• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

комп'ютер | Записи в рубриці комп'ютер | : LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників


Більше 2 років тому блогер Die_Gelassenheit написав дуже корисну статтю, на тему як відновити флешку. Цю статтю я скопіровл в свій другий блог і забув. Після певного часу, в коментарях до статті стали з'являтися подяки, люди писали що завдяки цій інформації вони відновили свої флешки. Поступово хвалебних відгуків ставало все більше і більше. Я подумав, раз стаття така корисна, то треба поділитися нею з вами, раптом кому небудь з вас вона принесе користь. Нижче сама стаття.

Відразу попереджу, що те, що я написав нижче, аж ніяк не є панацеєю, я просто вирішив систематизувати знання, які я отримав в процесі відновлення однієї флешки, авось, у кого-то трапиться така ж проблема, і він знатиме, як робити хоча б перші кроки, тому що особисто я витратив приблизно півгодини тільки на те, щоб знайти по форумам потрібну інформацію, а у кого-то може не бути цих тридцяти хвилин.
Так, заздалегідь попереджаю: всі описані нижче способи начисто видаляють інформацію з вашої пошкодженої флешки. Більш того, низькорівневе форматування пов'язано з певним, нехай і мінімальним, ризиком для флешки, тому вдавайтеся нього тільки в крайніх випадках, коли нічого іншого не допомагає. У разі, якщо на флеш-накопичувач ще поширюється гарантія, не робіть з ним нічого, а просто несіть в гарантійний сервіс! Все, що написано далі, настійно рекомендується використовувати тільки для флешок, у яких закінчився термін гарантійного ремонту! Ну, і звичайно ж, ви дієте виключно на власних страх і ризик, все, що написано нижче, носить лише рекомендаційний характер, і за наслідки автор не несе ніякої відповідальності. Все написане тут є симбіозом знань, отриманих мною з різних мінлива від виробників, і знань, отриманих на технічних форумах, тому я просто зібрав інформацію в одному місці, і не більше того.

Тому, якщо вам необхідно відновити інформацію з побитою флешки, вам необхідно або самим гуглити і лазити по форумах, або піти до професіоналів, які цим займаються за гроші, або чекати, поки я напишу про це. А все, що нижче, годиться тільки, якщо вам важлива сама флешка. Наприклад, коштувала дорого, або річ унікальна, або під рукою немає жодного магазину
Отже, ви усвідомлюєте, що за свої дії і за їх наслідки відповідаєте ви, а не я. Ви вирішили, що хочете відновити флешку, і у вас є свої на те причини. Перед початком дій скажу, що абзац, написаний жирним шрифтом, я написав для перестраховки, і насправді, якщо ваша флешка вже вбита до стану "невідомий диск, невідома файлова система, невідомий розмір знімного накопичувача", то ви вже практично нічим і не ризикуєте.
Буває так, що флешка відмовляється читатися і визначатися. Наприклад, так буває, якщо ви по необережності висмикнули її під час запису, або відбувся якийсь збій під час форматування. В такому випадку висока ймовірність того, що ваша флешка буде визначатися як невідомої пристрій невідомого розміру з невідомої файлової системи. Тобто абсолютно хз, що таке. По крайней мере, для операційної системи. Але ми-то з вами знаємо, що це все ж флешка, і, якщо в результаті ваших (або не ваших) маніпуляцій вона опинилася в такому становищі, існує два варіанти:

 • 1) Згорів мікрочіп-контролер. Як наслідок, без паяльника ви нічого зробити не зможете.
 • 2) Просто побилася файлова система. В такому випадку ще можна спробувати її оживити, але дані ви все одно втратите, бо по суті це є повне форматування.


Отже. Насамперед йдемо на сайт до виробника флешки. Цілком можливо, що у нього є утиліта, яка призначена спеціально для такого випадку. Наприклад, сайт виробника Transcend - http://www.transcendusa.com/ .
Знаходимо сайт, вибираємо свій продукт. Далі по тексту. Знаходимо утиліти. Зазвичай вони містять у своїй назві слово recovery.
Завантажили, слідуємо інструкції. Дасть Бог, це вам допоможе, і після форматування ваша флешка стане робочої.
У моєму випадку з Jet Flash від все того ж Transcend цього не сталося, бо флешка не знайшла підтримки виробником. Ось такий от казус. Ну, ми люди вперті, тому йдемо далі.
Оскільки прості методи не пройшли, доведеться користуватися складними.
Отже, щоб відновити флешку без офіційних утиліт з сайту виробника, нам будуть потрібні параметри пристрою, а саме - VID & PID. Переклад цих абревіатур нам знати не обов'язково, особливо допитливі завжди можуть погуглити.
Як дізнатися ці параметри? Як ви вже напевно здогадуєтеся, глибина дупи, в якій ви опинилися, не передбачає райських умов, і, отже, на самій флешці нічого подібного написано не буде. Зате для цього є спеціальні утиліти, що дозволяють дізнатися потрібну нам інформацію по мікрочіп.


Завантажили, запустили, радіємо. Тепер ви знаєте VID & PID і тип контролера, а розмір флешки ви знали з самого початку.
Що тепер робити? Шукати. заходимо сюди . Це каталог iFlash. Тут зібрані дані про флешках. Вибираємо підходящі нам параметри. Повинні збігатися розмір, VID & PID. Власне, назва знати необов'язково - на паркані теж багато чого написано, так і на флешці - не факт, що ви купили не китай, а якість.
Зайшли, пошукали, відшукали. Що далі? Справа, в самому крайньому стовпці "Утиліта" копіюємо назву утиліти. йдемо сюди . Так, до речі, на переадресацію, воно вам ще стане в нагоді, коли ви будете заповнювати інформацію про флешці в завантаженої програмі.
Тикаємо скопійоване назва в формочку під літерами "Каталог файлів", тикаємо піпка "знайти". Нижче відобразяться утиліти, вибираємо рекомендовану. Качаємо.
Далі вже самі - для кожної утиліти окремий порядок виконання роботи. Принцип один: вибираєте виробника флешки, контролер, на якому вона зроблена, її VID & PID, а вже далі самі дивіться, на яку кнопку натиснути.
Настійно не рекомендую користувачам Windows Vista витрачати час - я його вже витратив за вас, і можу сказати, що спроби реанімації флешок з-під цієї диво-системи успіхом увінчуються вкрай рідко.
Ось список фірмових утиліт:

Утиліти від Transcend


Рішення проблеми при форматуванні Jetflash при появі помилки "No JetFlash found!"
1. Необхідно включити показ прихованих файлів (властивості папки - вид - показувати приховані файли і папки).
2. Запустити утиліту mFormat.
3. Зайти в папку Temp в каталозі свого облікового запису (Наприклад: Documents and Settings - Leon - Local Settings - Temp).
4.
Якщо все зроблено правильно в Temp'e повинна з'явитися папка JFAPP, в якій виявиться файл JFormat.exe.
5. Запустивши JFormat.exe ми обходимо повідомлення "No JetFlash found!"
Програми для A-Data

Програми для SanDisk

 • Format and Read / Write Check Utility - Утиліта призначена для форматування flash SanDisk, перевіряє пристрій на помилки.


Ну, і наостанок, викладу список програм, які, можливо, ще можуть вам стати в нагоді. Але тут вже ви самі шукайте мануали. Повірте, їх можна знайти.

 • PeToUSB - Утиліта для форматування і створення завантажувальних розділів на USB флеш і жорстких дисків USB.
 • Hpusbfw Утиліта для низькорівневого форматування usb-флешок.
 • EzRecover Утиліта відновлення USB Flash, допомагає, коли флеш визначається як Security Deviсe, взагалі не визначається або показує 0Mb обсяг. Для того щоб EzRecovery побачив флешку треба після запуску програми і видачі повідомлення про помилку вийняти флешку і знову вставити її.
 • Flashnul . Програма, що дозволяє зробити діагностику і виправлення програмних помилок Flash накопичувачів.
 • Recover Disk від U-Storage . Для запуску Recover Disk необхідно щоб флеш визначилася як U-storage cоntroller, а для цього потрібно ставити драйвера під флеш з комплекту U-Storage.

Якщо вам цікаво, можете почитати в моєму другому блозі хвалебні відгуки людей відновили свої флешки завдяки даній статті. Ось посилання http://ivanpobeda.ru/fleshka .

Як дізнатися ці параметри?
Що тепер робити?
Що далі?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью