• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Комп'ютерні віруси. Типи, види, шляхи зараження

І знову здрастуйте.
Тема сьогоднішньої статті комп'ютерні віруси. Види комп'ютерних вірусів, принципи їх роботи, шляхи зараження комп'ютерними вірусами. І знову здрастуйте

комп'ютерні віруси

Що взагалі таке комп'ютерні віруси.

Комп'ютерний вірус - Це спеціально написана програма або збірка алгоритмів які пишуться з метою: пожартувати, нашкодити чиїм або комп'ютера, отримання доступу до вашого комп'ютера, для перехоплення паролів або вимагання грошей. Віруси можуть само- копіюватися і заражати шкідливим кодом ваші програми та файли, а так само завантажувальні сектора.

Види шкідливих програм.

Розділити шкідливі програми можна на два основних види.
Віруси та хробаки.

Віруси - поширюються через шкідливий файл, який ви могли завантажити в інтернеті, або може виявитися на піратському диску, або часто передають їх по скайпу під виглядом корисних програм (помітив що на останній часто трапляються школярі, їм передають нібито мод для гри або чіти а на насправді може виявитися вірусом який може нашкодити)
Віруси - поширюються через шкідливий файл, який ви могли завантажити в інтернеті, або може виявитися на піратському диску, або часто передають їх по скайпу під виглядом корисних програм (помітив що на останній часто трапляються школярі, їм передають нібито мод для гри або чіти а на насправді може виявитися вірусом який може нашкодити).
Вірус вносить свій код одну з програм, або маскується окремою програмою в тому місці куди зазвичай користувачі не заходять (папки з операційною системою, приховані системні папки).
Вірус не може запуститися сам, поки ви самі не запустите заражену програму.
Черви заражають вже безліч файлів вашому комп'ютері, наприклад все exe файли, системні файли, завантажувальні сектора і тд.
Черви найчастіше проникають в систему вже самі, використовуючи вразливості вашої ОС, вашого браузера, визначеної програми.
Вони можуть проникати через чати, програми для спілкування такі як skype, icq, можуть поширюватися через електронну пошту.
Так само вони можуть бути на сайтах, і використовуючи вразливість вашого браузера проникнути в вашу систему.
Хробаки поширюються по локальній мережі, якщо один з комп'ютерів в мережі виявиться заражений він може поширюватися на інші комп'ютери заражаючи все файли на своєму шляху.
Черви намагаються писати під найпопулярніші програми. Наприклад зараз найпопулярніший браузер «Chrome», тому шахраї будуть намагатися писати під нього, і робити шкідливий код на сайти під нього. Тому що часто цікавіше заразити тисячі користувачів які використовують популярну програму ніж сотню з непопулярною програмою. Хоча chrome і постійно покращує захист.
Найкращий захист від мережевих черв'яка й це оновлювати ваші програми і вашу операційну систему. Багато нехтують оновленнями про що часто шкодують.
Кілька років тому я помічав наступний черв'як.

Але він явно потрапив не через інтернет а швидше за все через піратський диск. Суть його роботи була такою - він створював нібито копію кожної папки в комп'ютері або на флешці. Але насправді він створював не схожу папку а exe файл. При натисканні на такий exe файл він поширювався ще сильніше по системі. І ось було тільки позбудешся від нього, прийдеш до одного з флешкою, скинути у нього музику а повертаєшся з зараженої таким хробаком флешку і знову доводилося його виводити. Наносив цей вірус якийсь ще шкоди системі я не знаю, але незабаром цей вірус припинив своє існування.

Основні різновиди вірусів.

Насправді існує безліч видів і різновидів комп'ютерних загроз. І все розглянути просто неможливо. Тому ми розглянемо найпоширеніші останнім часом і дуже неприємні.
Віруси бувають:
- Файлові - знаходяться в зараженому файлі, активуються коли користувач включає цю програму, самі не можуть активуватися.
- Завантажувальні - можуть завантажуватися при завантаженні windows потрапивши в автозавантаження, при вставці флешки або подібне.
- Макро віруси - це різні скрипти які можуть перебувати на сайті, можуть надіслати їх вам поштою або в документах Word і Excel, виконують певні функції закладені в комп'ютері. Використовують уразливості ваших програм.

Типи вірусів.
-Троянскіе програми
- Шпигуни
- Вимагачі
- Вандали
- Руткіти
- Botnet
- кейлогерам
Це самі основні види загроз які можуть вам зустрітися. Але насправді їх набагато більше.
Деякі віруси можуть навіть комбінуватися і містити в собі відразу кілька видів цих загроз.
- Троянські програми. Назва походить від троянського коня. Проникає в ваш комп'ютер під виглядом нешкідливих програм, потім може відкрити доступ до вашого комп'ютера або переслати ваші паролі господареві.
Останнім часом поширені такі трояни які називаються Стілер (stealer). Вони можуть красти збережені паролі в вашому браузері, в поштових ігрових клієнтів. Відразу після запуску копіює ваші паролі і відправляє ваші паролі на email або на хостинг зловмисникові. Йому залишається зібрати ваші дані, потім їх або продають або використовують в своїх цілях.
- Шпигуни (spyware) відстежують дії користувача. Які сайти відвідує або що робить користувач на своєму комп'ютері.
- Вимагачі. До них відносяться Вінлокери (winlocker). Програма повністю, або повністю блокує доступ до комп'ютера і вимагає гроші за розблокування, на приклад покласти на рахунок або тд. Ні в якому разі якщо ви потрапили на таке не варто пересилати гроші. Комп'ютер вам не розблокується, а гроші ви втратите. Вам пряма дорога на сайт компанії Drweb, там можна знайти як розблокувати багато вінлокери, за рахунок введення певного коду або виконання деяких дій. Деякі вінлокери можуть пропасти наприклад через день.
- Вандали можуть блокувати доступи до сайтів антивірусів і доступ до антивірусів і багатьом іншим програмам.
- Руткіти (rootkit) - віруси гібриди. Можуть містити в собі різні віруси. Можуть отримувати доступ до вашого пк, і людина буде повністю мати доступ до вашого комп'ютера, причому можуть злитися на рівень ядра вашої ОС. Прийшли зі світу Unix систем. Можуть маскувати різні віруси, збирати дані про комп'ютер і про всі процеси комп'ютера.
- Botnet досить неприємна річ. Ботнети це величезні мережі із заражених комп'ютерів «зомбі», які можуть використовуватися для ДДОС сайтів і інших кібер атак, використовуючи заражені комп'ютери. Цей вид дуже поширений і його важко виявити, навіть антивірусні компанії можуть довго не знати про їхнє існування. Дуже багато хто може бути ними заражені і навіть не підозрювати про це. Чи не виключення ви і навіть може і я.
- кейлогерам (keylogger) - клавіатурні шпигуни. Перехоплюють все що ви вводите з клавіатури (сайти, паролі) і відправляє їх господареві.

Шляхи зараження комп'ютерними вірусами.

Основні шляхи зараження.
- Уразливість операційної системи.

- Уразливість в браузері

- Якість антивіруса кульгає

- Дурість користувача

- Змінні носії.
Уразливість ОС - як би не старалися клепати захист для ОС згодом знаходяться діри безпеки. Більшість вірусів пишеться під windows так як це найпопулярніша операційна система. Найкращий захист це постійно оновлювати вашу операційну систему і намагатися використовувати новішу версію.
Браузери - Тут відбувається за рахунок вразливостей браузерів, особливо якщо вони знову ж старі. Лікується так само частим оновленням. Так само можуть бути проблеми якщо ви качаєте плагіни для браузера зі сторонніх ресурсів.
Антивіруси - безкоштовні антивіруси які мають менший функціонал на відміну від платних. Хоча і платні не дають 100 результату в захисті і дають осічки. Але бажано мати все ж хоча б безкоштовний антивірус. Я вже писав про безкоштовні антивіруси в цій статті .
Дурість користувача - кліки по банерах, переходь за підозрілими посиланнями з листів і тд, установка софта з підозрілих місць.
Змінні носії - віруси можуть встановлюватися автоматично з заражених і спеціально підготовлених флешок і інших змінних носіїв. Не так давно світ почув про уразливість BadUSB.

https://avi1.ru/

- купити дуже недороге просування в соціальних мережах Ви можете на цьому сайті. Також Ви отримаєте дійсно вигідні пропозиції з придбання ресурсів на свої сторінки.

Види заражаються об'єктів.

Файли - Заражають ваші програми, системні і звичайні файли.
Завантажувальні сектори - резидентні віруси. Заражають як зрозуміло з назви завантажувальні сектора комп'ютера, приписують свій код в автозавантаження комп'ютера і запускаються при запуску операційної системи. Часом добре маскуються що важко прибрати з автозавантаження.
Дії - Документи word, excel і подібні. Використовую макроси і уразливості засобів Microsoft office вносить свій шкідливий код в вашу операційну систему.

Ознаки зараження комп'ютерними вірусами.

Не факт що при появі деяких з цих ознак означає наявність вірусу в системі. Але якщо вони є рекомендується перевірити свій комп'ютер антивірусом або звернутися до фахівця.
Один з поширених ознак - це сильна перевантаження комп'ютера. Коли у вас повільно працює комп'ютер, хоча у вас нічого начебто не включено, програм які можуть сильно навантажувати комп'ютер. Але якщо у вас антивірус зауважте антивіруси самі по собі навантажують комп'ютер дуже добре. А в разі відсутності такого софта який може вантажити то швидше тут віруси. Взагалі раджу по зменшити для початку кількість програм, що запускаються в автозапуску.

Повільне завантаження програм, так само може бути одним з ознак зараження.
Але не всі віруси можуть сильно навантажувати систему, деякі практично важко помітити зміни.
Системні помилки. Перестають працювати драйвера, деякі програми починають працювати не правильно або часто вилітають з помилкою але раніше допустимо такого не помічалося. Або починають часто перезавантажуватися програми. Звичайно таке буває через антивірусів, наприклад антивірус видалив помилково вважаючи системний файл шкідливим, або видалив дійсно заражений файл але він був пов'язаний з системними файлами програми і видалення спричинило за собою такі помилки.

Поява реклами в браузерах або навіть на робочому столі починають з'являтися банери
Поява реклами в браузерах або навіть на робочому столі починають з'являтися банери.
Поява нестандартних звуків при роботі комп'ютера (писк, клацання ні з того ні з сього і подібне).
Відкривається сам по собі CD / DVD привід, або просто починає немов читати диск хоча диска там немає.
Тривале включення або виключення комп'ютера.
Угон ваших паролів. Якщо ви помітили що від вашого імені розсилається різний спам, з вашої поштової скриньки або сторінки соціальної мережі, як ймовірність що вірус проник в ваш комп'ютер і передав паролі господареві, якщо ви помітили таке рекомендую перевіритися антивірусом в обов'язковому порядку (хоча не факт що саме так зловмисник отримав ваш пароль).
Часте звертання до жорсткого диска. У кожного комп'ютера є індикатор, який блимає коли використовують різні програми або коли копіюєте, завантажуєте, переміщаєте файли. Наприклад у вас просто включений комп'ютер але не використовується ніяких програм, але індикатор починає швидко блимати нібито використовуються програми. Це вже віруси на рівні жорсткого диска.

Ось власне і розглянули комп'ютерні віруси які можуть вам зустрітися в інтернеті. Але насправді їх в рази більше, і повністю захиститися неможливо, хіба що не користуватися інтернетом, не купувати диски і взагалі не включати комп'ютер.

Раджу по можливості не нехтувати використанням віртуальних машин або пісочниці .

Бережіть себе і свої комп'ютери.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью