менше 5 хвилин), Ви можете істотно збільшити навантаження на сервер і викликати уповільнення роботи блогу для Joomla 2.5.

оновлення

На вкладці Оновлення (малюнок нижче) ви зможете дізнатися про останні новини та акції розробника.

Так само, як і у випадку з RScomments , RSseo і RSFirewall , Користувачі, у яких актуальний статус підписки, можуть завантажити останню версію RSBlog.

модулі RSBlog

Крім самого компонента блогу Joomla, з RSBlog Ви отримуєте 6 модулів.

 1. RSBlog! archive.
 2. RSBlog! calendar.
 3. RSBlog! categories.
 4. RSBlog! popular articles.
 5. RSBlog! recent posts.
 6. RSBlog! tag cloud.

Модуль RSBlog! archive (малюнок нижче) дозволяє виводити список всіх записів у блозі з прив'язкою до роках і місяцях, коли вони були опубліковані.

Ви можете вказати, з яких категорій блогу (не категоріями Joomla) необхідно відображати архівні записи, вибрати необхідність виведення місяці, в якому немає жодного запису, задати порядок сортування (прямий або зворотний), а також вказати як необхідно відкривати посилання на перелік записів в архіві за обраний період (в тій же сторінці або в новій).

Зазначу, що оформлення самого модуля (його стиль), за замовчуванням береться з таблиці стилів шаблону Joomla.

В інших модулях, Ви побачите деякі аналогічні функціональні можливості, наприклад, сортування. Їх повторно згадувати не буду.

Модуль RSBlog! calendar (малюнок нижче) дозволяє виводити календар, в якому при наведенні на числа з'являється підказка про наявність (або відсутність) записів у блозі за цей день.

calendar (малюнок нижче) дозволяє виводити календар, в якому при наведенні на числа з'являється підказка про наявність (або відсутність) записів у блозі за цей день

В параметрах Ви можете вказати день початку тижня (понеділок, субота, неділя).

Модуль RSBlog! categories (малюнок нижче) дозволяє виводити перелік категорій Вашого блогу (не категоріями Joomla) з можливістю відображення кількості записів в кожному блозі.

За допомогою модуля RSBlog! popular articles (малюнок нижче) Ви можете виводити список (в заданій кількості) найпопулярніших статей блога за кількістю переглядів (хітів).

RSBlog! recent posts (малюнок нижче) виводить список недавно доданих (за певний період (в днях)) в блог записів.

Є можливість обмежити кількість виведених записів.

Для спрощення навігації Ваших користувачів по блогу, Ви можете вивести модуль хмари тегів RSBlog! tag cloud (малюнок нижче).

tag cloud (малюнок нижче)

В опціях модуля можна встановити мінімальний і максимальний розмір шрифту тегів, а також обмежити їх кількість. Розміри того чи іншого тега залежать від його популярності.

Пункти меню Joomla для RSBlog

Після установки RSBlog в Joomla у Вас з'явиться можливість створення пунктів меню в менеджері меню Joomla, які відносяться до блогу. А саме:

 • Перегляд блогу.
 • Надіслати нову статтю.
 • Хмара тегів.
 • Відображення статті.

Під час налаштування пункту меню Перегляд блогу (малюнок нижче), крім «стандартних» опцій Joomla для пункту меню, Ви зможете включити відображення захищених паролем записів в загальному списку записів блогу, включити відображення вступного тесту (якщо запис блогу це підтримує), відобразити поле пошуку по блогу, встановити порядок сортування (по спадаючій чи зростанню) і вивести до загального списку статей блогу записи, що знаходяться в архіві.

Крім цього, можна зробити так, щоб при натисканні на той чи інший пункт меню, відображалися записи тільки конкретного автора, і \ або тільки записи з конкретними тегами, і \ або записи з конкретної категорії.

Меню Надіслати нову статтю дозволяє вивести посилання в меню, при натисканні на яку, користувачі зможуть додавати записи в блог (малюнок нижче).

Меню Надіслати нову статтю дозволяє вивести посилання в меню, при натисканні на яку, користувачі зможуть додавати записи в блог (малюнок нижче)

На першому кроці вони заповнюють такі поля як: Тема, Теги, Дата створення, Початок публікації, Закінчення публікації, Захист паролем. Крім цього можуть вказати категорію, в яку необхідно помістити запис, включити коментування, прийняття повідомлень та пінгів.

На другому кроці (малюнок нижче) користувачі оформляють саму запис.

Є можливість попереднього перегляду результатів форматування записи.

Якщо Ви дозволили користувачеві відразу публікувати запис, то він зможе це зробити. В іншому випадку, запис буде опублікована після схвалення модератором.

Інтеграція з RScomments

У попередній статті « Огляд RSBlog (частина 2). Блог для Joomla 2.5 »Ми розглянули можливість включення в RSBlog такої функції як коментарі. Безумовно, для блогу це дуже важливо. Якщо Ви купили RSBlog разом з компонентом коментарів Joomla RScomments , То для інтеграції блогу і компонента коментарів, досить встановити RScomments, перейти на вкладку Налаштування - Основне в RSBlog і з спадаючого списку Інтеграція з коментарями вибрати RScomments (малюнок нижче).

Детальніше про компоненті коментарів Joomla RScomments можна прочитати в статтях «Огляд RScomments (частина 1 , 2 ) ».

Створення блогу на Joomla за допомогою RSBlog - досить нескладний процес, так як саме розширення володіє великою кількістю необхідних опцій для вирішення поставленого завдання. У поєднанні з компонентом коментарів Joomla RScomments, а також за умови доступу до соціальних мереж Twitter і Facebook, Ви отримуєте досить потужний інструмент, що дозволяє створити блог на Joomla.

Схожі матеріали

Корисні посилання:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью