• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Комп'ютерні віруси

 1. У загальному випадку віруси можна розділити
 2. Вірус повинен відповідати двом критеріям
 3. Як захистити себе

У комп'ютерній безпеці, комп'ютерний вірус - це вид шкідливого ПО, яке поширюється шляхом вставки копій самого себе в інший програмний код або документ

У комп'ютерній безпеці, комп'ютерний вірус - це вид шкідливого ПО, яке поширюється шляхом вставки копій самого себе в інший програмний код або документ.

Комп'ютерний вірус поводиться аналогічно біологічному вірусу, який поширюється зараженням живих клітин.

У просторіччі термін вірус часто використовується у відношенні як черв'яків, так і "троянів" та інших видів шкідливих програм. Але віруси, у вузькому сенсі цього слова, зустрічаються рідше, У просторіччі термін вірус часто використовується у відношенні як черв'яків, так і троянів та інших видів шкідливих програм ніж ми про них чуємо, в порівнянні з іншими формами шкідливого ПЗ. У строгому сенсі, віруси, черв'яки і "трояни" відрізняються один від одного. Вони мають різні характеристики і поведінку.

У той час, як більшість вірусів є навмисно руйнівними, орієнтовані на знищення даних шляхом руйнування файлових структур, є і такі, які можна назвати "доброякісними", просто нешкідливими або "сплячими".

У деяких віруси закладена затримка початку руйнівних дій. Такий вірус може просто відобразити повідомлення в певний день. Або чекати зараження строго певної кількості комп'ютерів. Мати відкладений старт, орієнтований на певну дату або час, або на будь-які дії користувача. Основний негативний ефект від таких вірусів - це їх неконтрольоване самовідтворення і поширення, що сильно витрачає ресурси комп'ютера.

Не всі комп'ютерні віруси завдають прямої шкоди.

Сьогодні комп'ютерні віруси зустрічаються на багато рідше мережевих черв'яків або "троянів" через популярність Інтернету. Антивірусне програмне забезпечення, спочатку призначене для захисту комп'ютерів від вірусів, сьогодні поширилася на черв'яків і інші загрози. Такі як програми-шпигуни, розповсюджувачі реклами та інші види шкідливого коду.

Зверніть увагу: лікування вірусів

У загальному випадку віруси можна розділити

1 "Трояни"
1 Трояни  Троянський кінь або троян - це просто комп'ютерна програма, по суті, ні комп'ютерний вірус Троянський кінь або "троян" - це просто комп'ютерна програма, по суті, ні комп'ютерний вірус. Вона націлена на щось одне (наприклад, на крадіжку пароля), але починає працювати тільки тоді, коли хтось починає вводити цей пароль в строго визначеному місці.

Троянські програми не можуть розмножуватися автоматично.

2 Черви або реплікатори
2 Черви або реплікатори  Черв'як - частина програмного забезпечення, комп'ютерний вірус реплікатор, який використовує комп'ютерні мережі і їх уразливості створюючи копії самого себе Черв'як - частина програмного забезпечення, комп'ютерний вірус реплікатор, який використовує комп'ютерні мережі і їх уразливості створюючи копії самого себе. Копія хробака репликатора буде сканувати мережу на будь-який інший машині, яка має певний недолік безпеки. У разі успіху, такий вірус відтворює себе на нову машину, використовуючи пролом в безпеці, а потім починається сканування і тиражування заново.

3 E-mail віруси
3 E-mail віруси  Вірус електронної пошти буде використовувати повідомлення електронної пошти в якості транспорту, і, як правило, копіює себе, автоматично розсилаючи копії сотням людей з адресної книги жертви Вірус електронної пошти буде використовувати повідомлення електронної пошти в якості транспорту, і, як правило, копіює себе, автоматично розсилаючи копії сотням людей з адресної книги жертви.

4 Логічні бомби
4 Логічні бомби  Логічні бомби зловмисно викликають збої в інших програмах Логічні бомби зловмисно викликають збої в інших програмах. Додаток під впливом комп'ютерного вірусу, наприклад, може видалити себе разом з усією інформацією і файлами з диска після кількох перевірок на відсутність резервних копій.

Логічні бомби можуть передати себе в інші програми або місця зберігання даних - мережеві сховища, диски DVD, флешки і так далі.

Комп'ютерний вірус переходить з одного комп'ютера на інший, як реальному житті біологічний вірус переходить від людини до людини.

Наприклад, за середніми оцінками, черв'як Mydoom інфікував 250 000 комп'ютерів протягом одного дня в січні 2004 р

У березні 1999 року, Melissa поширювалася так швидко, що він змусив Microsoft і ряд інших дуже великих компаній повністю відключити своє електронну пошту, що б перервати поширення.

Третім прикладом можна назвати вірус ILOVEYOU, який з'явився в 2000 році і мав настільки ж катастрофічні наслідки.

Комп'ютерний вірус - це невелика програма, орієнтована на змушення комп'ютера виконувати дії без відома користувача.

Вірус повинен відповідати двом критеріям

1 Він повинен відпрацювати сам. Наприклад - вбудувати свій код в ланцюжок коду іншої програми.

2 Він повинен відтворювати себе. Наприклад, він може замінити інші програмні файли копією файлу, інфікованих вірусом. Віруси можуть заразити кілька комп'ютерів і серверів мережі.

Деякі віруси запрограмовані на те, щоб завдати шкоди пошкоджуючи ПО, видаляючи файли або форматуючи жорсткий диск. Інші не призначені для будь-якої шкоди, а просто копіюють себе і повідомляють про свою присутність, відображаючи текст, відео або аудіо-повідомлення.

Єдина функція деяких вірусів - поширення самого себе

Навіть ці доброякісні віруси можуть стати причиною проблем у користувача комп'ютера. Вони, як правило, займають пам'ять комп'ютера використовувану звичайними програмами. В результаті вони часто викликають перевантаження і можуть привести до збоїв системи.

Троянські коні самозванці - файли, які маскуються під корисне ПО, але, по суті, є шкідливими.

Дуже важлива відмінність між "троянами" і звичайними вірусами полягає в тому, що вони не копіюють самі себе.

Троян містить шкідливий код, який при спрацьовуванні може стати причиною втрати або навіть крадіжки даних. Для того, що б троян заразив ваш комп'ютер ви повинні зробити якісь дії. Наприклад, відкрити вкладення електронної пошти або завантажити та запустити файл з Інтернету.

Черви реплікатори - це програми, які копіюють себе з системи в систему заражаючи файл-носій. Ця відмінність від вірусів, які для поширення заражають систему. Хоча черви реплікатори, як правило, існують всередині інших файлів (часто це документи Word або Excel) є різниця між тим, як черв'яки і віруси використовують файл-носій. Черв'як реплікатор просто випустить документ, який вже має "хробака" - макрос всередині документа. Цей документ буде подорожувати від комп'ютера до комп'ютера, продовжуючи розмноження. Так що весь документ слід розглядати черв'як.

Як захистити себе

1 Використовуйте антивірусне ПЗ
1 Використовуйте антивірусне ПЗ  Встановіть антивірусне програмне забезпечення на комп'ютері і переконайтеся, що воно оновлюється оперативно Встановіть антивірусне програмне забезпечення на комп'ютері і переконайтеся, що воно оновлюється оперативно. Оскільки нові віруси можуть поширюватися дуже швидко. Важливо щоб поновлення БД сигнатур були постійними.

2 Використовуйте фільтрацію електронної пошти
2 Використовуйте фільтрацію електронної пошти  Так як більшість вірусів поширюються через електронну пошту, важливо використовувати систему електронної пошти, яка сканує вхідні і вихідні листи електронної пошти і блокує віруси Так як більшість вірусів поширюються через електронну пошту, важливо використовувати систему електронної пошти, яка сканує вхідні і вихідні листи електронної пошти і блокує віруси. Найпопулярніші антивірусні комплекси забезпечують цю функцію.

3 Використовуйте брандмауер
3 Використовуйте брандмауер  Використовуйте брандмауер для захисту вашого комп'ютера або комп'ютерної мережі від атак з Інтернету Використовуйте брандмауер для захисту вашого комп'ютера або комп'ютерної мережі від атак з Інтернету. Комп'ютери, підключені до Інтернет безпосередньо через DSL модем або кабельний модем повинні бути належним чином захищені від інтернет-загроз за допомогою брандмауера. Брандмауер може бути або апаратним, що відокремлює ваш комп'ютер або мережу від зовнішнього світу, або програмним, як, наприклад, вбудований брандмауер ОС Windows. Обидва види брандмауерів дадуть захист від зараження комп'ютерним вірусом.

Будьте в курсі оновлень програмного забезпечення

Багато виробників програмного забезпечення випускають оновлення свого ПЗ саме з міркувань безпеки і захисту від комп'ютерних вірусів. Увімкніть функцію автоматичного оновлення в Windows, і встановити оновлення.

Зверніть увагу: Як видалити вірус

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью