• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Комп'ютерні віруси: 10 найнебезпечніших

 1. Brain
 2. Jerusalem
 3. черв'як Моріса
 4. Michelangelo ( "March6")
 5. Чорнобиль (CIH)
 6. Melissa
 7. ILOVEYOU ( "Лист щастя")
 8. Nimda (2001 рік)
 9. My Doom (2004 рік)
 10. Conficker (2008 рік)
 11. Petya A

Комп'ютерний вірус поширювався по електронній пошті в приєднаному файлі, і після того як користувач відкривав цей файл, вірус розсилав себе за першим 50 адресами в адресної книги поштової програми Microsoft Outlook.

Сьогодні "Мелісою" вже нікого не налякати. Зате пам'ятати про неї ще будуть довго. В принципі, як і про наступну дев'ятці вірусів. Про останні, до речі, в честь "Мелісси" і згадуємо. Читай.

Brain

Читай також: Вірус убив бойові літаки США

Цей вірус в даному хіт-параді найбезпечніший. Все тому, що він був одним з перших. Поширювався через дискети. Розробка лежить на совісті братів Амджата і базитах Алві (Amdjat і Basit Faroog Alvi). Ці хлопці запустили його в 1986 році. Але виявити "недобре" фахівцям вдалося тільки через рік влітку.

Кажуть, тільки в США вірус заразив більше 18 тисяч комп'ютерів. Кумедний факт: в основі розробки лежали виключно благі наміри. Тобто, брати хотіли карати місцевих піратів, які крадуть програмне забезпечення їхньої фірми.

А ще Brain зайняв почесне місце першого в світі стелс-вірусу. При спробі читання зараженого сектора, він "підставляв" його незаражений оригінал. Виловити такий було дуже складно.

Виловити такий було дуже складно

Джерело: securelist.com

Jerusalem

Друга назва - "П'ятниця, 13". А перше виникло завдяки країні його появи - Ізраїлю (в 1988-му). Чим небезпечна ця "П'ятниця"? Тим, що скачував з дискети. І як тільки наставав час Х (п'ятниця, 13) - вірус тут же видаляв абсолютно всі дані з жорсткого диска. В ті часи мало хто вірив в існування комп'ютерних вірусів. Антивірусних програм і зовсім майже не існувало. Тому Jerusalem на користувачів наводив жах.

Джерело: classifieds.okmalta.com

черв'як Моріса

Читай також: Вірус вимагає гроші за інтернет у власників iPhone, iPad і iPod touch

А цей "хробак" розбушувався в листопаді 1988 року. Він блокував роботу комп'ютерів своїм хаотичним і безконтрольним розмноженням. Через нього, власне, і вийшла з ладу вся (не надто глобальна на ті часи) Мережа. Зверни увагу: збій тривав зовсім недовго, зате встиг нанести серйозні збитки. Експерти оцінили їх у $ 96 мільйонів.

Експерти оцінили їх у $ 96 мільйонів

Джерело: intelfreepress.com

Michelangelo ( "March6")

"Мікеланджело" буянив в 1992 році. Він через дискети проникав на завантажувальний сектор диска, і тихо сидів там, поки не було між ними 6 березня. Як тільки приходив час Х, "Марк" тут же форматувати жорсткий диск. Його поява була на руку всім компаніям, які займаються розробкою антивірусного софту. Вони тоді роздули істерію до неймовірних масштабів. Хоча, вірус познущався всього над 10 тисячами машин.

Джерело: macacosabetudo.com

Чорнобиль (CIH)

Читай також: Вірус в Facebook пропонує встановити кнопку "Мені не подобається"

Створив його тайванський студент (в 1998 році). За ініціалами останнього і названий був цей шкідливий софт. Суть ПО: через інтернет, електронну пошту та диски, вірус потрапляв в комп'ютер, і ховався всередині інших програм. А 26 квітня активувався. І не просто стирав всю інформацію на вінчестері, але і покалічив апаратну частину комп'ютера.

Пік "Чорнобиля" припав на квітень 1999 року. Тоді постраждали більше 300 тисяч машин (в основному Східна Азія). І навіть після того, як всі розтрубили інформацію про наявність такого шкідника, він ще довго переховувався на комп'ютерах, і продовжував свої чорні справи.

Джерело: softpedia.com

Melissa

Знову повертаємося до "Мелісса". Створив його на той момент 30-річний Девід Сміт. Сума завданих збитків дітища програміста - понад $ 100 мільйонів. За це зловмисника запроторили за ґрати на термін від 46 до 57 місяців.

Потім Сміт був випущений під заставу в $ 100 тисяч, і справа почали спускати на гальмах. Слухання неодноразово переносилися, і обвинувачі, так шумно почали цю справу, тепер мовчать. Мовчать також сам Джим Сміт і його адвокат.

Мовчать також сам Джим Сміт і його адвокат

Джерело: jrwhipple.com

ILOVEYOU ( "Лист щастя")

Читай також: Вірус вразив систему управління безпілотними літаками

Хтось 2000 року додумався написати досить таки милий вірус. Він приходив на пошту у вигляді повідомлення "I LOVE YOU" з вкладеним файлом. Користувачі скачували його і ... На жорсткому диску селився скрипт, який:

 • рандомно відсилав листи в неймовірних кількостях;
 • видаляв важливі файли на ПК.

Результати просто шокуючі: збиток, нанесений цим "листом", "гримнув" 10% всіх існуючих на той момент комп'ютерів. У грошовому еквіваленті - це $ 5,5 мільярда.

Джерело: people.carleton.edu

Nimda (2001 рік)

Назва - "admin", написане навпаки. Потрапляючи на комп'ютер, вірус тут же "виписував" собі права адміністратора, і починав:

 • змінювати-порушувати конструкцію сайтів;
 • блокувати доступ на хости, IP-адреси і т.д.

На комп'ютери проникав настільки віртуозно і ефективно, що вже через 22 хвилини після створення став найпоширенішим в інтернеті.

Джерело: datarescue.com

My Doom (2004 рік)

Читай також: Вірус просить 100 євро за активацію Windows

Це ще один поштовий вірус. Працював по наростаючій: кожен наступний комп'ютер відправляв спаму ще більше, ніж попередній. Ще одна особливість My Doom - був здатний модифікувати операційну систему, блокувати доступ до сайтів антивірусних компаній, новинних стрічках і розділів сайту Microsoft.

На рахунку цього ПО навіть DDоS-атака на сайт Microsoft. Кажуть, цей досі невивчений жах написали прихильники Linux. Таким чином вони, мовляв, намагалися підірвати авторитет Windows.

Джерело: nbcnews.com

Conficker (2008 рік)

Це один з найвідоміших черв'яків. Він атакує тільки "вінду", а саме:

 • знаходить уразливості операційки;
 • відключає сервісні служби та оновлення Windows;
 • блокує доступ до сайтів ряду виробників антивірусів.

Збиток в грошовому еквіваленті вважати досі ніхто так і не взявся. Ймовірно, через те, що Conflicker у всьому світі заразив "лише" 12+ мільйонів машин.

Джерело: precisesecurity.com

Petya A

Ще один страшний вірус, не так давно отруює життя не тільки солодку комп'ютерну життя всім власникам ПК. Всю правду про вірус дізнайся в наступному ролику:

Ще кілька прикладів шкідливого ПО, "вбивав" комп'ютери, є в наступному ролику. Дивись:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью