• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Колажі в вінтажному стилі

10 - 2009
10 - 2009  Инара Агапова, Олександр Сераков, провідні викладачі комп'ютерної графіки Центру комп'ютерного навчання «Спеціаліст» при МДТУ ім

Инара Агапова, Олександр Сераков, провідні викладачі комп'ютерної графіки Центру комп'ютерного навчання «Спеціаліст» при МДТУ ім. Н.е. Баумана

Загальнодоступність цифрових фотоапаратів, легкість обробки знімків і велика кількість інформації про те, як це робити, привели до того, що модним стало те, для чого одній цифровій фотографії недостатньо. Наприклад, зараз популярні такі напрямки, як фриз-лайт, такі види аналогового фото, як пинхол, монокль і ломографія, а також повернення до альтернативних методів друку: Ціанотипія, крос-процесингу і, звичайно ж, комп'ютерної імітації цих процесів.

Комп'ютерна імітація здається найлегшим способом досягнення мети, але для неї потрібно не менше праці і знань, ніж для реального процесу. Втім, і у прихильників відмови від комп'ютерної обробки, і у прихильників тільки комп'ютерної обробки є свої доводи. Альтернативні процеси не до кінця передбачувані, тоді як комп'ютерна обробка все-таки являє собою імітацію. Тому ті, хто бажає отримати вражаючі результати, повинні, мабуть, сконцентруватися на самій меті, залишивши ідейні суперечки в стороні, і використовувати всі доступні в наш час засоби.

Вже згадана методика створення колажу в вінтажному стилі передбачає застосування сучасних цифрових фотографій, оброблених в Photoshop за допомогою конкретного набору засобів і прийомів.

Вінтаж - це використання фактури постарілих речей як художній прийом. Помилковою є думка, що будь-яка стара фотографія є винтажной. Вінтажем є імітація всього, що сталося з цією фотографією за півстоліття її існування. До слова сказати, під терміном «вінтаж» ховається відсилання до цілком певної епохи - першій половині XX століття. Можливо, це пояснюється тим, що дана епоха добре пізнавана сучасним поколінням, але при цьому не ідентифікується як щось давнє. Тобто це те, що знаходиться десь між ретро і хай-теком.

Для створення вантажного колажу ми вибрали сучасну цифрову фотографію, зроблену одним з авторів в далекій сонячній Іспанії. До слова сказати, не будь-який знімок підійде для обробки за даною методикою. Сюжет фотографії все-таки повинен відповідати стилю її оформлення.

Розділимо роботу на кілька етапів. Перший - створення текстури, яка згодом буде накладатися на фото (цікавіше виконати його за допомогою графічного планшета). Другий етап - обробка фото після того, як текстура накладена. Фінальний етап - створення нерівних країв.

1. Завантажте набір кистей Thick Heavy Brushes, що входить до складу стандартної поставки Photoshop. У цьому наборі виберіть кисть Round Bristol (третя за рахунком). У інструменту Brush встановіть в панелі опцій наведене нижче Opacity - 30% (це забезпечить взаємне просвічування ліній), Flow - 40% (це зробить лінії більш фактурними, нерівними). В якості робочого виберіть будь-який середній по світлин колір. У прикладі використовується колір (R140; G62; B62).

2. Малюючи довільними лініями, створіть основу для текстури. Потрібно, щоб малюнок вийшов різної щільності, з явно помітними мазками пензля. І ще один важливий момент: чи не зафарбовуйте документ від краю до краю, залиште нерівну білу область по його периметру. Ця неокрашенная зона - прообраз майбутньої рамки колажу.

Ця неокрашенная зона - прообраз майбутньої рамки колажу

Завантаження набору кистей Thick Heavy Brushes, необхідного для роботи

3. Тепер приступимо до перетворення основи текстури в текстуру, для чого потрібно буде її гарненько «розмазати». Який засіб підходить для цього найкраще? Як і в реальному житті - палець. Отже, наступний робочий інструмент - Smudge! Його слід налаштувати наступним чином: форма кисті - та ж, що була у інструменту Brush (Round Bristol), Strength - 100%, опції Finger Painting і Sample All Layers - вимкнені. Працюючи з такими настройками, вам належить перетворити лінії, накидані інструментом Brush, в шар фарби, якою покрита папір. Тут передбачається повна свобода рухів. Чим фактурнее вийде малюнок, тим цікавіше буде результат.

Створення основи текстури за допомогою інструменту Brush

Текстура після обробки інструментом Smudge

4. Щоб закінчити роботу над текстурою, слід зробити її подряпаній. Для цього озбройтеся інструментом Pencil діаметром 1px, робочий колір - білий. Подряпини слід просто намалювати. Це можуть бути просто лінії, хвилі, таємничі написи - все, що завгодно.

Це можуть бути просто лінії, хвилі, таємничі написи - все, що завгодно

Фінальний вид текстури

5. Помістіть текстуру на окремий шар, відокремивши від білого тла. Для цього найпростіше буде скористатися інструментом Magic Wand і інвертувати виділення (Tolerance - за смаком, в залежності від щільності країв, в нашому прикладі значення Tolerance встановлено на 30).

6. Шар з текстурою помістіть поверх фотографії в режимі накладення (blending mode) Color Dodge. Він належить до групи затемнюють режимів накладення, але крім затемнення він піднімає насиченість кольору. Можливо, колір текстури не зіграє вам на руку, тоді найпростіше буде її знебарвити, наприклад натиснувши комбінацію клавіш Ctrl + Shift + U (еквівалент вибору команди Desaturate).

7. Зазвичай накладення текстури на фотографію в режимі Color Dodge призводить до того, що в фото з'являються дуже темні зони, в яких неможливо розібрати ніяких деталей. Від цих надмірно темних ділянок можна позбутися, зафарбовуючи їх в шарі з текстурою інструментом Brush білого кольору.

8. Накладання текстури на фотографію дало частковий ефект, але фото як і раніше залишається сучасним - частково це відчуття дає колір. Приглушите насиченість кольорів фотографії, створивши коригувальний шар Hue-Saturation і зменшивши значення параметра Saturation (в прикладі значення встановлено на -48).

Приглушите насиченість кольорів фотографії, створивши коригувальний шар Hue-Saturation і зменшивши значення параметра Saturation (в прикладі значення встановлено на -48)

Приглушення кольору фотографії за допомогою коригувального шару Hue-Saturation

Приглушення кольору фотографії за допомогою коригувального шару Hue-Saturation

Поканальная корекція за допомогою команди Curves, що дозволяє імітувати крос-процесинг

9. Наступний етап - м'яка імітація крос-процесингу (проявлення плівки за допомогою невідповідних реактивів, наприклад коли кольорову плівку обробляють проявником для чорно-білої). Для цього скористаємося коригувальним шаром Curves. Пропонована формула крос-процесингу цілком підлягає коригуванню. У нашому випадку в червоному каналі була побудована S-подібна крива, м'яко підвищує контраст, в зеленому каналі використовувалася крива, жорстко що підвищує контраст (зрушені кутові точки), а в синьому каналі крива була злегка піднята вгору, що зробило картинку холоднішою (призначення кривої в синьому каналі - це настройка температури).

10. Щоб остаточно зістарити зображення, накладемо ще одну текстуру на основі патерну (pattern) Photoshop. Для цього нам знадобиться створити заливний шар Pattern, заснований на стандартному наборі Grayscale Paper. Особливість всіх текстур цього набору полягає в тому, що при накладенні в режимі Overlay вони стають прозорими, що залишають лише фактуру поверх фотографії. Зазвичай ця фактура виявляється занадто помітною, тому її слід приглушити, підібравши відповідне значення Opacity шару.

На цій дії можна закінчити етап обробки фотографії та приступити до фінального заходу - створення нерівного краю колажу.

Завантаження набору текстур Grayscale paper, необхідного для накладення поверх фотозображення

Зображення з необробленим (зліва) і обробленим в масці краєм

11. Утримуючи Ctrl, клацніть по мініатюрі шару в палітрі Layers, для того щоб завантажити як виділення шар, що містить вашу мальовану текстуру. Тепер перейдіть на шар з фотографією і додайте йому маску (Layer mask) (якщо це шар Background, його потрібно буде попередньо перетворити в Layer 0 подвійним клацанням). Завдяки наявності виділення, маска буде автоматично створена за його формі.

Завдяки наявності виділення, маска буде автоматично створена за його формі

Зовнішній вигляд обробленої інструментом Smudge маски шару

Зовнішній вигляд обробленої інструментом Smudge маски шару

12. Створена рамка має дуже жорсткі краю, які роблять картинку «цифровий». Тому ми пропонуємо вам пом'якшити краю, попрацювавши інструментом Smudge прямо в масці. Налаштування інструменту можна не міняти і залишити такими ж, як під час роботи з мальованої текстурою. Завдання - розтушувати краю, а можливо, навіть створити якісь загадкові смуги на самій фотографії.

Завдання - розтушувати краю, а можливо, навіть створити якісь загадкові смуги на самій фотографії

13. Все, що залишається, - це підкласти під фотографію фактуру якийсь цікавий паперу. Для цього ідеально підійдуть патерни з набору Color paper, що входить в стандартну поставку Photoshop. З ними можна експериментувати до безкінечності, змінюючи їх прозорість і режими накладення, змішуючи їх з шарами, заповненими кольоровий заливкою, і т.д.

На цьому роботу над вінтажним колажем можна завершити. Погодьтеся, зараз робота набула досить незвичайний вид, а значить будь-які подальші експерименти можуть привести до приголомшливих результатів. Як варіант ми пропонуємо імітувати Ціанотипія (різновид способу друку фотографій) за допомогою команд Black & White і Curves.

Як варіант ми пропонуємо імітувати Ціанотипія (різновид способу друку фотографій) за допомогою команд Black & White і Curves

Автор: Анастасія Берникова. «Іспанка»

«Іспанка»

Автор: Анастасія Берникова. «Стьопа»

«Стьопа»

Автор: Катерина Іванова. «Дочка»

Функція Black & White, крім свого прямого дії (отримання чорно-білих зображень з кольорових), забезпечує тонування. Оскільки мова йде про Ціанотипія, колір тонування - блакитний (R 146; G 206; B 224). Повзунки, призначені для настройки світлини кольору, допоможуть вам правильно розставити акценти. Ціанотипія передбачає досить високий контраст зображення і дуже темні тіні, що можна імітувати як раз за допомогою зазначених повзунків (певні колірні складові потрібно зробити дуже темними).

Щоб зображення стало ще більш контрастним, освітлити світла і напівтони. Для цього найкраще підходить команда Curvesс, якій можна по-різному впливати на різні ділянки тонового діапазону. Сильно піднімемо криву в світлі і середніх тонах, що призведе до їх освітленню, а в тінях її навіть можна злегка опустити. Ціанотипія готова!

Ось деякі приклади колажів в вінтажному стилі, виконані слухачами курсу «Графічний дизайн в Adobe Photoshop» в Комп'ютерному навчальному центрі «Спеціаліст», де вантажні колажі є однією з робочих тем.

Бажаємо вам великих відкриттів в Adobe Photoshop і цікавих експериментів з «живими» техніками фотографії.

КомпьюАрт 10'2009

Який засіб підходить для цього найкраще?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью